Suzuki Jimny

Ποιά;

Τι ποια βρε Βασιλη μου!!! Πρεπει να γραφω μερες ολοκληρες...... Μπες στο car .gr Θα βρεις οτι δεν
μπορεις να φανταστεις. Πανω απο 1600 cc βρισκεις τζιπ απο 3000 ευρω μεχρι οσα αντεχει η τσεπη σου!!!
Απο 8000 μεχρι 12000 ευρω παιρνεις τζιπ αξιολογο - Αμερικανικο - Ιαπωνιας - Ευρωπαικο φιλε!!!
Το θεμα ειναι να εχεις ανθρωπο να το ελεγξει. Μηχανικο και φανοποιο....
Επισεις στο ΟΔΔΥ βγαινουν σε δημοπρασια αυτ/τα ''αγγελοι''.....αλλα εκει τα ''κολπα'' ειναι άλλα...... ;)
 
Τι ποια βρε Βασιλη μου!!! Πρεπει να γραφω μερες ολοκληρες...... Μπες στο car .gr Θα βρεις οτι δεν
μπορεις να φανταστεις. Πανω απο 1600 cc βρισκεις τζιπ απο 3000 ευρω μεχρι οσα αντεχει η τσεπη σου!!!
Απο 8000 μεχρι 12000 ευρω παιρνεις τζιπ αξιολογο - Αμερικανικο - Ιαπωνιας - Ευρωπαικο φιλε!!!
Το θεμα ειναι να εχεις ανθρωπο να το ελεγξει. Μηχανικο και φανοποιο....
Επισεις στο ΟΔΔΥ βγαινουν σε δημοπρασια αυτ/τα ''αγγελοι''.....αλλα εκει τα ''κολπα'' ειναι άλλα...... ;)
Υπάρχουν εταιρείες που κάνουν έλεγχο σε μεταχειρισμένα αυτοκίνητα και με λίγα ευρώ αποφεύγεις τα ριμαδια εξαιρετικής καταστασης.
 
Τι ποια βρε Βασιλη μου!!! Πρεπει να γραφω μερες ολοκληρες...... Μπες στο car .gr Θα βρεις οτι δεν
μπορεις να φανταστεις. Πανω απο 1600 cc βρισκεις τζιπ απο 3000 ευρω μεχρι οσα αντεχει η τσεπη σου!!!
Απο 8000 μεχρι 12000 ευρω παιρνεις τζιπ αξιολογο - Αμερικανικο - Ιαπωνιας - Ευρωπαικο φιλε!!!
Το θεμα ειναι να εχεις ανθρωπο να το ελεγξει. Μηχανικο και φανοποιο....
Επισεις στο ΟΔΔΥ βγαινουν σε δημοπρασια αυτ/τα ''αγγελοι''.....αλλα εκει τα ''κολπα'' ειναι άλλα...... ;)
Όχι πάνω από 1600cc βρε Νίκο.
Μου χαρίζει ο ανηψιός μου ένα nissan xtrail 2000cc 155.000 χμ και του είπα κράτα το εσύ :)
Είναι πολλά τα λεφτά Άρη :)
780€ τέλη !!!!

Μην ρωτήσεις γιατί δεν το παίρνω να το πουλήσω ... ήταν του πεθερού μου και αν το πάρω η γυναίκα δεν θα με αφήσει να το πουλήσω :)
 
Όχι πάνω από 1600cc βρε Νίκο.
Μου χαρίζει ο ανηψιός μου ένα nissan xtrail 2000cc 155.000 χμ και του είπα κράτα το εσύ :)
Είναι πολλά τα λεφτά Άρη :)
780€ τέλη !!!!

Μην ρωτήσεις γιατί δεν το παίρνω να το πουλήσω ... ήταν του πεθερού μου και αν το πάρω η γυναίκα δεν θα με αφήσει να το πουλήσω :)
630 ευρώ τα δίλιτρα.
 
