Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Λοιπόν μπάσιμο (τσιχλας) δν είχαμε σήμερα. Δοκιμάσαμε 5 φυσιγγια για τα γαλάζια με *** αστρα στα 35μ μετρημένα. 6αρια στα 33 και 34γρ και 5άρια στα 36γρ. Δυστυχώς μόνο από μια τουφεκιά από το κάθε ένα. Τα φυσίγγια ειναι: 1) LK CONCORD KOUTOUMANOS 33γρ ΝΟ6 (mb32)
2) ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗ 34γρ νο6 (csb)
3)ΟSCAR 33γρ SUPERNITRO νο6 (g3000)
4)OSCAR 36γρ νο 5 (tecna)
5)PERCORSO 36γρ νο 5. (tecna) Το περκορσο είναι το βασικό μου φυσιγγιο στην φασσα και σαν 2η εναλλακτική χρησιμοποιώ το 34αρι του ρουμελιωτη που μου κάνει τα γουστα. Θα δοκιμαστει σίγουρα πάντως στο στο κυνήγι και το Όσκαρ 33γρ supernitro μετά την σημερινή δοκιμη στο χαρτι.
Κάθε σχόλιο ευπρόσδεκτο..
_20201023_200956.JPG_20201023_201324.JPG_20201023_201404.JPG_20201023_201234.JPG_20201023_201153.JPG
 
Λοιπόν μπάσιμο (τσιχλας) δν είχαμε σήμερα. Δοκιμάσαμε 5 φυσιγγια για τα γαλάζια με *** αστρα στα 35μ μετρημένα. 6αρια στα 33 και 34γρ και 5άρια στα 36γρ. Δυστυχώς μόνο από μια τουφεκιά από το κάθε ένα. Τα φυσίγγια ειναι: 1) LK CONCORD KOUTOUMANOS 33γρ ΝΟ6 (mb32)
2) ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗ 34γρ νο6 (csb)
3)ΟSCAR 33γρ SUPERNITRO νο6 (g3000)
4)OSCAR 36γρ νο 5 (tecna)
5)PERCORSO 36γρ νο 5. (tecna) Το περκορσο είναι το βασικό μου φυσιγγιο στην φασσα και σαν 2η εναλλακτική χρησιμοποιώ το 34αρι του ρουμελιωτη που μου κάνει τα γουστα. Θα δοκιμαστει σίγουρα πάντως στο στο κυνήγι και το Όσκαρ 33γρ supernitro μετά την σημερινή δοκιμη στο χαρτι.
Κάθε σχόλιο ευπρόσδεκτο..
View attachment 17735View attachment 17736View attachment 17737View attachment 17738View attachment 17739
Oscar 33 παρα πολυ ωραιο φιλε και το percorso παλι φοβερο
 
Λοιπόν μπάσιμο (τσιχλας) δν είχαμε σήμερα. Δοκιμάσαμε 5 φυσιγγια για τα γαλάζια με *** αστρα στα 35μ μετρημένα. 6αρια στα 33 και 34γρ και 5άρια στα 36γρ. Δυστυχώς μόνο από μια τουφεκιά από το κάθε ένα. Τα φυσίγγια ειναι: 1) LK CONCORD KOUTOUMANOS 33γρ ΝΟ6 (mb32)
2) ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗ 34γρ νο6 (csb)
3)ΟSCAR 33γρ SUPERNITRO νο6 (g3000)
4)OSCAR 36γρ νο 5 (tecna)
5)PERCORSO 36γρ νο 5. (tecna) Το περκορσο είναι το βασικό μου φυσιγγιο στην φασσα και σαν 2η εναλλακτική χρησιμοποιώ το 34αρι του ρουμελιωτη που μου κάνει τα γουστα. Θα δοκιμαστει σίγουρα πάντως στο στο κυνήγι και το Όσκαρ 33γρ supernitro μετά την σημερινή δοκιμη στο χαρτι.
Κάθε σχόλιο ευπρόσδεκτο..
View attachment 17735View attachment 17736View attachment 17737View attachment 17738View attachment 17739

ΜΠΡΑΒΟ Κωστα!!!!!! Σωστα τα μετρα.....σωστο το τσοκ .....ετσι μπορουν να βγαζουν τα συμπερασματα τους
οι φιλοι και συναδελφοι.....και να ξερουν τι εχουν στην θαλαμη τους!!!!!
Και παλι μπραβο σου φιλε!!!!! :)
 
Λοιπόν μπάσιμο (τσιχλας) δν είχαμε σήμερα. Δοκιμάσαμε 5 φυσιγγια για τα γαλάζια με *** αστρα στα 35μ μετρημένα. 6αρια στα 33 και 34γρ και 5άρια στα 36γρ. Δυστυχώς μόνο από μια τουφεκιά από το κάθε ένα. Τα φυσίγγια ειναι: 1) LK CONCORD KOUTOUMANOS 33γρ ΝΟ6 (mb32)
2) ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗ 34γρ νο6 (csb)
3)ΟSCAR 33γρ SUPERNITRO νο6 (g3000)
4)OSCAR 36γρ νο 5 (tecna)
5)PERCORSO 36γρ νο 5. (tecna) Το περκορσο είναι το βασικό μου φυσιγγιο στην φασσα και σαν 2η εναλλακτική χρησιμοποιώ το 34αρι του ρουμελιωτη που μου κάνει τα γουστα. Θα δοκιμαστει σίγουρα πάντως στο στο κυνήγι και το Όσκαρ 33γρ supernitro μετά την σημερινή δοκιμη στο χαρτι.
Κάθε σχόλιο ευπρόσδεκτο..
View attachment 17735View attachment 17736View attachment 17737View attachment 17738View attachment 17739
Το percorso έδειξε δόντια. Που να ήταν και εξάρι σ αυτα τα μέτρα....
 
