Winchester SX4

Σαράντο και σε μένα οι φλάντζες δεν εκα
Πεστα Μακη,και εμενα τα ιδια,τι και αν ειχε η sx3 φλατζες,αλλα και στο επομενο κατοχο τα ιδια,το μονο καλο ειναι που εριχνε κεντρο χωρις αυστηρη επωμιση σαν Αμερικανα.
Σαράντο και σε μένα οι φλάντζες δεν έκαναν πολύτως τίποτα και κατέληξα σε γύρισμα του συνθετικού.Ομως θεωρώ πως δεν ειναι ο κανόνας αυτός.Σε κάποιους όμως που θέλουν μια μικρή διόρθωση είναι χρήσιμες.Και στο κατω κάτω απο κει αρχίζει η νεα θεωρία περι διόρθωσης της παρέκλισης η όχι ,τόσο της win όσο και των αλλων εταιρειών ;
Περισσότερο συντασομαι με τα λεγόμενα του Παύλου περι προσαρμογής της τιμής σε ανταγωνιστικά επίπεδα.
Οι πρώτες ήταν αχρωμίωτες, με επένδυση τιτανίου εξωτερικά για αντοχή σε χτυπήματα και διάβρωση και στο βαλιτσάκι υπήρχαν :6 φλάντζες παρέκλισης,2 πρόσθετα επιμήκυνσης ,6τσοκ και κλειδαριά σκανδάλης.
Με όλα αυτά η τιμή επιανε και ξεπερνούσε τα 1500€
 
Σαράντο και σε μένα οι φλάντζες δεν έκαναν πολύτως τίποτα και κατέληξα σε γύρισμα του συνθετικού.Ομως θεωρώ πως δεν ειναι ο κανόνας αυτός.Σε κάποιους όμως που θέλουν μια μικρή διόρθωση είναι χρήσιμες.Και στο κατω κάτω απο κει αρχίζει η νεα θεωρία περι διόρθωσης της παρέκλισης η όχι ,τόσο της win όσο και των αλλων εταιρειών ;
Περισσότερο συντασομαι με τα λεγόμενα του Παύλου περι προσαρμογής της τιμής σε ανταγωνιστικά επίπεδα.
Οι πρώτες ήταν αχρωμίωτες, με επένδυση τιτανίου εξωτερικά για αντοχή σε χτυπήματα και διάβρωση και στο βαλιτσάκι υπήρχαν :6 φλάντζες παρέκλισης,2 πρόσθετα επιμήκυνσης ,6τσοκ και κλειδαριά σκανδάλης.
Με όλα αυτά η τιμή επιανε και ξεπερνούσε τα 1500€

Συγχρονη καραμπινα κ να μην εχει φλατζες κ για μενα ειναι ανεπιτρεπτο... Απο τη στιγμη που τα οπλα φτιοαχνονται για το μεσο αναστημα, ο κυνηγος του μεσου αναστηματος θα βρει τις φλατζες πολυ βοηθητικες για μικροδιορθωσεις...
 
Καλα ψαχνουν θυματα....2000+ για ενα οπλο ιδιο με τις μοναδικες αλλαγες στα τσοκακια(briley-σιγα τα ωα)....για ενα βαριδιο βιδα παπιας....και μετα σαλτσες να ανεβασουμε τιμη
Ελα μου ντε...εγιναν μοδα και τα οπλα sporting λες κι αν πας σκοπευτηριο με την απλη sx3 θα χει διαφορά!
 
Καλα ψαχνουν θυματα....2000+ για ενα οπλο ιδιο με τις μοναδικες αλλαγες στα τσοκακια(briley-σιγα τα ωα)....για ενα βαριδιο βιδα παπιας....και μετα σαλτσες να ανεβασουμε τιμη

Πληρωνεις ομως και την ωραια εμφανιση και το χρωματακι .sarcastic..sarcastic.
 
παιδια ολα αυτα εχουν λεφτα αν πας να τα βαλεις σε μια sx3 απλη βαριδακια δαχτυλιερες μπουτον πορτινγκ σκοπευτηκα ποσο θα στοιχησει?παντος απο το να παρεις μια RANIERO TESTA εγω προσωπηκα θα επερνα τι sporting,
επισεις παρατηρησα οτι εδω την δινουν χωρις πορτινγκ αμ τι μ@@@@@ς ειναι τα κρατανε για αυτους
 
Last edited:
παιδια ολα αυτα εχουν λεφτα αν πας να τα βαλεις σε μια sx3 απλη βαριδακια δαχτυλιερες μπουτον πορτινγκ σκοπευτηκα ποσο θα στοιχησει?παντος απο το να παρεις μια RANIERO TESTA εγω προσωπηκα θα επερνα τι sporting
Νικολα πορτινγκ εγω δεν βλεπω σε αυτο το όπλο.... Μπιχλιμπιδια χρωματιστα βλεπω και μια βαση ασημενια η οποια στα φασσοπαπια θα κανει κρα απο σαγιαδα μεχρι εβρο......
 
