Cal.20

Αυτό το θέλω και γω Στέλιο μου ένα mx 2000 μαύρη βάση 71εκ καννες και σταθερά τσοκ βελτιωμένος κύλινδρος η κάτω και ντεμι η πάνω. Φυσικά σε διαμετρημα 20.hair.
Θα το πάρεις και δισκάνδαλο και με κοντάκι ντεμί πιστολέ! Απαράμιλλο!!!
 
Καλησπέρα στους λάτρεις των μικρών! Δεν θα γράψω για νούμερα και αριθμούς μιας και δεν αρμόζει και στο συγκεκριμένο θήραμα και άλλο τόσο και στα <μικρά> διαμετρήματα! Έμεινα υπέρ ευχαριστημένος με τα συγκεκριμένα φυσίγγια τόσο που δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα με την ιδιογόμωση του cal20 τουλάχιστον για την ώρα. Το καλύτερο εμπορικό φυσίγγιο που έχω χρησιμοποιήσει στο κυνήγι της μπεκάτσας και σε cal20 αλλά και σε cal12! Υγρασία-κρύο είχα ακαριαίες καταβολές χωρίς ζωντανά,αίματα και ξεπουπουλιάσματα. Επειδή το λέει classic νόμιζα ότι θα είναι με μεσόταπα αλλά έχει συγκεντρωτήρα, πάντως με κύλινδρο έχει εξαιρετικό άνοιγμα τουφεκιάς και αρκετά γρήγορο φυσίγγιο 1300π/δ στο 1 μέτρο από την κάννη. Ακριβώς 26 γρ Νο 10 σκάγια και μπαρούτι F2x32 στα 19,6 grain.
 
Καλησπέρα στους λάτρεις των μικρών! Δεν θα γράψω για νούμερα και αριθμούς μιας και δεν αρμόζει και στο συγκεκριμένο θήραμα και άλλο τόσο και στα <μικρά> διαμετρήματα! Έμεινα υπέρ ευχαριστημένος με τα συγκεκριμένα φυσίγγια τόσο που δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα με την ιδιογόμωση του cal20 τουλάχιστον για την ώρα. Το καλύτερο εμπορικό φυσίγγιο που έχω χρησιμοποιήσει στο κυνήγι της μπεκάτσας και σε cal20 αλλά και σε cal12! Υγρασία-κρύο είχα ακαριαίες καταβολές χωρίς ζωντανά,αίματα και ξεπουπουλιάσματα. Επειδή το λέει classic νόμιζα ότι θα είναι με μεσόταπα αλλά έχει συγκεντρωτήρα, πάντως με κύλινδρο έχει εξαιρετικό άνοιγμα τουφεκιάς και αρκετά γρήγορο φυσίγγιο 1300π/δ στο 1 μέτρο από την κάννη. Ακριβώς 26 γρ Νο 10 σκάγια και μπαρούτι F2x32 στα 19,6 grain.
Νικηφορε την κατατασω στις πολύ καλές εταιρείες , το f2 το χω δοκιμάσει και γω αλλά είναι κάπως διαφορετικό το χα φέρει από Αμερική.
Το κουτί όπως τής φωτογραφίας αλλά το φυσιγγι με κοντό παφυλα 8αρι και επινικελωμενα σκάγια.

Δεν έριξα πολλές τουφεκιές για να έχω μια πιο καλή εικόνα αλλά στην πέρδικα με έκανε να τρίβω τα μάτια μου, μου έδωσε την εντύπωση του γρήγορου και συγκεντρωτικού φυσιγγιου. Ευτυχώς που πρόλαβα και καβατζωσα μερικά τότε γιατί η εταιρεία δεν εισήγαγε ξανά το συγκεκριμένο.
 
Καλησπέρα στους λάτρεις των μικρών! Δεν θα γράψω για νούμερα και αριθμούς μιας και δεν αρμόζει και στο συγκεκριμένο θήραμα και άλλο τόσο και στα <μικρά> διαμετρήματα! Έμεινα υπέρ ευχαριστημένος με τα συγκεκριμένα φυσίγγια τόσο που δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα με την ιδιογόμωση του cal20 τουλάχιστον για την ώρα. Το καλύτερο εμπορικό φυσίγγιο που έχω χρησιμοποιήσει στο κυνήγι της μπεκάτσας και σε cal20 αλλά και σε cal12! Υγρασία-κρύο είχα ακαριαίες καταβολές χωρίς ζωντανά,αίματα και ξεπουπουλιάσματα. Επειδή το λέει classic νόμιζα ότι θα είναι με μεσόταπα αλλά έχει συγκεντρωτήρα, πάντως με κύλινδρο έχει εξαιρετικό άνοιγμα τουφεκιάς και αρκετά γρήγορο φυσίγγιο 1300π/δ στο 1 μέτρο από την κάννη. Ακριβώς 26 γρ Νο 10 σκάγια και μπαρούτι F2x32 στα 19,6 grain.

Εξαιρετικό φυσίγγι!
Το δουλεύω από την πρώτη μέρα που απέκτησα 20άρι μέχρι σήμερα.
Κυρίως σε τρυγόνι και στις τσίχλες σε νούμερα 8 και 9.
Και μια τουφεκιά που είχα παρουσιάσει και στο παρελθόν στα 28 μέτρα με τεσσάρι τσοκ...

 
Επέστρεψε στα χέρια μου η 20σαρουλα μεχρι τελος τις σεζόν και .....βλέπουμε ;)
Ο φίλος που την είχα πουλήσει :( ξέροντας τη καψούρα μου για το διαμέτρημα και εφόσον θα ψαχτω μελλοντικά, ευγενικά μου την παραχώρησε μιας και δεν την κυνηγάει. Μόλις την έπιασα (ξανά) ένιωσα τη έτσι μανιτζέβελο όπλο. Μπιμπελάκι πραγματικό με μικρές διαστάσεις και ανέβασμα στον ώμο ασρταπιαίο.

 
z86fmoy.jpg
Το εικοσαρακι μου ποτέ δεν με απογοήτευσε!
 
Back
Top