Πάλι κουβά πήγαμε

Status
Not open for further replies.
Χωρίς να ξέρω τι έχει γινει στο οποιο παρασκήνιο και χωρίς να παίρνω κανενός το μέρος, γιατί αυτά τα γεγονότα δεν είχαν πέσει καν στην αντίληψη μου, ο Μάκης είναι ο μόνος που γνωρίζω προσωπικά από εδώ, έχουμε πάει κυνήγι μαζί και μάλιστα διήμερο κάποιες φορές και θα πω ότι είναι ένας πολύ καλός άνθρωπος, αξιοπρεπεστατος που μου κάνει τρομερή εντύπωση η διαγραφή του. Αν μιλάμε για τον ίδιο Μάκη...
 
Καλημέρα σε όλους. Αν και έχω παραιτηθεί από τα διαχειριστικά μου καθήκοντα θα ήθελα να πω κάποια πράγματα για την διαχειριστική ομάδα. Τα δύο χρόνια που ήμουν εγώ διαχειριστής του φόρουμ με τα παιδιά που είναι τώρα επίσης στην διαχείριση έχουμε κάνει μόνιμο μπαν σε 3 άτομα συμπεριλαμβανομένου και του Μάκη. Ήταν πολλές οι φορές που προτάθηκε να μπανάρουμε ανθρώπους για διαφόρους λόγους. Πολλές φορές μάλιστα είχαμε βγάλει ανακοινώσεις του τύπου "η ανοχή τέλος" γιατί πράγματι είχαμε κουραστεί με τις συμπεριφορές κάποιων. Παρόλα αυτά ποτέ δεν το κάναμε και ουσιαστικά εκθέταμε τον εαυτό μας. Η διαδικασία που τηρούσαμε ήταν δημόσια παρατήρηση, warn και έπειτα ban ελπίζοντας ότι δεν θα φτάσουμε σε αυτό το σημείο. Προσωπικά δεν μπορούσα να δεχτώ να κόψω τον λόγο από έναν άνθρωπο ανεξαρτήτως της προσφοράς του στο φόρουμ. Καταλαβαίνω ότι κάποιοι είστε φίλοι με τον Μάκη και τον εκτιμάται. Και εγώ για πολλά χρόνια έτσι αισθανόμουν άλλωστε. Θεωρώ λάθος όμως αυτό που γίνεται αυτές τις ημέρες εδώ. Αν θέλετε να μάθετε τον λόγο που έφυγε απλά ρωτήστε τον. Αναρωτηθείτε αν έχουμε δείξει ότι είμαστε διαχείριση που κάνει ότι γουστάρει ή όχι. Αν δεν σας ικανοποιεί κάτι εδώ είμαστε να το συζητήσουμε με πμ. Δημόσια είμαστε ένα κυνηγετικό φόρουμ που τα κουτσομπολιά και οι κατινιές δεν έχουν χώρο. Αν αγαπάτε αυτόν τον χώρο σκεφτείτε λίγο και αυτή την άποψη. Καλημέρα και καλή συνέχεια σε όλους.
 
Τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου.. Λες και δεν πέρασε μισή μέρα.. Δεν βαρεθήκατε ρε να τσακώνεστε πίσω από το πληκτρολόγιο? Δεν ξέρω τι έχει γίνει ούτε μπήκα καν στον κόπο να διαβάσω όλα αυτά τα σχόλια.. Απορώ που βρίσκεται τον χρόνο να γράφεται τέτοια κατεβατά..Λες και κάτι έχετε να χωρίσετε ή να κερδίσετε.. Η νοοτροπία του Έλληνα ήταν είναι και θα είναι ίδια και δεν πρόκειται να αλλάξει ποτέ.. Δυστυχώς..
 
