Πού υπηρετήσαμε;

Στο Πολυπετρο Κιλκίς Σεπτεμβρης το 1982.Πάνω στο κανόνι ο γράφων.Γεματο τρυγονια ητανView attachment 18412
Πέντε μέρες κράτηση δεν είναι κανόνι είναι πυροβόλο
271 σειρά 2001Β εσσο Τεθωρακισμένα
Αυλώνα -Προβατωνα- Γιάννενα
 
235 -95Β Τρίπολη Γύθειο Χαϊδάρι Μυτιλήνη ΟΔΗΓΌΣ διαβιβαστης στην Μυτιλήνη περασα 14 μήνες από τους καλύτερους της ζωής μου. Φιλίες που κρατάνε ακόμα καί ανεμελιά.Πήγα στο νησί 72 κιλά καί έφυγα 92φοβεροι μάγειρες πολυ καλο φαγητό,είχα αυτοκίνητο το δίκανο μου κάθε απόγευμα καρτέρι, δυο πρωινα τής εβδομάδας Τσουκαρ καί μπεκάτσα μια φορά την εβδομάδα ολοήμερο παπι. Δεν ξέρω σημερα αλλά το 1995 ήταν κυνηγετικος παραδεισος..τους χαιρετισμούς μου στήν Μυτιλήνη καί κάποια στιγμή θά ξαναγυρίσω.
 
Πεζικό κάργα...!!!

Π.Ν, 95Ε Σειρά, ΣΕΑ/Μ(Στρατεύσιμος Επίκουρος Αξιωματικός/Μάχιμος).Πλην της αρχικής και ειδικής εκπαίδευσης, 19 μήνες Κυβερνήτης Ρ/Κ (Ρυμουλκού) στα 23 μου. Στη σειρά , ο πρώτος που παρέλαβα Κυβερνήτης και ο τελευταίος που παρέδωσα. Σύνολο θητείας 23 μήνες. Πολλά ταξίδια στο Αιγαίο με τον Στόλο(και όχι μόνο...), με πλήρωμα 20 ατόμων, από Κρήτη ως Λήμνο...Εκεί γνώρισα πολλά νησιά μας...

Τι μου έμεινε;

H αγάπη και η εκτίμηση των πληρωμάτων και των συνάδελφων...

Την ημέρα της απόλυσης, φωνάζανε μερικοί στα V.H.F: ρε που πας!...που μας αφήνεις!...

Υ.Γ:
...θέλανε να κάτσω κι άλλο....sarcastic.
 
Last edited:
Ναι και στα δύο.
Πως πάει το κυνήγι στον Καναδά ;;;
Καλημέρα ...
Ησυχία προς το παρόν , πήραμε ενα ελάφι με την παρέα για φέτος και τωρα λιγο σκοπευτήριο και αν προλάβουμε να πάμε για κάνα σπανιο λυκομορφο...
 
Back
Top