Suzuki Jimny

Εν τω μεταξύ κοίταζα τις αγγελίες, ήθελα οπωσδήποτε πάλι JIMNY !!! Έβλεπα διάφορα, αλλά δεν ...!!! Την ημέρα που αποφάσισα να μην επισκευάσω το παλιό, πέτυχα για καλή μου τύχη μάλλον, αγγελία της εδώ αντιπροσωπείας αυτό, πήρα τηλέφωνο κατευθείαν, πήγα και το είδα, και το έκλεισα !!! Φαίνεται καλή περίπτωση, πολύ προσεγμένο, με εγγύηση της εδώ αντιπροσωπείας, αγορασμένο από εδώ, με όλα τα σέρβις του στην αντιπροσωπεία (όπως έκανα και εγώ), με ΚΤΕΟ, καινούργια μπαταρία, καινούργια λάστιχα, με όλα τα έξτρα όπως και το δικό μου, και με 40.000 χλμ μόνο. Τώρα, θα δείξει στο μέλλον, ελπίζω ότι έκανα καλή αγορά. Πάντως φαίνεται ότι ο προηγούμενος ιδιοκτήτης ήταν πολύ ψείρας (πολύ περισσότερο από εμένα) και το πρόσεχε πολύ, και κρατούσε σημειώσεις για τα πάντα!!!
Το μόνο μείον τα υψηλά τέλη κυκλοφορίας, 395€, λόγω της νομοθεσίας για τους ρύπους με τη δαιμονοποίηση του διοξειδίου του άνθρακα !!! Αλλά δε με νοιάζει, δόξα τω θεώ δεν κολλάω για 400€, την υγεία μας να έχουμε μόνο ... Και να παν να γ@...θούνε όλοι οι πολιτικοί της Ε.Ε.
Καλορίζικο, καλοτάξιδο Στέλιο, να εισαι γερός να το χαρείς!
 
Αν ο υπολογισμός της αξίας έχει γίνει σωστά τότε δεν υπάρχει καμία αδικία. Δεν είναι δυνατόν να σου δώσει η ασφαλιστική τα λεφτά της αξίας ενός Καινούργιου.
Καλημερα
Βασιλη
Φιλε δεν μικαω για εσενα σαν ασφαλιστη αλλα μην μου πεις οτι οι ασφαλειες στο τελος γα βγουν και χαμενες φιλε!
Δεν θελω να δωσει τα λεφτα ενος καινουργιου
Αλλα αυτο που λεω ισχυει
Το χαμηλωμα της αξιας για τις ασφαλειες παει γονα με ενα σωρο δικαιολογιες
Μεταχειρισμενα ανταλακτηκα κλπ
Το ιστορικο του αυτοκινητου και η κατασταση του παει περιπατο
Δεν ειμαι απολυτος αλλα εδω αυτο γινεται συνηθως
Μακαρι εκει να μην ειναι ετσι
Πχ μπαινει στην ιδια αξια ενα κυπριακο αυτοκινητο απο αντιπροσωπεια με σωστο ιστορικο με ενα εισοαγωμενο αγγλιας με αγνωστο ιςτορικο και γυρισμενα χιλιομετρα
Ε δεν ειναι το ιδιο αδερφε!
 
