BRAIN Chokes

Status
Not open for further replies.
Ριξε οτι θες, σε φασσα μονο percorso παιρνω καμια φορα και πιο πολυ ριχνω Ρουμελιωτη.
Παρε απο καποιον φιλο σου μερικα φυσιγγια σε νο6 η νο5 και νο3
Αλεξανδρε θα ριξο με του ρουμελιωτη τα 36αρια το θεμα ειναι να βρο χρονο γιατι τωρα δεν μπορω λογο δουλειας.:):)
 
Θα αλλάξει συμπεριφορά σίγουρα,,σε δύο όπλα που είχα πειράξει είχαν σφίξει σε τουφέκια κατά ένα τσοκ
Η θεωρία παντως λεει, οτι δε θα παιξει ρολο ο αυλος λογω του choke in choke...Αυτο υποστηριζει ο κατασκευαστής..
 
Χωρίς να ξέρω δε νομίζω ότι παίρνεις τέτοιου είδους τσοκ για να ρίξεις διασποράς γιατί μάλλον δεν θα δουλεύει το διασποράς αφού αυτή τη δουλειά την έχει αναλάβει το τσοκ αλλά θα μπορούσε να μας απαντήσει κάποιος κάτοχος η ο κύριος Σωτηρόπουλος
 
Εχουμε εικονα τι κατανομη εχει το Bell με φυσιγγια διασπορας?
Η να ριξω αυριο στον πινακα να δω?

Δεν τα ανοίγει ούτε ελικοιδες ούτε με πτερύγια... ποιο ανοιχτή που έχω δοκιμάσει είναι με μαλλινη.
 
Θα αλλάξει συμπεριφορά σίγουρα,,σε δύο όπλα που είχα πειράξει είχαν σφίξει σε τουφέκια κατά ένα τσοκ

Παυλο τι προτινεις για τουφεκιες μεχρι 35 -40 μετρα....και ποιο για + 50 μετρα απο τσοκ του Κ. Σωτηροπουλου ??
Και οταν λεω 50+ μετρα εννοω και τα 70 μετρα....
Εχω ενα ''μπουρδελο'' kick's IM ( σορρυ για την εκφραση ) αλλα τετοιο ειναι.
Και το λεω ετσι γιατι μεχρι το Ν5 σκαγια δουλευει....Απο εκει και κατω δλδ. Ν4 - Ν3 -Ν2 - Ν1 - το παιρνει
ο διαολος και το σηκωνει....εννοω οτι για να βγαλω μια κατανομη και συγκεντρωση με αξιοπρεπεια...
με ΤΙΠΟΤΑ στον κοσμο....Βαζω τα 2* αστρα μαμα....και χαιρομαι την αποτυπωση την συγκεντρωση και
το φυσιγγιο μου!!!!
Και ολα αυτα στα 45 μετρα...για τα 50 μετρα αυτο το Kick's ουτε στα ποιο τρελα μου ονειρα δεν τα εχει...
ενω το φυσιγγιο με 2* μαμα στα 50 μετρα κενταει....καλα εαν βαλω φουλ μαμα εχει τα 55- μετρα τα εχει
στο νερο!!!
Ρωταω φιλους για εξτρα φουλ τσοκ....μου λενε παρε kick's....αλλα ειμαι ''καμμενος'' ....και οποιος καει
με τον χυλο φυσαει και το γιαουρτι. Ουτε να τα βλεπω δεν θελω....
Σε ρωταω γιατι σε γενικες γραμμες ειμαι ασχετος με εξτρα τσοκ.....και οταν θα μιλησω με τον Κ,Σωτηροπουλο
να μην του λεω κουταμαρες του ανθρωπου.
Και ολα αυτα....για ιδιογομωτικη ανησυχια....και για να δω και τι ψαρια πιανουν τα φυσεκια μου!!!
Οπλο εγω πανω απο 45 μετρα δεν σηκωνω....
Σε ευχαριστω εκ των προτερων φιλε!!! :)

ΥΓ, Λεω 70 μετρα....και ΙΣΩΣ να λεω μαλακιες.....αλλα αυτα τα μετρα τα διαβαζω....και θελω να εχω και
δικη μου αποψη!!! ;)
 
