Verney Carron Team

Συμφωνώ!.... αν και εγώ έχω αφήσει το δικό του γιατί δεν με ενοχλεί καθόλου αλλά πρέπει σίγουρα να βάλω και για προστασία του κοντακίου.
View attachment 39437
το οπλο ειναι πολυ καλης ποιοτητας ζεστες καννες
 
Last edited:
το οπλο ειναι πολυ καλης ποιοτητας ,σε καμια περιπτωση δεν βαζουμε αυτα τα αθλια καραβοπανα στο κοντακι περα οτι σε πετανε εκτος απο το κτενι κατα την επωμιση ,καταστρεφουν και το ξυλο λογο συσσωρευσης υγρασιας.Ενα κτυπημενο κοντακι επανερχεται ενα σαπιο οχι
Ποια λες καραβοπανα?
Γιατι δεν εχω βαλει κατι...οπως το πηρα ειναι το οπλο...
Για αλλαγη του μαμα πελματος απο βακελιτη εγραψα με ελαστικο...
 
Ποια λες καραβοπανα?
Γιατι δεν εχω βαλει κατι...οπως το πηρα ειναι το οπλο...
Για αλλαγη του μαμα πελματος απο βακελιτη εγραψα με ελαστικο...
Παναγιωτη συγνωμη εχεις δικιο λαθος καταλαβα
 
Οταν ο ανθρωπος ειναι μερακλης , τοξοτης με πολλα πολλα χιλιομετρα Κωστα (Κολλιας) Παναγιωτη (Αγιαννιτης).Για παρτη σας μαγκεςView attachment 42456
Αυτο μαλιστα. Αυτα τα τουφεκια εχουν κατι που σε τραβαει ιδιαιτερα. Το δικο μου το εχω πολυ λιγο (3-4 κυνηγια εχω κανει) και νομιζω οτι το εχω χρονια. Ακομα και οταν το κοντακι του ηταν αλλου γι αλλου (για μενα). Ισως οι μαζεμενες του διαστασεις, το μικρο βαρος, δε ξερω. Βαγγελη στο περπατητο με 28 γρ ειναι απολαυση φιλε.
Χθες μετρησα τις συσφιξεις. Κατω καννη 18,38 (καθαρο 4αρι), πανω καννη 17,88 (σφιχτο 3αρι)
 
Last edited:
Καλησπερα παιδια..θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση για οσους κατεχουν verney carron σουπερ ποζε..θα ηθελα μια γνωμη για αυτα τα οπλα οσο αφορα την αξιοπιστια αλλα ποσο μαλλον αν ειναι καλα βλητικα..
Εγω εχω το sagittaire λιγοτερο απο χρονο, αρα απο αξιοπιστια δεν μπορω να σου πω. Ειναι παρα πολυ ελαφρυ (με αλουμινενια βαση) και μπορεις να κανεις ανετα πολυωρα περπατητα. To δοκιμασα μια φορα με 34γρ και το ενιωσα καλα. Μεχρι 32 ειναι οκ. Εγω το δουλευω με 28. Θελει λιγο συνηθεια το πολυ μικρο βαρος. Εγω ακομα δεν το εχω συνηθησει. Βεβαια εκανα μονο 3 κυνηγια και το εχω παρει αλλο τοσο στο σκοπευτηριο.
Ειναι με απλες θαλαμες και τσοκαρισμα βελτιωμενο κυλινδρο και σφιχτο ντεμι. Οι κατανομες του στον πινακα ειναι καλες και λιγο σφιχτες. Εχει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης και πολυ χαμηλο προφιλ. Ομορφο οπλο.
Σορυ αλλα δεν μπορω να πω τιποτα αλλο γιατι απλα δεν το εχω δουλεψει αρκετα και δε θελω να λεω πραγματα που δεν τα εχω διαπιστωσει ο ιδιος. Παντως οταν κατι δε μου παει καλα σε ενα οπλο κανω σκεψεις να το πουλησω. Μ΄αυτο δεν εχω σκεφτει κατι τετοιο.
 
Back
Top