BRAIN Chokes

Status
Not open for further replies.
Κύριε Χρήστο εγώ θέλω να ρωτήσω πέρα από αυτά που έχω δει και ακούσει για πιο λόγο από 80 ευρώ που είχαν αρχικά πήγαν στα 94 ......θα ήθελα πολύ να αποκτήσω ένα αλλά η καιροί είναι δύσκολοι δεν περισσεύουν δυστυχώς!!
Ψαξου για μεταχειρισμένο φιλαράκι....εγώ 100€ δεν θα έδινα αλλά στην τιμή που πήρα το bell είμαι πολύ ικανοποιημενος....μου δουλεύει πολύ καλά για τον σκοπό που το πήρα μιας και δεν είχε 5αρι το όπλο μου από την μάνα του
 
Ψαξου για μεταχειρισμένο φιλαράκι....εγώ 100€ δεν θα έδινα αλλά στην τιμή που πήρα το bell είμαι πολύ ικανοποιημενος....μου δουλεύει πολύ καλά για τον σκοπό που το πήρα μιας και δεν είχε 5αρι το όπλο μου από την μάνα του
Εγώ για IC λέω αλλά δύσκολα για φέτος......
 
Ορίστε μια απλή ντουφεκια που βρήκα...γιατί εδώ λοιπόν φενεται ξεκάθαρα η υπέροχη του kikcs? Πως γίνεται λοιπόν να μιλάμε για το καλύτερο στον κόσμο;;; Υπέροχη κατανομή και περισσότερα σκάγια... γιατί εδώ δεν απέδωσε τα μεγιστα με αυτο το φυσιγγι ενώ το kikcs τα πήγε καλύτερα;;;; ορίστε ένα καλύτερο από τα brain...
Δεν γίνεται έτσι η δοκιμή Γιώργο, η τουφεκιά με το μπρειν σου έφυγε. Πρέπει να ρίξεις μερικά ίδια φυσίγγια σε πίνακα. Οι δοκιμές χρειάζονται ακρίβεια.
 
Είμαι κάτοχος και Kicks και Pm και Brain αυτό που έχω να πω είναι οτι ειναι διαφορετικά τσοκ μεταξύ τους πιθανόν μια σύγκριση να τα αδικεί
Oσο για to Bx ειναι τσοκ το οποίο προορίζεται για κυνηγι στατικό όπως γαλοπούλας πχ που θέλει ιδιάιτερο setup για να αποδώσει αυτό που υπόσχεται ,θέλει σκληρές τάπες και buffer από τα λίγα που γνωρίζω,θα στο επιβεβαιώσει και ο Κ Σωτηρόπουλος όπως και κάποιο μέλος που το εχει δοκιμάσει με το setup αυτό.Δεν θυμάμαι όνομα.
 
Το απόλυτο μεγαλύτερο πλεονέκτημα που προσφέρουν τα after market τσοκ βρίσκεται απευθείας στο μυαλο σας. Αν νομίζετε ότι σας δίνουν ένα πλεονέκτημα, πιθανώς θα το κάνουν.

Στην πραγματικότητα, τα εξιδεικευμενα τσοκ μετά από την αγορά θα πρέπει να δοκιμαστούν στο χαρτί για να αποδείξουν αυτά που κάνουν. Έλα όμως που το χαρτί δεν λέει όλη την αλήθεια η λέει ένα μέρος της. Και έρχεται η πραγματικότητα ο κυνηγοτοπος εκεί φθάνει η ώρα της αλήθειας και η αλήθεια συνήθως είναι πικρή. Προσωπικά τείνω να πιστέψω ότι για να εκμεταλλευτείς ένα εξειδικευμένο τσοκ βλητικα πρέπει να είσαι γνώστης της γομωσης που θα χρησιμοποιήσεις, και οι συνθήκες να είναι κατάλληλες, δεν στήνουμε ένα χαρτί στα 70 μέτρα η ένα κουβά λάδι και θεοποιουμε η θαβουμε το τσοκ.Εαν δεν μπορείς να βάλεις το κέντρο της τουφεκιας σε ακίνητο στόχο φαντάσου που θα το στείλεις σε κινητό.
 
