Επιλογή κατάλληλου choke (τσοκ)

Τώρα θα ρωτήσω μλκια αλλά ας μου φύγει η απορία...Η κάννη της Teknys μου αναγράφει πάνω optima bore, αυτό σημαίνει ότι δέχεται τα απλά τσοκ optima ή μπορεί να πάρει optima plus;;; Το ψάχνω για καινούριο τσοκάκι γι'αυτό ρωτάω...
 
optima plus


The start of the threaded portion of the Optima-Choke Plus tube is located a nominal 41.9mm (1.64 inch) from the breech end of the choke tube.

The length of the threaded portion is a nominal 10 mm (..394 inch).

The major diameter of the choke tube thread is 20.58 mm (.810 inch).
 
Προφανώς εννοείς τον Αραπκουλε στο δρόμο για Ελασσονα. Αυτός φτιάχνει εξαρτήματα παλιών μοντέλων.
δεν ξερω να σου απαντησω αλλα δεν νομιζω να το εχει φτιαξει αυτος γιατι το κουτακι που ητανε μεσα το τσοκ γραφει τα εξης POLI NICOLETTA & C. SNC COD.02 604/00 ***** CAL 12 301/302 51mm made in italy
 
Τώρα θα ρωτήσω μλκια αλλά ας μου φύγει η απορία...Η κάννη της Teknys μου αναγράφει πάνω optima bore, αυτό σημαίνει ότι δέχεται τα απλά τσοκ optima ή μπορεί να πάρει optima plus;;; Το ψάχνω για καινούριο τσοκάκι γι'αυτό ρωτάω...
αυτο ψαξτο λιγο γιατι η πρωτη teknys που ειχα παρει ειχε τσοκακια mobile η 391 light που ειχα ειχε optima plus.η 400 εχει hp.η beretta τωρα τελευταια εχει μπερδεψει τα μπουτια της αλλα ακομα τη λατρευω
 
Τώρα θα ρωτήσω μλκια αλλά ας μου φύγει η απορία...Η κάννη της Teknys μου αναγράφει πάνω optima bore, αυτό σημαίνει ότι δέχεται τα απλά τσοκ optima ή μπορεί να πάρει optima plus;;; Το ψάχνω για καινούριο τσοκάκι γι'αυτό ρωτάω...
αν τα τσοκ έχουν σπείρωμα κοντά στο στόμιο είναι η πρώτη σειρά τσοκ που λέγεται optima sport η απλά optima
αν το σπείρωμα είναι στη μέση του τσοκ είναι optima plus
θεωρώ ότι η teknys έχει την πρώτη σειρά τσοκ όπως η δική μου greystone
 
αν τα τσοκ έχουν σπείρωμα κοντά στο στόμιο είναι η πρώτη σειρά τσοκ που λέγεται optima sport η απλά optima
αν το σπείρωμα είναι στη μέση του τσοκ είναι optima plus
θεωρώ ότι η teknys έχει την πρώτη σειρά τσοκ όπως η δική μου greystone

Και τα Mobile ποια είναι φίλε μου; .xm.

http://www.berettahellas.com/index....d=14&option=com_virtuemart&Itemid=206&lang=el

http://www.berettahellas.com/index....d=14&option=com_virtuemart&Itemid=206&lang=el

http://www.berettahellas.com/index....d=14&option=com_virtuemart&Itemid=206&lang=el
 
χρηστο μπες στο pshqeurope.com στα τσοκ για beretta τα οποια ειναι βεβαια briley και θα τα δεις ολα.εχει ολα τα τσοκ για πολλα μοντελα οπλων
 
δεν ξερω να σου απαντησω αλλα δεν νομιζω να το εχει φτιαξει αυτος γιατι το κουτακι που ητανε μεσα το τσοκ γραφει τα εξης POLI NICOLETTA & C. SNC COD.02 604/00 ***** CAL 12 301/302 51mm made in italy
Όχι αυτή είναι ιταλική εταιρεία.Εχω ξαναδεί τσοκακια της αλλά είναι σπάνια.
 
αυτος ο λαρισαιος απ οτι μου ειπανε στο καταστημα που το πηρα κανει συχνα ταξιδια σε ιταλια για παραγγελιες και φερνει τσοκακια για πολλα οπλα.αν θες μπορω να ρωτησω να μαθω ποιος ειναι και να σας πω.το τσοκ το πληρωσα οσο το γραφει και ο καλκαντζακος
 
αυτος ο λαρισαιος απ οτι μου ειπανε στο καταστημα που το πηρα κανει συχνα ταξιδια σε ιταλια για παραγγελιες και φερνει τσοκακια για πολλα οπλα.αν θες μπορω να ρωτησω να μαθω ποιος ειναι και να σας πω.το τσοκ το πληρωσα οσο το γραφει και ο καλκαντζακος
Για μάθε το μαγαζί, όλα είναι χρήσιμα κάποια στιγμή.
 
καλημερα σας.jnp ειχες δικιο απο τον αραπκουλε το παραγγειλε ο οποιος εχει ολα τα ανταλακτικα για μοντελα beretta απο τις πρωτες α 300 και μετα.απο παπιες κοντακια και οτι αλλο θες
 
καλημερα σας.jnp ειχες δικιο απο τον αραπκουλε το παραγγειλε ο οποιος εχει ολα τα ανταλακτικα για μοντελα beretta απο τις πρωτες α 300 και μετα.απο παπιες κοντακια και οτι αλλο θες
Έτσι ακριβώς. Έρχεται και στην έκθεση στην Παιανία.
 
Back
Top