Πλέον το βρίσκει και το ΚΤΕΟ με τον αριθμό πλαισίου βρίσκεις τα προηγούμενα χιλιόμετρα όταν το αυτοκίνητο πέρναγε ΚΤΕΟ και συγκρίνεις κάπως έτσι και ο μάστορας
Και ας και εισαγόμενο το αυτοκίνητο όλα βρίσκονται
 
Κουμπάρος μου πήγε είδε αυτοκίνητο έδωσε προκαταβολή αλλά με τρόπο έβγαλε φώτο τον αριθμό πλαισίου
Όταν πήγε στο ξενοδοχείο το βράδυ πήρε τηλέφωνο άτομο που ήξερε και δούλευε σε αντιπροσωπεία volkswagen και τον παρακάλεσε να τσεκάρει τον αριθμό
Ακριβώς δεν θυμάμαι αλλά είχε σίγουρα κατεβασμένα περισσότερα από διακόσιες χιλιάδες χιλιόμετρα
Το πρωί πήγε πήρε την προκαταβολή και αντίο
 
Όταν το αμάξι είναι από Ελλάδα και είναι άνω των 4 ετών, μπορείς εύκολα να δεις τα χλμ από την τελευταία φορά που έχει περάσει ΚΤΕΟ.
Από εξωτερικό πρέπει να περάσει ΚΤΕΟ για να ταξινομηθεί. Πλέον μπορείς να δεις τα χλμ που είχε το αμάξι όταν εκτελωνίστηκε. Παλιότερα τα ΚΤΕΟ με το τελωνείο δεν επικοινωνούσαν και γινόταν το έλα να δεις.
Αν τα χλμ έχουν γυρίσει πίσω στο εξωτερικό, πριν εισαχθεί το αυτοκίνητο, μπορείς να το βρεις με ειδικό λογισμικό.
Τα αυτοκίνητα που κατασκευάστηκαν(περίπου) από το 2017 και μετά έχουν ένα σύστημα για να μη γυρίζει πίσω το κοντέρ ή να φαίνεται ότι έχει πειραχθεί. Όταν θα αρχίσουν να πουλιούνται ως μεταχειρισμένα θα έχει λυθεί αυτό το πρόβλημα.
 
Παιδιά ενδιαφέρομαι για ενα jimny αλλά έχει γίνει αλλαγή κινητήρα (ή μπλοκ δεν κατάλαβα καλά) από ένα vitara 1.6. Το αυτοκίνητο αν βγάλεις τον θετικό πόλο και τον ξαναβάλεις μπερδεύει και πρέπει να κάνεις κάτι αλχημείες με τα ρεύματα και μετά από λίγο στρώνει.
Τι μπορεί να φταίει.
Προβληματίζομαι για την αγορά ...
 
Παιδιά ενδιαφέρομαι για ενα jimny αλλά έχει γίνει αλλαγή κινητήρα (ή μπλοκ δεν κατάλαβα καλά) από ένα vitara 1.6. Το αυτοκίνητο αν βγάλεις τον θετικό πόλο και τον ξαναβάλεις μπερδεύει και πρέπει να κάνεις κάτι αλχημείες με τα ρεύματα και μετά από λίγο στρώνει.
Τι μπορεί να φταίει.
Προβληματίζομαι για την αγορά ...
μακριααα απο μετετροπεςς,,βρες και παρε ενα καθαρω να εχης το κεφαλακισου υσηχωωω βασιληη ;)
 
Παιδιά ενδιαφέρομαι για ενα jimny αλλά έχει γίνει αλλαγή κινητήρα (ή μπλοκ δεν κατάλαβα καλά) από ένα vitara 1.6. Το αυτοκίνητο αν βγάλεις τον θετικό πόλο και τον ξαναβάλεις μπερδεύει και πρέπει να κάνεις κάτι αλχημείες με τα ρεύματα και μετά από λίγο στρώνει.
Τι μπορεί να φταίει.
Προβληματίζομαι για την αγορά ...

ΜΗΝ πας ''κοντά''.......αλαργα.....παρε δρομο...και φυγε Βασιλη !!!
 
Back
Top