Παυλο τι προτινεις για τουφεκιες μεχρι 35 -40 μετρα....και ποιο για + 50 μετρα απο τσοκ του Κ. Σωτηροπουλου ??
Και οταν λεω 50+ μετρα εννοω και τα 70 μετρα....
Εχω ενα ''μπουρδελο'' kick's IM ( σορρυ για την εκφραση ) αλλα τετοιο ειναι.
Και το λεω ετσι γιατι μεχρι το Ν5 σκαγια δουλευει....Απο εκει και κατω δλδ. Ν4 - Ν3 -Ν2 - Ν1 - το παιρνει
ο διαολος και το σηκωνει....εννοω οτι για να βγαλω μια κατανομη και συγκεντρωση με αξιοπρεπεια...
με ΤΙΠΟΤΑ στον κοσμο....Βαζω τα 2* αστρα μαμα....και χαιρομαι την αποτυπωση την συγκεντρωση και
το φυσιγγιο μου!!!!
Και ολα αυτα στα 45 μετρα...για τα 50 μετρα αυτο το Kick's ουτε στα ποιο τρελα μου ονειρα δεν τα εχει...
ενω το φυσιγγιο με 2* μαμα στα 50 μετρα κενταει....καλα εαν βαλω φουλ μαμα εχει τα 55- μετρα τα εχει
στο νερο!!!
Ρωταω φιλους για εξτρα φουλ τσοκ....μου λενε παρε kick's....αλλα ειμαι ''καμμενος'' ....και οποιος καει
με τον χυλο φυσαει και το γιαουρτι. Ουτε να τα βλεπω δεν θελω....
Σε ρωταω γιατι σε γενικες γραμμες ειμαι ασχετος με εξτρα τσοκ.....και οταν θα μιλησω με τον Κ,Σωτηροπουλο
να μην του λεω κουταμαρες του ανθρωπου.
Και ολα αυτα....για ιδιογομωτικη ανησυχια....και για να δω και τι ψαρια πιανουν τα φυσεκια μου!!!
Οπλο εγω πανω απο 45 μετρα δεν σηκωνω....
Σε ευχαριστω εκ των προτερων φιλε!!! :)

ΥΓ, Λεω 70 μετρα....και ΙΣΩΣ να λεω μαλακιες.....αλλα αυτα τα μετρα τα διαβαζω....και θελω να εχω και
δικη μου αποψη!!! ;)
Νίκο συγνώμη που δεν μπορώ να βοηθήσω αλλά από brain το πιο σφιχτό τσοκ που είχα ήταν το TM,,ήμουν αρκετά ευχαριστημένος το είχα στην Α5 που είχε κώνο φτιαγμένο γυαλισμένο 6.5εκ και ότι της έβαζες το πήγαινε καλά και στην 930 επίσης που μου έκανε τα κέφια στα μέτρα που λες 40 σίγουρα

είμαι ταγμένος στα kicks αλλά κάθε κάννη είναι διαφορετική π.χ στην Α5 με kicks έβλεπα στον πίνακα κατανομές αλατιέρας αλλά στην 930 όχι και τόσο στρωτά τα σκάγια,στα σκοτώματα και τα δύο ήταν άριστα

κάτω από Νο4 δεν έχω πάει,δεν χρειάστηκε οπότε δεν ξέρω την απόδοση του kicks ούτε το έχω δει στον πίνακα με τόσο χοντρό σκάγι,,με την ιδιογόμωση ομως θα έπρεπε να κεντάει αφού μπορείς να φτιάξεις ότι θες !

πλέον δεν έχω το kicks full να έριχνα μερικές τουφεκιές με χοντρό σκάγι αλλά και πάλι δεν ξέρω αν βοηθούσε μιας και έχουμε διαφορετικές κάννες
 
Νίκο το bx η το lr η το tl είναι για τα μέτρα που λες και ειδικότερα το bx.

Μπραβο ρε Γιαννη!!! Ποιο ειναι για 35-40 μετρα και ποιο για τα 50+ φιλε ???
Δεν εχω γνωσεις απο τσοκ φιλε.... γραψε μου τι κανει ο καθε κωδικος ( dx -lr -tl ) kαι για ποσα
μετρα ειναι!!!
 
Μπραβο ρε Γιαννη!!! Ποιο ειναι για 35-40 μετρα και ποιο για τα 50+ φιλε ???
Δεν εχω γνωσεις απο τσοκ φιλε.... γραψε μου τι κανει ο καθε κωδικος ( dx -lr -tl ) kαι για ποσα
μετρα ειναι!!!
Κυριε Νικο,στο παλιο site,εγραφε πως το MR που εχω εγω,ειναι για 20-40 μετρα.
Το ΤΜ 25-45,το LR 30-50,το TL για 35-55 κλπ.
Ανα 5 μετρα αυξανοταν η αποσταση ανα βαθμιδα τσοκ.
Ειμαι σχεδον σιγουρος γι'αυτο που λεω,εκτος αν το θυμαμαι τελειως λαθος.
 
Κυριε Νικο,στο παλιο site,εγραφε πως το MR που εχω εγω,ειναι για 20-40 μετρα.
Το ΤΜ 25-45,το LR 30-50,το TL για 35-55 κλπ.
Ανα 5 μετρα αυξανοταν η αποσταση ανα βαθμιδα τσοκ.
Ειμαι σχεδον σιγουρος γι'αυτο που λεω,εκτος αν το θυμαμαι τελειως λαθος.
Σωστα τα λες Θοδωρή και το beyond extreme που σαν πιο κλειστό από τα άλλα δύο.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top