Θέματα που έχουν συζητηθεί πολλές φορές και ξαναγυρνάμε στα ίδια.θα πω κι εγώ λοιπόν τη γνώμη μου μιας και έχω κυνηγήσει αρκετά τα brain.τα τσοκ κάνουν ακριβώς αυτά που υπόσχονται χωρίς υπερβολές.δεν ξέρω αν είναι ή όχι τα καλύτερα τσοκ του κόσμου αλλά κάνουν ακριβώς αυτά που λένε.εχω κυνηγήσει το bl το mr και το tm και πραγματικά αν το κάθε τσοκ χρησιμοποιηθεί για εκεί που προορίζεται είναι σκούπα.δε μπορείς π Χ να πάρεις το bl και να ζητάς τουφεκιά στα 40+ μέτρα.φετος έπεσε στα χέρια μου ένα tl τ οποίο θα δοκιμαστεί τώρα στα μπασιματα και σε δοκιμές στο πίνακα με φυσίγγια 32 και 36 γραμμαρίων σε νούμερα 6 8 και 9 μου έδωσε καταπληκτικές κατανομές από τα 25 έως τα 50 μέτρα.τωρα να πούμε και για το θέμα τιμής.δεν είναι κανείς υποχρεωμένος να τα πάρει αλλά αν θέλει μπορεί να τα βρει και μεταχειρισμένα.οταν κάποιος πλήρωνε το μυλερ το ufo για παράδειγμα 150 ευρώ για να ρίχνει συγκεκριμένα νούμερα σκάγια έκανε παράπονα στον ίδιο?όταν τα τσοκ του Μύλερ των 100 ευρώ ρίχνουνε όπως συνιστά ο ίδιος από νούμερα 7-10 κι ανοιγουνε σαν το χαρτί τι να πούμε?αυτά τα λίγα από μενα
 
Εγώ φιλέ μου pm και Muller δεν τα έχω δουλέψει έχω δουλέψει σχεδόν όλα τα αλλά. Το θέμα είναι οτι απο αυτά που έχω δοκιμάσει τα brain μου εκατσαν καλύτερα, δεν γνωρίζω τον Σωτηρόπουλο και δεν με ενδιαφέρει να τον γνωρίσω κιωλας,δεν κάνω διαφήμιση δεν έχω να κερδίσω κάτι... Τώρα ο άνθρωπος έκανε μια παντέντα έριξε πολλά λευτα και για το προϊόν που κατασκεύασε θα πρεπει να ανταμείφθει. Το εαν ειναι το καλητερο στον κοσμο θα το διαπιστωσει ο καθενας μονος του.Δεν το δείνει σε κανένα με το ζόρι οποίος θέλει το πέρνει. Και ο Muller αν μας έγραφε εδώ στο forum θα τον στήριζα γιατί κάτι ξέρουν παραπάνω απο πολλούς εδώ μέσα...
 
Το απόλυτο μεγαλύτερο πλεονέκτημα που προσφέρουν τα after market τσοκ βρίσκεται απευθείας στο μυαλο σας. Αν νομίζετε ότι σας δίνουν ένα πλεονέκτημα, πιθανώς θα το κάνουν.

Στην πραγματικότητα, τα εξιδεικευμενα τσοκ μετά από την αγορά θα πρέπει να δοκιμαστούν στο χαρτί για να αποδείξουν αυτά που κάνουν. Έλα όμως που το χαρτί δεν λέει όλη την αλήθεια η λέει ένα μέρος της. Και έρχεται η πραγματικότητα ο κυνηγοτοπος εκεί φθάνει η ώρα της αλήθειας και η αλήθεια συνήθως είναι πικρή. Προσωπικά τείνω να πιστέψω ότι για να εκμεταλλευτείς ένα εξειδικευμένο τσοκ βλητικα πρέπει να είσαι γνώστης της γομωσης που θα χρησιμοποιήσεις, και οι συνθήκες να είναι κατάλληλες, δεν στήνουμε ένα χαρτί στα 70 μέτρα η ένα κουβά λάδι και θεοποιουμε η θαβουμε το τσοκ.Εαν δεν μπορείς να βάλεις το κέντρο της τουφεκιας σε ακίνητο στόχο φαντάσου που θα το στείλεις σε κινητό.
Συμφωνώ και εγώ και έρχομαι να πω με την σειρά μου πως όλα τα τσοκ έχουν τον χαρακτήρα τους Kicks-> έντονα κέντρα και Brain-> ομοιόμορφη κατανομή χωρίς κενά δοκίμασα 2 3 διαφορετικά φυσίγγια σε χαρτί είδα κατανομές υποσχόμενες και ειδα και τα ανάλογα αποτελέσματα στο κυνήγι.Σημασία εχει τι ζητάς .-
 
