Αγορά πρώτου όπλου από άπειρο

Ωραίος, και οδηγίες πώς να το φέρετε στα μέτρα σας
Φιλετο οπλο δεν ειχα ποτε τα μετρα ενωουμε απλα πραγματα κοψειμο αν ειναι μακρυ και προσθεση αν ειναι κοντο και κανα κατεβασμα το χτενι πραγματα που κανουν μπαμ δε λαμε για πιο εξεζητημενα
 
Είχε γράψει σε ένα άρθρο στο Κυνηγός και φύση ο Χρήστος Χάτζιωτης ,με αρκετά δίκανα στη προσωπική του συλλογή εκτός από αυτά πού εμπορεύεται.Οτι θα ήθελε το πρωί για το κυνήγι να πάρει κάποιο δίκανο ,αλλά το χέρι πήγαινε ασυναίσθητα στη Raffaello.Ολα είναι ψυχολογία αυτό που μας κάνει να νιώθουμε άνετα.(τα σχόλια δικά μου)
Το κοντακι κάνει το όπλο καψουρευτικο, όταν το κοντακι κουμπώνει τέλεια το μυαλό το ζητάει το όπλο
 
Οι δυο αρθρογραφοι που ανέφερες παραπανω κ που απαντούσαν σε ερωτήματα αναγνωστών προτειναν τα δικαννα κ ο Γιάννης Νικητοπουλος συχνά πυκνα το Τσεχικο πλαγιοκαννο Brno mercuria....
Αν πρόσεξες Τάσο,προτείνω και 2σκάνδαλο δίκαννο ;)
Το μονόκανο το πρότεινα και για έναν άλλο λόγο τον οποίον αποσιώπησα ηθελημένα, αλλά ο ίδιος ο Ρhoebus τον ανέφερε ως 3..... ;)
 
Καλησπέρα κ. Ηρακλή σε ορισμένα θέματα νομίζω είστε απόλυτος υπάρχουν εταιρείες που βγάζουν τριίκαννα και τετράκαννα όπλα με το ανάλογο οικονομικό τίμημα.Στη φωτό το τετράκαννα της γνωστής ιταλικής και πανάκριβης εταιρείας famars το μοντέλο rombo σε διαμέτρημα 28και 410.t
Καλησπερα και σε σενα Φωτη....απολητος δεν θα το ελεγα...αλλα σε μερικα πραγματα ...ναι μπορει να γινω ισχυρογνωμον.....ειχα δει φωτο απο ενα φιλο που ειχε ανεβασει στο fb και εδειχνε μια βαση απο ενα καταπληκτικο οπλο να του εχουν κανει μονταζ με τις καννες και να του εχουν βαλει 5καννες επανω....ηταν τοσο καλο που ειχε αρκετα λαικ.....κανεις δεν προσεχε αν το κλεισιμο ηταν εφικτο........
Δεν χρειαστηκε ωρα για να καταλαβω το μονταζ και το επισημανα και τελειωσε εκει το ποστ.....
Κατι αναλογο μου φανηκε και εδω αλλα σημερα που το παρατηρησα καλιτερα και το εψαξα ποιο πολυ ναι οντως υπαρχουν τετοια οπλα με ολες τις καννες ιδιες ........δεν ξερω τι νοημα εχει αυτο αλλα υπαρχουν......
Ισως ο κατασκευαστης θελει να ανεβασει την ποιοτητα με την δυσκολια κατασκευης ενος τετοιου οπλου και να δειξει μεχρι που μπορει να φτασει...
Ζητω δημοσια συγνωμη για το λαθος συμπερασμα και βιαστικο συναμα .......
 
