Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σταματα ρε κουζουλε....γαμ@ την ''καραμελα'' .....της ασταθειας.....μια χαρα μπαρουτι ειναι!!!! :)
Μια κουβεντα ειναι.αυριο στο παγκο να δουμε τη κανει η κενουρια.η παλια μεχρει το 2005 που δουλευα γαζωνε.και η sipe περη ασταθιας εγω δεν ειδα και τεραστιες διαφορες.απλος πιο ελαστηκι ελαφρος.αλαζοντας καψιλη ολα καλα
 
Μια κουβεντα ειναι.αυριο στο παγκο να δουμε τη κανει η κενουρια.η παλια μεχρει το 2005 που δουλευα γαζωνε.και η sipe περη ασταθιας εγω δεν ειδα και τεραστιες διαφορες.απλος πιο ελαστηκι ελαφρος.αλαζοντας καψιλη ολα καλα

Κουζουλε......ακου.....σου εχω βγαλει πολλες φορες το καπελο....ενδειξη οτι σε παραδεχομαι σε πολλα
πραγματα....αλλα ελεος βρε !!!! Σας διαβαζα....και οι περισσοτεροι γραφατε για ασταθειες των λοτ....κτλ κτλ....αυτος
ηταν και ο λογος που δεν επιανα στα χερια μου....στην SIPE τοσα χρονια που την δουλευω διαφορες
δεν ειδα... αυτα....δεν λεω τιποτα αλλο!!!
 
Κουζουλε......ακου.....σου εχω βγαλει πολλες φορες το καπελο....ενδειξη οτι σε παραδεχομαι σε πολλα
πραγματα....αλλα ελεος βρε !!!! Σας διαβαζα....και οι περισσοτεροι γραφατε για ασταθειες των λοτ....κτλ κτλ....αυτος
ηταν και ο λογος που δεν επιανα στα χερια μου....στην SIPE τοσα χρονια που την δουλευω διαφορες
δεν ειδα... αυτα....δεν λεω τιποτα αλλο!!!
Βαλε sipeeeeeee xαχα
 
Σιπε συα 34 ας πουμε βαζαμε 615 τωρα με cx2000 ειδια ειναι.ελαφρος πιο νορμαλ.ασε που παει τωρα με 684 στ 38γρ οπου δεν πηγενε παλια με τηποτα.λιγοοοο ψαξημο και θερηζη παληηηηη
Δηλαδή Γιάννη με τη Sipe στα 36gr κ lot 4/19, με τη καψούλι παίζεις με 4άρια ας πούμε....;;;
Και πόσα bar βγάζει περίπου;;;
 
Κωστα με την δική σου οπτικη γωνια που βλεπεις το φυσιγγιο.....δικιο εχεις....απο την αλλη , θα σου πω οτι
τα περιφερειακα σκαγια 2 φορες στις 10 μας δινουν θηραμα και 8 στις 10 ξεπουπουλιασματα.....εκτος αυτου...
το ιδιο φυσιγγιο το δουλευω και στον λαγο....και ο λαγος .....με περιφερειακα σκαγια δεν πεφτει....η γουνα
του λαγου....σηκωνει σκαγια φιλε μου!!!! ;) :)
κ Νίκο για αυτό σας ανέφερα τα περιφερειακά μέχρι τις μεσαίες αποστασεις (αν και Έλλην κατασκευαστής τσοκ άλλα ισχυρίζεται). Εννοείται πως όσο μεγαλώνει η απόσταση τραυματιζουν πάρα καταβάλουν. Όσο για τον λαγό συμφωνώ απόλυτα.
 
κ Νίκο για αυτό σας ανέφερα τα περιφερειακά μέχρι τις μεσαίες αποστασεις (αν και Έλλην κατασκευαστής τσοκ άλλα ισχυρίζεται). Εννοείται πως όσο μεγαλώνει η απόσταση τραυματιζουν πάρα καταβάλουν. Όσο για τον λαγό συμφωνώ απόλυτα.

Κωστα πολυ ΣΩΣΤΑ τα λεει ( ο Ελλην κατασκευαστης των τσοκ ) Τα τσοκ του δεν εχουν καμια σχεση
με τα τσοκ μαμα....ΟΛΑ τα τσοκ του....το μαθαινω απο φιλους....απλα γαμ@νε .... και αν αγορασω τσοκ
απο τα δικα του θα παρω φιλε!!!! :)
 
Κωστα πολυ ΣΩΣΤΑ τα λεει ( ο Ελλην κατασκευαστης των τσοκ ) Τα τσοκ του δεν εχουν καμια σχεση
με τα τσοκ μαμα....ΟΛΑ τα τσοκ του....το μαθαινω απο φιλους....απλα γαμ@νε .... και αν αγορασω τσοκ
απο τα δικα του θα παρω φιλε!!!! :)
Κυρ Νικο ηθελα κι εγω καποια στιγμη να δοκιμασω ενα τετοιο κλειστο τσοκ αλλα δεν μπορω να βρω πουθενα δοκιμες εστω απο δικα μας παιδια του φορουμ που εχουν τα συγκεκριμενα τσοκ, αν και πιστευω δυσκολα θα κοντραρει κατι το Κικς που εχω
 
