Cal.20

Κωνσταντίνε ήθελα να σε ρωτήσω σαν κατανομή βάρους, ανακρουση, κατανομές κλπ μπορείς να γράψεις κατι μεταξύ GUERINI & BROW 725
Προσωπικά το browning μου δίνει την αίσθηση ότι είναι ποιό ζυγισμενο , νομίζω ότι ταιριάζει αρκετά στον σωματοτυπο μου σε σχέση με τα ιταλικά που έχω δοκίμασει. Στην επωμιση δεν έχω αυτό το κάπου μου φεύγει ,δεν μου κάθεται καλά.
Ανακρουση μηδενική το πέλμα inflex πιστεύω ότι κάνει κάλη δουλειά παίζει λόγο βέβαια και η γεωμετρία της καννης και το πορτινκ . Με το συγκεκριμένο guerini δεν έριξα πολλά φυσίγγια δεν μου ταίριαζε και το κοντακι . Με το summit του σκοπευτηριου ρίχναμε εναλλάξ εγώ και ο Μάνος στις αρχές μιλάμε για 500 δίσκους και βάλε, ποτέ δεν μας έκανε το παραμικρό πρόβλημα θυμάμαι τέτοια εποχή από την ζέστη και το τουφεκιδι πυρωναν οι καννες του και εκείνο εκεί. Θα ήθελα να κάνω μερικές τουφεκιές στον πίνακα ίσως τώρα που έφτιαξε ο καιρός. Με έχει εντυπωσιάσει πολύ το τσοκακι skeet που συνοδεύει το 725 κοντά μακριά τα πάντα .
 
Θα ήθελα τα φώτα σας. Αποφάσισα να αφήσω την sx3 cal 20 και να πάρω ένα super poze. Στο cal 12 έχω ένα browning 525 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Σκέφτηκα λοιπόν η browning η beretta. Το θέμα είναι ότι στις αντιπροσωπείες εδώ δεν υπάρχει κανένα από τα 2 για να το πιάσω και να το δω. Μόνο με παραγγελία για να έρθει σε κάνα εξάμηνο. Είδα το franchi feeling steel cal 20. Σαν αίσθηση ωραίο. Αλλά δεν το ξέρω σαν όπλο. Το έχει κάποιος να μου πει δύο λόγια για αυτό το όπλο;
 
Θα ήθελα τα φώτα σας. Αποφάσισα να αφήσω την sx3 cal 20 και να πάρω ένα super poze. Στο cal 12 έχω ένα browning 525 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Σκέφτηκα λοιπόν η browning η beretta. Το θέμα είναι ότι στις αντιπροσωπείες εδώ δεν υπάρχει κανένα από τα 2 για να το πιάσω και να το δω. Μόνο με παραγγελία για να έρθει σε κάνα εξάμηνο. Είδα το franchi feeling steel cal 20. Σαν αίσθηση ωραίο. Αλλά δεν το ξέρω σαν όπλο. Το έχει κάποιος να μου πει δύο λόγια για αυτό το όπλο;
Δεν έχω κάτι με τα φρανκι γνώμη μου είναι προτίμησε ένα από τα δύο που αναφέρεις παραπανω.
 
Εσύ Κωνσταντίνε νομίζω έχεις και beretta και browning θα μπορούσες να μου πεις τη γνώμη σου για αυτά;
Το μπερετα δεν το χω χρησιμοποιήσει καθόλου και δεν μπορώ να πω πολλά είναι όμως το κλασικό 686 χρόνια στην αγορά και δοκιμασμένο σε μηχανισμό και αντοχές το μόνο που δεν μαρεσει είναι τα ξύλα του αλλά κάπου πρέπει να κόψουν . Για το μπραουνινκ έχω γράψει παραπάνω εντυπώσεις στο σκοπευτήριο μέχρι στιγμής μονο και είμαι πολύ ευχαριστημένος τόσο από χειρισμό όσο και από τουφεκιά. Πριν χρόνια που ήμουν στο ψάξιμο πήγα και είδα αυτό σε οπλοπωλη γνωστού που μου είπε ότι έφερε κάτι καινούργια όπλα.

https://www.gunsinternational.com/guns-for-sale-online/detail.cfm?gun_id=100996734

Ωραία ξύλα και ξύλινο πέλμα, ολόκληρες διακοσμητικές πλάκες, χρυσα ένθετα στα χέρια μου φάνηκε πολύ ελαφρύ για τα γούστα μου ,άψυχο και χωρίς στιβαρότητα δεν είναι πια φρανκι αλλά κάτι άλλο ποιο γνωστό στην χώρα μάς. Θα σε συμβουλευα αν μπορείς να πας να δεις και να επεξεργαστεις όσο πιο πολλά μοντέλα μπορείς.
 
