Πάλι κουβά πήγαμε

Status
Not open for further replies.
ΔΙΑΤΡΗΣΗ και ΣΚΟΤΩΜΑ

Το πως καταβάλλουμε ένα θήραμα, το είχα γράψει και παλαιότερα: Με 2 τρόπους

- Είτε με πλήγμα σε καίριο σημείο
- Είτε με αριθμό ταυτοχρόνων πληγμάτων, που τα σκάγια αποδιαμορφούμενα κατά την πρόσκρουση, μεταφέρουν την ενέργεια και προσβάλλουν το ΚΝΣ του θηράματος, επιφέρωντας τραυματικό σοκ. Δηλαδή σταματά από το σοκ η αναπνοή, ο παλμός της καρδιάς, κλπ. Προ ημερών καθάρισα λαγό και βρήκα 1 σκάγι στο σβέρκο (επουσιώδες) αλλά πάνω από 12 σκάγια 4αρια στη πλάτη/λαιμό στο δέρμα. Είχε κεραυνοβοληθεί.

Αν πάμε να συγκρίνουμε 2 τουφεκιές στο χαρτί με σκοπό να εξάγουμε την καλύτερη για τα θηράματα, ΔΕΝ γίνεται. Θέλει θήραμα και πολλές δοκιμές. Διότι άλλοτε το φυσίγγι με την υψηλή διάτρηση θα κάνει τη δουλειά του και άλλοτε θα μας δίνει ένα τραυματισμένο θήραμα με διαμπερή τραύματα, δηλαδή ΔΕΝ θα έχει βρει καίριο σημείο και λόγω υψηλής διάτρησης ΔΕΝ θα έχει εναποθέσει ενέργεια στο ΚΝΣ.

Οι εταιρείες φυσιγγίων αποβλέπουν στην επίτευξη μιας καλής συγκέντρωσης στις 40 γιάρδες (36 μέτρα) και μια υψηλή κινητική ενέργεια των σκαγιών στην απόσταση αυτή, προκειμένου να επιτευχθεί τραυματικό σοκ. Αντίθετα ως πρώην ιδιογομωτής, ενδιαφερόμουν προσωπικά για υψηλή διάτρηση, δηλαδή υψηλή αρχική ταχύτητα, προστασία σκαγιών από φθορά στη κάννη και υψηλό ειδικό βάρος / σκληροτητα σκαγιών. Το τελευταίο μου επέτρεπε να ελπίζω σε αύξηση του βεληνεκούς και με έμαθε να σκοπεύω τα θηράματα στο κεφάλι, αδιαφορώντας για το σώμα τους.

Με τον καιρό και την παρατήρηση/πείραμα, έμαθα ότι οι υψηλές αρχικές ταχύτητες έπεφταν γρηγορότερα στη πορεία τους προς τον στόχο, σε σχέση με τις πιο συμβατικές. Διαφορές της τάξεως των 20-30 m/sec αρχικής ταχύτητας, εκφυλίζονταν σε διαφορές των 4-8 m/sec στον στόχο στα 35 μέτρα. Είχα φθάσει να θεοποιήσω τη μαγική ταχύτητα μεταξύ 385-390 m/sec, κάτι που ακόμα πρεσβεύω.

Επίσης παρατήρησα ότι αυξάνοντας τη γόμωση σε βάρος, ΔΕΝ πετύχαινα περισσότερα θηράματα, αλλά μελάνιαζα τη πλάτη μου άσκοπα και ο κρότος μου έτρωγε τα τύμπανα.

ΑΝΤΙΘΕΤΑ με καλής ποιότητας υλικά κατασκευής φυσιγγίων - κατάλληλα για τον αυλό μου σε ότι αφορά τη βυσμάτωση - και φυσιολογικές τιμές γομωσεων, είχα πολύ καλύτερα αποτελέσματα.

