Πάλι κουβά πήγαμε

Status
Not open for further replies.
Παρακολουθούμε μήνες τώρα να αφήνετε απροστάτευτο σε επιθέσεις έναν αξιοπρεπή επαγγελματία που μόνο γνώσεις μας δίνει, ο οποίος νόμιμα και με απίστευτο κόπο και χρήμα παράγει ένα προϊόν άξιο θαυμασμού για τα Ελληνικά δεδομένα και όχι μόνο..... Και συγχρόνως προστάτευετε απίστευτους τύπους που φτιάχνουν κοντάκια κάνες τσαντάκια και μπιχλιμπίδια σε σοφίτες και αποθήκες απλά επειδή είναι κολλητοί σας.
 
Παρακολουθούμε μήνες τώρα να αφήνετε απροστάτευτο σε επιθέσεις έναν αξιοπρεπή επαγγελματία που μόνο γνώσεις μας δίνει, ο οποίος νόμιμα και με απίστευτο κόπο και χρήμα παράγει ένα προϊόν άξιο θαυμασμού για τα Ελληνικά δεδομένα και όχι μόνο..... Και συγχρόνως προστάτευετε απίστευτους τύπους που φτιάχνουν κοντάκια κάνες τσαντάκια και μπιχλιμπίδια σε σοφίτες και αποθήκες απλά επειδή είναι κολλητοί σας.
Εξαρτάται πως το βλέπει ο κάθε ένας....Κάποιοι συμμετέχουν σε συζητήσεις και έστω από μανούβρες στο τέλος υπάρχει συμφιλίωση....Ο σωστός κ.Σωτηρόπουλος κάνει τη δουλειά του άξια...Όστόσο υπάρχουν πολλά άτομα φίλε μου που περιμένουν στην κρυφή γωνία να πετάξουν σπήθα να φουντώσει παραπάνω η φωτιά σε κάποιο θέμα....


Γι'αυτό ΦΙΛΕ @kokovios ....Πέρασε πρώτα από εδώ να μας συστηθείς...... :)
 
Παρακολουθούμε μήνες τώρα να αφήνετε απροστάτευτο σε επιθέσεις έναν αξιοπρεπή επαγγελματία που μόνο γνώσεις μας δίνει, ο οποίος νόμιμα και με απίστευτο κόπο και χρήμα παράγει ένα προϊόν άξιο θαυμασμού για τα Ελληνικά δεδομένα και όχι μόνο..... Και συγχρόνως προστάτευετε απίστευτους τύπους που φτιάχνουν κοντάκια κάνες τσαντάκια και μπιχλιμπίδια σε σοφίτες και αποθήκες απλά επειδή είναι κολλητοί σας.
αυτο ξαναπεστο και ξαναγραφτο ετσι ειναι δυστηχως
 
αντι να υποστηριξουμε μια ελληνικη προσπαθεια που ειναι αναγνωρισμενη στο εξωτερικο μονοι μας βγαζουμε τα ματια μας καλα κανουν και μας π@@@νε οι ξενοι φωτια και τσεκουρι στους προσκυνημενους
 
Υπάρχει και ο σωστός τρόπος, έκαστος εφ ω ετάχθη.
Εγώ να απαντάω κόσμια όπως κάνω πάντα σε ερωτήσεις που μου κάνουν κόσμια και η διαχείρηση (εσύ) να αποκλειει ανθρώπους που με αποκαλούν απατεώνα. Αυτό πως σου ακούγεται;
"έκαστος εφ’ ω ετάχθη" Μακάρι.
 
Last edited by a moderator:
Νομίζω το θέμα έχει ξεφύγει, σαν καταναλωτής θα ήθελα να μάθω περισσότερα για τα τσοκ brain και όχι κοκορομαχίες ένθεν και εκείθεν ούτε πλήρης επιστημονικές αναφορές βλητικης που άνετα θα μπορούσαν να συζητηθούν σε άλλο θέμα. Εδώ είναι το βήμα του κατασκευαστή με το κοινό, καταναλωτές πείτε όπως θελεται μάγκες, εγώ αυτό που θέλω να μάθω είναι αν τα συγκεκριμένα τσοκ κάνουν αυτό που υπόσχονται, αν δίνουν μια κατανομη ποιο ομοιόμορφη και ποιο πολλά σκάγια στην περιφέρεια αυτός είναι και ο λόγος για τον οποίο φτιάχτηκαν και πολλοί κυνηγοί και σκοπευτές ψάχνουν αυτή την βελτίωση και βοήθημα.
Δεν παίρνω το μέρος κανενός αλλά ρε μάγκες εχεται ρωτήσει ποτέ τον muller, kicks, briley που φτιάχνει και γιατί πουλάει τόσο όσο πουλάει τα τσοκακια του ? Οι προσωπικές αντιπαραθέσεις καλό είναι να μένουν έξω από το φόρουμ (Γενικά κακό έκανε και κάνουν και μέχρι σημερα) . Δεν λέει κανείς να μην κρίνονται οι επαγκελματιες και τα προϊόντα τους αλλά το θέμα είναι τα brain chokes και όχι ο Χρήστος Σωτηροπουλος η ο κάθε Χρήστος. Ας συνεχίσουμε στο θέμα μας κρίνοντας το προϊόν στην συγκεκριμένη περίπτωση τσοκ ,και γράφοντας εντυπώσεις από αυτα.
 