Εν τω μεταξύ κοίταζα τις αγγελίες, ήθελα οπωσδήποτε πάλι JIMNY !!! Έβλεπα διάφορα, αλλά δεν ...!!! Την ημέρα που αποφάσισα να μην επισκευάσω το παλιό, πέτυχα για καλή μου τύχη μάλλον, αγγελία της εδώ αντιπροσωπείας αυτό, πήρα τηλέφωνο κατευθείαν, πήγα και το είδα, και το έκλεισα !!! Φαίνεται καλή περίπτωση, πολύ προσεγμένο, με εγγύηση της εδώ αντιπροσωπείας, αγορασμένο από εδώ, με όλα τα σέρβις του στην αντιπροσωπεία (όπως έκανα και εγώ), με ΚΤΕΟ, καινούργια μπαταρία, καινούργια λάστιχα, με όλα τα έξτρα όπως και το δικό μου, και με 40.000 χλμ μόνο. Τώρα, θα δείξει στο μέλλον, ελπίζω ότι έκανα καλή αγορά. Πάντως φαίνεται ότι ο προηγούμενος ιδιοκτήτης ήταν πολύ ψείρας (πολύ περισσότερο από εμένα) και το πρόσεχε πολύ, και κρατούσε σημειώσεις για τα πάντα!!!
Το μόνο μείον τα υψηλά τέλη κυκλοφορίας, 395€, λόγω της νομοθεσίας για τους ρύπους με τη δαιμονοποίηση του διοξειδίου του άνθρακα !!! Αλλά δε με νοιάζει, δόξα τω θεώ δεν κολλάω για 400€, την υγεία μας να έχουμε μόνο ... Και να παν να γ@...θούνε όλοι οι πολιτικοί της Ε.Ε.
Καλημέρα Στέλιο

Καλορίζικο. Πόσο το πήρες το JIMNY με τα 40.000 χλμ. Και του πότε είναι?
Όσο για τέλη κυκλοφορίας, το JIMNY δεν πληρούσε τις ευρωπαϊκές προδοαγραφές ρύπων και για αυτό σταμάτησε η εισαγωγή του στην ΕΕ και τώρα ξανάρχισε αλλά σαν αγροτικό με 2 μόνο καθίσματα και ''καρότσα''.
 
Καλημέρα Στέλιο

Καλορίζικο. Πόσο το πήρες το JIMNY με τα 40.000 χλμ. Και του πότε είναι?
Όσο για τέλη κυκλοφορίας, το JIMNY δεν πληρούσε τις ευρωπαϊκές προδοαγραφές ρύπων και για αυτό σταμάτησε η εισαγωγή του στην ΕΕ και τώρα ξανάρχισε αλλά σαν αγροτικό με 2 μόνο καθίσματα και ''καρότσα''.
Ευχαριστώ, να'σαι καλά Κωστή. Οκτώβρη 2013 η πρώτη άδεια κυκλοφορίας ... 9.900 € ... Θα με συνέφερε καλύτερα να μην είχε βρεθεί αγοραστής για το παλιό, γιατί με απόσυρση το έδιναν 9.500 ... Αλλά ήταν υποχρεωτικό από την ασφαλιστική να το βγάλουν σε πλειστηριασμό, (για να γλυτώσουν όσα μπορούσαν από τα 5000 αποζημίωση που έπρεπε να πάρω) ...
Είχα δει πιο πριν σε αγγελία ένα ίδιο, μοντέλο 2017 με 67.000 χλμ. και τιμή 12.500 !!! σε μια μάντρα εδώ Χανιά ... Αλλά δεν πήγα καν να το δω, αφού βρήκα αυτό, και μάλιστα στην επίσημη αντιπροσωπεία, 15 χρόνια είμαι πελάτης τους, τους ξέρω και με ξέρουν και τους εμπιστεύομαι περισσότερο.
 
Καλημερα
Βασιλη
Φιλε δεν μικαω για εσενα σαν ασφαλιστη αλλα μην μου πεις οτι οι ασφαλειες στο τελος γα βγουν και χαμενες φιλε!
Δεν θελω να δωσει τα λεφτα ενος καινουργιου
Αλλα αυτο που λεω ισχυει
Το χαμηλωμα της αξιας για τις ασφαλειες παει γονα με ενα σωρο δικαιολογιες
Μεταχειρισμενα ανταλακτηκα κλπ
Το ιστορικο του αυτοκινητου και η κατασταση του παει περιπατο
Δεν ειμαι απολυτος αλλα εδω αυτο γινεται συνηθως
Μακαρι εκει να μην ειναι ετσι
Πχ μπαινει στην ιδια αξια ενα κυπριακο αυτοκινητο απο αντιπροσωπεια με σωστο ιστορικο με ενα εισοαγωμενο αγγλιας με αγνωστο ιςτορικο και γυρισμενα χιλιομετρα
Ε δεν ειναι το ιδιο αδερφε!
Καλημέρα Χρύσανθε.
Δεν είμαι ασφαλιστής, απλά δουλεύω σε ασφαλιστική. Αυτά που λες όλα ισχύουν και για αυτό έγραψα ΑΝ έχει υπολογιστεί η αξία σωστά.
 
