BRAIN Chokes

Status
Not open for further replies.
Συμφωνώ με όσους αντιδρούν στη χρέωση για την αντικατάσταση του Bell με άλλο νέας γενιάς που να μην 'κόβει'. Πρόκειται για ελάττωμα σχεδιαστικό και κατασκευαστικό όμως θεωρώ τη δωρεάν αντικατάστασή του επιβεβλημένη γιά ηθικούς λόγους και όχι γιά λόγους εγγύησης, καθώς το ελάττωμα αυτό υπήρχε εξ αρχής και δεν επηρεάζει την καλή λειτουργία του. Όλες οι εταιρείες βγάζουν βελτιωμένα μοντέλα διορθώνοντας ελαττώματα των προγενέστερων, δεν αντικαθιστούν όμως τα παλιά με τα βελτιωμένα καινούργια, ούτε καν με χρέωση.
Όσο γιά την αντικατάσταση των τσοκ γιατί κάποιος άλλαξε όπλο ή ήθελε άλλο χρώμα, όπως διαβάζω ότι κάνει ο κ. Σωτηρόπουλος, μπράβο του γιατί δεν το κάνει κανένας άλλος.
(Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, η μόνη σχέση που έχω με την εταιρεία είναι η κατοχή δύο τσοκ της, που και αυτά τα πήρα μεταχειρισμένα, απλά στηρίζω μία αμειγή ελληνική προσπάθεια)
 
Συγγνωμη φίλε που παρεμβαίνω αλλά φιλικότητα στην σκόπευση δεν υπάρχει ποτέ κ με τίποτα. Γράφω πάντα την γνώμη μου

Το tl είναι καλό από 25 μέχρι τα 50 πολύ εύκολο τσοκ σκούπα έχω πάρει και μακρύτερα αλλά Πόλα τραυματίσμενα πέρα τον 50.
το bx δεν αγαπά το συγγεντρωτιρα θέλει μαληνη με buffer για να δουλέψει
Δλδ σε σχέση με το εργοστασιακό σου φουλ τσοκ για να καταλάβω σου δίνει μεγαλύτερη ευκολία στο να πάρεις το πουλί ακόμα και αν δν είσαι απόλυτα σωστός σκοπευτικα αλλά και μερικά ''δραστικά μετρα'' αν μπορούμε να το πούμε έτσι σωστά??? Με λίγα λόγια κάνει ότι λέει???
 
Συγγνωμη φίλε που παρεμβαίνω αλλά φιλικότητα στην σκόπευση δεν υπάρχει ποτέ κ με τίποτα. Γράφω πάντα την γνώμη μου
Ισως να μην το έθεσα σωστά.. Με τον όρο φιλικοτερο σκοπευτικα εννοώ ότι και να μην είσαι ακριβώς πάνω στο πουλί σκοπευτικα να σου το δώσει λόγω μεγαλύτερης περιφέρειας. Αυτό δλδ που υποστηριζει πως κάνουν ο κατασκευαστής τους
 
Συμφωνώ με όσους αντιδρούν στη χρέωση για την αντικατάσταση του Bell με άλλο νέας γενιάς που να μην 'κόβει'. Πρόκειται για ελάττωμα σχεδιαστικό και κατασκευαστικό όμως θεωρώ τη δωρεάν αντικατάστασή του επιβεβλημένη γιά ηθικούς λόγους και όχι γιά λόγους εγγύησης, καθώς το ελάττωμα αυτό υπήρχε εξ αρχής και δεν επηρεάζει την καλή λειτουργία του. Όλες οι εταιρείες βγάζουν βελτιωμένα μοντέλα διορθώνοντας ελαττώματα των προγενέστερων, δεν αντικαθιστούν όμως τα παλιά με τα βελτιωμένα καινούργια, ούτε καν με χρέωση.
Όσο γιά την αντικατάσταση των τσοκ γιατί κάποιος άλλαξε όπλο ή ήθελε άλλο χρώμα, όπως διαβάζω ότι κάνει ο κ. Σωτηρόπουλος, μπράβο του γιατί δεν το κάνει κανένας άλλος.
(Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, η μόνη σχέση που έχω με την εταιρεία είναι η κατοχή δύο τσοκ της, που και αυτά τα πήρα μεταχειρισμένα, απλά στηρίζω μία αμειγή ελληνική προσπάθεια)
συμφωνω Παντελη με αυτα δεν ειπαμε να μας δωσει αλλο καινουργιο ο Χρηστος εστω ενα τροχισμα στης γωνιες εχουμε σχισει τοσες θηκες οκ ειναι ψιλο το τοιχωμα του εστω ενα τροχισμα και ας χρεωθουμε τα μεταφορικα
 