ΟΛΑ τα ΠΑΡΑΠΑΝΩ έγιναν στάχτη και μπούρμπερη, όταν έπεσα πάνω σε κάποιον σκοπευτή δάσκαλο που με έβαλε να κάνω τεστ Churchill. Είδα τα αποτελέσματα, ΕΜΑΘΑ τι ήταν λάθος και μετά κατάλαβα ότι δύσκολα να μην έχω επιτυχίες με σεταρισμένο όπλο. ΕΠΙΣΗΣ κατάλαβα ότι ένα καλό φυσίγγι πάντα θα δίνει επιτυχίες και ότι οι αποτυχίες είναι 95% σκοπευτικές και 5% οφείλονται σε άλλους παράγοντες.

Το σετάρισμα και το ζύγισμα στο όπλο μας, η χρήση λογικών ποιοτικών ταιριαστών γομώσεων που θα μας επιτρέπουν το τράβηγμα της σκανδάλης χωρίς φόβο και πάθος, η φυσική κατάσταση και ψυχική μας διάθεση, είναι σαφώς παράγοντες απείρως σοβαρότεροι από την χρωμιωμένη ή μη κάννη, τη μάρκα του όπλου, τον καιρό, κλπ.

ΥΓ: Και η εξωτερική βλητική (κυρίως άνεμος/πυκνότητα αέρα) παίζουν τον ρόλο τους, αλλά μια άλλη φορά αυτά.
 

