SUV

Έχω ένα Grand Vitara του 2007 2.0lt...υπάρχει κανένας συνάδελφος που να έχει το ίδιο αμάξι με αέριο...να με ενημερώσει αν έχει βγάλει βλάβες??

Eω το 1,6αρι της ιδιας χρονολογιας κ με 2 χρονια γκαζι κ κοντα 60000 χλμ με αεριο πριν απο ενα μηνα που το πηγα για ρυθμιση βαλβιδων τα διακενα ειχαν αλλαξει ελαχιστα προς εκπληξη μαλιστα του μηχανικου μου...
Εχω συστημα Zavoli με λαδιερα κ η οδηγηση μου με αεριο ειναι συντηρητικη...
 
Eω το 1,6αρι της ιδιας χρονολογιας κ με 2 χρονια γκαζι κ κοντα 60000 χλμ με αεριο πριν απο ενα μηνα που το πηγα για ρυθμιση βαλβιδων τα διακενα ειχαν αλλαξει ελαχιστα προς εκπληξη μαλιστα του μηχανικου μου...
Εχω συστημα Zavoli με λαδιερα κ η οδηγηση μου με αεριο ειναι συντηρητικη...
Άρη... το αμάξι πόσα χιλιόμετρα έχει συνολικά?
 
Εντάξει σκύλος, αλλά αν κάνεις Αθήνα-Πελασγια για τσίχλες με στάνταρ τετρακίνηση και λάστιχα 235 που φοράει θα σε τρελάνει στη βενζίνη...
θες αλλη μια τετραδα λαστιχα για δρομο ενα συστημα υγραεριου ε καπως θα το διορφωθει ;)
 
Και να θες να το πάρεις...δεν μπορείς! Η Lada δεν έχει άδεια πωλήσεων στην Ευρωπαική Ένωση από το 2012!
Δεν συμφωνω δεν υπηρξε ποτε τετοια απαγορευση
Ακομα και σημερα στην Γερμανια εισαγωνται Lada ακομα και NIVA
Ποιος θα ειχε τα κοτσια να τα βαλει με τον Βλαδιμηρο ;);)
 
Απαγορευση δεν υπαρχει απλα η LADA HELLAS εβαλε λουκετο λογω της ρεμουλας του Ιδιοκτητη της
Μπορεις ομως να το κανεις εισαγωγη απο Γεμανια με 1000 ευρω επιβαρυνση
Με 13 χιλιάρικα αγοράζεις νέο Lada Niva με πέντε πόρτες



Στη Γερμανία η βασική τιμή του πεντάθυρου Niva ξεκινά από 12.990€, ενώ το πιο πλούσιο Urban κοστίζει 14.290€ και μεταξύ άλλων διαθέτει ζάντες αλουμινίου, ηλεκτρικά παράθυρα… μέχρι και θερμαινόμενα καθίσματα!
Σε ότι αφορά τον κινητήρα δεν υπάρχουν αλλαγές και έτσι ο ατμοσφαιρικός τετρακύλινδρος βενζίνης των 1.700 κ.εκ. με τα 83 άλογα συνδυάζεται με μηχανικό 5άρι κιβώτιο και μόνιμη τετρακίνηση. Όσο για τις επιδόσεις το 0-100 ολοκληρώνεται σε 19,0 δλ. (βάστα Τούρκο να γεμίσω!) με τελική στα 140 χλμ./ώρα.

Το μήκος του Niva με τις 5 πόρτες φτάνει τα 4,24 μέτρα (το τρίθυρο είναι μόλις 3,64), ενώ εκτός από το χώρο για τους πίσω επιβάτες και την προσθήκη των θυρών μεγάλωσε και το πορτμπαγκάζ, που πλέον κυμαίνεται από τα 440 έως τα 780 λίτρα (τρίθυρο από 263 έως 504).

Το Niva διατίθεται εδώ και χρόνια στη Ρωσία αλλά μόλις πρόσφατα η Lada αποφάσισε να βγει στις ευρωπαϊκές αγορές ξεκινώντας από την Γερμανία. Ενδιαφέρον θα είχε η εισαγωγή του Niva στην ελληνική αγορά, αλλά κάτι τέτοιο μάλλον θεωρείται απίθανο για πολλούς και διάφορους λόγους (π.χ. ανταγωνισμός, κεφάλαιο, αντιπροσώπευση κ.α.).
 
Και αν χρειαστεις ανταλλακτικα και σερβις; θα πας γερμανια;; η θα περιμενεις 20 μερες να σου φερουν μια βιδα;;

Στο τελος του αρθρου που ανεβασες...το λεει ξεκαθαρα...οτο η εισαγωγη στην Ελλαδα ειναι μαλλον απιθανη!
 
Και αν χρειαστεις ανταλλακτικα και σερβις; θα πας γερμανια;; η θα περιμενεις 20 μερες να σου φερουν μια βιδα;;

Στο τελος του αρθρου που ανεβασες...το λεει ξεκαθαρα...οτο η εισαγωγη στην Ελλαδα ειναι μαλλον απιθανη!
Δεν νομίζω να λείψουν από την ελληνική αγορά ανταλλακτικά από τη στιγμή που ΉΔΗ υπάρχουν κάμποσες χιλιάδες ιδιοκτήτες Lada στην Ελλάδα
 
Και αν χρειαστεις ανταλλακτικα και σερβις; θα πας γερμανια;; η θα περιμενεις 20 μερες να σου φερουν μια βιδα;;

Στο τελος του αρθρου που ανεβασες...το λεει ξεκαθαρα...οτο η εισαγωγη στην Ελλαδα ειναι μαλλον απιθανη!
Έχει ακόμα καταστήματα με ανταλλακτικά Lada βρίσκεις τα πάντα από βίδα μέχρι ολόκληρο τρομπετο
 
Το ignis δε μου αρέσει προσωπικά καθόλου. Λες και βρηκαν στα ράφια δύο φανάρια και τα πέταξαν πίσω. Γενικά δε με πείθει και σε ποιότητα.
 
Back
Top