Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δεν γνωριζω Σταυρο.Λογικα ναι, θα παρω αντιπροσωπεια να δω. Το αλλο περιεργο η a400unico με το kick off ειναι πιο φθηνη απο την απλη unico...
Λογικό το βλέπω.. με την έννοια ότι το kick off δεν έχει πολλούς φίλους και προφανώς έχουν μείνει αρκετά όπλα..
Πάντως εαν ταίριαζε η κάννη της και στην Α400 xplor action που έχω θα την χτύπαγα σε 71 εκ. Η επώμιση της Unico είναι πραγματικά πολύ καλή και η πρώτη αίσθηση που σου δίνει είναι ότι σου ταιριάζει απόλυτα ..
 
Λογικό το βλέπω.. με την έννοια ότι το kick off δεν έχει πολλούς φίλους και προφανώς έχουν μείνει αρκετά όπλα..
Πάντως εαν ταίριαζε η κάννη της και στην Α400 xplor action που έχω θα την χτύπαγα σε 71 εκ. Η επώμιση της Unico είναι πραγματικά πολύ καλή και η πρώτη αίσθηση που σου δίνει είναι ότι σου ταιριάζει απόλυτα ..
Γιατι το kick off δεν εχει φιλους? Βγαζει προβληματα?
 
Έτσι ακριβώς, είναι πιο πολύ θέμα αισθητικής και λιγότερο ουσίας δεδομένου ότι το λάκτισμα είναι μικρότερο σε σχέση με άλλες καραμπίνες.
Έπειτα εαν και εφόσον χρειαστεί να επέμβει κάποιος οπλουργός να σου φέρει στα μέτρα σου το όπλο σε επίπεδο πέλματος εκεί αρχίζουν τα δύσκολα σε αντίθεση με το απλό κοντάκι.
 
Πάντως στην σελίδα του καλκαντζακου υπάρχει η Α400 Upland . Μάλλον ήρθε τελικά . 1785 την έχει . 66-71-76 κάνες ( ΗP)
Nικολα προς το παρον την εχει μονο σε 66 ποντους.
Θα περασω να τη δω σημερα αν και me like 71 χααχχαχα ετσι απλα απο περιεργεια να τη δω απο κοντα και
να τη χουφτωσω
 
Nικολα προς το παρον την εχει μονο σε 66 ποντους.
Θα περασω να τη δω σημερα αν και me like 71 χααχχαχα ετσι απλα απο περιεργεια να τη δω απο κοντα και
να τη χουφτωσω
Χουφτωστη χουφτωστη !!! Ήρθε πάλι ο καιρός για κυνήγι κι δεν έχουμε όπλο .:rolleyes:
 
Ασε και η ρημαδα ειναι ομορφη.Ευχομαι απο κοντα να μην μου αρεσει.
Δεν ειμαστε για αγορες παλι αστα....
Σίγουρα θα είναι καλή κι όμορφη Σταύρο . Αλλά εγώ έχω μια Beretta gold mallard 390 καινούργια κι δεν θα πάρω άλλη . Επικοινώνησα με τον Διαμαντοπουλο στην Remington μήπως κι μπορέσει να μου φέρει μια American Classic 1100 με τα χρυσα ένθετα αλλά δεν μπορει . Ούτε σε επόμενη παραγγελία να μου την φέρει .:(
 
Αλεξη νομιζω στο αισθητικο κομματι κολλανε οσοι κολλανε μαζι με αυτους και εγω.
Tα πρώτα kick off της unico ναι ήταν λίγο άβολα έτσι όπως είχαν τοποθετηθεί τώρα που έχουν ενσωματωθεί στο κοντάκι ή στη μέση ή και τα 2 μαζί δεν έχουν πρόβλημα.κι εγώ ήμουν αρνητικός ως προς το kick off γιατί έλεγα τι κέρατα το θέλουν σε όπλο αερίων πιστέψτε με όμως ότι είναι μεγάλη εφεύρεση κι έχει μεγάλη αξία όταν τουφεκας και δεν νιώθεις ανάκρουση και η κανη μένει σταθερή στη δεύτερη ενδεχομένως και στη τρίτη βολή.αν δεν δοκιμάσετε μην είστε αρνητικοι
 
Tα πρώτα kick off της unico ναι ήταν λίγο άβολα έτσι όπως είχαν τοποθετηθεί τώρα που έχουν ενσωματωθεί στο κοντάκι ή στη μέση ή και τα 2 μαζί δεν έχουν πρόβλημα.κι εγώ ήμουν αρνητικός ως προς το kick off γιατί έλεγα τι κέρατα το θέλουν σε όπλο αερίων πιστέψτε με όμως ότι είναι μεγάλη εφεύρεση κι έχει μεγάλη αξία όταν τουφεκας και δεν νιώθεις ανάκρουση και η κανη μένει σταθερή στη δεύτερη ενδεχομένως και στη τρίτη βολή.αν δεν δοκιμάσετε μην είστε αρνητικοι
Nα προσθεσω οτι το Kick off στο μεσον του κοντακιου αποδιδει καλιτερα απο οτι το πισω μερος στο κοντακι διοτι πιο κοντα στο παραγωμενο εργο της ανακρουσης ι και επι πλεον σου δινει και την δυνατοτητα να παιξεις και με το Pich κατι πολυ σημαντικο να μην το ξεχναμε.Η επωμιση επιπλεον και ψυχολογικα αλλα και πρακτικα ειναι πολυ πιο ανετη με το πελμα στο πισω μερος του κοντακιου και τη δυνατοτητα να χρησιμοποιησεις ενα καλιτερο πελμα της αρεσκειας σας.Μαθετε και ενα μυστικο τωρα για οσους δεν το ξερουν.Εαν χαλασει κατι στο μηχανισμο του Kick off αλλαζει στο συνολο του ολο το συστημα ειπατε τιποτα!!!!!!!!!!!!!Με τις υγειες μας.Η Beretta τελος απο την αρχη της δημιουργιας της δεν εχει ενοχλητικη ανακρουση και λεω με αυτο οτι ειναι μια εξελιξη που δεν την υποβαθμιζω αλλα βοηθαει και σαν ανταγωνιστικο στοιχειο απεναντι στο Comfort και ευριτερα θα ελεγα .Οσοι ομως χρησιμοποιουμε βαριες γομωσεις σιγουρα ειναι απαραιτητο.
 
Επιπλεον να αναφερω οτι το kick off στο μεσον του κοντακιου εινσι πραγματι μια πολυ μεγαλη εφευρεση οχι μονο σαν καινοτομο κατασκευη οσο και απο αποψη εφαρμογης στο συνολο του οπλου.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top