Attachments

  • 71072951_675523529624479_6538679617547403264_n.jpg
    71072951_675523529624479_6538679617547403264_n.jpg
    7 KB · Προβολές: 16
  • 70905735_675523706291128_7756955483423899648_n.jpg
    70905735_675523706291128_7756955483423899648_n.jpg
    22,2 KB · Προβολές: 16
  • 71564490_675523599624472_3012642932185366528_o.jpg
    71564490_675523599624472_3012642932185366528_o.jpg
    57,6 KB · Προβολές: 17
  • 70974075_675523742957791_5038728625189289984_n.jpg
    70974075_675523742957791_5038728625189289984_n.jpg
    16 KB · Προβολές: 17
Το θέμα ονομάζεται "κατι που δεν μου άρεσε " γι αυτο κι εγώ απο δω μέσα πια ,θα σας πω τι δεν μου άρεσε.
Σε ένα μήνα συμπληρώνουμε σε τούτο εδώ τον χώρο πέντε ολόκληρα χρόνια.Με τους περισσότερους γνωριζόμαστε από πολύ παλιότερα και από τα άλλα δυο φόρουμ που περάσαμε. Γιατί αναφέρω τα άλλα δυο φόρουμ θα μου πει κάποιος . Τα αναφέρω γιατί απλά η μετάβαση εγινε για κάποιους λόγους τους οποίους οι παλιότεροι θα θυμούνται πολύ καλά.
Θα θυμάστε το ύφος και την αυστηρότητα κάποιων διαχειριστών ,η οποία πολλές φορές υπερέβαινε τα όρια.Τάσο δε ,που δεν μπορούσες να εκφραστείς και δεν σου αφηνε περιθωρια να γράψεις καποιες φορες.
Φτάσαμε λοιπόν μετά απο ένα ταξίδι χρόνων εδώ στο H.L που όλα ξεκίνησαν με τους καλύτερους οιωνούς. Στην πορεία όμως άρχισαν τα όργανα κατά το σύνηθες και ελληνικο "έθιμο".
Εγιναν πολλά.Κάποιοι έφτασαν να βλέπουν φαντάσματα να τους κυνηγούν ακόμη και την μέρα .Δεν έγινε όμως όποτε κάποια προσπάθεια και κυρίως στην αρχή να λυθούν τα όποια προβλήματα μέσα από πραγματικό διάλογο και από κοντά. Με μηνύματα και επιστολές έπεσαν ακόμη κυβερνήσεις .Κανένα πρόβλημα δεν λύνεται αν δεν το θέλουν πραγματικά όλες οι πλευρές και γι αυτο χρειαζεται προσπαθεια και να μεινει ο εγωισμός στην άκρη. Ετσι φτάσαμε καποια στιγμή εκει που φτάσαμε για όσους ήταν τότε μέλη και θυμούνται.
Συνήθως αποφεύγω δημόσιες τοποθετήσεις για τέτοια θέματα ,παρ ότι με έχουν ενοχλήσει πράγματα πολλές φορές, γιατί ξερω οτι θα μπω σε ενα φαυλο κύκλο συζητήσεων για τα αυτονόητα που δεν οδηγει πουθενά.
Μέτα τα χθεσινά λοιπόν ,πραγματικά ένιωσα οτι πρέπει να πάρω θέση και δημόσια να εκφράσω την αντίθεσή μου στην διαχείρηση για τον χειρισμό του όλου θέματος.
