Πάλι κουβά πήγαμε

Status
Not open for further replies.
δεν προσπάθησα να το καταστρέψω,
απλά είπα τη γνώμη μου....
η οποία είναι ότι δεν μπορώ να δεχθώ να αγοράζω οποιοδήποτε προιόν (συνειδητά τουλάχιστον) από έναν λαό ο οποίος έχει αιματοκυλίσει πολλάκις τους προγόνους μου.
και ο οποίος ακόμα και σήμερα ( αν δεν το έχεις καταλάβει , άλλο θέμα ) απειλεί με πόλεμο.
Συγγνώμη αλλά αυτή είναι η γνώμη μου.
Εγώ δέχομαι την δική σου , εσύ γιατί δεν δέχεσαι την δική μου και λες ότι "χαλάω" το θέμα.
Φίλε αναφέρθηκα για κάποια σχόλια που κάποιοι μιλούν τουρκικά.
Οπότε δεν αναφέρθηκα καθόλου σε εσένα αλλά εσύ σε εμένα.

Δεύτερον ξέρω τα περί ιστορίας και για τους Τούρκους και για άλλους λαούς που μας πολέμησαν αλλά ακόμη και σήμερα μας κάνουν τη ζωη δύσκολη.

Δεν ενοχλούν όμως κανέναν τα Μέρκελ και τα made in Italy.

Και έχω δηλώσει ότι άλλο πράγμα για μένα η πολιτική άλλο πράγμα το εμπόριο και άλλο πράγμα ο στρατός.

Δεν εισάγουμε από Τουρκία αλλά και εξάγουμε.

Εάν θες να μην αγοράζουμε τίποτα από δίπλα θα πρέπει να θέλεις να μην αγοράζουν κι εκείνοι.

Να μην ανταλλάσουμε τουρισμό κτλ...

Σε τι θα ωφελήσει αυτο;

Πιο γρήγορα και σίγουρα θα έχουμε πόλεμο.

Φίλε δεν μου φταίει σε τίποτα ο κακομοίρης ο Τούρκος που δουλεύει στο εργοστάσιο της ατα για ένα κομμάτι ψωμί.
Ίδιος κακομοίρης με εμένα είναι που αν τον διαταξουν τα λαμόγια να σκοτωθεί για τη χώρα του θα το κάνει.

Αυτά και τέλος από μένα για πράγματα που δεν έχουν σχέση με τα ata arms.

Από δω και πέρα θα μιλώ μονο για το οπλο και ας λέει ο καθένας ότι θέλει.
Υπάρχουν διαχειριστές που θα τα ρυθμίσουν τα υπόλοιπα.

Ευχαριστώ!
 
Σε καθε θεμα υπαρχει και ο αντιλογος παντα.ΔΕΝ υπαρχει πουθενα αποστειρωμενη συζητηση.
Στελιο δεν εισαι καινουργιος στο φορουμ το ξερεις αυτο.Εχεις περασει φανταζομαι απο το θεμα
Μπενελι που παιζει καρατε στα διαλειμματα.Ολα καλα,μην το κανουμε εθνικο ζητημα μονο παιδες.

Φίλε άλλα προσπαθώ να αποφύγω.
Θέλω και πρέπει να με καταλαινεις.
 
ok.
θα πω μία κουβέντα ακόμα για να το κάνω όσον το δυνατόν πιό κατανοητό και θα σταματήσω.
Κάθε ευρώ στην τουρκική οικονομία και κυρίως στην πολεμική τουρκική οικονομία είναι σφαίρες και όπλα που εν δυνάμει θα σκοτώσουν τα παιδιά μας.
Και εγώ δεν μπορώ να σκεφτώ ότι θα δώσω χρήματα για να σκοτωθούν τα παιδιά μας.
Αν εσύ το αντέχεις οκ. πάω πάσο.
 
Παιδιά μην τρελένεστε. Και οι Ιταλοί έχουν κάνει βαρβαρότητες και οι Γερμανοί. Δηλαδή beretta, Breda, benelli, franchi, perazzi, krieghoff, blaser και άλλα πρέπει να μην τα πλησιάζουμε;

ναι αλλά δεν βλέπω αυτή τη στιγμή ένα Γερμανό ή ένα Ιταλό να με σημαδεύει ................
 
ok.
θα πω μία κουβέντα ακόμα για να το κάνω όσον το δυνατόν πιό κατανοητό και θα σταματήσω.
Κάθε ευρώ στην τουρκική οικονομία και κυρίως στην πολεμική τουρκική οικονομία είναι σφαίρες και όπλα που εν δυνάμει θα σκοτώσουν τα παιδιά μας.
Και εγώ δεν μπορώ να σκεφτώ ότι θα δώσω χρήματα για να σκοτωθούν τα παιδιά μας.
Αν εσύ το αντέχεις οκ. πάω πάσο.
Μη δώσεις φίλε.
Εγώ που θέλω να δώσω πρέπει να μου δώσεις την άδεια εσυ;

Εσύ το βλέπεις έτσι εγω αλλιώς και το αναλυσα πλήρως.

