Winchester SX4

Πήρες τον αντιπρόσωπο και δεν ήταν ξεκάθαρος; Από Αλεξανδρούπολη είσαι; :)
Αδύνατον μου φαίνεται, όπλο της εποχής να μην παίρνει φλάντζες αλλαγής κλίσεων.
Όχι φίλε μου. Μάλλον δεν το έθεσα σωστά. Όσο και να το έψαξα διαδικτυακα δεν βρήκα απάντηση. Έκανα απλώς μια ερώτηση εδώ μπας και κάποιος φίλος έχει γνώση περί αυτού. ;) Ναι απο Αλεξανδρούπολη.
 
Φλαντζες δεχεται σιγουρα απλα δεν τις περιλαμβανει για μειωση κοστους..
Χμμμμ κατάλαβα... Ναι όντως πολύ παράξενο θα ταν να μην δέχεται. Σε λίγα χρόνια έτσι όπως το πάνε ούτε τσοκακια δεν θα περιέχουν... :mad:
 
Παιδια καλησπέρα. Να κάνω μια ερώτηση γιατί οσο και να το έψαξα δεν βρίσκω σαφή απάντηση. Η sx4 δεν δέχεται φλαντζες αλλαγής κλισεων ή απλά δεν περιλαμβάνονται στα στάνταρ αξεσουάρ; .xm.
μίλησε με τον αντιπρόσωπο να σιγουρευτείς υπάρχουν η όχι;;;;
αν το κοντάκι είναι ίδιο με της sx3 black shadow την τελευταία προσφοράς φοβάμαι πως δεν παίρνει φλάντζες....για την ξύλινη αναφέρομαι
μίλα όμως μαζί τους να σιγουρευτείς κι ενημέρωσε αν μάθεις :)
 
Last edited:
Παίδες επικοινώνησα με μεγάλο κατάστημα όπλων για το αν το όπλο δέχεται κλίσεις. Η απάντηση του ηταν ότι 100% δεν δέχεται!! .what. Μου είπε είναι η πολιτική της winchester έτσι σε αυτό το μοντέλο λέγοντας ότι η οποιαδήποτε κλίση επιτυγχάνεται με το κοντεμα ή μεγάλωμα του κοντακίου με τις φλαντζες επιμήκυνσης που έχει. Βασικά κ ο άνθρωπος όταν τον ρώτησα δλδ αν το όπλο δεν κάθεται καλά και σαν μήκος κοντακίου είναι ακριβώς στα μέτρα τι κάνεις η απάντηση του ηταν "φιλε έχεις δίκιο αλλα είναι η πολιτική της winchester αυτή που ισχυρίζεται ότι φτιάχνετε μόνο απο το πελμα". Όσοι έχουν σκοπό να το αγοράσουν το όπλο να το σκεφτούν καλά και να το δοκιμάσουν πάνω τους γιατί παπαλα φλαντζουλες τλκ.... .smashfrak.
 
Δεν φταιει η Winchester γιαυτο. Η αγορα φταιει. Της ζητησε ενα πιο οικονομικο SX3 και αυτο ακριβως εκανε εδω η εταιρεια. Οικονομια οπου μπορουσε για χαμηλη τιμη. Η SX4 δεν ειναι εξελιγμενη SX3 οπωσ πιστευουν πολλοι.
Η εταιρεια ετσι εχει στην αγορα την SX3 για οποιον θελει φλατζες και ολα τα αλλα καλουδια και σε παρα πολλες εκδοσεις και την SX4 για οποιον θελει τουφεκια Winchester αλλα ποιο οικονομικο οπλο.
Την τακτικη αυτη ακολουθουν πλεον ολες οι γνωστες εταιρειες οπλων ευρωπαικες και αμερικανικες.
 
Δεν φταιει η Winchester γιαυτο. Η αγορα φταιει. Της ζητησε ενα πιο οικονομικο SX3 και αυτο ακριβως εκανε εδω η εταιρεια. Οικονομια οπου μπορουσε για χαμηλη τιμη. Η SX4 δεν ειναι εξελιγμενη SX3 οπωσ πιστευουν πολλοι.
Η εταιρεια ετσι εχει στην αγορα την SX3 για οποιον θελει φλατζες και ολα τα αλλα καλουδια και σε παρα πολλες εκδοσεις και την SX4 για οποιον θελει τουφεκια Winchester αλλα ποιο οικονομικο οπλο.
Την τακτικη αυτη ακολουθουν πλεον ολες οι γνωστες εταιρειες οπλων ευρωπαικες και αμερικανικες.
Μόνο για την αγορά της Ελλάδας ή για όλες τις αγορές διεθνώς Παύλε;
Και η Vitoria δεν ήταν έτσι ή κάνω λάθος; .xm.
 