Ευχαριστώ, να'σαι καλά Κωστή. Οκτώβρη 2013 η πρώτη άδεια κυκλοφορίας ... 9.900 € ... Θα με συνέφερε καλύτερα να μην είχε βρεθεί αγοραστής για το παλιό, γιατί με απόσυρση το έδιναν 9.500 ... Αλλά ήταν υποχρεωτικό από την ασφαλιστική να το βγάλουν σε πλειστηριασμό, (για να γλυτώσουν όσα μπορούσαν από τα 5000 αποζημίωση που έπρεπε να πάρω) ...
Είχα δει πιο πριν σε αγγελία ένα ίδιο, μοντέλο 2017 με 67.000 χλμ. και τιμή 12.500 !!! σε μια μάντρα εδώ Χανιά ... Αλλά δεν πήγα καν να το δω, αφού βρήκα αυτό, και μάλιστα στην επίσημη αντιπροσωπεία, 15 χρόνια είμαι πελάτης τους, τους ξέρω και με ξέρουν και τους εμπιστεύομαι περισσότερο.
1300 cc είναι το αμάξι? βενζίνη?
 
Στέλιο γιατί δεν αγόραζες ένα καινούργιο Duster;
Έχω ακούσει καλά λόγια για τα duster.
Η τιμή τους δεν είναι πολύ μακρυά από αυτά που έδωσες.
Φαντάζομαι γιατί το τζιμνι είναι κατσίκι ενώ το νταστερ πρόβατο :cool:
Δεν ανήκουν στην ίδια κατηγορία Μπιλ. Πολύ καλό το νταστερ.
 
Φαντάζομαι γιατί το τζιμνι είναι κατσίκι ενώ το νταστερ πρόβατο :cool:
Δεν ανήκουν στην ίδια κατηγορία Μπιλ. Πολύ καλό το νταστερ.
10k όμως για 8ετίας αυτοκίνητο.
Αν τα χιλιόμετρα είναι πραγματικά και η κατάσταση καλή τα αξίζει τα χρήματα ... Αν όχι, δεν.
 
10k όμως για 8ετίας αυτοκίνητο.
Αν τα χιλιόμετρα είναι πραγματικά και η κατάσταση καλή τα αξίζει τα χρήματα ... Αν όχι, δεν.
το JIMNY είναι από τα αυτοκίνητα που κρατάνε μεταπωλητική αξία
το ίδιο και το TERIOS
εγώ που ψάχνομαι για ΤΕRIOS βρίσκω 10ετίας στα 8.000 ευρώ
 
το JIMNY είναι από τα αυτοκίνητα που κρατάνε μεταπωλητική αξία
το ίδιο και το TERIOS
εγώ που ψάχνομαι για ΤΕRIOS βρίσκω 10ετίας στα 8.000 ευρώ
Πολύ ωραία αυτοκίνητα και τα TERIOS αλλά σε θέμα ανταλλακτικών πέφτει αποκεφαλισμος από ότι έχω ακούσει
 
Πολύ ωραία αυτοκίνητα και τα TERIOS αλλά σε θέμα ανταλλακτικών πέφτει αποκεφαλισμος από ότι έχω ακούσει

Σε ολα τα μοντελα και αυτ/τα της Daihatsu τα ανταλλακτικα πανακριβα.....σωστα το εχεις ακουσει
Γιωργο!!!!
Ακομα και σε μεταχεισμενα ανταλλακτικα φιλε!!!
 
Ψάχνω και εγώ ένα μεταχειρισμένο παιδιά.
Ποιά να επιλέξω για ψάξιμο ;

Μια πολυ καλη επιλογη ειναι το Jimny Βασιλη. Εαν δεν ''κολλας'' σε τεκμηριο....στα ιδια λεφτα ισως
και λιγοτερα....βρισκεις αξιολογο τζιπ με πολλα κυβικα .... κλασεις ανωτερα του Jimny.
 
Back
Top