Πού υπηρετήσαμε;

Kostas ContraDosi

Moderator
Περιοχή
Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
Όνομα
Kώστας
30 Αυγουστου 2011 στη Σπαρτη Κ.Ε.Ε.Μ 2011 Γ'ΕΣΣΟ...Σωμα Τεχνικό κ ειδικοτητα οπλουργός.....στις 22 Σεπτεμβρη Διδυμοτειχο Αγ. Φωτεινή 16ο Τ.ΥΠ. ως 30/1 2012 κ πόστο Α.Μ πύλης..μεταθεση στη ΣΕΤ.ΤΗΛ Πύργου ως 30/4
Σειρα 316....

Όνομα
kostas
Παραδειγμα, κυνηγας εσυ λαγο βραδυ και βγαινεις και το δηλωνεις εδω, εγω ειμαι κακοπροαιρετος που το διαβαζω ή εδυ που το κανεις?
Όπως το θέτεις έχεις δίκιο, αλλά εδώ δεν γράφουμε μόνο για κυνήγι, εδώ γράφουμε για τη στρατιωτική μας θητεία. Οπότε ίσως δεν χρειάζονται πολλές λεπτομέρειες γιατί από ότι καταλαβαίνουμε όλοι, ότι γράφουμε το διαβάζουν μέχρι και οι τούρκοι είτε ειναι πολίτες κυνηγοί είτε στελέχη των τουρκικών ενόπλων δυνάμεων και μην κάνει εντύπωση αυτό που λέω, όλα παρακολουθούνται και σε ότι είναι χρήσιμο γίνεται αποδελτιωση.

Όνομα
Δημήτρης
Συνάδελφοι όλα καλά και άγια, να είμαστε προσεκτικοί στο τι γράφουμε γιατί μας διαβάζουν και κακοπροαίρετοι. Συγνώμη για την παρέμβαση.
Επειδή,ίσως κάποιοι, να με παρεξήγησαν.
Το "θα μας κλείσουν φυλακή"δεν το έγραψα,για το λαγό,για άλλα που έκανα...
Το pay book το έχω ακόμα...

Όνομα
kostas
Επειδή,ίσως κάποιοι, να με παρεξήγησαν.
Το "θα μας κλείσουν φυλακή"δεν το έγραψα,για το λαγό,για άλλα που έκανα...
Το pay book το έχω ακόμα...
Προσωπικά καμία παρεξήγηση Δημήτρη. Εγώ μιλάω για πληρότητα μονάδων, ακριβής τοποθεσίες σε νησάκια και νησίδες και γενικά αχρειαστες πληροφορίες που σε έναν που δεν γνωρίζει δεν του λένε τίποτα και δεν προσφέρουν τίποτα στη συζήτηση αλλά για κάποιον ειδικό είναι σημαντικές δωρεάν πληροφορίες. Απλά δεν χρειάζονται λεπτομέρειες τέτοιου τύπου. Ελπίζω να μην με παρεξηγήσουν οι συνάδελφοι, ούτε πνεύμα πουλάω ούτε έξυπνος ειμαι.Δεν χρειάζεται να κάνουμε τη δουλειά κάποιον ευκολότερη, αυτό μόνο. Έχει τύχει να διαβάσω έκπληκτος λεπτομέρειες για μέρος στρατηγικής σημασίας από ένα κωλοφανταρο που χαζοκουβεντιαζε και κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό ( όχι στο HL)

Περιοχή
ΡΕΘΥΜΝΟ
Όνομα
ΣΤΡΑΤΟΣ
μετά πεδίο βολής Χανιά:cool:
Βουνό πήγαινες για Σκόπια ρε Τζίμη;
Γεμάτο πέρδικες και λαγούς...και 2 χρόνια να με άφηναν εκεί δε θα χα πρόβλημα....μόνο ουίσκι να μου φέρνανεbeerκαθε βράδυ λιώμα απ' τα ποτά,όταν ήμουν εξοδουχος μόνο δεν έπινα...

Περιοχή
περιστερι-αρτεμιδα-ανδρος
Όνομα
Δημητρης
Βουνό πήγαινες για Σκόπια ρε Τζίμη;
Γεμάτο πέρδικες και λαγούς...και 2 χρόνια να με άφηναν εκεί δε θα χα πρόβλημα....μόνο ουίσκι να μου φέρνανεbeerκαθε βράδυ λιώμα απ' τα ποτά,όταν ήμουν εξοδουχος μόνο δεν έπινα...
Όχι ρε Στράτο.. τηλεφωνικό κέντρο ήμουν κ στο γραφείο δημοσίων σχέσεων του στρατηγού..(παπαδομανωλακης)

Περιοχή
ΡΕΘΥΜΝΟ
Όνομα
ΣΤΡΑΤΟΣ
Όχι ρε Στράτο.. τηλεφωνικό κέντρο ήμουν κ στο γραφείο δημοσίων σχέσεων του στρατηγού..(παπαδομανωλακης)
Κατάλαβα....εσύ είχες ολόκληρη τη ΔΕΗ.... :):):)
Το 2003 είχαμε ταξίαρχο...δε θυμάμαι όνομα....
All inclusive το ΠΒΚ πάντως.
Με το που πάτησα το πόδι μου μέσα ...3 μέρες άδεια...Τι άδεια ρε παιδιά; τους λεω...μόλις ήρθα...
Τιμητική μου λέει....exciting.

Όνομα
Βάιος
ναι είχα ακούσει και πέρδικες να κακαρίζουν. Αλλα πιο πολύ μου είχαν κάνει εντύπωση τα αγριοκούνελα. Ηταν πρώτη φορά που εβλεπα μιας και στην Κρήτη δεν υπάρχουν παρα μόνο λαγοί.
στο Κεοαχ μου έτυχε το πιο τρελό.... χειμώνας 2001 φοβερή χιονόπτωση για όποιον θυμάται και κακοκαιρία για μέρες... πάνω στο στρατόπεδο στα 1840 αμέτρητο χιόνι... κάτω στον κάμπο τα ίδια χάλια... ένας μπαγάσας λαγός εμφανιζόταν πάντα κατά τις 03:00 στην σκοπιά στην πύλη καθόταν στον προβολέα για λίγο και ξανά έφευγε... από που ερχόταν κάθε βράδυ και ρι έτρωγε (σημ πρέπει να είχαν φύγει μέχρι κ οι αρκούδες ) αυτό το ζωντανό ένας Θεός ξέρει