Η αγορά είναι ο αδιαψευστος κριτής αν κάτι είναι σκάρτο το αποβάλλει.Δεν είμαι ακόμη κάτοχος brain αλλά ένα παγκόσμιο αναγνωρίσιμο προϊόν πρέπει αν μη τι άλλο να το σεβόμαστε για αυτό που κάνει πολύ καλά η λιγότερο καλά Καληνύχτα στους ξύπνιους.
 
Παιδιά το έγραψα και πριν ο κύριος Σωτηρόπουλος απαντάει σε όλες τις ερωτήσεις και είναι πολύ γνώστης, είναι κρίμα να γράφετε κακίες,κάποια περίοδο τον αναγκασαμε να σταματήσει να μας βοηθάει και να μας εξηγεί πραγματα επειδή κάποιοi του πηγεναμε κόντρα. Αυτους τους ανθρώπους τους χρειαζόμαστε στο forum
Κανείς δεν αναγκάζει κανέναν σε ένα φόρουμ να είναι ενεργός η μη ενεργός ,δικιά του επιλογή ήταν να μην συμμετέχει ,θα μπορούσε απλά να μην δίνει βάση και να μην απαντάει σε μυνήματα που θεωρεί κακοπροαιρετα,όπως πολύ σωστά τοποθετήθηκε και τώρα όπου είπε ότι απλά δεν θα ασχολείται με μυνήματα που κατά την άποψη του απλά δεν υπάρχει λόγος να απαντηθούν και του βγάζω το καπέλο για την τοποθέτηση του αυτή μιας και την θεωρώ πολύ δίκαιη και σωστή .Σε γενικές γραμμές θεωρώ ότι τα BRAIN είναι καλά τσοκ ως πολύ καλά θα έλεγα απλά ο καθένας μας έχει τα δικά του θέλω τα δικά του γούστα που πολύ απλά μπορεί το BRAIN να μην τεριαζουν σε αυτά ,αυτό όμως δεν ακυρώνει την προσπάθεια ενός Έλληνα γνωστη της βλητικής να βγάλει ένα πολύ καλό τσοκ ! Σε γενικές είμαι άνθρωπος που δεν μου αρέσει να κάνω τον άλλον να αισθανθεί άσχημα με τον τρόπο που εκφραζομαι ,προσπαθώ ακόμα και τα αρνητικά να τα εκφράζω με ευγένεια και πολιτισμενα ,κάποια στιγμή ανέφερα στον Κ. Σωτηρόπουλο τι είδα από το bell με το όπλο μου στον πίνακα και στον κυνηγοτοπο με ευγένεια μου απάντησε και μου εκφρασε την δικιά του οπτική εικόνα και γνώμη ,προσωπικά εκτίμησα το ότι μου απάντησε , άσχετα εάν συμφωνώ η όχι με την γνώμη του ,άλλωστε ποιος ο λόγος να έρθω σε αντιπαράθεση από την στιγμή που ξέρω ότι έχουμε άλλη οπτική γωνία σαμπως θα τον πείσω η θα με πείσει ,μεγάλα παιδιά είμαστε όλοι εκφράζουμε την άποψη μας σεβόμαστε του άλλου και ο καθένας συνεχίζει όπως θέλει ,στην προκειμένη περιπτωση εάν το τσοκ μας κάνει τα γούστα το αγοράζουμε εάν όχι δεν το αγοράζουμε
 