Νικολα πορτινγκ εγω δεν βλεπω σε αυτο το όπλο.... Μπιχλιμπιδια χρωματιστα βλεπω και μια βαση ασημενια η οποια στα φασσοπαπια θα κανει κρα απο σαγιαδα μεχρι εβρο......
κωστα το διορθοσα κοιτα το ποστ μου παλι;)
 
σημερα μια κ πηγα στον οπλουργο για κατι αλλα θεματα κ να μου φυγει η πικρα λεω να δω λιγο τη sx4
την πιανω πιο ελαφρια απο την sx3 κ με 71 ποντου κανη την επομηζω την επεξεργαζομαι την ξαναεπομηζω καμια 10 φορες
τα συμπερασματα μου πιο ωραια σκοπευτικη γραμμη,πιο ωραια αισθηση τις πιστολοηδης λαβης,πιο μαλακο πελμα, εργονομικα πολυ το μπουτον κ η δαχτυλιερα κ η ασφαλεια
με χαλασε πολυ η παπια ,παντος εγω τις μετατροπες μου θα τις εκανα απο το ενα οπλο στο αλλο
 
SX3 SPORTING EUROPE.......
ΠΑΡΕ ΚΟΣΜΕ SPORTING

http://www.kalco.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=260

Καλα ψαχνουν θυματα....2000+ για ενα οπλο ιδιο με τις μοναδικες αλλαγες στα τσοκακια(briley-σιγα τα ωα)....για ενα βαριδιο βιδα παπιας....και μετα σαλτσες να ανεβασουμε τιμη
το μάρκετινγκ κι ο ανταγωνισμός επιβάλουν πολλά
θετικά:
τα 5 signature plus τσοκάκια ίδια με τα midas που στοιχίζουν τουλάχιστον 400 ευρώ.....αν και προσωπικά ποτέ δεν θα έπαιρνα ποτέ 5 τσοκ aftermarket,3 είναι αρκετά για όλα τα κυνήγια
αρνητικά:
το βάρος της για κυνήγι γενικό που θα την αγοράσει κάποιος είναι λίγο α.......
το κοντάκι ίδιο με την απλή,λάθος για μένα,βάλτε βρε ένα κοντάκι πιο κοντά στην χρήση σκοπευτηρίου....λάθος που το κάνουν όλες οι εταιρίες στις συνθετικές καραμπίνες
η τιμή της είναι υψηλή για τις παραπάνω ομορφιές που προσφέρει :)
προσωπικές γνώμες πάντα
 
Last edited:
Τα αμεριξανικα κοντακια ηταν και ειναι ετσι φτιαγμενα ετσι ωστε να ειναι ευπροσαρμωστα σε καθε σωματοτυπο. Αυτο ειναι γνωστο. Απλα η win επανεπενδυει και ενισχυει παραπερα αυτην την ταση ας πουμε με την sx4,αυτο εγω φανταζομαι. Αλλα δε μπορεις να παιζεις με τετοια πραματα. Μαλλον περιμενουν να περασει ο καιρος για να βγαλουν κατι αλλο με βαση τις νεες browning πχ μοντελο 5 με τσοκ ds κλπ. Παντως αν ξαναβγαλουν οπλο χωρις φλατζες ποσο μαλλον χωρις μεγαλη αποθηκη κλπ θα ειναι μεγαλη αποτυχια. Υγ. Εχω εναμισο μηνα που εχω το οπλο στα χερια μου και το εχω ερωτευτει!
 
Κι εγω επομσα χθες ξανα την σχ4 και ξυλινη και συνθετικη και ισχυουν αυτα που ειπε ο νικολακης ιδιαιτερα για τη λαβη. Η ξυλινη ειναι πιο ογκοδης και βολευει καλυτερα. Εμενα παντως μου επεφτε κοντο το κοντακι. Συζητησεις επι συζητησεων θα ακολουθησουν και μετα απο αγορες καθως και μια σειρα παρεμβασεις σε οπλουργους. Ετσι πιστευω. Παντως θα εχει φτασει στα αφυια της εταιριας το θεμα 100%. Εγω το εχω ξαναπει πως αν συνεχισει η εταιρια το επομενο μοντελο θα χει πανω του τις καινοτομιες των μπραουνινγκ.
 
Μηπως κανει το επομενο της μοντελο με αδρανεια οπως την ΑUTO 5 ? παιζει κι αυτο...
παντως εμενα μ' αρεσει πολυ η SX4 , και σαν ντιζαιν και στην επωμιση καθεται τελεια επανω μου
που την δοκιμασα.
Αφου κανω σκεψεις για την αγορα της.
 
Back
Top