@Prowler®
Νομίζω ότι οι απαντήσεις σου ήταν οι καλύτερες που έχω λάβει μέχρι τώρα. Πραγματικά σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

1ον) Το δίκανο δεν ξέρω τι είναι, αλλά θα το κοιτάξω και θα σου πω. Αν και δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να βγει άδεια σε αυτό γιατί ακόμη δεν έχει ξεμπερδεψει με τα κληρονομικά. Σίγουρα είναι πάρα πολύ παλιό και τα φυσίγγια που έπαιρνε τα έφτιανε ο παππούς μου με μηχάνημα σαν πρέσα. Αν δεν κάνω λάθος είναι όλα ισπανικής κατασκευής, αγορασμενα λίγο μετά το πέρας του εμφυλίου με βάση τα όσα έλεγε.

2ον) Σωστά μίλησες. Ο μέντορας είναι πολύ σημαντικος αλλά δεν θέλω να εμπλακώ με τα άτομα της περιοχής μου. Όχι να παινευτω, αλλά η πλειοψηφία είναι ξεκάθαρα για την μαγκιά και το καφενείο. Κυνηγάνε γουρούνια και μόνο. Χρόνια ήθελα να μπω στο κυνήγι, λόγω των εμπειριών από τον παππού μου, αλλά ποτέ δεν το τόλμησα και όλοι αυτοί όταν τους ρωτούσα με αποθάρρυναν. Όταν έμαθαν ότι απέκτησα σκύλο, επειδή ήταν αδέσποτος και δημοσιεύθηκε μήπως τον έχασε κανείς, έπεσαν να με φάνε. Δεν φαντάζεσαι το τι άκουσα. Επέτρεψε μου λοιπόν να θεωρώ ότι σε θέματα νοοτροπίας είμαι καλύτερος από αυτούς. Και πιο κοντά στο πως θα πρέπει να είναι ο κυνηγός, σε κάθε έκφανσή του. Κάποια στιγμή θα σας τα γράψω αναλυτικά να γελάσετε.

3ον) Θα το σκεφτώ το μονοκανο, ειδικά λόγω κόστους. Στην τελική, η τιμή είναι τέτοια που και να το αλλάξω σε έναν χρόνο, δεν θα μου φανεί και τόσο σαν έξοδο και θα έχω πάρει μία βάση ώστε να ξέρω καλύτερα τι θέλω στο μέλλον. Και κρατάω και το μονοκανο για σκοποβολή

κατ' αρχήν πες μας το όνομά σου, το nickname είναι κάπως απρόσωπο κι εσύ είσαι της παρέας πλέον!
δεύτερον ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΩΛΥΜΜΑ πες μας από ποιο νομό είσαι (ή στείλε μου σε π.μ.), μήπως και σΕ βρούμε μέντορα να μπει το νερό στ΄ αυλάκι.... ;)
τρίτον ΜΗΝ ΑΠΕΛΠΙΖΕΣΑΙ!!! πολύ μεμψιμοιρία βρε αδερφάκι μου! θα σΕ πω ότι κι εγώ κυνηγάω ΚΥΡΙΩΣ γουρούνια κι ότι αν μΕ έλεγες να σε πάρω μαζί μου στα γουρούνια θα έτρωγες άκυρο (για πάρα πολλούς λόγους που δεν μπορώ να τα γράφω τώρα). θα σ' έπαιρνα όμως σε άλλες πιο light καταστάσεις στην αρχή χωρίς όπλο... ελπίζω να μην με μίσησες!!!!! .my man.
 
Τόλη όταν επωμισεις περαζι κ μετα μπαικαλ , η αίσθηση είναι σαν να οδηγας πορσε κ μετα μπετονιέρα
Υπερβολικέ!!!
η αίσθηση είναι σαν να οδηγας πορσε κ μετα Λάντα
κι άμα το φτιάξεις στον Παπατσαρούχα η αίσθηση είναι σαν να οδηγας πορσε κ μετα Μερσεντές .yelling.
 
