Verney Carron Team

View attachment 86329

Πρεπει να κοψω το κοντακι και να βαλω ενα πελμα και σαν συνολο να γινει μισο εκατοστο πιο κοντο απο οτι ειναι τωρα.
Ελα ομως που ετσι οπως ειναι τωρα μου ερχετε τελεια οταν ειμαι ντυμενος ελαφρα, και με κανει να το σκεφτομαι σαν γαιδουρι να το πειραξω....
ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ τουφεκιες τα verne απο ανακουκρουση μονο σε αυτα με τις ergal βασεις
αν το κοντινεις θα βγεις λιγο ποιο ψηλα στην ραχη κ ισως χασεις ελαχιστο cast
Αν αλαζα το 20αρι που εχω για μπεκατσα θα το ειχα σιγουρα σε επιλογη το verne
 
Για κυνήγια που έχουν περπάτημα με ελαφριές γνώσεις είναι πολύ καλό.
Νομίζω πρέπει να εχει και το χαμηλότερο προφίλ από όλα τα ποζε.
Μην πειραξεις κοντακι εφοσον σου ερχετε με κοντομανικα
Παρε ενα καλο ισοθερμικο που ετσι και αλλιως χρειαζεσαι και ετσι δεν θα ντυνεσαι με χοντρα ρουχα στο περπατητο
 
Για κυνήγια που έχουν περπάτημα με ελαφριές γνώσεις είναι πολύ καλό.
Νομίζω πρέπει να εχει και το χαμηλότερο προφίλ από όλα τα ποζε.
Αλλη η φιλοσοφια οπλα για κυνηγι που δεν θα ριξεις 1 κουτακι φυσιγγια σε καθε κυν.εξοδο
δεν το γνωριζω για το προφιλ τις βασης
 
Αλλη η φιλοσοφια οπλα για κυνηγι που δεν θα ριξεις 1 κουτακι φυσιγγια σε καθε κυν.εξοδο
δεν το γνωριζω για το προφιλ τις βασης
εγω το ειχα 4 χρονια του ειχα πιει το αιμα ,μεχρι 34 γρ σε ολα τα κυνηγια ,φοβερο οπλο σε ποιοτητα κατασκευης και ωραιες τουφεκιες ,το ειχα σταθερα τσοκ 2,4 .προβληματα μηδεν.πιστευω για μπεκατσα,περδικα,ορτυκι ειναι οτι καλυτερο που υπαρχει.
 
εγω το ειχα 4 χρονια του ειχα πιει το αιμα ,μεχρι 34 γρ σε ολα τα κυνηγια ,φοβερο οπλο σε ποιοτητα κατασκευης και ωραιες τουφεκιες ,το ειχα σταθερα τσοκ 2,4 .προβληματα μηδεν.πιστευω για μπεκατσα,περδικα,ορτυκι ειναι οτι καλυτερο που υπαρχει.
ναι συμφωνο για τετεια κυνηγια ειναι πολυ καλο με το βαρος που εχει,
εγω το ειπα γιατι ο γαλλος δεν νομιζω να το εφτιαξε με σκεπτικο να ριχνεις 1-2 κουτια φυσιγγια σε περπατιτο τσιχλας (απο θεμα καθαρα ανακρουσης το λεω )
 
...εγω το ειπα γιατι ο γαλλος δεν νομιζω να το εφτιαξε με σκεπτικο να ριχνεις 1-2 κουτια φυσιγγια σε περπατιτο τσιχλας (απο θεμα καθαρα ανακρουσης το λεω )
Αν μπορω να πω την γνωμη μου, παροτι το κοντακι δεν ειναι απολυτως στα μετρα μου ( ειναι λιγο πιο μακρυ ) και δεν εχει πελμα ελαστικο αλλα το μαμα κοκκαλινο, δεν ειχα κανενα προβλημα και ας εριχνα αρκετα φυσσιγια.
Εχω ριξει απο 24 ως 34.
 
Αυτό το κοντάκι είναι κυνηγετικών διαστάσεων με αρκετή κλίση και έχει και αρκετό καστ. Εμένα με βόλευε πολύ, εκτός από το μήκος γι αυτό και το είχα κοντύνει. Αν ενδιαφέρεται κάποιος θα πρότεινα με απλούς εξολκείς. Το σύστημα των αυτόματων είναι πολύ μαλακία, πολύπλοκο με πονταρισμένες βίδες και γελοιωδώς μικρά εξαρτήματα. Τέλος πάντων είναι πολύ καλό τουφέκι σαν σύνολο για κυνήγι φτερωτών.
Και σταματήστε να μου το φέρνετε στο μυαλό γιατί δεν το χω σε τίποτα πάλι. Μια εδώ μέσα, μια ο @vagosbenelli με κάτι remington που μου στρασάρει στη μούρη, άντε να αγιάσεις
 
Μην πειραξεις κοντακι εφοσον σου ερχετε με κοντομανικα
Παρε ενα καλο ισοθερμικο που ετσι και αλλιως χρειαζεσαι και ετσι δεν θα ντυνεσαι με χοντρα ρουχα στο περπατητο
Θελει ενα νεο ποιοτικο πελμα και ολο μαζι να γινει μισο ποντο κοντυτερο...
αλλα το σκεφτομαι σαν γαιδουρι...
 
Back
Top