Cal.20

Τι ξέρεις;
Παρότι φανατικός δικκανάκιας και χωρίς να έχω στην κατοχή μου καμία καραμπίνα, η 304 είναι πραγματικά πάρα πολύ καλή! Ενώ τα 2 σούπερ ποζέ που θες, είναι απλά δύο άψυχα σούπερ ποζέ και αρκετά υπερτιμημένα;);)
 
Έπιασα και καθάρισα την Benelli σήμερα γιατί την είχα ακαθάριστη από το καλοκαίρι και δεν της πάει.:D
Στο πρόσφατο κυνήγι μου έκανε μια δυσλειτουργία το κλείστρο,πήγαινε πίσω με δυσκολία μετά από κάθε τουφεκιά παρόλα αυτά εμπλοκή δεν έκανε(Benelli γαρ).:cool:
Είχε πιάσει μαυρίλα στις ράγες που κινείται το κλείστρο το καθάρισα και άφησα μια λεπτή στρώση λάδι.
Έλυσα και το κλείστρο το καθάρισα όπως επίσης και την σκανδαλοθήκη και τώρα πετάει!
 
Έπιασα και καθάρισα την Benelli σήμερα γιατί την είχα ακαθάριστη από το καλοκαίρι και δεν της πάει.:D
Στο πρόσφατο κυνήγι μου έκανε μια δυσλειτουργία το κλείστρο,πήγαινε πίσω με δυσκολία μετά από κάθε τουφεκιά παρόλα αυτά εμπλοκή δεν έκανε(Benelli γαρ).:cool:
Είχε πιάσει μαυρίλα στις ράγες που κινείται το κλείστρο το καθάρισα και άφησα μια λεπτή στρώση λάδι.
Έλυσα και το κλείστρο το καθάρισα όπως επίσης και την σκανδαλοθήκη και τώρα πετάει!
Γιωργο,μην αφηνεις λάδι!
Μπροστα σου θα το βρεις ....:)
 
Γιωργο,εχουν προβλεφθει ανοχες,ετσι ωστε να μην χρειαζεται λιπανση.
Αν εχεις σκοπο να το καθαριζεις συχνα,δεν θα 'χεις προβλημα.
Στο σημειο που βρισκονται οι εσοχες αυτες,ερχονται σ'επαφη με τα αέρια και τα ενδεχομενα στερεα κατάλοιπα,απο την πυροδοτηση.
Τα αποτελεσματα,οταν δεν το καθαριζεις τακτικα....τα ειδες!:)
 
Και βλέπω ότι είναι και πολύ καλά.;)
Δυστυχώς Ελλάδα από όσο ξέρω δεν υπάρχουν.:(
Δεν ξέρω αν είναι ίδια γεμισια με τα rio, οι ισπανικές εταιρείες από ότι βλέπω θα κάνουν τρελές πωλήσεις σε φυσίγγια σε όλες αυτές τις χώρες της Νοτίου Αμερικής.
 
Γιάννη καλημέρα.
Πολύ λίγο λάδι άφησα ίσα ίσα να κινείτε πιο ομαλά το κλείστρο.
Να το σκουπίσω τελείως;

Αν δεν θες να βάλεις λάδι στις ράγες της βάσης πάρε ένα πανάκι και βάλε μια σταγόνα. Μια είναι αρκετή δεν χρειάζεται παραπάνω. Γυρνάς ανάποδα το κλειστρο και στις 2 γωνίες δεξιά και αριστερά εκεί που έρχεται σε επαφή με την βάση περνάς με το πανάκι. Έτσι έχεις και λιγότερη ποσότητα λαδιού και ομαλότερη λειτουργία
 
Ωραίες τουφεκιές σε φάσσες με Browning Maxus και ένα 725 20άρι!

ομοιώματα κοντινές τουφεκιές καθαρό φόντο
αυτά είναι για μένα που είμαι γέροντας(57) .shake hands.
τ ακούς kostasbak;;;;; ha haaa

Εγω βλεπω οτι το 20ρακι τοις πατσαβουριαζει και η μαξους οι πςεοσοτερες πεφτουν ζωντανες
Παλιό αλλά καλό βιντεάκι και με χρήσιμες συμβουλές.
 
Βασικά ένα καλο 20 αρι για μένα είναι αυτό που είναι αρκετά κάτω από τα 3 κιλά με βάση εικοσαριου εννοείτε. Και απ τον χειριστή τα μέχρι 25 γραμμάρια.


Nick Κάτι τέτοιο ψάχνεις?:)

3UT0S5g.jpg


uY9mu1v.jpg


Znf1t7e.jpg
 
Back
Top