Κανείς δεν αναγκάζει κανέναν σε ένα φόρουμ να είναι ενεργός η μη ενεργός ,δικιά του επιλογή ήταν να μην συμμετέχει ,θα μπορούσε απλά να μην δίνει βάση και να μην απαντάει σε μυνήματα που θεωρεί κακοπροαιρετα,όπως πολύ σωστά τοποθετήθηκε και τώρα όπου είπε ότι απλά δεν θα ασχολείται με μυνήματα που κατά την άποψη του απλά δεν υπάρχει λόγος να απαντηθούν και του βγάζω το καπέλο για την τοποθέτηση του αυτή μιας και την θεωρώ πολύ δίκαιη και σωστή .Σε γενικές γραμμές θεωρώ ότι τα BRAIN είναι καλά τσοκ ως πολύ καλά θα έλεγα απλά ο καθένας μας έχει τα δικά του θέλω τα δικά του γούστα που πολύ απλά μπορεί το BRAIN να μην τεριαζουν σε αυτά ,αυτό όμως δεν ακυρώνει την προσπάθεια ενός Έλληνα γνωστη της βλητικής να βγάλει ένα πολύ καλό τσοκ ! Σε γενικές είμαι άνθρωπος που δεν μου αρέσει να κάνω τον άλλον να αισθανθεί άσχημα με τον τρόπο που εκφραζομαι ,προσπαθώ ακόμα και τα αρνητικά να τα εκφράζω με ευγένεια και πολιτισμενα ,κάποια στιγμή ανέφερα στον Κ. Σωτηρόπουλο τι είδα από το bell με το όπλο μου στον πίνακα και στον κυνηγοτοπο με ευγένεια μου απάντησε και μου εκφρασε την δικιά του οπτική εικόνα και γνώμη ,προσωπικά εκτίμησα το ότι μου απάντησε , άσχετα εάν συμφωνώ η όχι με την γνώμη του ,άλλωστε ποιος ο λόγος να έρθω σε αντιπαράθεση από την στιγμή που ξέρω ότι έχουμε άλλη οπτική γωνία σαμπως θα τον πείσω η θα με πείσει ,μεγάλα παιδιά είμαστε όλοι εκφράζουμε την άποψη μας σεβόμαστε του άλλου και ο καθένας συνεχίζει όπως θέλει ,στην προκειμένη περιπτωση εάν το τσοκ μας κάνει τα γούστα το αγοράζουμε εάν όχι δεν το αγοράζουμε
Εισαι πολυ ωραιος! .shake hands.
 
Κανονικά αυτό το τσοκ BR (BUCHSHOT RULER δηλ αυτός που κανονίζει την πορεία των δραμιάρικων) προορίζεται για αυτά ακριβώς, τα δράμια. 'Ομως θα σου δώσει ωραία αποτελέσματα και με κανονικά σκάγια σε αποστάσεις 20 - 45 μέτρα, σε αντιστοιχία περίπου σαν το TM (3 * και 2 *). Το δοκίμασες καθόλου με σκάγια;

Φιλικά
Χρήστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes
 
Καλησπέρα κ Σωτηροπουλε μια ερώτηση ήθελα να σας κάνω είδα ότι εκτός από ατσάλινα παράγετε και τσοκ απο τιτάνιο.Βλητικα υπάρχει διαφορά?Και γιατί να προτιμήσω ένα ελαφρύτερο τσοκ αφού θα έχει μηδαμινή επίπτωση στο βάρος του όπλου και ενδεχομένως με αυτά που διαβάζω στα φόρουμ να υπάρχει πιθανότητα Ρήξης του μετάλλου
 
50 γραμμαρια + στην μύτη του όπλου είναι πολύ σημαντικά για να προτιμήσει κάποιος τα τιτανίου.
Συγγνώμη στο κυνήγι το βρίσκω αμελητέο στο σκοπευτήριο με Κάννες 76 και 81 στα 3500 και 3800γρ τι ρόλο παίζουν τα 30 η 50 γρ?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top