Κυρ Νικο ηθελα κι εγω καποια στιγμη να δοκιμασω ενα τετοιο κλειστο τσοκ αλλα δεν μπορω να βρω πουθενα δοκιμες εστω απο δικα μας παιδια του φορουμ που εχουν τα συγκεκριμενα τσοκ, αν και πιστευω δυσκολα θα κοντραρει κατι το Κικς που εχω

Αλεξ ακου φιλε!!!! Ενα εξτρα τσοκ εχω....το κικς ΙΜ....Επεσε στα χερια μου τυχαια απο φιλο...και τον ευχαριστω
πολυ....αυτο που ειδα....ειναι οτι διαλεγει νουμερα σκαγιων.....δλδ μεχρι Ν5 ολα ΟΚ....Απο Ν5 και κατω δλδ
Ν4 -Ν3 -Ν2 και ασσο τα παιρνει ο διαολος τα σκαγια....βαζω το φουλ μαμα...για να βγαλω τουφεκια.
Εχω δυο φιλους που εχουν τα BRAIN του Σωτηροπουλου....εαν ριξουν φυσεκι μου με κατω απο Ν5 ....
τυφλα να εχει το κικς που εχω. Τα BRAIN του Σωτηροπουλου , βγαζουν τουφεκιες ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ!!!
Αυτο το εχω δει απο πρωτο χερι....αν αγορασω τσοκ....του Σωτηροπουλου θα παρω φιλε!!! :)
 
Αλεξ ακου φιλε!!!! Ενα εξτρα τσοκ εχω....το κικς ΙΜ....Επεσε στα χερια μου τυχαια απο φιλο...και τον ευχαριστω
πολυ....αυτο που ειδα....ειναι οτι διαλεγει νουμερα σκαγιων.....δλδ μεχρι Ν5 ολα ΟΚ....Απο Ν5 και κατω δλδ
Ν4 -Ν3 -Ν2 και ασσο τα παιρνει ο διαολος τα σκαγια....βαζω το φουλ μαμα...για να βγαλω τουφεκια.
Εχω δυο φιλους που εχουν τα BRAIN του Σωτηροπουλου....εαν ριξουν φυσεκι μου με κατω απο Ν5 ....
τυφλα να εχει το κικς που εχω. Τα BRAIN του Σωτηροπουλου , βγαζουν τουφεκιες ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ!!!
Αυτο το εχω δει απο πρωτο χερι....αν αγορασω τσοκ....του Σωτηροπουλου θα παρω φιλε!!! :)
Το δικο μου παντως δεν διαλεγει τιποτα και τα παει ολα πολυ καλα, αλλα ειναι και xfull, παντως ηθελα να δω δοκιμες με καποιο TM LR και ΒΧ ειδικα με τα δυο τελευταια
 
Κωστα πολυ ΣΩΣΤΑ τα λεει ( ο Ελλην κατασκευαστης των τσοκ ) Τα τσοκ του δεν εχουν καμια σχεση
με τα τσοκ μαμα....ΟΛΑ τα τσοκ του....το μαθαινω απο φιλους....απλα γαμ@νε .... και αν αγορασω τσοκ
απο τα δικα του θα παρω φιλε!!!! :)
Μαμανε πάνω στο θηραμα όμως ή απλά έχουν όμορφη εικόνα στο χαρτί? Γιατί και το κικς που έχω και εγώ στο χαρτί είναι για το ανάθεμα αλλά πάνω στο θηραμα είναι απολαυστικός ο τρόπος που τα καταβάλει
 
Κυρ Νικο ηθελα κι εγω καποια στιγμη να δοκιμασω ενα τετοιο κλειστο τσοκ αλλα δεν μπορω να βρω πουθενα δοκιμες εστω απο δικα μας παιδια του φορουμ που εχουν τα συγκεκριμενα τσοκ, αν και πιστευω δυσκολα θα κοντραρει κατι το Κικς που εχω
Αλεξ για αυτά που κοιτάς και ζητάς εσύ δν μπορουν να συγκριθουν κατά την γνώμη μου με το τσοκ που έχεις.. Από την άλλη ψήνομαι και εγώ να δοκιμάσω ένα TM ή LR να δω τι ψάρια πιάνουν σε πιο νορμάλ αποστάσεις 35-50 μετρων
 
Λοιπόν ορίστε και οι σημερινές δοκιμές που ανέφερα στα 45 μετρα. Ζητούμενο τα 130 σκάγια στον κύκλο που έχω ως όριο για την ''αμεση'' καταβολή της φασσας. Σε κάποιο βέβαια δν το πιάσαμε για αυτό και δν το χρησιμοποιώ, απλά το ανεβάζω γτ πολλοί το χρησιμοποιούν σε αυτό το θήραμα. Τσοκ kicks light foul (30), απόσταση 45 μετρα_20201024_151557.JPG_20201024_151516.JPG_20201024_151323.JPG
 
