Winchester Team

κάποιοι δυσκολευόντουσαν να καθαρίσουν το μερος της αποθήκης που μαύριζε απο την εκτόνωση των αερίων ,γιατί γρατζουνιζόταν .
Πανάρισμα βαμβάκι & βενζίνη για 10' και τρίψιμο με ατσαλόμαλλο ψιλό.....μόνο μια κιτρινίλα μένη η οποία έχει διμιουργηθεί από τη θερμοκρασία αερίων...(άναμα του inox)...
 
Πανάρισμα βαμβάκι & βενζίνη για 10' και τρίψιμο με ατσαλόμαλλο ψιλό.....μόνο μια κιτρινίλα μένη η οποία έχει διμιουργηθεί από τη θερμοκρασία αερίων...(άναμα του inox)...
Φιλε εγω σε χρόνο μηδέν με scotch brite το πράσινο και με ελαχιστο λαδάκι και γίνεται καθρέφτης.Δεν μένει τίποτα.
 
Λέω για το μικρό κομμάτι που σπρώχνει το κληστρο γιατί ηδα ένα ανταλλακτικό σήμερα και ήταν πλαστικό
Μάλλον λες το μαύρο πλαστικό που πάει φορετό στο σωλήνα της αποθήκης......

(Δεν πειράζει που είναι από SX2)......

4169
 
Last edited:
Ναι αυτό λέω Κώστα μου φαίνεται πολύ παραξενο αν δεν το έβλεπα δεν θα το πίστευα ότι είναι πλαστικό γι'αυτό ρώτησα δεν δέχεται καταπόνηση αυτό κατά τη τουφέκια για να το έχουν έτσι κάποιο λόγο θα έχουν
Προφανώς όχι τρελή καταπόνηση.....Ίσως ήταν σκόπιμο να το κάνουν πλαστικό για μίωση του βάρους...διότι με το ίδιο ακριβώς σύστημα λειτουργούσε και η SX1 που έχω αλλά αυτό ήταν μεταλλικό.. ;)

Κοίταξε της Winchester SX1...

4172
4173
4174
 
Last edited:
Πριν από λίγο έλυσα και τη Mossberg 930 να το δω γιατί έχει ένα παρωμιο σύστημα και αυτό πλαστικό είναι δεν το είχα καταλάβει τόσο καιρό γιατί μετά από ένα χρόνο πρώτη φορά το ελησα ,περιτο να πω τι ειχε μέσα έγινε αιτία να το καθαρισω
Με ξενέρωσε παντός που το ηδα πλαστικό
 
Πριν από λίγο έλυσα και τη Mossberg 930 να το δω γιατί έχει ένα παρωμιο σύστημα και αυτό πλαστικό είναι δεν το είχα καταλάβει τόσο καιρό γιατί μετά από ένα χρόνο πρώτη φορά το ελησα ,περιτο να πω τι ειχε μέσα έγινε αιτία να το καθαρισω
Με ξενέρωσε παντός που το ηδα πλαστικό
Και εγώ όταν την πρωτό έλυσα την SX3 και το είδα ξενέρωσα..ενώ νωρίτερα είχα εντυπωσιαστεί από το πιστόνι αερίων και την inox αποθήκη.... .sarcastic.
 
Πριν από λίγο έλυσα και τη Mossberg 930 να το δω γιατί έχει ένα παρωμιο σύστημα και αυτό πλαστικό είναι δεν το είχα καταλάβει τόσο καιρό γιατί μετά από ένα χρόνο πρώτη φορά το ελησα ,περιτο να πω τι ειχε μέσα έγινε αιτία να το καθαρισω
Με ξενέρωσε παντός που το ηδα πλαστικό
Τεό και εμένα στην maxus πλαστικό είναι...
 
Ναι αυτό λέω Κώστα μου φαίνεται πολύ παραξενο αν δεν το έβλεπα δεν θα το πίστευα ότι είναι πλαστικό γι'αυτό ρώτησα δεν δέχεται καταπόνηση αυτό κατά τη τουφέκια για να το έχουν έτσι κάποιο λόγο θα έχουν
Προφανώς όχι τρελή καταπόνηση.....Ίσως ήταν σκόπιμο να το κάνουν πλαστικό για μίωση του βάρους...διότι με το ίδιο ακριβώς σύστημα λειτουργούσε και η SX1 που έχω αλλά αυτό ήταν μεταλλικό.. ;)
Μείωση βάρους ... και κόστους !!! Δεν έχει πρόβλημα, δεν δέχεται ιδιαίτερη καταπόνηση αυτό το πράμα, παιδιά. Η δουλειά που κάνει είναι μόνο να ξεκλειδώσει το κλείστρο. (Να μεταδώσει δηλ. την ώθηση του πιστονιού στο κλειδί του κλείστρου για να ξεκλειδώσει. Δεν χρειάζεται μεγάλη δύναμη για να γίνει αυτό.
Δεν είναι η ώθηση του πιστονιού, στα όπλα αερίων, που ανοίγει το κλείστρο και συμπιέζει το επανατατικό ελάτήριο, (όπως εσφαλμένα νομίζουν πολλοί, ακόμη και έγκριτοι αρθρογράφοι περιοδικών ...) Μόνο το ξεκλειδώνει ... ;)
 
Ολα ειναι ικανοποιητικα σε αυτο το τουφεκι, την SX3 εννοω, εως εξαιρετικα. Ιδιαιτερα η Field που κατεχω αψογη.
Οπλο για τα παντα. Μοναδικο μελανο της σημειο το κοντακι, τοσα χρονια περασαν κι ακομα αναρωτιεμαι γιατι
το εφτιαξαν ετσι.
 
Ολα ειναι ικανοποιητικα σε αυτο το τουφεκι, την SX3 εννοω, εως εξαιρετικα. Ιδιαιτερα η Field που κατεχω αψογη.
Οπλο για τα παντα. Μοναδικο μελανο της σημειο το κοντακι, τοσα χρονια περασαν κι ακομα αναρωτιεμαι γιατι
το εφτιαξαν ετσι.
Για να το πετάξεις κ να φτιάξεις ένα στα μέτρα σου φίλε
 
Ολα ειναι ικανοποιητικα σε αυτο το τουφεκι, την SX3 εννοω, εως εξαιρετικα. Ιδιαιτερα η Field που κατεχω αψογη.
Οπλο για τα παντα. Μοναδικο μελανο της σημειο το κοντακι, τοσα χρονια περασαν κι ακομα αναρωτιεμαι γιατι
το εφτιαξαν ετσι.
Για να ρίχνουν μέσα από τους τάφους στις πάπιες και χήνες στο Αμέρικα
 
Back
Top