Cal.20

Στο ψάξιμο τις τελευταίες βδομάδες για μια 391 urica και μου έτυχαν τρία τεφαρικια άριχτα στα κουτιά τους τα δυο πρώτα σε καλή τιμή αλλά έφυγαν σαν ζεστά πανινα αλλά δυστηχως ήρθα δεύτερος :(
Το τρίτο ένα teknys μπιμπελο αλλά με τιμή εκκίνησης $1,730 αρκετά τσιμπημενη αλλά άμα σε πιάσει η τρέλα δύσκολα κάνεις πίσω, έφτασε $ 2.000 και οπότε δεν άξιζε και το παράτησα μάλλον υπήρχε άλλος ποιό τρελός από μένα .sarcastic..
Με το ψάξιμο ανοίγει και η όρεξη όμως και θυμήθηκα μια παλιά αδυναμία που είχα στα 525 , δεν βρήκα κάτι να με τραβήξει ένα δύο ίσως μεταχειρισμένα αλλά με παραφουσκωμενες τιμές οπότε άκυρο και εκεί , είπαμε όμως ότι άνοιξε η ορεξη.big smile.. Συνέβη αυτό που λένε έρωτας με την πρώτη ματιά έπεσα πάνω σε ένα 725 sporting της κουτας με 81εκ καννες αυτό ήταν δεν ήθελα και πολύ (μην χαράξεις του παλαρου λένε στον τόπο μου ) το έκλεισα και γραμμή για τα περαιτέρω . Ήρθε το όπλο και η πρώτη ξενερα το χαρτοκουτο με το φελιζολ ,ε εντάξει δεν έσκασα κιολας.yelling.. Δεν κρατιομουνα να έρθει η μέρα να το ρίξω στο σκοπευτήριο .

Στην αρχή έχασα τα αχαστα μέχρι να το συνηθίσω λίγο αλλά μετά άρχισα να παίρνω το κολαι, μέχρι που περίπου μετά από ενάμιση κουτί φυσίγγια το όπλο (ευτυχώς με δύο ριγμένα φυσίγγια μέσα ) στακαρε και δεν άνοιγε με τίποτα ,βρε καλέ μου ,βρε χρυσε μου τιποτα.hair.το έβαλα στην θήκη και συνέχισα με τα όπλα που είχαν τα φιλαράκια, οργή ,θυμος,στεναχώρια όλα περνάνε από το μυαλό σου εκείνη την ώρα. Για να μην σας κουράζω δεν είναι κάτι το τραγικό από ότι είδα αργότερα είναι σύνηθες σε αυτό το μοντέλο.
Ευτυχώς τώρα είναι σε καλά χέρια σε εξουσιωδοτημενο οπλουργο της browning με πολλά κιλά αρχ από ότι έχω μάθει και περιμένω νέα. Είπαμε λαχείο ανεξαρτήτου μάρκας .
Καλοντούφεκο Κων/νε!!!
Να το χαρείς με υγεία!!!
Στιβαρότητα Browning, κομψότητα 20αριου...
Ευτυχώς που δε βρήκες το 391 δηλαδή...:D
 
Καλοντούφεκο Κων/νε!!!
Να το χαρείς με υγεία!!!
Στιβαρότητα Browning, κομψότητα 20αριου...
Ευτυχώς που δε βρήκες το 391 δηλαδή...:D
Ευχαριστώ πολύ Σπύρο όπως τα λες ακριβώς ,θα το πετύχω κάποια στιγμή κιαυτο και τέρμα .
 
Τέλειο...αλλά τσουχτερο

Screenshot-20190419-212741.jpg
 
Μόνος σου υποθέτω
καλή δουλειά σε κάτι που αγαπάς
μελλοντικά ασχολήσου με τις ψάθες μόνος σου η με βοήθεια
θα φανεί διπλά όμορφή η συντήρηση των ξύλων :)
Μόνος μου έκανα και μια προσπάθεια με χειροποίητο εργαλείο για τη χάραξη ψαθων αλλά δν έμεινα ευχαριστημένος πρέπει να αγοράσω τη συλλογή για αυτή τη δουλειά
 
Λύθηκε το θεματάκι που στην ουσία δεν ήταν τίποτα και ξεπεράστηκε με την χρήση.
Ευχαριστημένος απόλυτα σε γενικό σύνολο όπλο με ωραία σκοπευτικη γραμμή ,άψογο ζυγισμα και την στιβαροτητα της browning. Σε σχέση με τα δύο αλλά ιταλικά όπλα sporting που έχω δοκίμασει cezar guerini summit και fair racing και τα δύο αξιόλογα , το browning μου δίνει την αίσθηση ότι δεν θα σε κουράσει σε πολύωρο περπατητο κυνήγι , το inflex πέλμα όλα τα λεφτά μηδενική ανακρουση ακόμα και με ζωηρά φυσίγγια ιδιογομωσης, τα τσοκακια που συνοδεύουν το όπλο μάλλον ανταποκρίνονται καλύτερα στις ονομαστικές συσφιξεις σε σχέση με το cal 12 μέχρι τώρα έχω δοκίμασει το skeet και modified σε μεγάλο εύρος βολών fitasc sporting με ωραία σπασίματα σε μακρινούς εξερχόμενους που εκεί χρειάζεται δυάρι και πάνω. Και μια φώτο που έβγαλε ο Μάνος (άλλη φορά φιλαράκι να ειδοποιήσεις για να φτιάξω την μπορκα .yel.)
 
Λύθηκε το θεματάκι που στην ουσία δεν ήταν τίποτα και ξεπεράστηκε με την χρήση.
Ευχαριστημένος απόλυτα σε γενικό σύνολο όπλο με ωραία σκοπευτικη γραμμή ,άψογο ζυγισμα και την στιβαροτητα της browning. Σε σχέση με τα δύο αλλά ιταλικά όπλα sporting που έχω δοκίμασει cezar guerini summit και fair racing και τα δύο αξιόλογα , το browning μου δίνει την αίσθηση ότι δεν θα σε κουράσει σε πολύωρο περπατητο κυνήγι , το inflex πέλμα όλα τα λεφτά μηδενική ανακρουση ακόμα και με ζωηρά φυσίγγια ιδιογομωσης, τα τσοκακια που συνοδεύουν το όπλο μάλλον ανταποκρίνονται καλύτερα στις ονομαστικές συσφιξεις σε σχέση με το cal 12 μέχρι τώρα έχω δοκίμασει το skeet και modified σε μεγάλο εύρος βολών fitasc sporting με ωραία σπασίματα σε μακρινούς εξερχόμενους που εκεί χρειάζεται δυάρι και πάνω. Και μια φώτο που έβγαλε ο Μάνος (άλλη φορά φιλαράκι να ειδοποιήσεις για να φτιάξω την μπορκα .yel.)
Σε δωνει η μάνα σου;;! :D:cool:.yel.
Πάρε και μια τραγιάσκα...my man.
 
Σε δωνει η μάνα σου;;! :D:cool:.yel.
Πάρε και μια τραγιάσκα...my man.
.sarcastic.

Και καρο σακακι:DΕρε τι εχουν να παθουν τα περδικια στο νησι.sarcastic.
Όπως είναι και Καψωμένος καιρό τώρα θα γίνει της ιερόδουλης το κιγκλίδωμα .my man..sex hard.
Σκέτο λόρδο με κάνατε μπαγασηδες :p
Αμήν και πότε , να φτιάξω και κάνα φυσιγγακι ΚΚ double με φελλό η μαλλινη έτσι για πάρτη τούς ;)
 
Back
Top