Το μπερετα δεν το χω χρησιμοποιήσει καθόλου και δεν μπορώ να πω πολλά είναι όμως το κλασικό 686 χρόνια στην αγορά και δοκιμασμένο σε μηχανισμό και αντοχές το μόνο που δεν μαρεσει είναι τα ξύλα του αλλά κάπου πρέπει να κόψουν . Για το μπραουνινκ έχω γράψει παραπάνω εντυπώσεις στο σκοπευτήριο μέχρι στιγμής μονο και είμαι πολύ ευχαριστημένος τόσο από χειρισμό όσο και από τουφεκιά. Πριν χρόνια που ήμουν στο ψάξιμο πήγα και είδα αυτό σε οπλοπωλη γνωστού που μου είπε ότι έφερε κάτι καινούργια όπλα.

https://www.gunsinternational.com/guns-for-sale-online/detail.cfm?gun_id=100996734

Ωραία ξύλα και ξύλινο πέλμα, ολόκληρες διακοσμητικές πλάκες, χρυσα ένθετα στα χέρια μου φάνηκε πολύ ελαφρύ για τα γούστα μου ,άψυχο και χωρίς στιβαρότητα δεν είναι πια φρανκι αλλά κάτι άλλο ποιο γνωστό στην χώρα μάς. Θα σε συμβουλευα αν μπορείς να πας να δεις και να επεξεργαστεις όσο πιο πολλά μοντέλα μπορείς.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δυστυχώς εδώ στην Ελλάδα δεν υπάρχουν ετοιμοπαραδοτα τέτοια όπλα. Οπότε αποφασίζουμε κρίνοντας από το cal 12.
 
Αργεντινη;
Ναι ,αλλά έχει τέτοια lodge σχεδόν σε όλη τη νότιο Αμερική η cordoba όμως έχω ακούσει κρατάει τους μεγαλύτερους πληθυσμούς τρυγονιων. Ένας παλιός ναυτικός και κυνηγός, μου λέγε ιστορίες για τα τρυγόνια εκεί ,είχε κυνηγήσει κιόλας και νόμιζα ότι υπερβαλει όταν είδα όμως τα βιντεάκια κατάλαβα ,εκείνος τα χε προλάβει και ποιο αγνά.
 
Δεν μπορείς να κρίνεις από το βίντεο για την ποιότητα της Τουφεκιας έχω την εντύπωση ότι λόγο κραχτών και ομοιωμάτων η τουφεκιές δεν είναι πάνω από τρειαντα μέτρα . Ωραια είναι η ρουφιανα η μ2 την έχω πολύ μεράκι. Αλλά της τουφεκιές του ελαφιού δύσκολα θα της φτάσει.
 
Ενα-ένα να τα παίρνουμε, για να σχεδιάζουμε και την επόμενη αγορά μας .sarcastic.
Αν παρω και αλλο οπλο με βλεπω να με στελνει η γυναικα να κοιμαμαι με το σκυλι..σαν πλανο εχω την αγορα ενος chapuis πλαγιου σε cal. 20 ή 16 αν με το καλο ο γιος θελει να κυνηγησει για να του δωσω την supersport
 
Αν παρω και αλλο οπλο με βλεπω να με στελνει η γυναικα να κοιμαμαι με το σκυλι..σαν πλανο εχω την αγορα ενος chapuis πλαγιου σε cal. 20 ή 16 αν με το καλο ο γιος θελει να κυνηγησει για να του δωσω την supersport


΄΄αγορα ενος chapuis πλαγιου σε cal. 20΄' αΧ!!!!!!!! μεσα στο μυαλο μου εισαι.....shake hands..shake hands.
 
΄΄αγορα ενος chapuis πλαγιου σε cal. 20΄' αΧ!!!!!!!! μεσα στο μυαλο μου εισαι.....shake hands..shake hands.
Μου αρεσουν παρα πολυ αυτα τα οπλα..εχει τυχει να πιασω στα χερια μου ενα ζευγαρι πλαγια και ηταν πραγματικα πανεμορφα..ή αυτο θα επερνα ή ισως ενα perazzi αλλα σε 20αρη
 
Back
Top