Πού υπηρετήσαμε;

288 σειρά Γ εσσο 2004-2005 παρουσιαζομαι 6 Σεπτεμβρίου στο Μεσολόγγι εκείνη την μέρα είχε τρελό πέρασμα από τρυγόνια και πίσω από το στρατόπεδο πήγαινε το τουφεκιδη γονα, μετά Σπάρτη περνάω ΛΥΒ και γίνομαι υπαξιωματικός κινήσεως-οδηγος διοικητή,31 Δεκεμβρίου παρουσιαζομαι Αλεξανδρούπολη (στρατόπεδο ΖΗΣΗΣ)όπου και γίνομαι οδηγός διοικητή,όλη την μέρα ήμουνα στον δρόμο και έμαθα την Αλεξανδρούπολη απέξω και ανακατωτα, είναι η δεύτερη πόλη που είναι στην καρδιά μου,άμα μου έλεγαν ότι πρέπει να φύγεις από την Πρέβεζα και να πας να μείνεις σε άλλη πόλη θα πήγαινα με κλειστά τα μάτια εκεί,είχα γνωρίσει στο στρατόπεδο ένα παιδί από εκεί ο οποίος ήταν και αυτός φανατικός κυνηγός και σε κάθε έξοδο με έπαιρνε για κυνήγι μαζί του,είχα κάνει και ένα πολύ δυνατό κυνήγι μέσα στον γιαουρ οντά.
 
288 σειρά Γ εσσο 2004-2005 παρουσιαζομαι 6 Σεπτεμβρίου στο Μεσολόγγι εκείνη την μέρα είχε τρελό πέρασμα από τρυγόνια και πίσω από το στρατόπεδο πήγαινε το τουφεκιδη γονα, μετά Σπάρτη περνάω ΛΥΒ και γίνομαι υπαξιωματικός κινήσεως-οδηγος διοικητή,31 Δεκεμβρίου παρουσιαζομαι Αλεξανδρούπολη (στρατόπεδο ΖΗΣΗΣ)όπου και γίνομαι οδηγός διοικητή,όλη την μέρα ήμουνα στον δρόμο και έμαθα την Αλεξανδρούπολη απέξω και ανακατωτα, είναι η δεύτερη πόλη που είναι στην καρδιά μου,άμα μου έλεγαν ότι πρέπει να φύγεις από την Πρέβεζα και να πας να μείνεις σε άλλη πόλη θα πήγαινα με κλειστά τα μάτια εκεί,είχα γνωρίσει στο στρατόπεδο ένα παιδί από εκεί ο οποίος ήταν και αυτός φανατικός κυνηγός και σε κάθε έξοδο με έπαιρνε για κυνήγι μαζί του,είχα κάνει και ένα πολύ δυνατό κυνήγι μέσα στον γιαουρ οντά.
Α ρε κομάντο όπου περάσεις σπέρνεις τον θάνατο!!!!
 
Φιλαράκι σε θέλω μια μέρα δίπλα μου στο βάλτο και θα σκροπισουμαι τον όλεθρο μαζί,θα εχω μαζί μου και εγω την black mamba έτσι για να θυμηθώ τα νιάτα μου...μια μέρα την πήρα πέρυσι και τα έκαψε τα σουλισταρια είχα και τον αδελφό μου παρέα.
.
 
Φιλαράκι σε θέλω μια μέρα δίπλα μου στο βάλτο και θα σκροπισουμαι τον όλεθρο μαζί,θα εχω μαζί μου και εγω την black mamba έτσι για να θυμηθώ τα νιάτα μου...μια μέρα την πήρα πέρυσι και τα έκαψε τα σουλισταρια είχα και τον αδελφό μου παρέα.
.
Θα χαρώ πολύ φιλαράκι να σμίξουμε... Αυτές οι ρουφιάνες οι μ2 έχουν μοιράσει πολλά κηδειόχαρτα!!!
 
Είσαστε όλοι νέοι!! Πέστε κάτω και πάρτε από είκοσι!. 111 Σειρά, Γ ΕΣΣΟ 1974 2η ΜΑΛ, 2ο ΣΑΛ. Πάνε τόσα χρόνια που ξέχασα σειρές και ΕΣΣΟ
Καμια,μια,δυο,τρεις....Α ρε τοτε ηταν ειδικες δυναμεις,τωρα γινανε κολεγια
 
164ΤΕ Πυροβολικό στους Μυτηλινιους της Σαμου. 2006 Α ΕΣΣΟ. Πήγα λιγο μεγάλος λόγω σπουδών. Ειδικότητες ΣΠΑΚ στα 8ίντσα πυροβόλα, πολυβολητης , αποθηκαριος και επιλοχιας πυρ/χιας. Λίγος ο κόσμος βλέπετε!!! Αξέχαστο θα μου μείνει όταν πήγαμε τα πυροβόλα στα Ρογγια για σκηνακια και την δεύτερη μέρα δεν έπαιρνε κανένα μπρος!!!! Πολύ πέρδικα στη Σαμο ειχα δει! Ατέλειωτες ώρες υπηρεσίας αλλά γενικά πέρασα καλα ειδικά στα φυλάκια Ρογγια και Ραμπα'ι'δονι ηταν ζάχαρη η κατάσταση. Μέχρι και μπασιμο είχε κάτσει μέσα Οκτωβρίου και είχα κόψει αλυσίδες!!!!
 
Καμια,μια,δυο,τρεις....Α ρε τοτε ηταν ειδικες δυναμεις,τωρα γινανε κολεγια
Τότε φίλε μου όπως τόπες! Πραγματικά κομάντος και έκανα και εφεδρεία!, 28 μήνες συνολικά, και όποιος υπηρέτησε τότε στις καταδρομές, ξέρει!, που να τα πείς αυτά σήμερα στους νέους!, δεν θα σε πιστέψουν!
 
Β98 ΣΣμίας ΑΣΤΥ...... Τρίπολη, Ελληνικό, Τατόι, Λάρισα, Ελευσίνα.
Στο αεροδρόμιο της Λάρισας η ΠΑ νοίκιαζε τους χώρους για καλλιέργεια (σιτάρι-καπνά) και οι λαγοί είχαν καταλάβει τον χώρο. Κάποιοι μόνιμοι κανόνιζαν στις βραδυνές "υπηρεσίες" τους να έχουν τα τυχερά τους (με το πλάγιο, για τα πουλιά του αεροδρομίου) και εγώ να καθαρίζω το πρωί τα αίματα από το 240GD :mad:
 
Back
Top