Winchester Team

Τι λέτε? Να επιχειρήσω χρησιμοποιήσω το όπλο ή να πάει πίσω?
Μαριε,παρε τηλεφωνο και πεστα τους.
Πως ηταν το μαμα σε σχεση μ'αυτο.
Να σου στειλουν αλλο ή αν δεν εχουν να σου το πουν!
Αν εχεις ενδοιασμους,δεν το διακινδυνεύεις!
Μην ριξεις ετσι το οπλο!!
Μάριε συμφωνώ κάθετα και αυστηρά,μην το τουφεκίσεις
 
Οι πιροι στα οπλα,εχουν ακριβως τις διαστάσεις που πρεπει να εχουν!!
Δεν κολυμπανε,δεν πετάνε,δεν εξεχουν!
Αν ειναι πιρος που βγαινει ευκολα,ειναι σε τετοιο σημειο που ΔΕΝ μπορει να βγει κατα την λειτουργια του οπλου.
Οι "ελευθεροι"εξασφαλιζονται με κοντρα πιρο ή αλλον τροπο οπως μηχανοβιδα.
Το καθε απαρτιο μεσα στον μηχανισμο των οπλων κανει την δουλεια για την οποια κατασκευαστηκε.
Και το πιο φτηνο όπλο,δεν θα εχει σχεδιαστει ετσι που να υπαρχει περιπτωση επικινδυνοτητας!
Λογικα,ειναι αντιγραφο μηχανισμου,δοκιμασμενου.
Μπορει να μην εχει τα καλυτερα υλικα,μπορει να ειναι συνθετο και να χρειαζεται μια εργαλειοθηκη για να το λυσεις,μη λειτουργικο,αναποδο...γενικοτερα....
Ειναι ομως στοιχειωδως ασφαλες,ως προς την ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ του.
 
Xaxaxaxaxaxa πληκτρολόγιο.
Λοιπόν μόλις επέστρεψα από γνωστό οπλουργος ο οποίος εφαρμωσε με κεφαλωμα το πυρακι. Έχει συμβεί αρκετές φορές να σπάει το συγκεκριμένο . Ένα περιστατικό είναι να στείλουν όλο το κλείστρο για κόλλημα.
 
Mlμολις ήρθα από γνωστό οπλουργος ο οποίος το κεφάλι σε και εφαρμωζει καλά. Με προειδοποίησε ότι θα ξαναπάρει και έχει ξαναγίνει αρκετές φορές. Λύση εδοσες η εταιρία που το κόλλησε σε πελάτη που του είχε σπάσει 4 φορες
το κεφάλωσε θέλεις να πείς;;;;;
τηλ. όμως να πάρεις στην αντιπροσωπεία να το αναφέρεις και να μας ενη
μερώσεις :)
 
Xaxaxaxaxaxa πληκτρολόγιο.
Λοιπόν μόλις επέστρεψα από γνωστό οπλουργος ο οποίος εφαρμωσε με κεφαλωμα το πυρακι. Έχει συμβεί αρκετές φορές να σπάει το συγκεκριμένο . Ένα περιστατικό είναι να στείλουν όλο το κλείστρο για κόλλημα.
με πρόλαβες γάτε απ το Αμύνταιο .shake hands.
τηλ.να πάρεις :)
 
με πρόλαβες γάτε απ το Αμύνταιο .shake hands.
τηλ.να πάρεις :)
Για ότι είναι είστε εδώ...εγώ έχω να πω ότι "αυτά τα όπλα σκοτώνουν με τρόπο διαφορετικό.....yel.".δεν είμαι Αμύνταιο αν ήμουν εκεί και δε μπορούσα να βρω λύση θα έβγαινα με σφεντόνα αύριο κιολας
 
το κεφάλωσε θέλεις να πείς;;;;;
τηλ. όμως να πάρεις στην αντιπροσωπεία να το αναφέρεις και να μας ενη
μερώσεις :)
Ενημερώθηκαν και αύριο θα ζητήσω να σταθεί και να κολληθεί. Περισσότερο εμπιστεύομαι ΓΨ για τέτοιες ιστορίες πάντως...
 
https://www.gunvaluesboard.com/winchester-super-x2-ranger-519460.html
Πάντως αυτές οι ranger βλέποντας από κοντά αλλά και φωτό είναι πιο ανεβασμένες. Η ποιότητα υλικών πιο ανεβασμένη και στα χέρια αίσθηση στιβαρότητας...
Έτσι είναι οντος ! Κι πολυ καλα ερχοταν στο μάτι λογω ριγας . Εγώ μετάνιωσα που την είχα δώσει . Αλλά , που θα πάει ...έχει ένας γνωστός ατουφεκιστο στο κουτί . Του έχω σπάσει τα .....@!!! Πιστεύω είμαι σε καλό δρόμο !
 
