Winchester SX4

Αν το κοντάκι βαράει λαθοσ όσο χρόνο και να ξοδεψει τσάμπα κοπωσ αφού δεν έχει φλαντζεσ για αλλαγές κλησεον ...το μόνο που τον σωζη είναι κοντάκι καινουργιο
'Εχει ξύλινο κοντάκι και μπορεί να παίρνει μετατροπή. Αν ήταν συνθετικό δε γίνεται τίποτα.
 
Για να μη δίνω λάθος εντυπώσεις:
Αν και ξύλινο το κοντάκι δεν είναι σίγουρο αν παίρνει μετατροπή στις διαστάσεις του και πόσο. Ένας μάστορας θα βγάλει πόρισμα. Έχω φτιάξει κοντάκι εξ αρχής, επειδή στο εργοστασιακό δεν γινόταν τίποτα που να ήταν πρακτικό και αισθητικά ωραίο. Θα έβγαινε έκτρωμα.
 
'Εχει ξύλινο κοντάκι και μπορεί να παίρνει μετατροπή. Αν ήταν συνθετικό δε γίνεται τίποτα.
Εγώ θα έλεγα να προσέχουμε τι αγωραζουμε προπαντός αν έχουμε παράξενα μετρα ...ασ ρωτήσει το παιδί ένα κοντακα να δει τι μπορεί να γίνει
 
Το καλύτερο πηγαίνεις σε κάποιον που ασχολειται με κοντάκια να σε δει να επωμισεις να σου πει.Για να μην σε ενδιαφέρει η άποψη κοντάκια πρέπει να έχεις σταθερότερη επωμιση και να κάνεις τεστ που ρίχνει το όπλο.
 
δεν είχα κάποιο θέμα με τα προηγούμενα όπλα επομένως η επωμιση δεν στέκει (κυνηγάω πολλά χρόνια χωρίς πρόβλημα ). Βγήκε εντελώς το κοντάκι και πάλι με λέιζερ έφευγε εντελώς η σκόπευση (δεν χρειάζεται κοντάκι ) . Άλλαξα σκοπευτικό και το όπλο ήρθε στα ίσα του . Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια σας
 
Εγώ θα έλεγα να προσέχουμε τι αγωραζουμε προπαντός αν έχουμε παράξενα μετρα ...ασ ρωτήσει το παιδί ένα κοντακα να δει τι μπορεί να γίνει
Η ρίγα με το σκοπευτικό ήταν το θέμα . Με τα αλλα δυο όπλα που έχω και τα αλλα δυο του πεθερού μου δεν υπήρξε κανένα θέμα ποτε.
 
'Εχει ξύλινο κοντάκι και μπορεί να παίρνει μετατροπή. Αν ήταν συνθετικό δε γίνεται τίποτα.
Είδα ότι το κοντάκι σε αυτά τα όπλα δεν φταίει . Είναι η ρίγα με το σκοπευτικό που σημαδεύουν πιο πάνω , μου τα είπε και ένας οπλουργος που ασχολήθηκε με την συγκεκριμένη μάρκα μοντέλο . Ελπίζω να είναι γρήγορο σαν όπλο και χωρίς προβλήματα
 
δεν είχα κάποιο θέμα με τα προηγούμενα όπλα επομένως η επωμιση δεν στέκει (κυνηγάω πολλά χρόνια χωρίς πρόβλημα ). Βγήκε εντελώς το κοντάκι και πάλι με λέιζερ έφευγε εντελώς η σκόπευση (δεν χρειάζεται κοντάκι ) . Άλλαξα σκοπευτικό και το όπλο ήρθε στα ίσα του . Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια σας
Ποιο σκοπευτικο έβαλες;
 
