"Δισκοπάθεια"

αυτό ακριβώς. .think..think.
Ειναι που δεν εχεις δει τη Μ2 εσυ να καπνιζει τους δισκους στα 40 η στα 45, δεν θυμαμαι καλα, μετρα με Mid τσοκακι γι αυτο σου φαινονται ολα απιθανα... :p
Αλλα μπαινεις στο σωστο δρομο σιγα σιγα... Εμπλεξες με τις καταλληλες παρεες... :p
 
Ειναι που δεν εχεις δει τη Μ2 εσυ να καπνιζει τους δισκους στα 40 η στα 45, δεν θυμαμαι καλα, μετρα με Mid τσοκακι γι αυτο σου φαινονται ολα απιθανα... :p
Αλλα μπαινεις στο σωστο δρομο σιγα σιγα... Εμπλεξες με τις καταλληλες παρεες... :p
είμαι άπιστος Θωμάς εγώ .
αν δεν θέσω τον δάκτυλο επί τον τύπον των ήλων ......... δεν πιστεύω τίποτα ...............χεχεχεχε.
 
Για μένα η μεγαλύτερη δυσκολία στο fitasc sporting είναι η μνήμη. Να μπορείς να θυμάσαι ακριβώς τον κάθε δίσκο που σου έδειξαν όταν είναι η σειρά σου να ρίξεις. Αν είσαι από αυτούς τους τύπους που αφού παρακολουθήσουν μία πούλα κομπακ, όταν έρθει η σειρά σου ρωτάς "τι κάνει το Α, τι κάνει το Β" στο fitasc sporting θα έχεις τεράστιο πρόβλημα.
Θες να στους πως μια όλους;
 
Δείτε το βίντεο μου από τους προπονητικους βατήρες του Παγκόσμιου της Ουγγαρίας το 2017.. Από το 7 λεπτό και μετά έχει 2 τουφεκιές οριακές.. Αν το βάλετε 1080p και σε τηλεόραση μεγάλη θα τα δείτε τα πιάτα που σπάνε..

Βγήκε κορυφαία ατάκα εκείνη την ημέρα!.sarcastic.
 
Φαινεται ο δισκος του Sporting στα 80 και τα 100 μετρα???? Εδω δεν φαινεται η τσιχλα στα 50... Θα φταιει το πορτοκαλι χρωμα... :p
Περα απο την πλακα, σε εναν επισημο αγωνα οι αποστασεις δεν μπορουν να αμφισβητηθουν...
Το εντυπωσιακο ειναι η συχνοτητα που λεει ο δασκαλος οτι σπανε οι δισκοι αυυτοι... Αν αυτη η συχνοτητα ειναι τοσο μεγαλη, τοτε κατι γινεται, ακομα κ αν μιλαμε για μια χουφτα σκοπευτες... Η πυκνοτητα της τουφεκιας θα μπορουσε να μαρτυρα επιτυχια μονο στην τυχη, το αποτελεσμα που ειναι επαναλαμβανομενο μαρτυρα κατι αλλο...
Έτσι ακριβώς. Βέβαια στις εξωφρενικές αποστάσεις, το προφίλ και το είδος του δίσκου επιλέγεται με προσοχή. Δηλαδή στα 80 μέτρα θα δεις φουλ προφίλ κοιλιά standard δίσκου και κοντά στα 100 μέτρα θα μπει αυστηρά battue, που είναι πιο εύθραυστο. Αλλά και πάλι, όταν τα πρωτοβλέπεις αυτά τα πιάτα σε πιάνει κατιτίς. Την πρώτη φορά που είδα τέτοιο πιάτο ρωτούσα τον διαιτητή αν ήταν no bird!.hair.
 
το διάβασα 2 φορές , και φαντάζομαι θα το ξαναδιαβάσω αρκετές ακόμα.:eek::eek::eek:
και πάμε λοιπόν παρακάτω.
που είπαμε ότι έχει γήπεδο sporting ????? ( όταν με το καλό ξεμπερδέψουμε με τον virus ).exciting..exciting..exciting.
Αρρρρρρωωωωσστττεεε
 
ο τσαμπ δείχνει ωραία πραγματα
στην ουσία μία διαφήμιση της SHOTKAM είναι.

και επί τη ευκαιρία , έχει ρίξει κανείς με SHOTKAM ???
η ερώτηση έχει να κάνει με τα 142 γρ. επιπλέον βάρους στην κάννη , πόσο αυτό επηρεάζει .
γιατί εμένα μου φαίνονται ........ πάρα πολλά 142 γρ και μάλιστα στο εμπρός μέρος .
κάποιος με πιο πολλές γνώσεις και εμπειρία να μας βοηθήσει ίσως ????
 
στην ουσία μία διαφήμιση της SHOTKAM είναι.

και επί τη ευκαιρία , έχει ρίξει κανείς με SHOTKAM ???
η ερώτηση έχει να κάνει με τα 142 γρ. επιπλέον βάρους στην κάννη , πόσο αυτό επηρεάζει .
γιατί εμένα μου φαίνονται ........ πάρα πολλά 142 γρ και μάλιστα στο εμπρός μέρος .
κάποιος με πιο πολλές γνώσεις και εμπειρία να μας βοηθήσει ίσως ????
Εγω καταλαβαίνω διάφορα... Όπως κ να το κάνεις το όπλο γίνεται μποστοβαρο αρκετά κ μοιραία " ψαλιδιζει" στην επωμιση... Η εικόνα βελτιώνεται αισθητά αν προσθέσεις βάρος στο κοντάκι με ότι συνεπάγεται βέβαια αυτό... Αυτά βάση αυτών που βλέπω στη shotkam κατά τη διάρκεια της επωμισης... Το θέμα λύνεται αν έχεις το νου σου να βάζεις λίγο περισσότερο δύναμη στο αριστερό χέρι...
Η χαρακτηριστική κίνηση αυτή με το ψαλιδισμα φαίνεται στο 2,07 στο παρακάτω βίντεο...

 
στην ουσία μία διαφήμιση της SHOTKAM είναι.

και επί τη ευκαιρία , έχει ρίξει κανείς με SHOTKAM ???
η ερώτηση έχει να κάνει με τα 142 γρ. επιπλέον βάρους στην κάννη , πόσο αυτό επηρεάζει .
γιατί εμένα μου φαίνονται ........ πάρα πολλά 142 γρ και μάλιστα στο εμπρός μέρος .
κάποιος με πιο πολλές γνώσεις και εμπειρία να μας βοηθήσει ίσως ????
Το ζύγισμα σίγουρα αλλάζει πολύ. Το πόσο ενοχλεί τον κάθε σκοπευτή εξαρτάται από το πόσο εκτιμάει ο καθένας το σωστό ζύγισμα.
 
Εγω καταλαβαίνω διάφορα... Όπως κ να το κάνεις το όπλο γίνεται μποστοβαρο αρκετά κ μοιραία " ψαλιδιζει" στην επωμιση... Η εικόνα βελτιώνεται αισθητά αν προσθέσεις βάρος στο κοντάκι με ότι συνεπάγεται βέβαια αυτό... Αυτά βάση αυτών που βλέπω στη shotkam κατά τη διάρκεια της επωμισης... Το θέμα λύνεται αν έχεις το νου σου να βάζεις λίγο περισσότερο δύναμη στο αριστερό χέρι...
Η χαρακτηριστική κίνηση αυτή με το ψαλιδισμα φαίνεται στο 2,07 στο παρακάτω βίντεο...

Ωραίες καπνες φίλε!
 
Back
Top