Θα πρότεινα φιλικά να μην αγιοποιείται κανέναν, μα κανέναν εάν δεν είστε σίγουροι ότι ξέρετε όλο το παρασκήνιο.
Τίποτε δεν γίνεται τυχαία και σαφώς δεν υπάρχουν προσωπικές διαφορές με κανέναν "Μάκη" εδώ μέσα.... χέστηκε η φοράδα στ' αλώνι, έχουμε άλλα σοβαρά θέματα να ασχοληθούμε στη ζωή μας.
Απλά προτείνω πολύ φιλικά, να μην κοιτάτε επιφανειακά και τελείως επιδερμικά τα γεγονότα και μη παίρνετε εύκολα και συναισθηματικά κάποια θέση υπέρ του ενός ή του άλλου εμπλεκόμενου.
Καλή συνέχεια
 
Last edited:
καλημέρα
Γενικά καμία διαχειριστική ομάδα σε κανένα φόρουμ δεν "τρώει" μέλη έτσι γιατι της κ@υλωσε.
Προφανώς κάποιον από τους κανόνες του φόρουμ παραβίασε και αναγκάστηκαν να τον διαγράψουν.
Επειδή έχω κάνει παλιότερα μέλος σε διαχειριστική θέλω να σας πω μερικά πράγματα που οι περισσότεροι αγνοείται.
Πρώτα από όλα ο admin είναι παντού, εκεί που δεν τον βλέπετε. Φυσικά όχι με την παρουσία του σαν χρήστης, αλλά έχει εργαλεία που του στέλνουν αναφορές. Αν μπορεί να τις αξιολογήσει έχει το 99% του ελέγχου.
Υπάρχουν οι moderator, είναι άνθρωποι που τους αρέσουν να ασχολούνται με ομάδες και να παίρνουν ρόλους, συνήθως αυτοί είναι και χρήσιμα άτομα στην κοινωνία.
Μετά είναι τα μέλη, εδώ είναι το "πρόβλημα".... Οι περισσότεροι είναι κανονικοί άνθρωποι που κάνουν το χόμπι τους και μιλάνε γιαυτό... Τι όμορφο...
Εδώ έρχεται η στατιστική.... κάποιο ποσοστό, μικρό αλλά αρκετό δημιουργεί προβλήματα και τα κάνει πουτ@να όλα... Αυτό δεν μπορούν να το αντιληφθούν τα μέλη γιατί δεν έχουν όλη την εικόνα. Και φυσικά δεν είναι ανακοινώσιμο για λογους που ευκολα καταλαβαίνετε. Οπότε η δαμόκλειο σπάθη είναι επιβεβλημένη.
Γενικά αυτό που κανουν τα παιδια εδώ είναι δύσκολο... εάν θέλετε να τους βοηθήσετε στείλτε κανα φράγκο, και αν δεν σας περισσεύουν απλά αγοράστε ενα κουτί σφαίρες λιγότερο και στείλτε το 8ευρο που κανει στα παιδιά για να πληρώσουν τον σερβερ και την άδεια χρήσης τουλαχιστον.
Μπορώ να σας διηγούμαι ιστορίες που θα λέγατε ότι δεν συμβαίνουν αλλά πραγματικά το τι κάνουν μερικοί δεν μπορείτε να φανταστείτε, τα κινητρα καθε φορά ποικίλουν. Γενικά μην ακούτε αυτά που λένε, δείτε αυτά που κάνουν εάν μπορείτε, αλλά επειδή αυτό δεν είναι δουλειά δικιά μας, εμπιστευτείτε αυτούς που το έχουν αναλάβει.
Πολλά είπα....

Σημείωση:
ΔΕΝ ξέρω κανέναν προσωπικά ούτε έχω μιλήσει ποτέ τηλεφωνικά με κάποιον από εδώ μέσα ούτε έχω ιδέα γιατί, ποιους και πόσους μπλοκάρουν οι άνθρωποι που ασχολούνται λίγο περισσότερο από τα απλά μέλη.
 