Σας ξέρω προσωπικά τους περισσότερους και με ξέρετε.Δεν κρύβω εμπάθειες ,ούτε παίζω θέατρο πίσω από τις πλάτες κανενός.Όμως αγαπητοί μου είσαστε λάθος και μάλιστα πολύ.
Έγινε οτι έγινε αρχικά.Καταλάβατε οτι πρόκειται για λάθος και συνεχίσατε με λάθος τρόπο και ύφος να λέτε όσα είπατε μέχρι και σήμερα.
Αν θέλετε να σας τα θυμίσω,αλλά νομίζω δεν χρειαζεται. Μη μου πείτε οτι καποιοι σας προκάλεσαν με τα γραφόμενα τους .Η απραξία σας μπροστά στο αναγνωρισμένο κατά βάθος λάθος σας είναι αυτή που προκάλεσε τους περισσότερους απο εμας. Δεν μπορώ ομως να καταλάβω το γιατί .Οι ειδικοί λένε ότι ορισμένοι άνθρωποι έχουν ένα τόσο εύθραυστο εγώ, τόσο ευαίσθητη αυτοεκτίμηση, τόσο αδύναμη «ψυχολογική σύσταση» που η παραδοχή ενός λάθους τους φαίνεται τόσο απειλητική για το εγώ τους, που δεν μπορούν να το ανεχτούν και σκαρφίζονται δικαιολογίες ή αποφεύγουν την παραπέρα συζήτηση με τρόπο αυταρχικό πχ του "τελειώσαμε " και εξαφανίζουν καθε ίχνος που θα θυμίζει αυτό το λάθος τους. Δεν ξέρω αν είναι έτσι, αλλιώς αλλιώτικα και δεν με ενδιαφέρει και στην τελική.
Αυτο που ξερω και εχω μαθει στη ζωή μου ,ειναι πως τα λάθη δεν διορθώνονται με λάθη.Μόνο η παραδοχή του λάθους ,η οποία είναι και προτέρημα και μάλιστα αντρίκειο όπως η συγνώμη επαναφέρουν τα πράγματα στη θέση τους.Αυτό ειναι βασικός κανόνας που ξεκινά απο τις σχέσεις μέσα σε μια οικογένεια και απλώνετε σε κάθε σχέση κοινωνική.
Δεν με αφορά αν οι φωτογραφίες που σβήστηκαν και αντιμετωπίστηκαν έτσι ,ηταν του Χρήστου ,του Γιώργου ή του Λαλάκη.Με ενόχλησε απίστευτα η συνεχόμενα λανθασμένη και προκλητική και προσβλητική συμπεριφορά απέναντι σε κάποιον .
Αν παρά ταύτα ακόμη δεν το έχετε καταλάβει ,τότε όντως υπάρχει πρόβλημα το οποίο θα γιγαντωθεί και κάποια στιγμή δεν θα μαζεύεται με τις όποιες συνέπειες.
Επειδή δεν είμαι καινούργιος εδώ,ξερω πάρα πολλούς απο δω μέσα, έχω δει και εχω ακούσει πολλά ,ξέρω πολύ καλά τι λέω.
Μπορεί να σας στενοχώρησα,αλλά ένιωθα την ανάγκη να πω αυτά που εγώ νιώθω και βλέπω,για να μη φτάσουμε παλι στα φαντάσματα και στα παντελόνια.

Με ειλικρινή και καλή διάθεση μόνο και μόνο για το καλό του φόρουμ.
 