Εγώ το βλέπω από την δικιά μου γωνία, ε δεν θα ζητούσα αντικατασταση για ένα τσοκ που κόβει λίγο στην άκρη θα ντρεπόμουν να μπω στην διαδικασία να πάρω τηλ να μου το αλλάξουν σαν αντρεας, προσωπικά να πω την αλήθεια δεν θα με ενοχλούσε καν, τώρα στο θέμα σαν επαγγελματιας ζητάει κάτι για την διόρθωση είναι στην δικιά του πολιτική σαν εταιρία κάποιος χάνει κάποιος θα κερδίζει από τις επιλογές.
Αν είναι το tl πολύ ευχαρίστως γιατί η κάννη φτερνίζεται στα ανοιχτά τσοκ .sarcastic.
 
Εγώ το βλέπω από την δικιά μου γωνία, ε δεν θα ζητούσα αντικατασταση για ένα τσοκ που κόβει λίγο στην άκρη θα ντρεπόμουν να μπω στην διαδικασία να πάρω τηλ να μου το αλλάξουν σαν αντρεας, προσωπικά να πω την αλήθεια δεν θα με ενοχλούσε καν, τώρα στο θέμα σαν επαγγελματιας ζητάει κάτι για την διόρθωση είναι στην δικιά του πολιτική σαν εταιρία κάποιος χάνει κάποιος θα κερδίζει από τις επιλογές.
Αν είναι το tl πολύ ευχαρίστως γιατί η κάννη φτερνίζεται στα ανοιχτά τσοκ .sarcastic.
Μπελ .yel.
 
Δηλαδη παιδια για να καταλαβω: αγοραζατε το μπελ ενω ξερατε οτι σχεδιαστικά εχει θεμα, που ουσιαστικά δεν επηρέαζε την αποδοση του...σκαγατε το 100ρικο παρολα αυτα! Η ετυχε σε μια παρτιδα να βγουν κοφτερα?
Στην δευτερη περιπτωση προφανώς οφειλει ο κατασκευαστής να τα ανακαλεσει, ασχετως αν δεν το κανει κανείς αυτο...
Στην πρώτη περίπτωση εθελοντικα την φαγατε ομως!
 
Δηλαδη παιδια για να καταλαβω: αγοραζατε το μπελ ενω ξερατε οτι σχεδιαστικά εχει θεμα, που ουσιαστικά δεν επηρέαζε την αποδοση του...σκαγατε το 100ρικο παρολα αυτα! Η ετυχε σε μια παρτιδα να βγουν κοφτερα?
Στην δευτερη περιπτωση προφανώς οφειλει ο κατασκευαστής να τα ανακαλεσει, ασχετως αν δεν το κανει κανείς αυτο...
Στην πρώτη περίπτωση εθελοντικα την φαγατε ομως!
Όταν παραγγέλνεις κάτι ιντερνετικα ή μέσω τηλεφώνου δεν έχεις το πλεονέκτημα της αφής Στέφανε!Επισης για τσοκ 5αρια εννοείται δεν θα έδινα ποτε 100€,δεν είχα 5αρι στο όπλο μου και βρηκα σε τιμή 5αριου το εν λόγω τσοκ
 