Last edited:
Δεν αναφερθήκαμε σε κανένα βάθος, σε κανένα background φίλε. Όλα τα σχόλια έχουν να κάνουν με ότι γράφεται εδώ και την συμβολή του συγκεκριμένου, άρα και την δυσαρέσκεια αυτών που τον αναγνώριζαν.
Φιλικα.
 
Καλημέρα σε όλους. Αν και έχω παραιτηθεί από τα διαχειριστικά μου καθήκοντα θα ήθελα να πω κάποια πράγματα για την διαχειριστική ομάδα. Τα δύο χρόνια που ήμουν εγώ διαχειριστής του φόρουμ με τα παιδιά που είναι τώρα επίσης στην διαχείριση έχουμε κάνει μόνιμο μπαν σε 3 άτομα συμπεριλαμβανομένου και του Μάκη. Ήταν πολλές οι φορές που προτάθηκε να μπανάρουμε ανθρώπους για διαφόρους λόγους. Πολλές φορές μάλιστα είχαμε βγάλει ανακοινώσεις του τύπου "η ανοχή τέλος" γιατί πράγματι είχαμε κουραστεί με τις συμπεριφορές κάποιων. Παρόλα αυτά ποτέ δεν το κάναμε και ουσιαστικά εκθέταμε τον εαυτό μας. Η διαδικασία που τηρούσαμε ήταν δημόσια παρατήρηση, warn και έπειτα ban ελπίζοντας ότι δεν θα φτάσουμε σε αυτό το σημείο. Προσωπικά δεν μπορούσα να δεχτώ να κόψω τον λόγο από έναν άνθρωπο ανεξαρτήτως της προσφοράς του στο φόρουμ. Καταλαβαίνω ότι κάποιοι είστε φίλοι με τον Μάκη και τον εκτιμάται. Και εγώ για πολλά χρόνια έτσι αισθανόμουν άλλωστε. Θεωρώ λάθος όμως αυτό που γίνεται αυτές τις ημέρες εδώ. Αν θέλετε να μάθετε τον λόγο που έφυγε απλά ρωτήστε τον. Αναρωτηθείτε αν έχουμε δείξει ότι είμαστε διαχείριση που κάνει ότι γουστάρει ή όχι. Αν δεν σας ικανοποιεί κάτι εδώ είμαστε να το συζητήσουμε με πμ. Δημόσια είμαστε ένα κυνηγετικό φόρουμ που τα κουτσομπολιά και οι κατινιές δεν έχουν χώρο. Αν αγαπάτε αυτόν τον χώρο σκεφτείτε λίγο και αυτή την άποψη. Καλημέρα και καλή συνέχεια σε όλους.
Πείτε μας τον λόγο που διαγράφηκε?
 
Θα πρότεινα φιλικά να μην αγιοποιείται κανέναν, μα κανέναν εάν δεν είστε σίγουροι ότι ξέρετε όλο το παρασκήνιο.
Τίποτε δεν γίνεται τυχαία και σαφώς δεν υπάρχουν προσωπικές διαφορές με κανέναν "Μάκη" εδώ μέσα.... χέστηκε η φοράδα στ' αλώνι, έχουμε άλλα σοβαρά θέματα να ασχοληθούμε στη ζωή μας.
Απλά προτείνω πολύ φιλικά, να μην κοιτάτε επιφανειακά και τελείως επιδερμικά τα γεγονότα και μη παίρνετε εύκολα και συναισθηματικά κάποια θέση υπέρ του ενός ή του άλλου εμπλεκόμενου.
Καλή συνέχεια
Για πες μας πιο είναι το παρασκήνιο εσύ πού ξέρεις να μάθουμε και εμείς γιατί δεν πολύ γράφεις κι όλας και εμείς δεν καταλαβαίνουμε τίποτα.
 