Λοιπόν ορίστε και οι σημερινές δοκιμές που ανέφερα στα 45 μετρα. Ζητούμενο τα 130 σκάγια στον κύκλο που έχω ως όριο για την ''αμεση'' καταβολή της φασσας. Σε κάποιο βέβαια δν το πιάσαμε για αυτό και δν το χρησιμοποιώ, απλά το ανεβάζω γτ πολλοί το χρησιμοποιούν σε αυτό το θήραμα. Τσοκ kicks light foul (30), απόσταση 45 μετραView attachment 17782View attachment 17783View attachment 17784
Το Οσκαρ Κωστα ειναι πολυ καλο, θα με βαλεις στην πριζα να το δοκιμασω
 
Μαμανε πάνω στο θηραμα όμως ή απλά έχουν όμορφη εικόνα στο χαρτί? Γιατί και το κικς που έχω και εγώ στο χαρτί είναι για το ανάθεμα αλλά πάνω στο θηραμα είναι απολαυστικός ο τρόπος που τα καταβάλει

Κωστη καλημερα φιλε μου!!! Υπαρχουν αποτυπωσεις δοκιμων πανω στο χαρτι ( απο δοκιμες μου ) που
δεν μου αρεσαν....ωστοσο στον κυνηγοτοπο μπορω να πω οτι ειχαν ικανοποιητικες καταβολες.
Αυτο ομως δεν ειναι κανόνας.....ειναι η εξαιρεση του κανόνα....Μια καλη αποτυπωση στο χαρτι.....
απαραιτητη προυποθεση να εχει και διατρηση.....τον κυνηγοτοπο γαζωνει.
Δεν ξερω τι συσφιξη εχει το τσοκ των δοκιμων σου στα 45 μετρα ( εννοω σε σχεση με τα μαμα τσοκ )
αλλα του Σωτηροπουλου τα τσοκ.....σε αυτα τα μετρα απλα ''μαμανε''.....γραψε εαν θελεις τι συσφιξη
εχει το τσοκ που δοκιμασες. ΑΝ παιρνεις θηραματα με αυτες τις αποτυπωσεις.....τοτε φιλε μου εισαι
κορυφαιος σκοπευτης.....και δεν το λεω ειρωνικα.....το εννοω!!!! :)
 
Το Οσκαρ Κωστα ειναι πολυ καλο, θα με βαλεις στην πριζα να το δοκιμασω

Καλημερα Αλεξ!!!!! Δεν μου λες βρε φιλαρα.....εχασες το μέτρο και την αισθηση του καλου και ασχημου ?? :oops:
Οταν γυρισω απο το κυνηγι....θα πω σε ενα φιλο να ανεβασει μια δοκιμη του που εκανε εχθες με 6ρια
σκαγια και με τσοκ μαμα στα 40 μετρα....δεν πειραζει που δεν ειναι στα 45 μετρα....θα βγαλεις
συμπερασμα!!!:)
 
Καλημερα Αλεξ!!!!! Δεν μου λες βρε φιλαρα.....εχασες το μέτρο και την αισθηση του καλου και ασχημου ?? :oops:
Οταν γυρισω απο το κυνηγι....θα πω σε ενα φιλο να ανεβασει μια δοκιμη του που εκανε εχθες με 6ρια
σκαγια και με τσοκ μαμα στα 40 μετρα....δεν πειραζει που δεν ειναι στα 45 μετρα....θα βγαλεις
συμπερασμα!!!:)
Καλημερα κυρ Νικο, η φασσα θελει στον κυκλο 130 σκαγια για να καταβληθει στα σιγουρα και γι αυτο ειπα οτι ειναι καλο το φυσιγγι, κατα την γνωμη παντα και με αυτα που εχω δει δεν χρειαζεται τοσα πολλα σκαγια στον κυκλο αλλα λιγοτερα...
Αντε πηγαινε τη βολτα σου να ετοιμαστω κι εγω για τη δικη μου, παω να δω αν ηρθε καμια καριολα να τουφεκισω, εχω δοκιμη με 34 νο6 csb1 με 190 στον κυκλο στα 51 μετρα που ειναι οντως δυνατη τουφεκια
 
Καλημερα κυρ Νικο, η φασσα θελει στον κυκλο 130 σκαγια για να καταβληθει στα σιγουρα και γι αυτο ειπα οτι ειναι καλο το φυσιγγι, κατα την γνωμη παντα και με αυτα που εχω δει δεν χρειαζεται τοσα πολλα σκαγια στον κυκλο αλλα λιγοτερα...
Αντε πηγαινε τη βολτα σου να ετοιμαστω κι εγω για τη δικη μου, παω να δω αν ηρθε καμια καριολα να τουφεκισω, εχω δοκιμη με 34 νο6 csb1 με 190 στον κυκλο στα 51 μετρα που ειναι οντως δυνατη τουφεκια
Άλεξ υπάρχει κάπου αυτό που να λέει πχ για κάθε θήραμα πόσα σκάγια χρειάζεται?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top