Α οκ, δεν τα πιανω και καλα τα σεταπ...με μπερδευουν λιγο γιατι δεν εχω ασχοληθει, παντως ειναι κορυφη το φυσιγγι

Κακως.....δεν εχεις ασχοληθει..... Εχεις βολευτει με τα εξτρα τσοκ.... σκεψου να το ριξεις με τα τσοκ σου.....και
ο διαολος θα το βαλει στα πόδια !!!! ;) :)
 
Κακως.....δεν εχεις ασχοληθει..... Εχεις βολευτει με τα εξτρα τσοκ.... σκεψου να το ριξεις με τα τσοκ σου.....και
ο διαολος θα το βαλει στα πόδια !!!! ;) :)
Αυτά είναι φυσίγγια‼️τυφλά να χουν τα εγγλέζικα...ξεχνάω ονομασια
 
Αυτά είναι φυσίγγια‼️τυφλά να χουν τα εγγλέζικα...ξεχνάω ονομασια

Γιαννη μου ευχαριστω για τα καλά σου λογια φιλε!!! Η ιδιογομωση....σε βαζει σε αλλα ''μονοπατια''......
ταιριαζεις την τουφεκια στο οπλο ......και στα γουστα σου!!!!
Το εχω ξανα πει.....αν φυγει το θηραμα.....ξερεις ποιον θα μουτζωσεις.... ;) :)
 
Καλημερα και απο εδω! Φωτο του ΝικουΠ...εγω ευχαριστω....πολυ διατρηση η ρουφιανα η Τεκνα
Πολλά μπράβο κ.Νίκο πολύ υψηλό ποσοστό συγκέντρωσης και όλα αυτά με συμβατικό 3αρι τσοκ,τουφέκια που έχει την δυνατότητα να καταβάλλει θήραμα τουλάχιστον 10+++ μέτρα πιο μακριά.
 
Θα με κάνεις να πάρω Tecna μόνο γι' αυτό το φυσίγγι. Και δεν ξέρω την τύφλα μου τρομάρα μου.

Να παρεις.....γαζωνει σε ΟΛΑ τα σεταπ......ακομα και στα ρελιαστα!!! Οσο γιια την ''τύφλα'' σου.....ολοι τυφλοι
υπηρξαμε....μην το ''φοβασαι''.....απο μεριά μου....οτι γνωριζω....θα στο μεταφερω!!! ;) :)
ΥΓ. Οι δοκιμες....θα σε κανουν ''μαγκα''.....!!!;)
 
Πολλά μπράβο κ.Νίκο πολύ υψηλό ποσοστό συγκέντρωσης και όλα αυτά με συμβατικό 3αρι τσοκ,τουφέκια που έχει την δυνατότητα να καταβάλλει θήραμα τουλάχιστον 10+++ μέτρα πιο μακριά.

Φιλε μου μια καλη τουφεκια , παντα κατα την γνωμη μου , σε 5ρια σκαγια πρεπει να εχει πανω απο 75%
συγκεντρωση στα 35 μετρα με 3*** μαμα τσοκ.
Σεταπ δικο μου....κατω απο 75% παει στα σκουπιδια.....παντα ψαχνω το καλυτερο....γι'αυτο και εχω πολλες μα
παρα πολλες δοκιμες στην καμπουρα μου!!!
Ο μονος ΑΝΑΓΩΝΙΣΤΗΣ.....ο εαυτος μου.....Σε ευχαριστω για τα καλά σου λογια!!!!:)
 
ΜΠΡΑΒΟ Κωστα!!!!!! Σωστα τα μετρα.....σωστο το τσοκ .....ετσι μπορουν να βγαζουν τα συμπερασματα τους
οι φιλοι και συναδελφοι.....και να ξερουν τι εχουν στην θαλαμη τους!!!!!
Και παλι μπραβο σου φιλε!!!!! :)
Ε αφου δοκιμάζω για την πάρτη μου το ανεβάζω μήπως ενδιαφέρεται και κάποιος άλλος και βοηθηθεί. Θα ανεβάσω αργότερα και 3 σημερινές δοκιμές στα 45 μετρα με το kicks LF (30). Οριακά για το όπλο μου και τα συγκεκριμένα φυσιγγια αλλά αν δν δοκιμάσεις δν μαθαίνεις..
 
Καλά το περκορσο το ξέρω αφού αυτό δουλεύω αλλά το Όσκαρ 33 με εξέπληξε. Μένει τώρα να το δω και πάνω στα πουλιά πως τα πάει..
Καλημέρα Κώστα φαντάζομαι πολλούς συναδέλφους θα εξέπληξε ευχάριστα το Όσκαρ βάζω και τον εαυτό μου "μέσα."
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top