Τόλη όταν επωμισεις περαζι κ μετα μπαικαλ , η αίσθηση είναι σαν να οδηγας πορσε κ μετα μπετονιέρα
Αχαχαχαχαχαχα η τελιοτητα με την προχειροτητα ρε μητσο για το κοντακι μιλισα ομως τη να την κανεις την πορσε αν δε φτανεις τα πενταλ με μια μπετονιερα ομως μπωρεις να παρεις perazzi εχεις υποψη ποσο πανε τα μερεμετια σημερα αχαχαχαχαψαχα
 
Υπερβολικέ!!!
η αίσθηση είναι σαν να οδηγας πορσε κ μετα Λάντα
κι άμα το φτιάξεις στον Παπατσαρούχα η αίσθηση είναι σαν να οδηγας πορσε κ μετα Μερσεντές .yelling.
Μαριε η αίσθηση στα χέρια είναι όπως το γραφω ακριβώς, μόνο ένα MXS 81 του Σπυρου του φίλου μου μου άφησε την αίσθηση κουτσουρου στα χερια
 
τρίτον ΜΗΝ ΑΠΕΛΠΙΖΕΣΑΙ!!! πολύ μεμψιμοιρία βρε αδερφάκι μου! θα σΕ πω ότι κι εγώ κυνηγάω ΚΥΡΙΩΣ γουρούνια κι ότι αν μΕ έλεγες να σε πάρω μαζί μου στα γουρούνια θα έτρωγες άκυρο

Όχι δεν ήθελα να φανεί έτσι. Απλώς με πείραξε που ορισμένοι το βλέπουν σαν ένα κλειστό λόμπι σε κάτι που δεν ανήκει σε κανέναν και πόσο μάλλον δε που μόλις έμαθαν ότι απέκτησα σκυλί όρμησαν να με φάνε.

Όπως έγραψα λοιπόν και στο εισαγωγικό μου πόστ, με λένε Ηλία, είμαι 27 και προς ώρας μένω στην Βοιωτία
 
Όχι δεν ήθελα να φανεί έτσι. Απλώς με πείραξε που ορισμένοι το βλέπουν σαν ένα κλειστό λόμπι σε κάτι που δεν ανήκει σε κανέναν και πόσο μάλλον δε που μόλις έμαθαν ότι απέκτησα σκυλί όρμησαν να με φάνε.

Όπως έγραψα λοιπόν και στο εισαγωγικό μου πόστ, με λένε Ηλία, είμαι 27 και προς ώρας μένω στην Βοιωτία
Για να λες προς ωρας μαλλων ετοιμαζεσε για σωγαμπρος σε κυνηγετηκη οικογενια αχαχαχαχαχαχα
 
Όχι δεν ήθελα να φανεί έτσι. Απλώς με πείραξε που ορισμένοι το βλέπουν σαν ένα κλειστό λόμπι σε κάτι που δεν ανήκει σε κανέναν και πόσο μάλλον δε που μόλις έμαθαν ότι απέκτησα σκυλί όρμησαν να με φάνε.

Όπως έγραψα λοιπόν και στο εισαγωγικό μου πόστ, με λένε Ηλία, είμαι 27 και προς ώρας μένω στην Βοιωτία
Που στην Βοιωτία ;
 
Να χει ο πεθερος με τουε τεσερις γιους ολοι super black eagle 10 σφαιρες και συ που θα παρεις τη μοναδικη του κορη τη παρασκευη το βραδυ να πας να μεινεις εκει με το μονοκανο στη θηκη μες τη χαρα ο πεθερος να σε παει στη γουρουνοπαρεα και σαββατο προι σου κανονιζει το καλυτερο καρτερι και βγαζεις το μονοκανο καηκες χαρακιρι επιτοπου αχαχαχαχαχαχαχααχαψαψ
 
Να χει ο πεθερος με τουε τεσερις γιους ολοι super black eagle 10 σφαιρες και συ που θα παρεις τη μοναδικη του κορη τη παρασκευη το βραδυ να πας να μεινεις εκει με το μονοκανο στη θηκη μες τη χαρα ο πεθερος να σε παει στη γουρουνοπαρεα και σαββατο προι σου κανονιζει το καλυτερο καρτερι και βγαζεις το μονοκανο καηκες χαρακιρι επιτοπου αχαχαχαχαχαχαχααχαψαψ
Φαντάσου όμως να κάνει τριπλέτα με το μονόκανο.
 
Back
Top