Συμφωνώ με τον @montecarlo ...Η διαχείριση γνωρίζει πολλά περισσότερα από το απλό χρήστη .
Αν η διαχείριση λοιπόν κρίνει ότι πρέπει να απομακρύνει κάποια μέλη που δημιουργούν εντάσεις και προβλήματα με παρασκηνιακές δράσεις τότε καλά έκανε .
Εδώ όμως τίθεται το εξής ερώτημα .
Μόνο ο Μάκης ήταν τον πρόβλημα που το φόρουμ για άλλη μία φορά γίνεται πεδίο διαμάχης ;;;;;
Σαν παλιό μέλος και σαν ένας εκ των ιδρυτών του HL σας διαβεβαιώ ότι το πρόβλημα "Μάκης" δεν είναι τίποτα μπροστά σε άλλα .
Εγώ αποχώρησα από το "δημιούργημα" μου λόγω του παρασκηνίου ( ομάδες viber ,facebook κλπ κλπ ) που δρούσε επί καθημερινής βάσεως και επιβουλευόταν την διαχείριση και το φόρουμ ( όπως και σήμερα ) με απίστευτες πρακτικές .
Με λίγα λόγια , αν θέλατε να κάνετε σοβαρή δουλειά και να εξυγιάνετε το φόρουμ από ανθρώπους που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ το υποβιβάζουν , δημιουργούν εντάσεις και προπάντων διώχνουν τις διαφορετικές φωνές , τότε θα έπρεπε να αρχίσετε από αλλού και όχι ΜΟΝΟ με τον Μάκη.
Καλή συνέχεια εύχομαι σε όλους , να έχετε υγεία και να περνάτε όμορφα στα κυνήγια σας με τις παρέες σας:)
 
Συμφωνώ με τον @montecarlo ...Η διαχείριση γνωρίζει πολλά περισσότερα από το απλό χρήστη .
Αν η διαχείριση λοιπόν κρίνει ότι πρέπει να απομακρύνει κάποια μέλη που δημιουργούν εντάσεις και προβλήματα με παρασκηνιακές δράσεις τότε καλά έκανε .
Εδώ όμως τίθεται το εξής ερώτημα .
Μόνο ο Μάκης ήταν τον πρόβλημα που το φόρουμ για άλλη μία φορά γίνεται πεδίο διαμάχης ;;;;;
Σαν παλιό μέλος και σαν ένας εκ των ιδρυτών του HL σας διαβεβαιώ ότι το πρόβλημα "Μάκης" δεν είναι τίποτα μπροστά σε άλλα .
Εγώ αποχώρησα από το "δημιούργημα" μου λόγω του παρασκηνίου ( ομάδες viber ,facebook κλπ κλπ ) που δρούσε επί καθημερινής βάσεως και επιβουλευόταν την διαχείριση και το φόρουμ ( όπως και σήμερα ) με απίστευτες πρακτικές .
Με λίγα λόγια , αν θέλατε να κάνετε σοβαρή δουλειά και να εξυγιάνετε το φόρουμ από ανθρώπους που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ το υποβιβάζουν , δημιουργούν εντάσεις και προπάντων διώχνουν τις διαφορετικές φωνές , τότε θα έπρεπε να αρχίσετε από αλλού και όχι ΜΟΝΟ με τον Μάκη.
Καλή συνέχεια εύχομαι σε όλους , να έχετε υγεία και να περνάτε όμορφα στα κυνήγια σας με τις παρέες σας:)
Συμφωνώ μαζί σου , μίλησες σωστά.
 
