Επιλογή κατάλληλου choke (τσοκ)

H comfort φαίνεται ότι σου ταίριαξε γάντι ... Τα τσοκακιά θα βελτιώσουν περισσότερο την κατανομή..
Να σαι παντα καλά Κωστάκη
 
Κώστα φαντάζομαι ότι δεν είναι και τα 3 για το ίδιο όπλο γιατί το πρώτο είναι διαφορετικό (mobile) από τα άλλα δύο που είναι plus έτσι δεν είναι;
 
Κώστα φαντάζομαι ότι δεν είναι και τα 3 για το ίδιο όπλο γιατί το πρώτο είναι διαφορετικό (mobile) από τα άλλα δύο που είναι plus έτσι δεν είναι;
Για το ίδιο είναι Χρηστο... απλά τα 2 είναι έσω έξω το ένα απλά εσωτερικό.. σπείρωμα crio plus και τα 3.
 
Λοιπον, η ερωτηση ειναι για λογαριασμο φιλου.

Προσφατα πηρε στα χερια του 3 οπλα, ενα εκ των οποιων ειναι ενα Beretta A302, με τσοκακια. Τα τσοκακια του ειναι χωρις σπειρωμα, μπαινουν σε μια ειδικη πατουρα, και απο πανω τα σφιγγει μια μουφα. Ψαχνουμε να βρουμε τσοκακι 5 αστρα. Οποιος ξερει να μας καθοδηγησει, ή εχει κανενα για πουλημα, ας ενημερωσει
 
Λοιπον, η ερωτηση ειναι για λογαριασμο φιλου.

Προσφατα πηρε στα χερια του 3 οπλα, ενα εκ των οποιων ειναι ενα Beretta A302, με τσοκακια. Τα τσοκακια του ειναι χωρις σπειρωμα, μπαινουν σε μια ειδικη πατουρα, και απο πανω τα σφιγγει μια μουφα. Ψαχνουμε να βρουμε τσοκακι 5 αστρα. Οποιος ξερει να μας καθοδηγησει, ή εχει κανενα για πουλημα, ας ενημερωσει

Αν είναι mobilechoke πρέπει να χω γω..
 
Γερασιμε, εχεις ιδιο οπλο; Λογικα δεν ξερω αν λεγονται mobilchoke, στο ιντερνετ τα βρηκα σαν Beretta Drop In.

Ψαχνοντας βρηκα και μια εταιρια που φτιαχνει
http://www.shotgunchokes.co.uk/shop/product-info.php?prodname=Beretta-single-drop-in-chokes&id=30463

Οχι δεν έχω ίδιο όπλο αλλά νομίζω είναι mobilchoke..Ψαξτε το και πες μου αν ειναι Βίκτωρα..
 
Χρηστο, να σαι καλα. Νομιζω πηρε στον Καλκατζακο και εχει μονο φουλ ή κατι τετοιο. :(

Αυτα τα Mandel Chokes τα εχει ξανακουσει κανεις;
 
Μόνο σε παλιό μαγαζί με ανταλλακτικά οπλων.Θα του πρότεινα ένα τηλ.στην Οπλοτεχνικη.
Επίσης στην μαμά Μπερεττα και στον οπλουργο της κ. ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ.
.
 
Last edited:
Τι μαθαινει κανεις... Αγνοουσα την υπαρξη τους...
Είναι το πρώτο εσωτερικο τσοκ που έβγαλε η Beretta,το τσοκ δεν είχε βολτες, αλλα είχε μια μουφα μπροστά που το κραταγε στη θέση του. Οι βολτες δηλαδή ηταν έξω από την καννη και η μουφα το ίδιο. Δεν ήταν τεχνικά άσχημο σύστημα αλλά ήταν αντιαισθητικο.
 
Back
Top