Νομίζω το θέμα έχει ξεφύγει, σαν καταναλωτής θα ήθελα να μάθω περισσότερα για τα τσοκ brain και όχι κοκορομαχίες ένθεν και εκείθεν ούτε πλήρης επιστημονικές αναφορές βλητικης που άνετα θα μπορούσαν να συζητηθούν σε άλλο θέμα.
Ότι έχω γράψει. Ως τώρα έχουν να κάνουν με τα τρέλα σκάγια κ μόνο. που τα συγκεκριμένα τσοκ αναφερουν οτι δεν επιτρέπουν να δημιουργηθούν.
Αν δεν παραθέσω τις σκέψεις-ανησυχίες μου αναλατικα(σωστές ή λαθος) πως θα παρω μια εμπεριστατωμένη απάντηση οστε να ληθούν οι απορίες μου
 
Ότι έχω γράψει. Ως τώρα έχουν να κάνουν με τα τρέλα σκάγια κ μόνο. που τα συγκεκριμένα τσοκ αναφερουν οτι δεν επιτρέπουν να δημιουργηθούν.
Αν δεν παραθέσω τις σκέψεις-ανησυχίες μου αναλατικα(σωστές ή λαθος) πως θα παρω μια εμπεριστατωμένη απάντηση οστε να ληφθούν οι απορίες μου
Να τα δοκιμασεις ,και η απάντηση μου αφορά το σύνολο όχι μόνο τον Γιαννη.
 
Νομίζω το θέμα έχει ξεφύγει, σαν καταναλωτής θα ήθελα να μάθω περισσότερα για τα τσοκ brain και όχι κοκορομαχίες ένθεν και εκείθεν ούτε πλήρης επιστημονικές αναφορές βλητικης που άνετα θα μπορούσαν να συζητηθούν σε άλλο θέμα. Εδώ είναι το βήμα του κατασκευαστή με το κοινό, καταναλωτές πείτε όπως θελεται μάγκες, εγώ αυτό που θέλω να μάθω είναι αν τα συγκεκριμένα τσοκ κάνουν αυτό που υπόσχονται, αν δίνουν μια ποιο ομοιόμορφη και ποιο πολλά σκάγια στην περιφέρεια αυτός είναι και ο λόγος για τον οποίο φτιάχτηκαν και πολλοί κυνηγοί και σκοπευτές ψάχνουν αυτή την βελτίωση και βοήθημα.
Δεν παίρνω το μέρος κανενός αλλά ρε μάγκες εχεται ρωτήσει ποτέ τον muller, kicks, briley που φτιάχνει και γιατί πουλάει τόσο όσο πουλάει τα τσοκακια του ? Οι προσωπικές αντιπαραθέσεις καλό είναι να μένουν έξω από το φόρουμ (Γενικά κακό έκανε και κάνουν και μέχρι σημερα) . Δεν λέει κανείς να μην κρίνονται οι επαγκελματιες και τα προϊόντα τους αλλά το θέμα είναι τα brain chokes και όχι ο Χρήστος Σωτηροπουλος η ο κάθε Χρήστος. Ας συνεχίσουμε στο θέμα μας κρίνοντας το προϊόν στην συγκεκριμένη περίπτωση τσοκ ,και γράφοντας εντυπώσεις από αυτα.
Συμφωνώ απόλυτα σ αυτα που γράφεις.επειδη λοιπόν τα έχω δοκιμάσει κατά ένα μεγάλο ποσοστό είναι καλά.τωρα ναι είναι ελληνικής κατασκευής και απλά σε κάποιους κάνουν και σε άλλους δε κάνουν.οπως σε κάποιους κάνουν τα φρενατα και σε άλλους όχι.ειναι τελικά τόσο απλό το θέμα.επισης ο κάθε επαγγελματίας κοστολογεί το προϊόν του όπως νομίζει σου κάνει ? Το παίρνεις δε σου κάνει?πας αλλου
 
Η αγορα-δοκιμη θα διξει αν δουλεύεις η οχι.
Όχι το πώς δουλεύει.
Υπάρχει αναφορά στο σάιτ της εταιρείας για τον τρόπο και φιλοσοφία λειτουργίας, γι'αυτό λέω ότι αν δεν δοκιμάσεις δεν ξέρεις . Το ίδιο και με τα τσοκ φρένου κάθε εταιρεία, πατέντα υποστηρίζει κάτι εσύ αν δεν δοκιμάσεις ξέρεις?
 