Είδα ότι το κοντάκι σε αυτά τα όπλα δεν φταίει . Είναι η ρίγα με το σκοπευτικό που σημαδεύουν πιο πάνω , μου τα είπε και ένας οπλουργος που ασχολήθηκε με την συγκεκριμένη μάρκα μοντέλο . Ελπίζω να είναι γρήγορο σαν όπλο και χωρίς προβλήματα
Η ρίγα δεν φταίει ούτε το στόχαστρο, όλα ξεκινάνε από την εταιρεία που δεν συνοδεύει το όπλο με φλάντζες, να το φέρεις κάπως στα μέτρα σου. Και άλλα πολλά όπλα έχουν υπερυψωμένοι ρίγα, σκοπευτικά και κυνηγετικά. Είναι αδιανόητο να προσαρμόζεται ο χρήστης στα μέτρα του όπλου, το αντίστροφο πρέπει να γίνεται.
 
Όταν επωμισα μια sx4 σε κατάστημα γιατί σκέφτομουν την αγορά της, μου καθόταν πολλή καλά...... βέβαια αυτό είναι η μισή αλήθεια..... γιατί άλλο να το επωμιζης στο κατάστημα και άλλο στο κυνηγότοπο απέναντι στο θήραμα.
 
Αν η σύγκλιση κανης-ριγας είναι τέτοια που η βολή πηγαίνει ψηλότερα,οποία φλάντζα και να βάλουμε,ψηλότερα θα πηγαίνει.
Λέμε για την περίπτωση να ρίχνουμε με την εικόνα που έχουμε συνηθίσει να το κάνουμε με αλλο οπλο που δεν έχει αυτή την ιδιαιτερότητα.
 
δεν είχα κάποιο θέμα με τα προηγούμενα όπλα επομένως η επωμιση δεν στέκει (κυνηγάω πολλά χρόνια χωρίς πρόβλημα ). Βγήκε εντελώς το κοντάκι και πάλι με λέιζερ έφευγε εντελώς η σκόπευση (δεν χρειάζεται κοντάκι ) . Άλλαξα σκοπευτικό και το όπλο ήρθε στα ίσα του . Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια σας
Είδα ότι το κοντάκι σε αυτά τα όπλα δεν φταίει . Είναι η ρίγα με το σκοπευτικό που σημαδεύουν πιο πάνω , μου τα είπε και ένας οπλουργος που ασχολήθηκε με την συγκεκριμένη μάρκα μοντέλο . Ελπίζω να είναι γρήγορο σαν όπλο και χωρίς προβλήματα
Σε ολα τα οπλα που ψηλοτουφεκανε κ δεν πειραζεις την πισω πλευρα (κοντακι) την ραχη η το πιτσ για να κατεβη η τουφεκια με την εικονα που εχεις ,μετα πειραζουν την εικονα δηλ μπροστα βαζεις ενα πιο ψηλο στοχαστρο κ αλλαζει η εικανα που τοποθετης την καννη στο στοχο
 
Έγινα και εγώ πρόσφατα κάτοχος μιας sx4.
Σε πίνακα δεν την έχω ρίξει να δω τι κάνει...το διαφορετικό που με ξένισε λιγο σχετικά με την beretta, είναι το λεπτότερο κοντακι, εγώ εκεί είδα την διαφορά, ασφαλή συμπεράσματα δεν έχω βγάλει από τις 5 φορές που την κυνήγησα...σε λίγο καιρό που θα ξεκινήσω σκοπευτήριο, θα ασχοληθώ εκτενέστερα
 
Έγινα και εγώ πρόσφατα κάτοχος μιας sx4.
Σε πίνακα δεν την έχω ρίξει να δω τι κάνει...το διαφορετικό που με ξένισε λιγο σχετικά με την beretta, είναι το λεπτότερο κοντακι, εγώ εκεί είδα την διαφορά, ασφαλή συμπεράσματα δεν έχω βγάλει από τις 5 φορές που την κυνήγησα...σε λίγο καιρό που θα ξεκινήσω σκοπευτήριο, θα ασχοληθώ εκτενέστερα
Έχει καστ η είναι ίσιο;
 
Back
Top