Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημερα και απο εδω! Φωτο του ΝικουΠ...εγω ευχαριστω....πολυ διατρηση η ρουφιανα η Τεκνα
Πολύ δυνατή τουφεκιά αλλά και πολύ ΑΥΣΤΗΡΉ. Θα ζοριζει πολύ στην σκόπευση αλλά αν την πετύχεις θα έχει τρελό κάπνισμα
 
Καλημέρα Κώστα φαντάζομαι πολλούς συναδέλφους θα εξέπληξε ευχάριστα το Όσκαρ βάζω και τον εαυτό μου "μέσα."
Ετσι είναι Φώτη. Εκ πρώτης φαίνεται πολλά υποσχόμενο το συγκεκριμένο. Βέβαια ολοκληρωμένη άποψη θα έχουμε όταν το ρίξουμε αρκετά σε πουλιά για να έχουμε και σχετικά ασφαλή εικόνα για το τι κάνει
 
Πολύ δυνατή τουφεκιά αλλά και πολύ ΑΥΣΤΗΡΉ. Θα ζοριζει πολύ στην σκόπευση αλλά αν την πετύχεις θα έχει τρελό κάπνισμα

Κωστα απο που εβγαλες το συμπερασμα της ΑΥΤΗΡΗΣ τουφεκιας φιλε μου ?? Δλδ εαν ειχε ενα 70% και
ησουν στο........''το παιρνω δεν το παιρνω το θηραμα''....θα ηταν καλυτερη ??
Παντα καλοπροαιρετα....και συζητηση κανουμε....μην το παρεις σαν αντιπαραθεση !!! ;)
 
Νίκο η λογική λέει ότι τα σκάγια που λείπουν από το εσωτερικό της ροζετας σε κάποιο βαθμό χρησιμεύουν και σαν περιφέρεια που μπορεί να μας δώσει πουλιά έστω μέχρι τις μεσαίες αποστάσεις όταν δν είμαστε καλά επάνω. Το 87% συγκέντρωση για την δική μου σκοπευτικη εμπειρία/δεινότητα μου φαίνεται αρκετά αυστηρό γτ δν εχουμε υπογράψει και συμβόλαιο ότι τα πουλιά θα βγουν εκεί και όχι πχ στα 20-25 μέτρα. Εκεί το χάνεις ή το πήρες κιμά αν το βρεις. Στο μυαλό μου ένα 70-75% είναι το τέλειο για *** στα 35 μέτρα. Βέβαια αν περιμένεις να τουφεκισεις στα 45-50 μέτρα φαντάζει ιδανική η αποτύπωση αυτή
 
Γιαννη μου ευχαριστω για τα καλά σου λογια φιλε!!! Η ιδιογομωση....σε βαζει σε αλλα ''μονοπατια''......
ταιριαζεις την τουφεκια στο οπλο ......και στα γουστα σου!!!!
Το εχω ξανα πει.....αν φυγει το θηραμα.....ξερεις ποιον θα μουτζωσεις.... ;) :)
Εύγε‼️για το μεράκι‼️μακάρι να μπορούσαμε να βρούμε τέτοια φυσίγγια στην αγορα
 
Νίκο η λογική λέει ότι τα σκάγια που λείπουν από το εσωτερικό της ροζετας σε κάποιο βαθμό χρησιμεύουν και σαν περιφέρεια που μπορεί να μας δώσει πουλιά έστω μέχρι τις μεσαίες αποστάσεις όταν δν είμαστε καλά επάνω. Το 87% συγκέντρωση για την δική μου σκοπευτικη εμπειρία/δεινότητα μου φαίνεται αρκετά αυστηρό γτ δν εχουμε υπογράψει και συμβόλαιο ότι τα πουλιά θα βγουν εκεί και όχι πχ στα 20-25 μέτρα. Εκεί το χάνεις ή το πήρες κιμά αν το βρεις. Στο μυαλό μου ένα 70-75% είναι το τέλειο για *** στα 35 μέτρα. Βέβαια αν περιμένεις να τουφεκισεις στα 45-50 μέτρα φαντάζει ιδανική η αποτύπωση αυτή

Κωστα με την δική σου οπτικη γωνια που βλεπεις το φυσιγγιο.....δικιο εχεις....απο την αλλη , θα σου πω οτι
τα περιφερειακα σκαγια 2 φορες στις 10 μας δινουν θηραμα και 8 στις 10 ξεπουπουλιασματα.....εκτος αυτου...
το ιδιο φυσιγγιο το δουλευω και στον λαγο....και ο λαγος .....με περιφερειακα σκαγια δεν πεφτει....η γουνα
του λαγου....σηκωνει σκαγια φιλε μου!!!! ;) :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top