Spinning

Προλάβαμε στις καθυστερήσεις...και βγάλαμε το πρώτο καλαμάρι της σεζόν χωρίς να ξέρουμε αν και πότε θα ξαναπάμε.
Γέμισαν οι παραλίες της Αττικής από ψαράδες λόγω των μέτρων και έπρεπε στις 10 να είμαστε όλοι για νάνι. Που θα βγάλει αυτή η κατάσταση δεν ξέρω...
 

Attachments

  • IMG_20210102_220458.jpg
    IMG_20210102_220458.jpg
    267,7 KB · Προβολές: 32
Γιαυτό το λόγω κάνω spinning μόνο απο προβλήτα λιμανιού ;)
Καλά το κάνεις Βαγγέλη. Εγώ κατάφερα και πήγα ένα ψάρεμα μόνο πριν φύγω για να δοκιμάσω και το καινούριο καλάμι. Ένα μεγάλο καλαμάρι πήρα και άλλο ένα που χτύπησε 2 φορές και δεν καρφώθηκε. Πέρυσι οι καραντίνες έκοψαν την καλή περίοδο των λαβρακιων και μετά των καλαμαριών. Ελπίζω να τελειώσει αυτό το πράγμα μέχρι το Πάσχα για να μη χάσουμε και δεύτερη σεζόν λαβρακιών. Οι φίλοι βασικά γιατί εγώ θα τα ψαρέψω λίγες μέρες στην άδεια μου μόνο.
(φώτο αρχείου)
labrax2.png
 
Παναγιώτη μπράβο, φαντάζομαι θα έκανε τρελό τράβηγμα!!!
Από φαγητό τι λένε οι γουλιανοί ;;;
Ήταν μια μάχη 20 λεπτών και παιχνίδι με φρένα κ τράβηγμα. Από φαγητό είναι νόστιμο ψάρι αλλά πιο νόστιμα είναι τα μικρά 5-8 κιλά
 
Στον πηνίο μπαίνεις man κ βγαίνεις x men ...εγώ βγήκα πράσινος‼️‼️πολύ μόλυνση ,κριμα
Τα τελευταία χρόνια ο Πηνειός έχει καθαρίσει έχουν πέσει πρόστιμα σε διάφορα εργοστάσια κ είναι σε καλό επίπεδο το ποτάμι, ακόμα κ σε κάποια μέρη έχουν εμφανιστεί καραβίδες που αυτά τα ζώα θέλουν πεντακάθαρο νερό για να ζήσουν.
 
Τα τελευταία χρόνια ο Πηνειός έχει καθαρίσει έχουν πέσει πρόστιμα σε διάφορα εργοστάσια κ είναι σε καλό επίπεδο το ποτάμι, ακόμα κ σε κάποια μέρη έχουν εμφανιστεί καραβίδες που αυτά τα ζώα θέλουν πεντακάθαρο νερό για να ζήσουν.
Αν,καραβίδες‼️‼️‼️ τότε είναι πεντακάθαρα ,πώς γίνεται όμως ,τη στιγμή που ένα σωρό μολυσμένα ποτάμια καταλήγουν εκεί; anyway χαίρομαι που άκουσα....για καραβίδες στον πηνίο‼️
 
Το επισημαίνω όχι μόνο για το μέγεθος του μεγάλου καλαμαριού, όσο για τις αρματωσιές που δείχνει, αλλά και για το κανάλι όσοι δεν το έχουν ξαναδεί ...
Στην Κροατία έχουν πολύ καλούς σπινεράδες. Τους αρέσει όσο και σε εμάς τους Έλληνες. Πολύ καλό, δεν το ήξερα το κανάλι.
 
Back
Top