Winchester SX4

το πανω κατω μπορεις να το διορθωσεις πισω στο πελμα βαζοντας ροδελες
Εισαι σιγουρος οτι εχεις κανει τη διορθωση που χρειαζεται διοτι αυτο που λες οπως λεει και ο Τζονυ δεν κατεβσινει η ανεβαινει το κοντακι αλλα διορθωνεις μονο τις μοιρες στο πιτς .Το κοντακι στο πανω κατω διορθώνεται στην άρθρωση του με την βαση του οπλου.Για κανε το τεστ του Churchill και θα στο δειξει αμεσως.
 
Εισαι σιγουρος οτι εχεις κανει τη διορθωση που χρειαζεται διοτι αυτο που λες οπως λεει και ο Τζονυ δεν κατεβσινει η ανεβαινει το κοντακι αλλα διορθωνεις μονο τις μοιρες στο πιτς .Το κοντακι στο πανω κατω διορθώνεται στην άρθρωση του με την βαση του οπλου.Για κανε το τεστ του Churchill και θα στο δειξει αμεσως.
το εχω κανει σε οπλα μου. Βαζοντας ροδελες επανω το οπλο χαμηλωνει ,βαζοντας ροδελες κατω το οπλο ριχνει πιο ψηλα. Δοκιμασε το σε εναν πινακα
 
το εχω κανει σε οπλα μου. Βαζοντας ροδελες επανω το οπλο χαμηλωνει ,βαζοντας ροδελες κατω το οπλο ριχνει πιο ψηλα. Δοκιμασε το σε εναν πινακα
Με αυτη την λογικη δεν θα εδινε η εταιρεια φλατζες για να διορθωνεις το πανω κατω .Αλλα σου προτεινω για 2η φορα κανεις το τεστ .Το πιτς βοηθαει στην εδραση του οπλου στον ομως και δινουμε τις
αναλογες μοιρες που αναλογα το κυνηγι που κανουμε δηλαδη εαν οι τουφεκις μας ειναι χαμηλες πχ λαγου δινουμε λιγοτερες εαν ειναι ψηλες πχ παπια δινουμε περισσότερες.Η σκοπευτικη γραμμη του χειριστη με το οπλο ειναι αλλο και συνθετο θα ελεγα.Αλλα για να το τελειωνουμε εαν με το τεστ εισαι καλα τα υπολοιπα περισσεύουν.
 
Με αυτη την λογικη δεν θα εδινε η εταιρεια φλατζες για να διορθωνεις το πανω κατω .Αλλα σου προτεινω για 2η φορα κανεις το τεστ .Το πιτς βοηθαει στην εδραση του οπλου στον ομως και δινουμε τις
αναλογες μοιρες που αναλογα το κυνηγι που κανουμε δηλαδη εαν οι τουφεκις μας ειναι χαμηλες πχ λαγου δινουμε λιγοτερες εαν ειναι ψηλες πχ παπια δινουμε περισσότερες.Η σκοπευτικη γραμμη του χειριστη με το οπλο ειναι αλλο και συνθετο θα ελεγα.Αλλα για να το τελειωνουμε εαν με το τεστ εισαι καλα τα υπολοιπα περισσεύουν.
καπου υπαρχει συζητηση μεσα στην ομαδα για τις ροδελες στο Επλμα αλλα δεν θυμαμαι που το ειχαμε συζητησει!Το εχω δοκιμασει και σε πινακα και στο σκοπευτηριο.
 
