Winchester SX4

Τελείως λάθος άποψη που την ακουω από πολλους κυνηγούς, το κυνηγετικό κοντακι πρεπει να είναι λέιζερ στα μέτρα του, αλλιώς πανε στράφι τα παντα , κ το σημαντικότερο όλων, άσκοποι τραυματισμοί στα πουλια , κ φυσικά πολυ κλάμα κ πολυ χρημα στράφι
Δε λέω τελείως λάθος μέτρα . Αν σου ταιριάζει σε ένα ποσοστό ικανοποιητικό δεν είναι οκ; Εξάλλου δεν επηρεάζεται και από τα ρούχα μας οι διαστάσεις ; Η ακόμα και από το θήραμα; Έχω αυτή την εντύπωση δεν είμαι καθόλου έμπειρος να τονίσω.
 
Δε λέω τελείως λάθος μέτρα . Αν σου ταιριάζει σε ένα ποσοστό ικανοποιητικό δεν είναι οκ; Εξάλλου δεν επηρεάζεται και από τα ρούχα μας οι διαστάσεις ; Η ακόμα και από το θήραμα; Έχω αυτή την εντύπωση δεν είμαι καθόλου έμπειρος να τονίσω.
Εγώ έχω δει κυνηγό ,να είναι σαν "το μάτι του Αυλωνίτη"...στην ταινία που πάει για μάρτυρας κατηγορίας....Το κεφάλι ,το ξάπλωνε πάνω στο κοντάκι...Κ έκλεινε κ το μάτι στην παπα...μου θύμισε εμένα όταν έριχνα με το gamo πιτσιρικάς.. ...του λέω βαράς τπτ❓❓❓❓ ταχου @αμισ(ι) τα παπιά ριε...μι λέει....δε @αμιομαστι μιτα του λέου‼️‼️
 
Αν εννοείς φλάντζες όχι.
Η μ2 ρίχνει σημαδευτά 6cm ψηλότερα στα 14μ αν δεν κάνω λάθος και στα γουρούνια τα βόλια χτυπάνε πάντα ψηλά, ... σβέρκο, σπονδυλική στήλη.
Όλο λέω να της αλλάξω κλίση αλλά δεν το κάνω γιατί εκεί ξεραίνονται ;)
Ας χάνω καμιά τσίχλα ... :)
 
Η μ2 ρίχνει σημαδευτά 6cm ψηλότερα στα 14μ αν δεν κάνω λάθος και στα γουρούνια τα βόλια χτυπάνε πάντα ψηλά, ... σβέρκο, σπονδυλική στήλη.
Όλο λέω να της αλλάξω κλίση αλλά δεν το κάνω γιατί εκεί ξεραίνονται ;)
Ας χάνω καμιά τσίχλα ... :)
Να βάζεις την τσίχλα...να κάθεται πάνω στη Ρίγα‼️
 
Από ανάκρουση δεν ένιωθα κάτι. Η αίσθηση που είχα ήταν ότι κάτι δεν μου πήγαινε καλά. Σαν να ήταν έτοιμο να μου γλυστρησει από τα χέρια να πω δεν μπορώ να το περιγράψω ακριβώς. Η αλήθεια είναι ότι το νιώθω λίγο μπροστοβαρο
Ίσως η λαβή να φταίει μπορεί να θέλεις λίγο πιο λεπτή η και πιστολε

Όταν νιώθω ότι μου φεύγει ένα όπλο είναι λάθος το γκριπ
 
Η μ2 ρίχνει σημαδευτά 6cm ψηλότερα στα 14μ αν δεν κάνω λάθος και στα γουρούνια τα βόλια χτυπάνε πάντα ψηλά, ... σβέρκο, σπονδυλική στήλη.
Όλο λέω να της αλλάξω κλίση αλλά δεν το κάνω γιατί εκεί ξεραίνονται ;)
Ας χάνω καμιά τσίχλα ... :)
Να τις βαρας ρουαγιαλ αχαχαχαχα
 
Από ανάκρουση δεν ένιωθα κάτι. Η αίσθηση που είχα ήταν ότι κάτι δεν μου πήγαινε καλά. Σαν να ήταν έτοιμο να μου γλυστρησει από τα χέρια να πω δεν μπορώ να το περιγράψω ακριβώς. Η αλήθεια είναι ότι το νιώθω λίγο μπροστοβαρο
Βγάλε τη φλάντζα από το πέλμα
 
Η μ2 ρίχνει σημαδευτά 6cm ψηλότερα στα 14μ αν δεν κάνω λάθος και στα γουρούνια τα βόλια χτυπάνε πάντα ψηλά, ... σβέρκο, σπονδυλική στήλη.
Όλο λέω να της αλλάξω κλίση αλλά δεν το κάνω γιατί εκεί ξεραίνονται ;)
Ας χάνω καμιά τσίχλα ... :)
Τυχερος εισαι με μονο 6 αχαχαχαχα με μονοβολο αυτη η μετριση?
 
Δοκιμή για την sx4, γράφω πάνω στα χαρτιά τσοκ,φυσιγγι και απόσταση,η οποία ήταν λίγο πάνω από τά 30 μέτρα
πολυ ικανοποιητικες συγκεντρωσεις. οπως ειναι ο Α1 κανε ενα σταυρο να σε διευκολυνει στο μετρημα. Αν τουφεκας σ αυτη την αποσταση μηπως να σφιξεις λιγο το τσοκ?
 
πολυ ικανοποιητικες συγκεντρωσεις. οπως ειναι ο Α1 κανε ενα σταυρο να σε διευκολυνει στο μετρημα. Αν τουφεκας σ αυτη την αποσταση μηπως να σφιξεις λιγο το τσοκ?
Το όπλο τό πήρα τόν περασμένο Απρίλιο, και δοκιμάζω,τσοκ, φυσίγγια,η προσωπική μου γνώμη είναι πώς θέλει τσοκ για αυξημένο κέντρο, για πουλιά καλό είναι, αλλά για λαγό, εγώ προσωπικά θα ήθελα αυξημένο κέντρο
 
Το όπλο τό πήρα τόν περασμένο Απρίλιο, και δοκιμάζω,τσοκ, φυσίγγια,η προσωπική μου γνώμη είναι πώς θέλει τσοκ για αυξημένο κέντρο, για πουλιά καλό είναι, αλλά για λαγό, εγώ προσωπικά θα ήθελα αυξημένο κέντρο
Το ειχα το τουφεκι και ειχα μετρησει τα τσοκ μαμα, τα οποια ειναι ενα νουμερο πιο ανοιχτα απ οτι αναγραφουν πανω. Προτου αγορασεις αλλα δοκιμασε με κανα νουμερο φυσιγγι πιο κατω
 
Τσιχλα κυνηγω οντως. Εισαι ο ειδικος στα win Μαριε respect
Και στις τσίχλες άχρηστα είναι. Απλά δεν με ενδιαφέρουν άμα οι τσίχλες πέσουν η όχι.
Τα Gemini το μεταμόρφωσαν το όπλο μου!
Για πολλά κέντρα όμως έχω την εντύπωση από λεγόμενα συναδέλφων ότι το Kicks υπερισχύει.
Εγώ μόνο φάσσες κυνηγάω με την SX4 όποτε τα Gemini μου ταιριάζουν απόλυτα.
Αυτά….cofee.
 
Back
Top