Η Γνωμη μου εμενα ειναι... πως δεν ειναι και σοβαρο αυτο με τις φλατζες για το κοντακι.
Επειδη το κοντακι στην νεα SX4 εχει αλλαξει διαστασης κι ερχετε πολυ καλυτερα σε πολλα
σωματοτυπα η εταιρια εκρινε μαλλον πως ισως δεν χρειαζεται να προσθεση φλατζες κλησεις
λογο του οτι με τις φλατζες επιμικυνσης κοντακιου την φερνεις στα μετρα σου αν χρειαστη.
Ετσι λοιπον δεν νομιζω να ειναι και τοσο τραγικο που δεν εχει φλατζες κλησεις για το κοντακι.
Και δεν νομιζω να εναι θεμα κοστους, γιατι ποσο λετε να στοιχιζουν δυο, τρεις, φλατζουλες
για την εταιρια¨? φυσικα ελαχιστο κοστος.

Σε οπλοπωλειο παντως που την επωμησα ειναι πολυ ωραιο το κοντακι της μου ερχονταν γαντι
λες και το ειχα κανει παραγγελια.... ενω στην SX3 (που εχει ενας φιλος μου και κυνηγαμε μαζι)
δεν ερχετε τοσο καλα.
 
οι φλάντζες πάντα με βοήθησαν αλλά ποτέ στο τελικό αποτέλεσμα που χρειάζομαι λόγω σωματότυπου
πάντα την τελευταία ρύθμιση την κάνει ο μάστορας και η ράσπα
αν ψάχνει κάποιος τουφεκιά το όπλο είναι πολύ ψηλά ;)
με την παρέμβαση δε κάποιου μάστορα όλα γίνονται :)
 
οι φλάντζες πάντα με βοήθησαν αλλά ποτέ στο τελικό αποτέλεσμα που χρειάζομαι λόγω σωματότυπου
πάντα την τελευταία ρύθμιση την κάνει ο μάστορας και η ράσπα
αν ψάχνει κάποιος τουφεκιά το όπλο είναι πολύ ψηλά ;)
με την παρέμβαση δε κάποιου μάστορα όλα γίνονται :)
Σωστος! Δεν ξερω αν γινονται τετοιου ειδους παρεμβασεις στα συνθετικα. Οταν ομως το ανεφερα πως πηρα συνθετικο οπλο ακουσα καμπανες. Εχω βαλει τους δυο αποστατες και την χοντρη κλιση κατω δεξια και ειμαι οκ .θα μπορουσε να γινει και καλυτερα γιατι εχω αρκετα μακρυ λεμο
 
Και τα πλαστικα ερχονται με εσωτερικο φαγωμα αν ειναι μαστορας ο μαστορας....my man.
σωστός
όταν είδα τον μάστορα να ξύνει το πλαστικό κοντάκι εσωτερικά με το σκαρπέλο μου σηκωθήκαν οι τρίχες....το αποτέλεσμα όμως ήταν εκεί που πρέπει :)
 
Μην ξύνετε πληγές......
Μεγάλη ιστορία κσι αμαρτία το ξύσιμο στα συνθετικά.
Οι περισσότεροι απλά ...."τα ξύνουν"
Καλα το δικο σου κοντακι για να ερθει στα μετρα σου πατριδα επρεπε πρωτα να βγει πρωθυπουργος ο τσιπρας.....χαχαχαχαχαχα
 
οι φλάντζες πάντα με βοήθησαν αλλά ποτέ στο τελικό αποτέλεσμα που χρειάζομαι λόγω σωματότυπου
Πεστα Μακη,και εμενα τα ιδια,τι και αν ειχε η sx3 φλατζες,αλλα και στο επομενο κατοχο τα ιδια,το μονο καλο ειναι που εριχνε κεντρο χωρις αυστηρη επωμιση σαν Αμερικανα.
 
Back
Top