Αξιοπρεπή οπλα κάτω των 1000€ (πλην τουρκικών)

εξαρτάτε εμένα μου κάθετε καλύτερα το απλο στην Μ2 και λογου βάρους δεν καταλαβαίνεις την τουφεκιά
Εγώ επειδή την ξύλινη την έκανα comfort είναι μέρα με νύχτα στην ανάκρουση.Ακομα και αν δεν έχεις εγκλωβίσει σωστά το κοντάκι.
 
Εγώ επειδή την ξύλινη την έκανα comfort είναι μέρα με νύχτα στην ανάκρουση.Ακομα και αν δεν έχεις εγκλωβίσει σωστά το κοντάκι.
Εγώ μιλούσα για το απλό πλαστικό χωρίς comfort το ξύλινο δεν ξέρω πως συμπεριφέρεται αλλά επειδή είχα δυο όπλα με comfort κοντακι την crio comfort και την vinchi δεν μπορώ να πω ότι είδα και διαφορά τόσο εμφανή.
 
Εμένα το κομφορτ με αυτά τα κομματάκια δε μου αρέσει. Είχα μια Μ2 με τέτοιο και μου φαινόταν ψεύτικο. Το ζουλαγα με το δάχτυλο και ετριζε. Με ενοχλουσε και στο ζυγωματικο με ένα απότομο στιγμιαίο χτύπημα. Ίσως ήταν τα μετρα. Όμως βαραγα κέντρο. Επίσης ωραίο πέλμα σαν τζελ και ευκολία στο βάλε βγάλε.
 
Ο ανταπτορας της shu δεν είναι καλός;
Εχει αυτο εχει και το ιδιο με του σπυρου που κουμπωνεις το δικο της παλι στα 45€ αν θυμαμε καλα εγω πιστεβω το shu ειναι καλητερο αλαζεις και πελμα και βαζεις οπιο γουσταρεις
 
Εχει αυτο εχει και το ιδιο με του σπυρου που κουμπωνεις το δικο της παλι στα 45€ αν θυμαμε καλα εγω πιστεβω το shu ειναι καλητερο αλαζεις και πελμα και βαζεις οπιο γουσταρεις
Του Σπύρου έχει 50+ λίρες τώρα. Το shu 35 ο Μανδηλαρας
 
Κωστα για ευρω ελεγα. Σορυ δικια μου μαλακια.
Γυρισα απο Καλκαντζακο και ειδα μπενελι μοντυ και Μ1.
Και τα δυο κοντακια (οχι κομφορτ) ηταν 36εκ σκαρτα.
Χθες που τηλ Κυργια μου ειπε 36,5 και ηταν καθετος.
Τι συμβαινει?
Μετρησαμε και με το παιδι ενα κομφορτ και πλησιαζε τα 36,5
Το πελμα στη Μ1 ειναι βιδωτο αρα υπαρχει φως
Στη μοντυ ειναι κουμπωτο αρα τον πουλο.
Ρωτησα αν βγαζει η μπενελι κουμπωτο πιο μακρυ και μου ειπε (ο υπαλληλος του καλκα) οτι αυτο που εχει πανω ειναι το μεγαλυτερο.
Παρεμπιπτοντως η μοντυ ειναι πολυ καλη.
Η Μ1 ειναι λιγο χωριατικη.Ε

Κωστα για ευρω ελεγα. Σορυ δικια μου μαλακια.
Γυρισα απο Καλκαντζακο και ειδα μπενελι μοντυ και Μ1.
Και τα δυο κοντακια (οχι κομφορτ) ηταν 36εκ σκαρτα.
Χθες που τηλ Κυργια μου ειπε 36,5 και ηταν καθετος.
Τι συμβαινει?
Μετρησαμε και με το παιδι ενα κομφορτ και πλησιαζε τα 36,5
Το πελμα στη Μ1 ειναι βιδωτο αρα υπαρχει φως
Στη μοντυ ειναι κουμπωτο αρα τον πουλο.
Ρωτησα αν βγαζει η μπενελι κουμπωτο πιο μακρυ και μου ειπε (ο υπαλληλος του καλκα) οτι αυτο που εχει πανω ειναι το μεγαλυτερο.
Παρεμπιπτοντως η μοντυ ειναι πολυ καλη.
Η Μ1 ειναι λιγο χωριατικη.
Καλησπέρα και από μένα. Είχα τη Μ2 για 2 χρόνια , μου καθοταν τέλεια και είχα συνηθίσει την ψηλή ρίγα ! ΟΜΩΣ ΨΙΛΟΝΤΟΥΦΕΚΟΥΣΕ . Τον Σεπτέμβρη πήρα τη montefetro comfort με τρομερό άγχος για το αν θα μου έρχεται (του κολλητού μου η montefeltro χωρίς κοντάκι δεν μου καθοταν καθόλου καλά) . Μου ταίριαξε γάντι και δεν πρόκειται να την αλλάξω ! Λόγικά η διαφορά στις 2 montefeltro είναι λόγω διαφορετικής φλάτζας.
 