Όταν παραγγέλνεις κάτι ιντερνετικα ή μέσω τηλεφώνου δεν έχεις το πλεονέκτημα της αφής Στέφανε!Επισης για τσοκ 5αρια εννοείται δεν θα έδινα ποτε 100€,δεν είχα 5αρι στο όπλο μου και βρηκα σε τιμή 5αριου το εν λόγω τσοκ
Σχετικα με τις παραγγελιες μεσω ιντερνετ εχεις δικιο, αλλα θεωρω οτι μεσα απο την συμμετοχη στο φορουμ εδω το θεμα "κοφτερο" ηταν γνωστο..και παλι ομως λεω οτι αν συνεβει σε μια παρτιδα και δεν ηταν καθολικο, η παρτιδα πρεπει να επιδιορθωθει δωρεαν..
 
Κυριε Σωτηροπουλε, επειδη το προιον αφορα αγορα μεσω νετ, το σωστο ειναι οποιος παραλαμβανει προιον με τετοιου ειδους "ελάττωμα" εντος 15 ημερων να σας το επιστρεφει και να το επιδιορθώνεται...τωρα τα υπολοιπα που πράττετε τοσο καιρο με δωρεαν βαφες, επιστροφες επειδη δε του αρεσε τελικα, επιστροφες επειδη αλλαξε οπλο ο καθενας ειναι λαθος και μην πω οτι πάνε και στο βροντο...κακομαθαινει ο πελατης...
 
Να μου επιτραπεί μία επισήμανση: Η παρτίδα των BL με τις "κοφτερές γωνίες" παράχθηκε μέχρι τα μέσα του 2017. Σε 60 μέρες έχουμε 2020!!! Οι φίλοι που λένε ότι έχουν ακόμα τέτοια στη κατοχή τους και γνώριζαν πολύ καλά την πολιτική μου, που ήσαν 3 σχεδόν χρόνια τώρα;; Τώρα θυμήθηκαν πως χαλάει τις θήκες τους; Και εντάξει, να μην χάσουν την απόδοση του BL μέσα στη σεζόν, έχουν όμως περάσει κάποια ολόκληρα εξάμηνα με κλειστό το κυνήγι.

Είναι αλήθεια πως, όταν δεις πως το προϊόν που αγόρασες (ΟΚ, χωρίς να το δεις, από το internet), σου δημιουργεί κάποιο πρόβλημα, θα πρέπει να έχεις κάποιο εύλογο χρονικό περιθώριο να ζητήσεις αλλαγή ή μετατροπή κλπ (ο Stefanos λέει 15 ημέρες και αυτό είναι και η καθιερωμένη περίοδος στην πράξη). Εγώ έδωσα κάποια χρόνια!

Παρόλα αυτά, επειδή κάποιος μπορεί να ήθελε να μου στείλει το BL του που έχει "κοφτερές γωνίες" αλλά να το έχει αμελήσει τόσα χρόνια και τώρα με την ανακοίνωσή μου να κινητοποιήθηκε, να πω πως μόνο για τα παληά BL με κοφτερές γωνίες, η αλλαγή θα συνεχίσει να γίνεται δωρεάν μέχρι και ένα μήνα μετά το κλείσιμο της φετινής σεζόν (είπαμε, μην χάσουμε το τσοκ μέσα στη περίοδο!).

Ευχαριστώ τους φίλους εδώ μέσα και για τα θετικά αλλά και για τα αρνητικά σχόλια, οι μεν μου φτιάχνουν τη ψυχολογία, οι δε μου δίνουν όψεις του ζητήματος που μπορεί να μην έχω δει.