Δηλαδή πρέπει να είναι η δική σου άποψη η σωστή και η δική μου λαθος;

Δεν γίνεται να κρατήσει ο καθένας τη δική του χωρίς να τυρανιομαστε;

Το θέμα το λένε ata arms team.

Δεν το λένε ελληνοτουρκικά ζητήματα.
Άμα έχεις να πεις κάτι που να αφορά το οπλο πεσ το.
Άμα θέλεις να κουβεντιασουμε τα ελληνοτουρκικά στείλε μου προσωπικό μήνυμα να ανταλλάξουμε απόψεις.

Διαφορετικά κουράζεται ο κόσμος που δε φταίει.
 
Last edited:
Παιδιά μην το τραβάμε το θέμα , Στέλιο να χαρείς την οπλαρα σου , και να σου βγάλει γούστα , ο καθένας μπορεί να κάνει τα λεφτά του ότι θέλει , αυτό δεν σημαίνει ότι δεν τιμά προγονούς , η και την πατρίδα του . Η Γερμανία μας γα......σε μια φορά , και τώρα είναι στην δεύτερη . Μην κάνουμε το λάθος να παρεξιγιωμαστε μεταξύ μας γι αυτά . Ταπεινή μου γνώμη πάντα ..shake hands.
 
Παιδιά μην το τραβάμε το θέμα , Στέλιο να χαρείς την οπλαρα σου , και να σου βγάλει γούστα , ο καθένας μπορεί να κάνει τα λεφτά του ότι θέλει , αυτό δεν σημαίνει ότι δεν τιμά προγονούς , η και την πατρίδα του . Η Γερμανία μας γα......σε μια φορά , και τώρα είναι στην δεύτερη . Μην κάνουμε το λάθος να παρεξιγιωμαστε μεταξύ μας γι αυτά . Ταπεινή μου γνώμη πάντα ..shake hands.
Η πιο σωστή τοποθέτηση .shake hands.
 
ναι αλλά δεν βλέπω αυτή τη στιγμή ένα Γερμανό ή ένα Ιταλό να με σημαδεύει ................
Κι εγώ σε πρόσφατο ταξίδι στην γείτονα χώρα δεν είδα να με σημαδεύει κανείς. Τεσπα, ελεύθερη αγορά έχουμε, ο καθένας κάνει ότι θέλει και αγοράζει ότι θέλει σε ότι τιμή και ποιότητα θέλει. Αυτά από μένα.
 
Φίλε αναφέρθηκα για κάποια σχόλια που κάποιοι μιλούν τουρκικά.
Οπότε δεν αναφέρθηκα καθόλου σε εσένα αλλά εσύ σε εμένα.

Δεύτερον ξέρω τα περί ιστορίας και για τους Τούρκους και για άλλους λαούς που μας πολέμησαν αλλά ακόμη και σήμερα μας κάνουν τη ζωη δύσκολη.

Δεν ενοχλούν όμως κανέναν τα Μέρκελ και τα made in Italy.

Και έχω δηλώσει ότι άλλο πράγμα για μένα η πολιτική άλλο πράγμα το εμπόριο και άλλο πράγμα ο στρατός.

Δεν εισάγουμε από Τουρκία αλλά και εξάγουμε.

Εάν θες να μην αγοράζουμε τίποτα από δίπλα θα πρέπει να θέλεις να μην αγοράζουν κι εκείνοι.

Να μην ανταλλάσουμε τουρισμό κτλ...

Σε τι θα ωφελήσει αυτο;

Πιο γρήγορα και σίγουρα θα έχουμε πόλεμο.

Φίλε δεν μου φταίει σε τίποτα ο κακομοίρης ο Τούρκος που δουλεύει στο εργοστάσιο της ατα για ένα κομμάτι ψωμί.
Ίδιος κακομοίρης με εμένα είναι που αν τον διαταξουν τα λαμόγια να σκοτωθεί για τη χώρα του θα το κάνει.

Αυτά και τέλος από μένα για πράγματα που δεν έχουν σχέση με τα ata arms.

Από δω και πέρα θα μιλώ μονο για το οπλο και ας λέει ο καθένας ότι θέλει.
Υπάρχουν διαχειριστές που θα τα ρυθμίσουν τα υπόλοιπα.

Ευχαριστώ!

Εγώ δεν καθάρισα τη θέση μου...και αισθάνομαι ότι πρέπει να το κάνω.
Στέλιο, ο σκοπός μου δεν ήταν ούτε να σου χαλάσω το θέμα, ούτε να κάνω bulling σε κανέναν. Ούτε έχω θέμα με τα ΑΤΑ ARMS ή άλλες μάρκες όπλων. Απάντησα στα τούρκικά στον ΑΛΕΧ για πλάκα, αλλά όλα όσα έγραψε ο Γιώργος τα αντιλαμβάνομαι και τα βλέπω ακριβώς με τον ίδιο τρόπο.
 
