Springer Spaniel

μην σου φαινετε τιποτε παραξενωω της πρωαλες σε καρτερι τσιχλας με τριγυρνουσανε 2 κουνουπιαααα :oops: λεω οχι ρε γαμωτιμουυυ και δεν μπωρεσα να τα τουφεκισω εξ επαφηςςς.hair.
Τίποτα πια δεν είναι η περίεργο απλά τις τελευταίες μέρες με την αλλαγή του καιρού είναι πράγματι τρελό. Απλά ήταν να την πληρώσω το σκυλάκι.
Πιστεύω γιώργος να μας γράψει γιατί είναι όποια εξέλιξη
Όσο για τα κουνούπια Σάκη άστα ,έχουνε γίνει πάντως καιρού.
 
Καλησπέρα,
Τον καλό μου τον τσίμπησε φίδι στο πρόσωπο, σε σημείο που ούτε τρώει, ούτε νερό πίνει. Σήμερα 2η μέρα με όρο και κορτιζόνη. Στη αρχή νομίζαμε ότι είναι σφίγγα αλλά σήμερα ο γιατρός μου είπε ότι ήταν φίδι. Ο σκύλος δεν κουνάει ούτε το βλέμμα κάποιες φορές. Αύριο θα ξαναπάω στον γιατρό και εάν δεν έχει βελτιωθεί η κατάσταση, θα τον κρατήσει στο ιατρείο του. Έχω σκάσει. Οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή.
περαστηκα να πας στον γιατρο και ας δεις λιγη βελτιωση
 
Δυστυχώς ο σκυλακος μου απεβίωσε. Τον πήγα στον γιατρό για 3η μέρα και του έκανε 3η ένεση κορτιζόνης και του έβαλε όρο. Μόλις ήρθα σπίτι, έφυγε. Έχω σκάσει.
Ω ρε φιλε τι λες τώρα ;Μας τσάκησες.
Λυπάμαι πολύ Γιώργο
 
Δυστυχώς ο σκυλακος μου απεβίωσε. Τον πήγα στον γιατρό για 3η μέρα και του έκανε 3η ένεση κορτιζόνης και του έβαλε όρο. Μόλις ήρθα σπίτι, έφυγε. Έχω σκάσει.
Να χάσεις σκυλί από τσίμπημα φιδιού είναι μεγάλη ατυχία
Αλλά να το χάσεις και από τσίμπημα φιδιού που έγινε Ιανουάριο μήνα παραπάει
Κρίμα το σκυλί να πάει έτσι......
 
Να χάσεις σκυλί από τσίμπημα φιδιού είναι μεγάλη ατυχία
Αλλά να το χάσεις και από τσίμπημα φιδιού που έγινε Ιανουάριο μήνα παραπάει
Κρίμα το σκυλί να πάει έτσι......
Πρέπει να έπεσα και σε μαλακα γιατρό. Το σκυλί είχε να φάει 5 μέρες και ο γιατρός μου είπε ότι μόνο όρο και κορτιζόνη χρειάζεται και ζει ένα μήνα χωρίς φαΐ. Είναι δυνατόν αυτή η ράτσα να ζει ένα μήνα χωρίς φαγητό?! Έπρεπε να το είχα πάει σε κλινική. Με ξεγέλασε που δεν πέθανε αμέσως κ έζησε άλλες 5 μέρες και πίστεψα ότι θα ζήσει. Άργησε και να φανεί και να το καταλάβουμε κ πήγε στο γιατρό μετά από 3 μέρες. Η ατυχία είναι ατυχία και ειναι βαρύ, αλλά αν νιώθεις και υπεύθυνος είναι ασήκωτο.
 
Εσυ μην νιώθεις υπεύθυνος γιατί έκανες ότι μπορουσες κ ότι έπρεπε να κάνεις..
Να είσαι καλά να θυμασαι το φιλαράκι σου κ όταν έρθει στα χέρια σου κάποιο άλλο να του δώσεις το όνομα του....

Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως γίνεται ο σκυλος που δέχτηκε δαγκωμα φιδιού κ προφανώς πηγε έγκαιρα στον κτηνιατρο να καταλήξει μετα απο τρεις μερες....
Υποτίθεται ότι θα την γλιτωνε εφόσον είχε δωθεί η κατάλληλη φαρμακευτική αγωγή...

Δεν ξέρω μπορεί να σκέφτομαι λάθος γιατί από σκυλιά δεν ξέρω.....
 
Πρέπει να έπεσα και σε μαλακα γιατρό. Το σκυλί είχε να φάει 5 μέρες και ο γιατρός μου είπε ότι μόνο όρο και κορτιζόνη χρειάζεται και ζει ένα μήνα χωρίς φαΐ. Είναι δυνατόν αυτή η ράτσα να ζει ένα μήνα χωρίς φαγητό?! Έπρεπε να το είχα πάει σε κλινική. Με ξεγέλασε που δεν πέθανε αμέσως κ έζησε άλλες 5 μέρες και πίστεψα ότι θα ζήσει. Άργησε και να φανεί και να το καταλάβουμε κ πήγε στο γιατρό μετά από 3 μέρες. Η ατυχία είναι ατυχία και ειναι βαρύ, αλλά αν νιώθεις και υπεύθυνος είναι ασήκωτο.
Σε καταλαβαινω απολυτα Κωστα.
Νοιωθω και γω υπευθυνος για το σκυλακι μου,για τους ιδιους λογους που νοιωθεις και συ.
Δεν ειδα το αρχικο σου μηνυμα νωριτερα.
Θα σε ειχα συμβουλεψει να παρεις οπωσδηποτε και 2η,3η,μην σου πω και 4η γνωμη.
Θα σου προτεινα επισης και γιατρο....
Πολυ κριμα...
 