Πάντα φιλικά

Χρήστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes
 
Να μου επιτραπεί μία επισήμανση: Η παρτίδα των BL με τις "κοφτερές γωνίες" παράχθηκε μέχρι τα μέσα του 2017. Σε 60 μέρες έχουμε 2020!!! Οι φίλοι που λένε ότι έχουν ακόμα τέτοια στη κατοχή τους και γνώριζαν πολύ καλά την πολιτική μου, που ήσαν 3 σχεδόν χρόνια τώρα;; Τώρα θυμήθηκαν πως χαλάει τις θήκες τους; Και εντάξει, να μην χάσουν την απόδοση του BL μέσα στη σεζόν, έχουν όμως περάσει κάποια ολόκληρα εξάμηνα με κλειστό το κυνήγι.

Είναι αλήθεια πως, όταν δεις πως το προϊόν που αγόρασες (ΟΚ, χωρίς να το δεις, από το internet), σου δημιουργεί κάποιο πρόβλημα, θα πρέπει να έχεις κάποιο εύλογο χρονικό περιθώριο να ζητήσεις αλλαγή ή μετατροπή κλπ (ο Stefanos λέει 15 ημέρες και αυτό είναι και η καθιερωμένη περίοδος στην πράξη). Εγώ έδωσα κάποια χρόνια!

Παρόλα αυτά, επειδή κάποιος μπορεί να ήθελε να μου στείλει το BL του που έχει "κοφτερές γωνίες" αλλά να το έχει αμελήσει τόσα χρόνια και τώρα με την ανακοίνωσή μου να κινητοποιήθηκε, να πω πως μόνο για τα παληά BL με κοφτερές γωνίες, η αλλαγή θα συνεχίσει να γίνεται δωρεάν μέχρι και ένα μήνα μετά το κλείσιμο της φετινής σεζόν (είπαμε, μην χάσουμε το τσοκ μέσα στη περίοδο!).

Ευχαριστώ τους φίλους εδώ μέσα και για τα θετικά αλλά και για τα αρνητικά σχόλια, οι μεν μου φτιάχνουν τη ψυχολογία, οι δε μου δίνουν όψεις του ζητήματος που μπορεί να μην έχω δει.

Πάντα φιλικά

Χρήστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes
Άψογος.....για ακόμη μια φορά.
 
Καλημέρα, να πω την άποψή μου, έστω και καθυστερημένα … Για ένα ασήμαντο θεματάκι, κουβέντα στην κουβέντα οδηγηθήκαμε σε υπερβολές, και παρολίγον σε παρεξηγήσεις και άσχημους χαρακτηρισμούς …
Έχω το BL (και το MR) από το Φλεβάρη του 2017, από τις πρώτες παρτίδες με τις υποτιθέμενες κοφτερές γωνίες. Προσωπική μου άποψη λοιπόν είναι ότι πραγματικά είναι ασήμαντο θέμα … και πρόβλημα υπάρχει ΜΟΝΟ στην περίπτωση που χρησιμοποιούμε θήκη μεταφοράς όπου το φερμουάρ δεν φτάνει μέχρι την άκρη της, και θα πρέπει από ένα σημείο και πέρα να σπρώξουμε το όπλο για να μπει όλο μέσα. Εκεί πράγματι οι γωνίες «πιάνουν» στην εσωτερική επένδυση (είτε γούνα, είτε αφρολέξ, είτε μαλακό ύφασμα) με κίνδυνο αν το ζορίσουμε να τη σκίσουν!!!
Επειδή (κακώς) χρησιμοποιώ τέτοια θήκη για το σ/π - που την είχα από παλιά για την καραμπίνα - μπορώ να πω ότι το «πρόβλημα» αυτό υφίσταται όχι μόνο με το BL ή γενικά τα BRAIN, αλλά με όλα τα έσω-έξω τσοκ. (Εκτός ίσως από κάποια που έχουν εξωτερικό δαχτυλίδι που καλύπτει τις εγκοπές, όπως π.χ. τα Midas).
Έχω και Briley extended και είχα αυτό το θέμα, πολύ πριν πάρω τα BRAIN. Και το έλυσα απλά με ένα κομμάτι νάυλον, που καλύπτω τα στόμια και το τυλίγω γύρω από τις κάννες στο μπροστινό τμήμα, κι έτσι γλυστράει και μπαινοβγαίνει στη θήκη εύκολα. Το ίδιο κάνω ακόμα … Προσωρινά υποτίθεται, μέχρι να πάρω μια θήκη της προκοπής που να ανοίγει μέχρι τέρμα … αλλά ως γνωστόν, ουδέν μονιμότερον του προσωρινού !!!
Έτσι δεν σκέφτηκα ποτέ να στείλω το BL για αλλαγή ή μετατροπή, παρόλο που ο Χρήστος, προς τιμήν του, έδινε αυτή τη δυνατότητα …
 