Έτσι είναι οντος ! Κι πολυ καλα ερχοταν στο μάτι λογω ριγας . Εγώ μετάνιωσα που την είχα δώσει . Αλλά , που θα πάει ...έχει ένας γνωστός ατουφεκιστο στο κουτί . Του έχω σπάσει τα .....@!!! Πιστεύω είμαι σε καλό δρόμο !
Υπάρχει μια στο καρ... Υπομονή να δουμε τι θα βγάλει η ρεμινγκτον φέτος! Πάλι θα ερωτευτεις
 
https://postimg.cc/5j8ZRFYd
https://postimg.cc/jw7GKDMf
Μια μικρή εικόνα του κεφαλωματος. Τεσπά... Δεν θα μείνει έτσι προφανώς... Υπάρχει ένας μικρός τζόγος στο μαύρο καμάκι που το κρατά ο πυρός αλλά οκ θα λυθεί! .
Για αυτό όσοι έχουμε αμερικανικα είμαστε τόσο πολύ δεμένοι..
 
Οι πιροι στα οπλα,εχουν ακριβως τις διαστάσεις που πρεπει να εχουν!!
Δεν κολυμπανε,δεν πετάνε,δεν εξεχουν!
Αν ειναι πιρος που βγαινει ευκολα,ειναι σε τετοιο σημειο που ΔΕΝ μπορει να βγει κατα την λειτουργια του οπλου.
Οι "ελευθεροι"εξασφαλιζονται με κοντρα πιρο ή αλλον τροπο οπως μηχανοβιδα.
Το καθε απαρτιο μεσα στον μηχανισμο των οπλων κανει την δουλεια για την οποια κατασκευαστηκε.
Και το πιο φτηνο όπλο,δεν θα εχει σχεδιαστει ετσι που να υπαρχει περιπτωση επικινδυνοτητας!
Λογικα,ειναι αντιγραφο μηχανισμου,δοκιμασμενου.
Μπορει να μην εχει τα καλυτερα υλικα,μπορει να ειναι συνθετο και να χρειαζεται μια εργαλειοθηκη για να το λυσεις,μη λειτουργικο,αναποδο...γενικοτερα....
Ειναι ομως στοιχειωδως ασφαλες,ως προς την ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ του.
Συμφωνώ απόλυτα Γιάννη .Δυστυχώς ακόμα και τα ανταλλακτικά των εταιριών είναι στο περίπου... Θα λυθεί κι αυτό...
 
Πάντως βρε Μάριε εντύπωση μου κάνει πως έφαγε ζόρι αυτό το πυράκι think
Φίλε σε άλλους δεν έχει σπάσει ποτέ! Μέχρι και ο έμπορας που πήρες το όπλο έχει κάψει τόσα χρόνια την χ2 και ουδέν προβλημα. Κανένα. Ο οπλουργος μου πε ότι το θέμα είναι γνωστό...επίσης ο Νικόλας προχθές που έχει πάθει την ζημεία εδοσε μια καλή απάντηση. Ο κ.Αλεξιου εδοσε την λύση φτιάχνοντας ένα πυρακι από πιο μαλακό υλικό απ' όσο θυμάμαι. Τώρα για το ζόρι που λες... Το μαύρο αυτό μεταλακι που το κρατά το πυρακι τρώει όλη την δύναμη του κλείστρου όταν αυτό έρχεται γρήγορα μπροστά και συγκρατει το πάνω μέρος του σε συγκεκριμένη θέση. Απορώ γιατί δεν έγινε από την αρχή μασιφ... θα έσπαγε??
Τώρα για τα φυσίγγια μόνο τις γνωστές ιταλικές ρίχνω και τα federal,άντε από ελληνικές lambro. Πέρσι μόνο έφτασα 40γρ για δοκιμή και ακραίες αποστάσεις σε πολύ ψώφο ...γενικά μέχρι 36γρ ρίχνω και καθαρίζω το όπλο μετά από κάθε κυνήγι
 
Υπάρχει μια στο καρ... Υπομονή να δουμε τι θα βγάλει η ρεμινγκτον φέτος! Πάλι θα ερωτευτεις

Προχωρημενα μοντελα V3 θα κυκλοφορησει. Ηδη κυκλοφορησε εκδοση για γαλοπουλα. Ακολουθει ενα μοντελο για περπατητο με ποιοτικα ξυλα, ανγγλε κοντακι και 60 εκ καννη, ενα ειδικο για υδrοβια και ενα sporting. Στο shot show στο Las Vegas θα τα παρουσιασει μαλλον
 
Χωρίς να θέλω να κατηγορήσω καμία εταιρία ... Με το μόνο λάδι με το οποίο δεν είχα κανένα θέμα με την ,
Προχωρημενα μοντελα V3 θα κυκλοφορησει. Ηδη κυκλοφορησε εκδοση για γαλοπουλα. Ακολουθει ενα μοντελο για περπατητο με ποιοτικα ξυλα, ανγγλε κοντακι και 60 εκ καννη, ενα ειδικο για υδrοβια και ενα sporting. Στο shot show στο Las Vegas θα τα παρουσιασει μαλλον
Η έκδοση για γαλοπούλα έχει παρουσιαστεί κάπου?
 
Χωρίς να θέλω να κατηγορήσω καμία εταιρία ... Με το μόνο λάδι με το οποίο δεν είχα κανένα θέμα με την ,

Η έκδοση για γαλοπούλα έχει παρουσιαστεί κάπου?
Την γαλοπουλα που θα την βρεις?Δεν πιστευω να μπεις σε κανενα σουπερμαρκετ με οπλο.sarcastic.
 
Back
Top