Winchester SX4

Το καθεται τελεια μην το ξαναπεις για οπλο μαζικης παραγωγης. Δε μπορουμε βεβαια να τα χουμε κι ολα. Ισως φταιμε κι εμεις μερικες φορες και δυσκολευουμε τον εαυτο μας. Οχι οτι ηταν και ειναι σωστο αλλα υπαρχουν μια σειρα παλιοι και νεοι κυνηγοι που δε δινουν δεκαρα για τετοια θεματα "παρτο και βαρα" θα σου πουν. Ναι ειναι καλη επιλογη. Αλλα εμενα τα ξυλα δε μου αρεσαν καθολου.
 
Winchester sx4 ξύλινη 66 cm κάννη αγοράσθηκε από τον φίλο Τάκη και του εύχομαι καλορίζικη καλοτούφεκη
οι πρώτες εντυπώσεις:
πολλή καλή εργονομία που βοηθάει τον χειριστή ν ανεβάζει το όπλο εύκολα και άνετα
κάθεται καλά και είναι εύκολη στην κίνηση
ωραίο πέλμα που βοηθάει σε όλα τα παραπάνω
συνολικά καλύτερη από την ξύλινη sx3
λίγο μπροστόβαρη
η σκανδάλη λίγο βαριά αλλά φαίνεται να είναι γρήγορη η πυροδότηση(θα δείξει)
καλές οι πρώτες εντυπώσεις λοιπόν που θα ολοκληρωθούν με το κυνήγι έναρξη και μπασίματα ;)
θα της πιω όλο το ζουμί .sarcastic.
το κουμπί επαναφοράς κλείστρου ξενίζει στην αρχή κάποιον που έχει στο μυαλό του το μέχρι τώρα στρογγυλό,με την 2η φορά όμως συνηθίζεται κι όλα καλά,θεωρώ δε ότι είναι καλύτερο και πιο εύκολο :)

 
Winchester sx4 ξύλινη 66 cm κάννη αγοράσθηκε από τον φίλο Τάκη και του εύχομαι καλορίζικη καλοτούφεκη
οι πρώτες εντυπώσεις:
πολλή καλή εργονομία που βοηθάει τον χειριστή ν ανεβάζει το όπλο εύκολα και άνετα
κάθεται καλά και είναι εύκολη στην κίνηση
ωραίο πέλμα που βοηθάει σε όλα τα παραπάνω
συνολικά καλύτερη από την ξύλινη sx3
λίγο μπροστόβαρη
η σκανδάλη λίγο βαριά αλλά φαίνεται να είναι γρήγορη η πυροδότηση(θα δείξει)
καλές οι πρώτες εντυπώσεις λοιπόν που θα ολοκληρωθούν με το κυνήγι έναρξη και μπασίματα ;)
θα της πιω όλο το ζουμί .sarcastic.
το κουμπί επαναφοράς κλείστρου ξενίζει στην αρχή κάποιον που έχει στο μυαλό του το μέχρι τώρα στρογγυλό,με την 2η φορά όμως συνηθίζεται κι όλα καλά,θεωρώ δε ότι είναι καλύτερο και πιο εύκολο :)

Πωπωπωπωπωπω...
 
Winchester sx4 ξύλινη 66 cm κάννη αγοράσθηκε από τον φίλο Τάκη και του εύχομαι καλορίζικη καλοτούφεκη
οι πρώτες εντυπώσεις:
πολλή καλή εργονομία που βοηθάει τον χειριστή ν ανεβάζει το όπλο εύκολα και άνετα
κάθεται καλά και είναι εύκολη στην κίνηση
ωραίο πέλμα που βοηθάει σε όλα τα παραπάνω
συνολικά καλύτερη από την ξύλινη sx3
λίγο μπροστόβαρη
η σκανδάλη λίγο βαριά αλλά φαίνεται να είναι γρήγορη η πυροδότηση(θα δείξει)
καλές οι πρώτες εντυπώσεις λοιπόν που θα ολοκληρωθούν με το κυνήγι έναρξη και μπασίματα ;)
θα της πιω όλο το ζουμί .sarcastic.
το κουμπί επαναφοράς κλείστρου ξενίζει στην αρχή κάποιον που έχει στο μυαλό του το μέχρι τώρα στρογγυλό,με την 2η φορά όμως συνηθίζεται κι όλα καλά,θεωρώ δε ότι είναι καλύτερο και πιο εύκολο :)

Μάκη από ποιότητα κατασκευής τι σου λέει το όπλο....σε πείθει;
 