Εσυ μην νιώθεις υπεύθυνος γιατί έκανες ότι μπορουσες κ ότι έπρεπε να κάνεις..
Να είσαι καλά να θυμασαι το φιλαράκι σου κ όταν έρθει στα χέρια σου κάποιο άλλο να του δώσεις το όνομα του....

Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως γίνεται ο σκυλος που δέχτηκε δαγκωμα φιδιού κ προφανώς πηγε έγκαιρα στον κτηνιατρο να καταλήξει μετα απο τρεις μερες....
Υποτίθεται ότι θα την γλιτωνε εφόσον είχε δωθεί η κατάλληλη φαρμακευτική αγωγή...

Δεν ξέρω μπορεί να σκέφτομαι λάθος γιατί από σκυλιά δεν ξέρω.....
Όχι δεν θέλω να έρθει στα χέρια μου άλλο, ούτε στο βουνό δεν θέλω να πάω. Δεν πήγε έγκαιρα στον γιατρό, πήγε μετά από 3 μέρες. Αν είχε φανεί νωρίτερα ήταν είχαμε σκεφτεί το ενδεχόμενο νωρίτερα ή αν το ειχα παει σε αλλον γιατρό, μπορεί να το είχα προλάβει. Μετά από 3 μέρες πήγα σε γιατρό κ του έκανε ένεση κ μου λεει θα ζήσει κ πήγα κ την επόμενη μέρη κ την 3η μέρα που πήγα, μας άφησε.
 
Όχι δεν θέλω να έρθει στα χέρια μου άλλο, ούτε στο βουνό δεν θέλω να πάω.
Σε καταλαβαίνω απολυτα γιατί είναι φρέσκο το συμβάν...
Έτσι έλεγα κ εγω καποτε όταν "έχασα" την..γάτα μου κ ήταν κ Πρωτοχρονιά μετα απο 12 χρονια συντροφιάς..
Πέρασε ο καιρός κ βρέθηκε άλλος γάτος.......


Δεν πήγε έγκαιρα στον γιατρό, πήγε μετά από 3 μέρες. Αν είχε φανεί νωρίτερα ήταν είχαμε σκεφτεί το ενδεχόμενο νωρίτερα ή αν το ειχα παει σε αλλον γιατρό, μπορεί να το είχα προλάβει. Μετά από 3 μέρες πήγα σε γιατρό κ του έκανε ένεση κ μου λεει θα ζήσει κ πήγα κ την επόμενη μέρη κ την 3η μέρα που πήγα, μας άφησε.
Μπορεί να ήταν για να γίνει.....
Όλοι μας κάτι έχουμε γραμμένο πανω στο κούτελο μας..........

Κρίμα κριμα κρίμα αλλά δυστυχώς δεν μπορεί να αλλάξει κάτι...
Υπομονή κ κυρίως μην ρίχνεις την ευθυνη πανω σου......
 
Λοιπαμε που θα το γραψω αλλά ο σκύλος χάθηκε από απανωτά λαθει γιατρού και ιδιοκτήτη κρημα
Έχεις δίκιο. Άργησα να καταλάβω τι έχει γίνει κ δν μου πήγαινε το μυαλό σε φιδι τετοια εποχή. Πηγα σε έναν γιατρό και μου είπε οτι θα γίνει καλά.. οποτε δεν σκέφτηκα να το ψάξω παραπάνω. Το αποτέλεσμα δεν αλλάζει τώρα κ όλο αυτό με στοιχειώνει.
 
Έχεις δίκιο. Άργησα να καταλάβω τι έχει γίνει κ δν μου πήγαινε το μυαλό σε φιδι τετοια εποχή. Πηγα σε έναν γιατρό και μου είπε οτι θα γίνει καλά.. οποτε δεν σκέφτηκα να το ψάξω παραπάνω. Το αποτέλεσμα δεν αλλάζει τώρα κ όλο αυτό με στοιχειώνει.
Αυτά είναι μαθήματα ζωησ όλοι μας τα έχουμε πάρει λίγο η πολύ… προχωράμε παρακάτω…βρες και πάρε άλλο σιγουρα θα σου κάνει καλο
 
Πρέπει να έπεσα και σε μαλακα γιατρό. Το σκυλί είχε να φάει 5 μέρες και ο γιατρός μου είπε ότι μόνο όρο και κορτιζόνη χρειάζεται και ζει ένα μήνα χωρίς φαΐ. Είναι δυνατόν αυτή η ράτσα να ζει ένα μήνα χωρίς φαγητό?! Έπρεπε να το είχα πάει σε κλινική. Με ξεγέλασε που δεν πέθανε αμέσως κ έζησε άλλες 5 μέρες και πίστεψα ότι θα ζήσει. Άργησε και να φανεί και να το καταλάβουμε κ πήγε στο γιατρό μετά από 3 μέρες. Η ατυχία είναι ατυχία και ειναι βαρύ, αλλά αν νιώθεις και υπεύθυνος είναι ασήκωτο.
ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΑ ΦΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΝΑΡΚΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΗΤΑΝ ΤΟ ΔΗΛΗΤΗΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΘΕΝΕΣ.ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝ ΣΚΟΡΠΙΟΣ?ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΣΩΣΤΗ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ.
 
Back
Top