ναι αλλά δεν βλέπω αυτή τη στιγμή ένα Γερμανό ή ένα Ιταλό να με σημαδεύει ................
Γιώργο φιλικά πάντα και ταπεινά αυτό που θα αναφέρω , και ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων αν κάνω λάθος . Η Γερμανία είδη μας έκανε πόλεμο οικονομικό και μας ισοπέδωσε , και πλαγίως πουλάει και άρματα στους γείτονες . Αλλά εμείς ειμαστε όλοι παιδιά της ίδιας πατρίδας και δεν πρέπει να το ξεχνάμε αυτό . Και παλι χίλια συγνώμη αν είπα κάτι λάθος .
 
Πλακα εχουμε .sarcastic.Οταν αγοραζουμε δηλαδη Κινεζικα αγκιστρια,τα λεφτα
πανε στους Κινεζους και ετσι μπορουν να αγοραζουν περισσοτερες νυχτεριδες
γιουβετσι για να μας στελνουν πισω τους θανατηφορους ιους?
 
Last edited:
Εγώ δεν καθάρισα τη θέση μου...και αισθάνομαι ότι πρέπει να το κάνω.
Στέλιο, ο σκοπός μου δεν ήταν ούτε να σου χαλάσω το θέμα, ούτε να κάνω bulling σε κανέναν. Ούτε έχω θέμα με τα ΑΤΑ ARMS ή άλλες μάρκες όπλων. Απάντησα στα τούρκικά στον ΑΛΕΧ για πλάκα, αλλά όλα όσα έγραψε ο Γιώργος τα αντιλαμβάνομαι και τα βλέπω ακριβώς με τον ίδιο τρόπο.
Όλα καλά φίλε!!!
Κατάλαβαινω!
 
Πλακα εχουμε .sarcastic.Οταν αγοραζουμε δηλαδη Κινεζικα αγκιστρια,τα λεφτα
πανε στους Κινεζους και ετσι μπορουν να αγοραζουν περισσοτερες νυχτεριδες
γιουβετσι για να μας στελνουν πισω τους θανατηφορους ιους?
Αυτό μάλιστα! Χαχαχα

Εν τω μεταξύ το θέμα το κάναμε μαντάρα και βάζω τον εαυτό μου πρώτο.
 
Γιώργο φιλικά πάντα και ταπεινά αυτό που θα αναφέρω , και ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων αν κάνω λάθος . Η Γερμανία είδη μας έκανε πόλεμο οικονομικό και μας ισοπέδωσε , και πλαγίως πουλάει και άρματα στους γείτονες . Αλλά εμείς ειμαστε όλοι παιδιά της ίδιας πατρίδας και δεν πρέπει να το ξεχνάμε αυτό . Και παλι χίλια συγνώμη αν είπα κάτι λάθος .
Φίλε μου μη μου ζητάς συγνώμη, όλοι σας μου είστε ιδιαιτέρως συμπαθείς και ας μη σας γνωρίζω και αυτό δεν αλλάζει αν έχουμε και διαφορετική άποψη για κάποια θέματα. Η Γερμανία κάνει το παιχνίδι της, η Τουρκία το δικό της και εμείς όσο μπορούμε το δικό μας, αυτό νομίζω ...
άντε Στέλιο εξήγα τώρα για τα ATA ARMS. (μπαγάσα Αλεξ με χτυπάς εκεί που πονάει! ξέρεις ότι μεγάλωσα την οικονομία της Κίνας αγοράζοντας Κινέζικα)
 
@Panagis αν θες να βρίζεις και να γράφεις παρανομίες μπορείς να το κάνεις στο facebook σε ομάδα που επιτρέπεται.
Εγω δεν εβρισα ...το α ενοουσα στα αρχεια μου...οσο για παρανομιες εγω θα βγω κσι ας πληρωσω το 300ευρω...αυτοι ειναι οι παρανομοι και στο λεω εγω που ειμαι και στελεχος της ΝΔ. Αλλα δε πειραζει του χρονου θα το καψουν και τοτε ελα να βρεις...
 
Εγω δεν εβρισα ...το α ενοουσα στα αρχεια μου...οσο για παρανομιες εγω θα βγω κσι ας πληρωσω το 300ευρω...αυτοι ειναι οι παρανομοι και στο λεω εγω που ειμαι και στελεχος της ΝΔ. Αλλα δε πειραζει του χρονου θα το καψουν και τοτε ελα να βρεις...
Κατ'αρχάς καταλαβαίνω την αγανάκτηση σου και την συμμερίζομαι εν μέρη. Δεύτερον, σε παρακαλώ μην υποτιμάς την νοημοσύνη μου λέγοντας ότι με το α....... εννοούσες αρχεία. Τρίτον αυτό που γράφεις ότι θα βγεις για κυνήγι και ας πληρώσεις 300 ευρώ είναι παρανομία που παραδέχεσαι δημόσια και η οποία εν δυνάμει κάνει κακό στο φόρουμ. Και τέλος, όταν λες ότι αν σου διαγράψουμε το μήνυμα θα είμαστε όλοι λαπάδες προσβάλλεις εμένα, εσένα και όλα τα μέλη της διαχείρισης τουλάχιστον. Το τελειώνω εδώ από μεριάς μου. Θα σου πρότεινα να μην το συνεχίσεις.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top