Το θέμα ονομάζεται "κατι που δεν μου άρεσε " γι αυτο κι εγώ απο δω μέσα πια ,θα σας πω τι δεν μου άρεσε.
Σε ένα μήνα συμπληρώνουμε σε τούτο εδώ τον χώρο πέντε ολόκληρα χρόνια.Με τους περισσότερους γνωριζόμαστε από πολύ παλιότερα και από τα άλλα δυο φόρουμ που περάσαμε. Γιατί αναφέρω τα άλλα δυο φόρουμ θα μου πει κάποιος . Τα αναφέρω γιατί απλά η μετάβαση εγινε για κάποιους λόγους τους οποίους οι παλιότεροι θα θυμούνται πολύ καλά.
Θα θυμάστε το ύφος και την αυστηρότητα κάποιων διαχειριστών ,η οποία πολλές φορές υπερέβαινε τα όρια.Τάσο δε ,που δεν μπορούσες να εκφραστείς και δεν σου αφηνε περιθωρια να γράψεις καποιες φορες.
Φτάσαμε λοιπόν μετά απο ένα ταξίδι χρόνων εδώ στο H.L που όλα ξεκίνησαν με τους καλύτερους οιωνούς. Στην πορεία όμως άρχισαν τα όργανα κατά το σύνηθες και ελληνικο "έθιμο".
Εγιναν πολλά.Κάποιοι έφτασαν να βλέπουν φαντάσματα να τους κυνηγούν ακόμη και την μέρα .Δεν έγινε όμως όποτε κάποια προσπάθεια και κυρίως στην αρχή να λυθούν τα όποια προβλήματα μέσα από πραγματικό διάλογο και από κοντά. Με μηνύματα και επιστολές έπεσαν ακόμη κυβερνήσεις .Κανένα πρόβλημα δεν λύνεται αν δεν το θέλουν πραγματικά όλες οι πλευρές και γι αυτο χρειαζεται προσπαθεια και να μεινει ο εγωισμός στην άκρη. Ετσι φτάσαμε καποια στιγμή εκει που φτάσαμε για όσους ήταν τότε μέλη και θυμούνται.
Συνήθως αποφεύγω δημόσιες τοποθετήσεις για τέτοια θέματα ,παρ ότι με έχουν ενοχλήσει πράγματα πολλές φορές, γιατί ξερω οτι θα μπω σε ενα φαυλο κύκλο συζητήσεων για τα αυτονόητα που δεν οδηγει πουθενά.
Μέτα τα χθεσινά λοιπόν ,πραγματικά ένιωσα οτι πρέπει να πάρω θέση και δημόσια να εκφράσω την αντίθεσή μου στην διαχείρηση για τον χειρισμό του όλου θέματος.
Σας ξέρω προσωπικά τους περισσότερους και με ξέρετε.Δεν κρύβω εμπάθειες ,ούτε παίζω θέατρο πίσω από τις πλάτες κανενός.Όμως αγαπητοί μου είσαστε λάθος και μάλιστα πολύ.
Έγινε οτι έγινε αρχικά.Καταλάβατε οτι πρόκειται για λάθος και συνεχίσατε με λάθος τρόπο και ύφος να λέτε όσα είπατε μέχρι και σήμερα.
Αν θέλετε να σας τα θυμίσω,αλλά νομίζω δεν χρειαζεται. Μη μου πείτε οτι καποιοι σας προκάλεσαν με τα γραφόμενα τους .Η απραξία σας μπροστά στο αναγνωρισμένο κατά βάθος λάθος σας είναι αυτή που προκάλεσε τους περισσότερους απο εμας. Δεν μπορώ ομως να καταλάβω το γιατί .Οι ειδικοί λένε ότι ορισμένοι άνθρωποι έχουν ένα τόσο εύθραυστο εγώ, τόσο ευαίσθητη αυτοεκτίμηση, τόσο αδύναμη «ψυχολογική σύσταση» που η παραδοχή ενός λάθους τους φαίνεται τόσο απειλητική για το εγώ τους, που δεν μπορούν να το ανεχτούν και σκαρφίζονται δικαιολογίες ή αποφεύγουν την παραπέρα συζήτηση με τρόπο αυταρχικό πχ του "τελειώσαμε " και εξαφανίζουν καθε ίχνος που θα θυμίζει αυτό το λάθος τους. Δεν ξέρω αν είναι έτσι, αλλιώς αλλιώτικα και δεν με ενδιαφέρει και στην τελική.
Αυτο που ξερω και εχω μαθει στη ζωή μου ,ειναι πως τα λάθη δεν διορθώνονται με λάθη.Μόνο η παραδοχή του λάθους ,η οποία είναι και προτέρημα και μάλιστα αντρίκειο όπως η συγνώμη επαναφέρουν τα πράγματα στη θέση τους.Αυτό ειναι βασικός κανόνας που ξεκινά απο τις σχέσεις μέσα σε μια οικογένεια και απλώνετε σε κάθε σχέση κοινωνική.
Δεν με αφορά αν οι φωτογραφίες που σβήστηκαν και αντιμετωπίστηκαν έτσι ,ηταν του Χρήστου ,του Γιώργου ή του Λαλάκη.Με ενόχλησε απίστευτα η συνεχόμενα λανθασμένη και προκλητική και προσβλητική συμπεριφορά απέναντι σε κάποιον .
Αν παρά ταύτα ακόμη δεν το έχετε καταλάβει ,τότε όντως υπάρχει πρόβλημα το οποίο θα γιγαντωθεί και κάποια στιγμή δεν θα μαζεύεται με τις όποιες συνέπειες.
Επειδή δεν είμαι καινούργιος εδώ,ξερω πάρα πολλούς απο δω μέσα, έχω δει και εχω ακούσει πολλά ,ξέρω πολύ καλά τι λέω.
Μπορεί να σας στενοχώρησα,αλλά ένιωθα την ανάγκη να πω αυτά που εγώ νιώθω και βλέπω,για να μη φτάσουμε παλι στα φαντάσματα και στα παντελόνια.