Συμφωνώ απόλυτα σ αυτα που γράφεις.επειδη λοιπόν τα έχω δοκιμάσει κατά ένα μεγάλο ποσοστό είναι καλά.τωρα ναι είναι ελληνικής κατασκευής και απλά σε κάποιους κάνουν και σε άλλους δε κάνουν.οπως σε κάποιους κάνουν τα φρενατα και σε άλλους όχι.ειναι τελικά τόσο απλό το θέμα.επισης ο κάθε επαγγελματίας κοστολογεί το προϊόν του όπως νομίζει σου κάνει ? Το παίρνεις δε σου κάνει?πας αλλου
Αυτό λέω Ευριπο ,κάθε ένας μας ψάχνει κάτι για τον εαυτό του και να είναι χρήσιμο κυρίως στην πράξη. Με δοκιμές είτε στο κυνήγι είτε στο σκοπευτήριο θα βρούμε αυτό που μας ενδιαφέρει εμάς προσωπικά, είτε είναι φυσιγγι, όπλο, η οτιδήποτε άλλο.
 
Αυτό λέω Ευριπο ,κάθε ένας μας ψάχνει κάτι για τον εαυτό του και να είναι χρήσιμο κυρίως στην πράξη. Με δοκιμές είτε στο κυνήγι είτε στο σκοπευτήριο θα βρούμε αυτό που μας ενδιαφέρει εμάς προσωπικά, είτε είναι φυσιγγι, όπλο, η οτιδήποτε άλλο.
Τόσο απλα
 
Υπάρχει αναφορά στο σάιτ της εταιρείας για τον τρόπο και φιλοσοφία λειτουργίας, γι'αυτό λέω ότι αν δεν δοκιμάσεις δεν ξέρεις . Το ίδιο και με τα τσοκ φρένου κάθε εταιρεία, πατέντα υποστηρίζει κάτι εσύ αν δεν δοκιμάσεις ξέρεις?
Το τσοκ φρενου σε στιλ πορτινγκ ξέρω πως δουλεύει κ ότι όντως μαγκονει τον συγκετροτηρα γιατί πολλές φορές μου έχουν μπει στα μάτια κομμάτια του όταν τουφεκαω ψηλά. Βέβαια ένα slowmotion video χάθηκαν να βγάλουν; να το δούμε κ στην πράξη
 
Το τσοκ φρενου σε στιλ πορτινγκ ξέρω πως δουλεύει κ ότι όντως μαγκονει τον συγκετροτηρα γιατί πολλές φορές μου έχουν μπει στα μάτια κομμάτια του όταν τουφεκαω ψηλά. Βέβαια ένα slowmotion video χάθηκαν να βγάλουν; να το δούμε κ στην πράξη
Γιάννη κρατά μικρό καλάθι για το πορτινκ και φρένο, (ίσως αυτά που φτιάχνει custom ο Κερκυραιος βάση των κοφτερων blackbore κάνουν κάτι παραπανω). Τα σκάγια από ότι φαίνεται φρένου ξε φρένου μαζί Με την τάπα βγαίνουν, η ζημιά που γίνεται σε αυτή μετράει πόσο γρήγορα θα αποχωριστεί από τα σκάγια και δεν θα επηρεάσει την τουφεκιά ωθώντας την κατανομή πάνω, κατω, αριστερά ,δεξιά.
Έχω δει καθαρό τσοκ φρένου χωρίς καμία τρύπα πάνω.
 
Γιάννη κρατά μικρό καλάθι για το πορτινκ και φρένο, (ίσως αυτά που φτιάχνει custom ο Κερκυραιος βάση των κοφτερων blackbore κάνουν κάτι παραπανω). Τα σκάγια από ότι φαίνεται φρένου ξε φρένου μαζί Με την τάπα βγαίνουν, η ζημιά που γίνεται σε αυτή μετράει πόσο γρήγορα θα αποχωριστεί από τα σκάγια και δεν θα επηρεάσει την τουφεκιά ωθώντας την κατανομή πάνω, κατω, αριστερά ,δεξιά.
Έχω δει καθαρό τσοκ φρένου χωρίς καμία τρύπα πάνω.
Εννοείς αυτά με δαχτυλίδια εσωτερικά;
Γι αυτό ένα slow motion θα μας διαφοτιζε. Πιστεύω θα γίνει κάποια στιγμή από κάποιον ανταγονηστη
 
Last edited:
Εννοείς αυτά με δαχτυλίδια εσωτερικά;
Γι αυτό ένα slow motion θα μας διαφοτιζε. Πιστεύω θα γίνει κάποια στιγμή από κάποιον ανταγονηστη
private image upload
Διαδοχικά φρένα και straight rifling στο στόμιο ,αλλά και ατσάλι μεγάλης σκληρότητας όχι το συνηθισμένο 17-40 .
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top