Μάκη από ποιότητα κατασκευής τι σου λέει το όπλο....σε πείθει;
μου βάζεις δύσκολα φίλε :)
η κάννη είναι ίδια ακριβώς
ξύλινα μέρη καλύτερα
πέλμα καλύτερο
σκανδαλοθήκη,πιστόνι,πλαστικό μέρος που φρενάρει το πιστόνι μου φαίνονται πιο χαμηλά ποιοτικά
βαφή βάσης μμμμμμμμ με μπερδεύει.....
όλα αυτά σε σύγκριση με την sx3 black shadow ξύλινη στα ίδια χρήματα :)
υ.σ. 1)συγνώμη που κουράζω αλλά θα το λέω συνέχεια:
πάντα προσωπικές γνώμες χωρίς να διεκδικώ το αλάθητο η το απόλυτο της αλήθειας
2)για να σε προλάβω δε αν με ρωτήσεις .sarcastic.
Ναι θα την αγόραζα :)
 
μου βάζεις δύσκολα φίλε :)
η κάννη είναι ίδια ακριβώς
ξύλινα μέρη καλύτερα
πέλμα καλύτερο
σκανδαλοθήκη,πιστόνι,πλαστικό μέρος που φρενάρει το πιστόνι μου φαίνονται πιο χαμηλά ποιοτικά
βαφή βάσης μμμμμμμμ με μπερδεύει.....
όλα αυτά σε σύγκριση με την sx3 black shadow ξύλινη στα ίδια χρήματα :)
υ.σ. 1)συγνώμη που κουράζω αλλά θα το λέω συνέχεια:
πάντα προσωπικές γνώμες χωρίς να διεκδικώ το αλάθητο η το απόλυτο της αλήθειας
2)για να σε προλάβω δε αν με ρωτήσεις .sarcastic.
Ναι θα την αγόραζα :)
Μάκη δεν με πείθουν αυτά τα όπλα ρε γαμωτο... Έχουν ρίξει κατά πολύ την ποιότητα....δείχνουν λες και είναι ψεύτικα...λίγες καραμπίνες κρατούν την ποιότητα ακόμα ψηλά!
 
Μάκη δεν με πείθουν αυτά τα όπλα ρε γαμωτο... Έχουν ρίξει κατά πολύ την ποιότητα....δείχνουν λες και είναι ψεύτικα...λίγες καραμπίνες κρατούν την ποιότητα ακόμα ψηλά!
Συμφωνώ μαζί σου αλλά αν κυνηγήσεις ένα τέτοιο όπλο πίστεψε με θα μείνεις εκεί ;)
 
Μάκη δεν με πείθουν αυτά τα όπλα ρε γαμωτο... Έχουν ρίξει κατά πολύ την ποιότητα....δείχνουν λες και είναι ψεύτικα...λίγες καραμπίνες κρατούν την ποιότητα ακόμα ψηλά!

Τι σε χαλαει στην ποιοτητα δηλαδη? Μια χαρα οπλο ειναι... εγω που την ειδα απο κοντα
και την περιεργαστικα δεν ειδα κατι ψευτικο.
 
Τι σε χαλαει στην ποιοτητα δηλαδη? Μια χαρα οπλο ειναι... εγω που την ειδα απο κοντα
και την περιεργαστικα δεν ειδα κατι ψευτικο.
Για σένα μπορεί να είναι έτσι....ας μου επιτρέψεις να έχω και εγώ την δικιά μου άποψη.. άμα μας αρέσουν σε όλουςτα ίδια δεν θα υπήρχε και τέτοια πληθώρα όπλων!
 
Και
Και εγώ πιστεύω ότι σε ελάχιστα θήραματα θα φαίνεται η διαφορά βλέπε υδρόβια!
και οχι μονο φιλε μου. Καπου πινουν νερο στο ονομα της εταιριας οι γουρουναδες. Ιστοριες με φοβερες συγκεντωσεις και διατρησεις
 
Και
και οχι μονο φιλε μου. Καπου πινουν νερο στο ονομα της εταιριας οι γουρουναδες. Ιστοριες με φοβερες συγκεντωσεις και διατρησεις
Όντως και σε μας στην Άρτα πολύ γουρουναδες χρησιμοποιούν την sx3 και αρκετοί benelli!
 
Για σένα μπορεί να είναι έτσι....ας μου επιτρέψεις να έχω και εγώ την δικιά μου άποψη.. άμα μας αρέσουν σε όλουςτα ίδια δεν θα υπήρχε και τέτοια πληθώρα όπλων!

Φυσικα και εχεις την δικη σου αποψη ουδεν λογος περι αυτου... αλλωστε γουστα ειναι αυτα,
στον καθενα οτι αρεσει απλα κουβεντα κανουμε.
 
Back
Top