Με ειλικρινή και καλή διάθεση μόνο και μόνο για το καλό του φόρουμ.
ο νοων νοητο φιλε δημητρη καλα τα λεςςςς.shake hands.hippohippo
 
Το θέμα ονομάζεται "κατι που δεν μου άρεσε " γι αυτο κι εγώ απο δω μέσα πια ,θα σας πω τι δεν μου άρεσε.
Σε ένα μήνα συμπληρώνουμε σε τούτο εδώ τον χώρο πέντε ολόκληρα χρόνια.Με τους περισσότερους γνωριζόμαστε από πολύ παλιότερα και από τα άλλα δυο φόρουμ που περάσαμε. Γιατί αναφέρω τα άλλα δυο φόρουμ θα μου πει κάποιος . Τα αναφέρω γιατί απλά η μετάβαση εγινε για κάποιους λόγους τους οποίους οι παλιότεροι θα θυμούνται πολύ καλά.
Θα θυμάστε το ύφος και την αυστηρότητα κάποιων διαχειριστών ,η οποία πολλές φορές υπερέβαινε τα όρια.Τάσο δε ,που δεν μπορούσες να εκφραστείς και δεν σου αφηνε περιθωρια να γράψεις καποιες φορες.
Φτάσαμε λοιπόν μετά απο ένα ταξίδι χρόνων εδώ στο H.L που όλα ξεκίνησαν με τους καλύτερους οιωνούς. Στην πορεία όμως άρχισαν τα όργανα κατά το σύνηθες και ελληνικο "έθιμο".
Εγιναν πολλά.Κάποιοι έφτασαν να βλέπουν φαντάσματα να τους κυνηγούν ακόμη και την μέρα .Δεν έγινε όμως όποτε κάποια προσπάθεια και κυρίως στην αρχή να λυθούν τα όποια προβλήματα μέσα από πραγματικό διάλογο και από κοντά. Με μηνύματα και επιστολές έπεσαν ακόμη κυβερνήσεις .Κανένα πρόβλημα δεν λύνεται αν δεν το θέλουν πραγματικά όλες οι πλευρές και γι αυτο χρειαζεται προσπαθεια και να μεινει ο εγωισμός στην άκρη. Ετσι φτάσαμε καποια στιγμή εκει που φτάσαμε για όσους ήταν τότε μέλη και θυμούνται.
Συνήθως αποφεύγω δημόσιες τοποθετήσεις για τέτοια θέματα ,παρ ότι με έχουν ενοχλήσει πράγματα πολλές φορές, γιατί ξερω οτι θα μπω σε ενα φαυλο κύκλο συζητήσεων για τα αυτονόητα που δεν οδηγει πουθενά.
Μέτα τα χθεσινά λοιπόν ,πραγματικά ένιωσα οτι πρέπει να πάρω θέση και δημόσια να εκφράσω την αντίθεσή μου στην διαχείρηση για τον χειρισμό του όλου θέματος.
Σας ξέρω προσωπικά τους περισσότερους και με ξέρετε.Δεν κρύβω εμπάθειες ,ούτε παίζω θέατρο πίσω από τις πλάτες κανενός.Όμως αγαπητοί μου είσαστε λάθος και μάλιστα πολύ.
Έγινε οτι έγινε αρχικά.Καταλάβατε οτι πρόκειται για λάθος και συνεχίσατε με λάθος τρόπο και ύφος να λέτε όσα είπατε μέχρι και σήμερα.
Αν θέλετε να σας τα θυμίσω,αλλά νομίζω δεν χρειαζεται. Μη μου πείτε οτι καποιοι σας προκάλεσαν με τα γραφόμενα τους .Η απραξία σας μπροστά στο αναγνωρισμένο κατά βάθος λάθος σας είναι αυτή που προκάλεσε τους περισσότερους απο εμας. Δεν μπορώ ομως να καταλάβω το γιατί .Οι ειδικοί λένε ότι ορισμένοι άνθρωποι έχουν ένα τόσο εύθραυστο εγώ, τόσο ευαίσθητη αυτοεκτίμηση, τόσο αδύναμη «ψυχολογική σύσταση» που η παραδοχή ενός λάθους τους φαίνεται τόσο απειλητική για το εγώ τους, που δεν μπορούν να το ανεχτούν και σκαρφίζονται δικαιολογίες ή αποφεύγουν την παραπέρα συζήτηση με τρόπο αυταρχικό πχ του "τελειώσαμε " και εξαφανίζουν καθε ίχνος που θα θυμίζει αυτό το λάθος τους. Δεν ξέρω αν είναι έτσι, αλλιώς αλλιώτικα και δεν με ενδιαφέρει και στην τελική.
Αυτο που ξερω και εχω μαθει στη ζωή μου ,ειναι πως τα λάθη δεν διορθώνονται με λάθη.Μόνο η παραδοχή του λάθους ,η οποία είναι και προτέρημα και μάλιστα αντρίκειο όπως η συγνώμη επαναφέρουν τα πράγματα στη θέση τους.Αυτό ειναι βασικός κανόνας που ξεκινά απο τις σχέσεις μέσα σε μια οικογένεια και απλώνετε σε κάθε σχέση κοινωνική.
Δεν με αφορά αν οι φωτογραφίες που σβήστηκαν και αντιμετωπίστηκαν έτσι ,ηταν του Χρήστου ,του Γιώργου ή του Λαλάκη.Με ενόχλησε απίστευτα η συνεχόμενα λανθασμένη και προκλητική και προσβλητική συμπεριφορά απέναντι σε κάποιον .
Αν παρά ταύτα ακόμη δεν το έχετε καταλάβει ,τότε όντως υπάρχει πρόβλημα το οποίο θα γιγαντωθεί και κάποια στιγμή δεν θα μαζεύεται με τις όποιες συνέπειες.
Επειδή δεν είμαι καινούργιος εδώ,ξερω πάρα πολλούς απο δω μέσα, έχω δει και εχω ακούσει πολλά ,ξέρω πολύ καλά τι λέω.
Μπορεί να σας στενοχώρησα,αλλά ένιωθα την ανάγκη να πω αυτά που εγώ νιώθω και βλέπω,για να μη φτάσουμε παλι στα φαντάσματα και στα παντελόνια.

