Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Στράτο για την ακρίβεια 47 % , το Percorso έχει 330 σκάγια No.6 ...
Αλλά αυτό δεν έχει και μεγάλη σημασία. Το γεγονός είναι ότι μ'αυτή την κατανομή, σε αυτά τα μέτρα, την καίει τη φάσσα. Από όποιο σημείο της τουφεκιάς κι αν περάσει έχει "εξασφαλίσει" από 4 μέχρι 10+ τρύπες !!! ;)
Στέλιο εγώ πάντως σε ένα περκορσο που έσφαξα είχε 312 σκάγια. Τουτέστιν ακριβώς 50%. Όχι ότι έχει σημασία απλά για την κουβέντα. Ότι και να λέμε αυτή η τουφεκιά δν παίζεται. Όπου και να την βάλεις την φασσα έχει αρπάξει καμιά 10αρια σκάγια.
 
Percorso no6 51 μετρα kicks xfull, χαρτονι 75×78, παντα του γουσταρα αυτο το φυσιγγι αν και το καινουργιο που πηρα με τον νικελ καλυκα μου φαινεται πιο δυνατο απ τα πιο παλια, εκτος και αν ειναι η ιδεα μου...
View attachment 18233View attachment 18234
Η ιδέα σου είναι.Εγω δεν καταλαβαίνω διαφορά.
Αυτό το φυσίγγι ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει τι κάνει στο χαρτί.Αυτά που εχω δει στην πράξη με ικανοποιεί πλήρως και το μου το έδειξε πάλι χθές.
 
κ Νίκο το τσοκ που έριξα το Kicks LF. Δεν το έχω μετρήσει αλλά σαν απόδοση μου δίνει ακριβώς τις ίδιες συγκεντρώσεις με το εργοστασιακό μου φουλ τσοκ. Σου λέω λοιπόν ξεκάθαρα και με σιγουριά ύστερα από πολλές δοκιμές ότι παρόλο ότι το μαμά φουλ της καραμπίνας μου βγάζει πιο όμορφες (ομοιομορφες) κατανομές στο χαρτί, πάνω στα πουλιά δν εχει καμιά σχέση η φονικοτητα του σε σχέση με το kicks που υπερέχει παρασαγκας. Και όμως αυτές οι κακασχημες κατανομές στο χαρτί του kicks ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ θεαματικά ενώ οι πιο αποδεκτές του μαμά φουλ σκοτώνουν στο φλου και μου δίνουν και κάποια κοψοφτερα σε αποστάσεις άνω των 40-45 μετρων. Όπως θα διαπιστώσεις στις φοτο παρακάτω η απόδοση των δύο αυτών τσοκ είναι ίδια. Κορυφαίος σκοπευτής δν είμαι σίγουρα. Τις συγκεκριμένες φοτο τις ανεβάζω μόνο για δείξω ότι η απόδοση του κικς LF που έχω έιναι ίδια με του μαμά μου φουλ τσοκ γνωρίζοντας ότι είναι αρκετά 'φτωχες' View attachment 17799View attachment 17800View attachment 17801View attachment 17802
Βαλε το μαμα 4* και μπωρει να παρεις και 60% ο αποσπομενου πατου δε θελει στριμωγμα
 
Δεν το υπολογισα καν αυτο Στρατο γιατι δεν με νοιαζει...δηλαδη δεν ψαχνω να βρω ποσο τις % εβαλε αλλα ποσα σκαγια εχει για να καταβληθει ακαριαια η φασσα, απο οτι λενε θελει 125 με 130 στον κυκλο, αρα την καπνιζει κανονικα αυτη η τουφεκια. ;)

Αλεξ να σε ρωτησω κατι...Κατ' αρχην πολυ ωραια η τουφεκια!!!! Αυτο το φυσεκι που εριξες ειναι το
ιδιο με αυτο της φωτο που εβαλε ο Κωστας ( Berettakias ) στην απαντηση 10989. το PERCORCO -36- N6.
Δεν τα ξερω τα εμποριου γι΄αυτο ρωταω φιλε!!!
 
Percorso no6 51 μετρα kicks xfull, χαρτονι 75×78, παντα του γουσταρα αυτο το φυσιγγι αν και το καινουργιο που πηρα με τον νικελ καλυκα μου φαινεται πιο δυνατο απ τα πιο παλια, εκτος και αν ειναι η ιδεα μου...
View attachment 18233View attachment 18234
Ποοοοοο τι εκανες παλι γαμω το σιδερικο σου ρε τρελε!!!
 
Αλεξ να σε ρωτησω κατι...Κατ' αρχην πολυ ωραια η τουφεκια!!!! Αυτο το φυσεκι που εριξες ειναι το
ιδιο με αυτο της φωτο που εβαλε ο Κωστας ( Berettakias ) στην απαντηση 10989. το PERCORCO -36- N6.
Δεν τα ξερω τα εμποριου γι΄αυτο ρωταω φιλε!!!
Ναι ακριβως το ιδιο ειναι
 
Λοιπον @Alex76 τελικα απο βδομαδα θα μου ερθει επιτελους το τσοκακι που πηρα gemini XF με ταχυδρομειο και οταν το παρω σου στελνω κανα δυο φυσιγγακια να μας παρουσιασεις αναμεσα τους και ενα sonic 10βολο σορυ για τη βαρεμαρα αλλα πολυ ουρα στο ταχυδρομειο ρε συ μη παω δυο φορες αχαχαχαχαχα
 
Ναι ακριβως το ιδιο ειναι

Mπραβο ρε φιλε!!! Μεγαλη υποθεση τα τσοκ και το οπλο σου..... τα ''φολα'' φυσεκια τα μετατρεπουν
σε καλες τουφεκιες!!!!
Το λεω ''φολα''......γιατι οι δοκιμες του Κωστη στα 45 μετρα ...για μενα....και μονο για μενα λεω....τις θεωρω
απαραδεκτες!!!! :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top