Winchester Team

Άντε και εγώ στο team με μια sx3 συνθετική και ένα μονόκαννο νομίζω mod37...είναι ωραίο τουφέκι η sx3 τελικά (beretta-άκιας μεγαλωμένος!).
Υ.Γ.: φέτος που την κυνήγησα και στην τσίχλα σε 30-31-32-33 γραμμάρια δεν είδα να υστερεί κάπου ο 18,8 αυλός της που το είχα και εγώ απορία...
 
Last edited:
Καλησπέρα στην ομάδα!!! Μπορουμε να βοηθησουμε ένα φιλο με το παραπανω όπλο εδώ στα ορεινα του Ψηλορείτη;;; Το αγορασε μεταχειρησμενο, ειναι πλαγιοκανο, με αυτόματους εξολκεις, επιλογεα. Στις κάνες γράφει 2* και 4* αλλά ο προηγούμενος κάτοχος το ειχε κοψει απο 76' ποντους σε 66..... Με αποτέλεσμα να ειναι τωρα κυλυνδρος και οι δυο.Υπάρχει περιπτωση κάποιος οπλουργος να το τσοκαρει ανοιγοντας τους αυλους,είναι ασφαλες κ με τι κοστος;;; Σε περίπτωση που δεν γίνεται τι μπορει να κανει με τα φυσιγγια ώστε να μπορει να κυνηγισει ;;;
 
Το όπλο αν είναι αχρωμίωτο μπορεί ο Παπατσαρουχας να κάνει την μια καννη 4* εφόσον έχει αρκετό πάχος η καννη. Πρέπει να το δει από κοντά και να το μετρήσει. Παρτον τηλ και ρώτα τιμή. Με κατάλληλο φυσίγγι μπορείς κατόπιν να έχεις απόδοση μέχρι 3*.
 
τελικά είναι στην αγκαλιά μου .sarcastic.
πλύθηκε σαπουνίστηκε σκουπίστηκε στεγνώνει και περιμένει λαδάκι για να ξαπλώσει στον οπλοβαστό δίπλα στα άλλα κορίτσια :)




Ωχ .... αχ φιλαράκο καλορίζικο και καλοντούφεκο.Ευχομαι να το ευχαριστηθείς και όταν είναι για ζευγάρωμα να τα σμίξουμε . .sarcastic.
 
Μπράβο ρε Μάκη, καλορίζικο να είναι :). Αυτό με το πλύσιμο και το σαπούνισμα, μας το εξηγείς λίγο .xm..xm..xm.
Γιώργο όταν κλείνει το κυνήγι οι καραμπίνες λύνονται τελείως σε ανταλλακτικά και τα μεταλικά μέρη μετά το πέρασμα με solvent αφού τριφτούν με σύρμα κουζίνας και μετά σαπουνίζονται με wettex και ξεπλένονται με καυτό νερό για να στεγνώνουν γρήγορα και στην κάννη το ίδιο κάνω εκτός από το wettex
αν κάπου τα υπολλείματα δεν έχουν φύγει φτού κι απ την αρχή μέχρι να καθαρίσουν όπως θα μ ευχαριστεί :)

Ωπ! Καλοριζικο καλοτουφεκο ζεστη καννη παντα. Τελικα σε βολεψε το κοντακι;
αρκετά καλά γιατί βελτιώθηκε πάρα πολύ με την φλάντζα που του έδωσε cust off :)
 
Back
Top