Με ειλικρινή και καλή διάθεση μόνο και μόνο για το καλό του φόρουμ.
Δημήτρη ωραία τα λες. Μαζί σου για τον διάλογο. Πες μου κάτι μόνο. Ήταν κανεις από την τωρινή διαχείριση στα δυο προηγούμενα φόρουμ μέσα στις φασαρίες; Επίσης για ποιο λάθος λες Ότι δεν αναγνωρίσαμε; Ο Ηλίας βγήκε καο ζήτησε συγνώμη. Επίσης σε ποιον ήμασταν επιθετικοί χωρίς να προκληθούμε πρώτα;
 
.very funny.


Επειδή πράγματι άρχισε να κουράζει το όλο θέμα, εγώ το σταματάω εδώ και είμαι σίγουρος ότι ο καθένας έχει βγάλει τα συμπεράσματά του.

Θα ήθελα όμως να κλείσω με δυο λόγια που έγραψα εχθές και διαγράφηκαν:

Ευχαριστώ όλους τους συναδέλφους που με στήριξαν δημοσίως και προσωπικά. Μέσα στα ανάμικτα συναισθήματα στεναχώριας και θυμού, είναι υπέροχο που μου άλλαξαν τη διάθεση, άνθρωποι που μου εκδήλωσαν την στήριξή τους βλέποντας την αδικία απέναντί μου. Σας ευχαριστώ και πάλι.

Γράφτηκαν ειρωνείες, εξυπνάδες, "αστειάκια", έγινε και η άστοχη διαγραφή του ποστ μου. Δυο άνθρωποι είχαν τουλάχιστον τα κότσια να μου ζητήσουν συγνώμη και βεβαίως την αποδέχτηκα. Όμως ένα πράγμα θέλω να πω καλοπροαίρετα σε μερικούς:
Να μπαίνετε εσείς στο μπατάκι κι όχι το μπατάκι μέσα σε εσάς...

Αυτά από μένα και τέρμα.

Καλή συνέχεια σε ΟΛΟΥΣ...


.
 
Last edited:
Παιδιά ηρεμία .....όλοι μας έχουμε χίλια δυο αληθινά προβλήματα στην ζωή μας και μπαίνουνε να πούμε 2 κουβέντες για το χόμπι μας να πάει το μυαλό μας παραπέρα.

Πρέπει επιτέλους να καταλάβουμε όλοι μας ότι ο καθένας δικαιούται να πιστεύει ότι θέλει.

Αφήστε και τίποτα να το περνει το ποτάμι.
 
Παιδιά ηρεμία .....όλοι μας έχουμε χίλια δυο αληθινά προβλήματα στην ζωή μας και μπαίνουνε να πούμε 2 κουβέντες για το χόμπι μας να πάει το μυαλό μας παραπέρα.

Πρέπει επιτέλους να καταλάβουμε όλοι μας ότι ο καθένας δικαιούται να πιστεύει ότι θέλει.

Αφήστε και τίποτα να το περνει το ποτάμι.
.shake hands..shake hands..shake hands..shake hands..shake hands..shake hands.
 
.very funny.


Επειδή πράγματι άρχισε να κουράζει το όλο θέμα, εγώ το σταματάω εδώ και είμαι σίγουρος ότι ο καθένας έχει βγάλει τα συμπεράσματά του.

Θα ήθελα όμως να κλείσω με δυο λόγια που έγραψα εχθές και διαγράφηκαν:

Ευχαριστώ όλους τους συναδέλφους που με στήριξαν δημοσίως και προσωπικά. Μέσα στα ανάμικτα συναισθήματα στεναχώριας και θυμού, είναι υπέροχο που μου άλλαξαν τη διάθεση, άνθρωποι που μου εκδήλωσαν την στήριξή τους βλέποντας την αδικία απέναντί μου. Σας ευχαριστώ και πάλι.

Γράφτηκαν ειρωνείες, εξυπνάδες, "αστειάκια", έγινε και η άστοχη διαγραφή του ποστ μου. Δυο άνθρωποι είχαν τουλάχιστον τα κότσια να μου ζητήσουν συγνώμη και βεβαίως την αποδέχτηκα. Όμως ένα πράγμα θέλω να πω καλοπροαίρετα σε μερικούς:
Να μπαίνετε εσείς στο μπατάκι κι όχι το μπατάκι μέσα σε εσάς...