Για πες μας πιο είναι το παρασκήνιο εσύ πού ξέρεις να μάθουμε και εμείς γιατί δεν πολύ γράφεις κι όλας και εμείς δεν καταλαβαίνουμε τίποτα.
φίλε μου, δεν θεωρώ ότι υπάρχει λόγος να σου παραθέσω δημόσια, ιστορίες και αποδεικτικά στοιχεία . Δεν είναι αυτός ο σκοπός του φόρουμ που καλοπροαίρετα κάποτε δημιουργήσαμε. Σε έναν καφέ, ένα τσίπουρο, ένα νυχτερινό οδικό ταξίδι προς τα καρτέρια θα μπορούσα να σου αποδείξω τα πάντα και θα έμενες με ανοικτό το στόμα.
Καλώς ή κακώς, ήμουν και εγώ από αυτούς που το έστησαν και ξέρω τί λέω και μπορώ να το αποδείξω. Για ομάδες βάιμπερ, για κομιστές επιστολών και άλλα πολλά.....
Δυστυχώς η ιστορία επαναλαμβάνεται με τους ίδιους εμπλεκόμενους πάλι. Τελικά , η εμπάθεια και η βλακεία είναι ριζωμένη βαθιά μέσα σε μερικούς που ζουν για να δημιουργούν ίντριγκες βάζοντας άλλους άσχετους να εκτίθενται.
Μένω λοιπόν στην άνω συμβουλή μου, να μην κρίνετε πρόσωπα και καταστάσεις τελείως επιδερμικά, τα υπόλοιπα από κοντά και μόνον.
Αν θέλετε το δέχεστε....
Φιλικά πάντα

ΥΓ Προ(σ)κλήσεις για τσίπουρα και κυνήγια είναι δεδομένες και επιθυμητές bbq2
 
Ωραία τα παχιά λόγια κύριε Διονύση, πάντα ήσουν άσσος σ' αυτά.
Σε έπιασε τώρα ο πόνος για το φόρουμ, μόνο που ΕΣΥ είσαι ο ηθικός αυτουργός για να δημιουργηθούν όλες αυτές οι κλίκες.
Διότι ξεκινήσατε ΜΙΑ κλίκα όλοι από το artemis, κάνατε το go4hunt, ΜΑΣ το κάνατε μπου$$$λο, γιατί δεν σας αφήσαμε τότε να το καπηλευτείτε, όταν πάλι φαγωθήκατε μεταξύ σας και χάσατε την διαχείριση.
Δημιουργήσατε ΕΣΕΙΣ τότε μια τεχνητή ένταση για να κουραστεί ο κόσμος και να μη θέλει το go4hunt, ώστε να βγείτε ως εξυγιαντές και να στήσετε το hunterslife.
Ήρθατε εδώ, στήσατε το χώρο ως κάτι "παρθένο", αλλά είστε "άρρωστοι" άνθρωποι με τον έλεγχο προσώπων και καταστάσεων.
Τσακώθηκες με ανθρώπους, που ήσασταν κολλητοί φίλοι και σπάσατε σε τρία μέτωπα-κλίκες-ομάδες και έχουμε τώρα ξανά τις αντιπαραθέσεις σας να μας σπάνε τους δίδυμους γεννητικούς αδένες και όσοι δεν θέλουμε να είμαστε μέσα σε ΚΑΜΙΑ κλίκα να δεχόμαστε κατά το δοκούν βολές απ' όλους εκατέρωθεν, ανάλογα την περίσταση, επειδή δεν παίρνουμε το μέρος κάποιου.
Ε αι σιχτιρια πια
Η ιστορία επαναλαμβάνεται. Το go4hunt το ρίξατε όταν ο ιδιοκτήτης του έφυγε για την Αγγλία για δουλειά. Ω του θαύματος, ο Βασίλης έφυγε τώρα για Σλοβακία κατά διαβολική σύμπτωση και ξεκίνησαν πάλι τα ίδια.


Η συντριπτική πλειοψηφία των μελών του φόρουμ δεν πατρονάρεται και θέλει να μιλάει για τα κυνήγια της, τα τουφέκια της και τα φυσίγγια της. Πάρτε την αρρώστια σας από δω μέσα και περιπάτει!!!!
 
Last edited by a moderator:
Status
Not open for further replies.
Back
Top