Καλησπέρα και από μένα. Είχα τη Μ2 για 2 χρόνια , μου καθοταν τέλεια και είχα συνηθίσει την ψηλή ρίγα ! ΟΜΩΣ ΨΙΛΟΝΤΟΥΦΕΚΟΥΣΕ . Τον Σεπτέμβρη πήρα τη montefetro comfort με τρομερό άγχος για το αν θα μου έρχεται (του κολλητού μου η montefeltro χωρίς κοντάκι δεν μου καθοταν καθόλου καλά) . Μου ταίριαξε γάντι και δεν πρόκειται να την αλλάξω ! Λόγικά η διαφορά στις 2 montefeltro είναι λόγω διαφορετικής φλάτζας.
Βασίλη μιλαμε για το ιδιο οπλο? Εγω λεω αυτο που ειναι προσφορα (890 και 950 απλο και κομφορτ αντιστοιχα).Δε νομιζω να ειναι η φλαντζα. Μπορεις να μετρησεις το κοντακι αν σου ειναι ευκολο?
 
Βασίλη μιλαμε για το ιδιο οπλο? Εγω λεω αυτο που ειναι προσφορα (890 και 950 απλο και κομφορτ αντιστοιχα).Δε νομιζω να ειναι η φλαντζα. Μπορεις να μετρησεις το κοντακι αν σου ειναι ευκολο?
Καλησπέρα !! Ναι το ίδιο όπλο! Θα μου πεις τι να μετρήσω ακριβώς...
 
Benelli montefeltro comfort και μέτρημα κοντακιού στα 36,5. Παιδιά το κοντάκι κάνει όλη τη δουλειά. Πέρα από τη φλάντζα καλό είναι να ρυθμιστεί σε έναν οπλουργό γτ κανένα όπλο δεν φτιάχτηκε για όλους τους σωματότυπους. Σε όλους τα όπλα έρχονται πάνω κάτω στο 70% , για να έρθουν στο έπακρο χρειάζεται σίγουρα ειδικός. Αυτά!!
 
Αν μπορεσεις να βρεις σε stock A300 Outlander της προσφορας στα 870ε ειναι οτι πρεπει. Οι νεες αφιξεις απο οτι φαινεται ειναι στα 1090ε που παλι πιστευω ειναι καλο deal.
Αυτή κάποιοι έλεγαν καποτε ότι δεν είναι καλό όπλο. Μετά έγινε οπλαρα (που είναι νομίζω). Θυμηζει περίπτωση vitoria. Για το τελευταίο ακόμα περιμένω να ακούσω για προβλήματα, εμπλοκές κλπ.
 
Αυτή κάποιοι έλεγαν καποτε ότι δεν είναι καλό όπλο. Μετά έγινε οπλαρα (που είναι νομίζω). Θυμηζει περίπτωση vitoria. Για το τελευταίο ακόμα περιμένω να ακούσω για προβλήματα, εμπλοκές κλπ.
Εγω πριν την αγορασω ρωτησα πολλους. Κυριως κατοχους. Κανεις δεν ειχε το παραμικρο προβλημα. Μονο 2 που μου ειπαν μακρια κανει εμπλοκες κλπ ηταν τυποι καθαριζω το οπλο μια στο τοσο και αν.
 
Αν μπορεσεις να βρεις σε stock A300 Outlander της προσφορας στα 870ε ειναι οτι πρεπει. Οι νεες αφιξεις απο οτι φαινεται ειναι στα 1090ε που παλι πιστευω ειναι καλο deal.
Με τόσα βρίσκεις στο car 303 με τσοκ σχεδόν καινούργιες οπλο με μεγάλη ιστορία… και τέρας αξιοπιστιας
 
Με τόσα βρίσκεις στο car 303 με τσοκ σχεδόν καινούργιες οπλο με μεγάλη ιστορία… και τέρας αξιοπιστιας
Ηλια προσωπικα δεν θα εδινα πανω απο 300ε για οπλο κοντα 40 χρονων. Οσο αξιοπιστο και να ειναι δεν παυει να ειναι παλιο. Ζητανε 500 και 700ε για μια 302 πχ επειδη εχει αφησει ενα ονομα. Μα 900ε παιρνεις οπλο με τις ζελατινες.
 
Εγω πριν την αγορασω ρωτησα πολλους. Κυριως κατοχους. Κανεις δεν ειχε το παραμικρο προβλημα. Μονο 2 που μου ειπαν μακρια κανει εμπλοκες κλπ ηταν τυποι καθαριζω το οπλο μια στο τοσο και αν.
Ή τυποι που ακουσαν απο το φιλο του κουμπαρου τους στον καναπε ξαπλα με το κινητο στο χερι;)
 
Back
Top