Αυτά από μένα και τέρμα.

Καλή συνέχεια σε ΟΛΟΥΣ...


.
Συμφωνώ ότι κούρασε το θέμα. Να το κλείσω και εγώ από την μεριά μου λοιπόν. Σου επιτέθηκαν αδίκως κάποιοι άνθρωποι επειδή νόμιζαν ότι είχες βαρέσει Καπακλή. Ο Ηλίας μιλώντας με κάποια παιδιά διέγραψε το μήνυμα σου ως όφειλε πιστεύοντας ότι όντως ήταν απαγορευμένο πουλί. Μαζί διέγραψε και τα μηνύματα που σε ειρωνεύονταν. Ακόμα και καπακλής να ήταν κανεις δεν είχε το δικαίωμα να σε ειρωνευτεί. Για τον λόγο αυτό αυτοί που σε ειρωνεύτηκαν έλαβαν warning ως συνηθίζουμε να κάνουμε σαν διαχείριση. Εγώ το βράδυ που μπόρεσα να μπω στο φόρουμ έγραψα ένα μήνυμα και εσυ μου επιτεθηκες όπως και σε όλη την διαχειριστική ομάδα. Είσαι από τους πολύ λίγους ανθρώπους που μας κάνουν συνεχώς επιθέσεις. Παρ´ολα αυτά, πες μου αν εγώ είμαι το πρόβλημα σου ή αυτοί που σε ειρωνεύτηκαν; Το καταλαβαίνω ότι θα ήθελες να σε είχε καλύψει η διαχείριση πιο γρήγορα. Με τον χρόνο που έχουμε όμως καλώς ή κακώς δεν γίνεται. Αφού λοιπόν τα μηνύματα σου επαναφέρθηκαν διαγράφοντας τα άσχετα ζήτησες τον λόγο που μπαναραμε τον βικ. Την ειρωνία στα μηνύματα των άλλων την κατάλαβες αλλά για τα ειρωνικά μηνύματα του βικ δεν σε είδα να γράφεις κάτι. Και όταν δεν σε ικανοποίησε η απάντηση μου θεώρησες σωστό να μου κανεις ξανά προσωπική επίθεση για άσχετο θέμα ώστε να δημιουργήσεις εντυπώσεις για εμενα σε ένα δημόσιο σάιτ που διάβαζαν 100αδες άνθρωποι. Στον λίγο χρόνο που περνάω στο φόρουμ θέλω να συζητάω για το κυνήγι και ποτε δεν με ενδιέφεραν οι διενέξεις. Καλώς ή κακώς από τη θέση του διαχειριστή πρέπει να αντιμετωπίσω τέτοιες καταστάσεις. Αυτό το δέχομαι αλλά αυτό που δεν δέχομαι είναι προσωπικές επιθέσεις για κινήσεις άλλων μελών. Θα περίμενα να το καταλάβεις αυτό σαν παλιό μέλος διαχείρισης οποίες και αν είναι οι διάφορες μας. Κλείνοντας σε παρακαλώ σκέψου μόνο αυτό, είμαι πραγματικά εγώ το πρόβλημα σου ή αυτοί που σε ειρωνεύονται;
 
Το κυνηγι ειναι χομπι, δεν ειναι αθλημα, δεν ειναι χωρος διακρισης, το κυνηγι ειναι παρεα, προετοιμασια, εκδρομη, φαγοποτι,
χαρουμενα προσωπα.
Η σκοποβολη ειναι αθλημα, ειναι χωρος διακρισης, οποιος επιθυμει την διακριση εκει απευθυνεται, οπου τα κριτηρια ειναι
ακριβως ιδια για ολους.

ΟΛΑ ΣΤΟ ΦΩΣ ΤΩΡΑ, ΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ, ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΛΙΚΕΣ, ΠΟΙΑ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ, ΟΛΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ.

ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΑΝΤΡΙΚΙΑ.

Σε καθε αλλη περιπτωση, τουτο εδω το φορουμ δεν αναφερεται σε οπλα και κυνηγια, αναφερεται σε ΡΟΜΠΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ
ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top