καπου υπαρχει συζητηση μεσα στην ομαδα για τις ροδελες στο Επλμα αλλα δεν θυμαμαι που το ειχαμε συζητησει!Το εχω δοκιμασει και σε πινακα και στο σκοπευτηριο.
Στην αυθορμητη επωμηση αλλαζει το υψος της τουφεκιας το εχω δει και γω τωρα αν καπιος σημαδευει αργα και σταθερα σαν ραβδωτο δε κανει πολυ διαφορα στην ουσια αλλαζει η κλιση με την οποια καθετε το οπλο στο σωμα αρα και το υψως της βολης
 
Και οπιος θελει ας δωκιμασει να παει σκοπευτιριο και να βαλει τεσερρεις ροδελες πχ πανω η κατω να το διαπυστωσει στο πινακα πολλοι δε θα το καταλαβουν ομως στο κυνηγι η σκοπευτιριο θα γινει κατανοητο αμεσως
 
Πώς το διορθώνεις τοσο εύκολα σε πλαστικό κοντακι αν επιτρέπεται;
Το κοντάκι της sx4 είναι take it or leave it. Εκτός από το μήκος και αν θέλεις να το ανεβάσεις με κάποιο πρόσθετο πχ beartooth comb raiser . Ούτε λύγισμα παίρνει αρκετό γιατί η τρύπα που μπαίνει ο σωλήνας του ελατηρίου είναι στενή. Αν δε σου έρθει με τα παραπάνω είναι μονόδρομος η κατασκευή νέου η πουλημα. Κατά τα άλλα το τουφέκι είναι ένα από τα καλύτερα της αγορας
 
Last edited:
Το κοντάκι της sx4 είναι take it or leave it. Εκτός από το μήκος και αν θέλεις να το ανεβάσεις με κάποιο πρόσθετο πχ beartooth comb raiser . Ούτε λύγισμα παίρνει αρκετό γιατί η τρύπα που μπαίνει ο σωλήνας του ελατηρίου είναι στενή. Αν δε σου έρθει με τα παραπάνω είναι μονόδρομος η κατασκευή νέου η πουλημα. Κατά τα άλλα το τουφέκι είναι ένα από τα καλύτε
το εψαξα το θεμα αυτο για το κοντακι και υπαρχει λυση αρκει να απευθυνθεις στο σωστο ανθρωπο. Φτιαχνεται ακομα και στο πλαστικο
 
το εψαξα το θεμα αυτο για το κοντακι και υπαρχει λυση αρκει να απευθυνθεις στο σωστο ανθρωπο. Φτιαχνεται ακομα και στο πλαστικο
Ηλία αν λες για το λύγισμα παίρνει αλλά όχι πολύ. Υπάρχει κινδυνος να δτραβωσρι ο σωλήνας
 
Εάν μπορέσεις να γυρίσεις το κοντάκι ο σωλήνας ζεσταίνεται με οξυγόνο και τον γυρνάς και αυτόν και δουλεύουν όλα μια χαρά αλλά θέλει να κρυώσει με λάδι έχει ανοχές ώστε να γυρίσει δεξιά αριστερά πάνω κάτω όπως θες αρκεί να έχει τις ικανότητες αυτός που θα το κάνει .Το Στράβωνα του συνθετικού πάλι γίνεται αλλά ζητάνε πολλά καλύτερα ξύλινο που και αυτό στραβωνει αλλά στριβει και κάθεται με προσεκτικό λιμαρισμα και σωστή εφαρμογή στην ένωση με τη βαση όλα αυτά για κάποιον που δεν έχει φλάντζες ή δεν του επαρκούν .κοιτάξτε τι κοντάκι της ςς
 

Attachments

  • IMG_20210828_184139.jpg
    IMG_20210828_184139.jpg
    100,7 KB · Προβολές: 36
Last edited:
Α
Εισαι σιγουρος οτι εχεις κανει τη διορθωση που χρειαζεται διοτι αυτο που λες οπως λεει και ο Τζονυ δεν κατεβσινει η ανεβαινει το κοντακι αλλα διορθωνεις μονο τις μοιρες στο πιτς .Το κοντακι στο πανω κατω διορθώνεται στην άρθρωση του με την βαση του οπλου.Για κανε το τεστ του Churchill και θα στο δειξει αμεσως.
Συμφωνώ κ εγώ. Οσες ροδελες και εβαλα δεν ειδα διαφορά. Ίσως γιατί ειμαι τροφαντός και επωμίζω σφιχτά.
 
Back
Top