Να μου επιτραπεί μία επισήμανση: Η παρτίδα των BL με τις "κοφτερές γωνίες" παράχθηκε μέχρι τα μέσα του 2017. Σε 60 μέρες έχουμε 2020!!! Οι φίλοι που λένε ότι έχουν ακόμα τέτοια στη κατοχή τους και γνώριζαν πολύ καλά την πολιτική μου, που ήσαν 3 σχεδόν χρόνια τώρα;; Τώρα θυμήθηκαν πως χαλάει τις θήκες τους; Και εντάξει, να μην χάσουν την απόδοση του BL μέσα στη σεζόν, έχουν όμως περάσει κάποια ολόκληρα εξάμηνα με κλειστό το κυνήγι.

Είναι αλήθεια πως, όταν δεις πως το προϊόν που αγόρασες (ΟΚ, χωρίς να το δεις, από το internet), σου δημιουργεί κάποιο πρόβλημα, θα πρέπει να έχεις κάποιο εύλογο χρονικό περιθώριο να ζητήσεις αλλαγή ή μετατροπή κλπ (ο Stefanos λέει 15 ημέρες και αυτό είναι και η καθιερωμένη περίοδος στην πράξη). Εγώ έδωσα κάποια χρόνια!

Παρόλα αυτά, επειδή κάποιος μπορεί να ήθελε να μου στείλει το BL του που έχει "κοφτερές γωνίες" αλλά να το έχει αμελήσει τόσα χρόνια και τώρα με την ανακοίνωσή μου να κινητοποιήθηκε, να πω πως μόνο για τα παληά BL με κοφτερές γωνίες, η αλλαγή θα συνεχίσει να γίνεται δωρεάν μέχρι και ένα μήνα μετά το κλείσιμο της φετινής σεζόν (είπαμε, μην χάσουμε το τσοκ μέσα στη περίοδο!).

Ευχαριστώ τους φίλους εδώ μέσα και για τα θετικά αλλά και για τα αρνητικά σχόλια, οι μεν μου φτιάχνουν τη ψυχολογία, οι δε μου δίνουν όψεις του ζητήματος που μπορεί να μην έχω δει.

Πάντα φιλικά

Χρήστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes
Χρηστο καλημερα εγω δεν θελω αλλαγη στο μπελ τροχισμα και αν περνει στρογγυλεμα στης γωνιεσ αυτο θελω μονο ευχαριστω
 
Όταν παραγγέλνεις κάτι ιντερνετικα ή μέσω τηλεφώνου δεν έχεις το πλεονέκτημα της αφής Στέφανε!Επισης για τσοκ 5αρια εννοείται δεν θα έδινα ποτε 100€,δεν είχα 5αρι στο όπλο μου και βρηκα σε τιμή 5αριου το εν λόγω τσοκ
Ηλία τα brain υπάρχουν και σε αρκετά καταστήματα οπότε υπάρχει η δυνατότητα να τα δει κάποιος από κοντά. Εγώ τουλάχιστον έτσι έκανα.
 
Ηλία τα brain υπάρχουν και σε αρκετά καταστήματα οπότε υπάρχει η δυνατότητα να τα δει κάποιος από κοντά. Εγώ τουλάχιστον έτσι έκανα.
Για τους Αθηναίους ναι,άντε και για καμία μεγάλη επαρχειακη πόλη,για τα υπόλοιπα παιδιά;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top