Spinning

Άτιμα ψάρια...και έχουν και δυνατό τράβηγμα
Στο strike λέω γίναμε!Καλαμάρι σωλήνα ίσα με τον Παπανικολή.Στο πρώτο κεφάλι λέω κάτι δεν πάει καλά... παίρνει φρένα... λέω δεν είναι καλαμάρι αλλά η Νέσι της Σκωτίας...κραπ! - 15€
 
Η πρώτη μου συναγρίδα αν και μικρή και το πρώτο ψάρι με τον νέο μου μηχανισμό. Ποσο όμορφο ψάρι είναι ρε παιδιά; Πανέμορφο!!

View attachment 87114
Είναι πολύ όμορφη... Κ εγώ μέχρι εκεί έχω βγάλει στο Lrf αλλά έχω βάλει στόχο μια στο 1,5 κιλό να γουστάρουμε...
 
Είναι πολύ όμορφη... Κ εγώ μέχρι εκεί έχω βγάλει στο Lrf αλλά έχω βάλει στόχο μια στο 1,5 κιλό να γουστάρουμε...
Φίλος έπεσε σε κοπάδι με πολύ μικρά ψαρια και εβγαλε πάνω από 20. Δεν κράτησε καμία εννοείται. Τραβάνε καλά όμως!
 
1 ωρα μαθαινα μπάνιο το sparrow 115 τίποτα και τελικα κτυπάει σε μια σιλικόνη κοκκινοπη ουτε ξερω πως λέγεται ,κοιτα να δεις που στα τελευταία θα το πιστέψω πως εγινα και ψαρας !
 
Το σούρουπο με βρήκε πάνω στα βράχια αλλά λόγω του κυματισμού που επικρατούσε από την πίσω πλευρά μου ηταν αδύνατον να σταθώ....
Έτσι γύρισα πίσω να κάνω λιγες βολές στο λιμανάκι που η θάλασσα εκεί ήταν χαρτί να γράψεις.....
Έπειτα από αρκετές ρίψεις πήρα δυο μικρά "αγγίγματα" κ αμέσως μετά το άρπαξε για τα καλά (στην ίδια βολή)...
Το max rap δεν άργησε να βγει έξω με ένα λουτσο πανω του....
Συνέχισα αλλάζοντας διαφορά τεχνητά για να καταλήξω στο sasuke όπου μου εδωσε έναν ακόμα.....

 
Ρε παιδιά αυτό που γίνεται εδώ και κάνα δεκαπενθήμερο δε ξέρω αν συμβαίνει στα μέρη σας. Έχουν μπει κάθε λογής λουτσοι μικροί - μεγαλοι- τέρατα και δε χτυπάνε με τίποτα..μιλάμε για εκατοντάδες ψάρια και όσοι έχουν πάρει ψάρι είναι επειδή χτυπούσαν τα τεχνητά για να τα διώξουν και όχι να το φάνε. Το καλό είναι ότι έχει παλαμίδες σε καλά μεγέθη,πάνω από 2 κιλά ψάρια. Και ευχαριστιόμαστε φρένα
 
Ρε παιδιά αυτό που γίνεται εδώ και κάνα δεκαπενθήμερο δε ξέρω αν συμβαίνει στα μέρη σας. Έχουν μπει κάθε λογής λουτσοι μικροί - μεγαλοι- τέρατα και δε χτυπάνε με τίποτα..μιλάμε για εκατοντάδες ψάρια και όσοι έχουν πάρει ψάρι είναι επειδή χτυπούσαν τα τεχνητά για να τα διώξουν και όχι να το φάνε. Το καλό είναι ότι έχει παλαμίδες σε καλά μεγέθη,πάνω από 2 κιλά ψάρια. Και ευχαριστιόμαστε φρένα
Είναι σε περίοδο αναπαραγωγής. Πήγαινε όσο περισσότερο μπορείς γιατί μόλις αποχύσουν θα τρώνε σαν τρελοί. Τότε θα θέλει σύνεση! Έχει πολλούς λούτσους φέτος!
 
Ρε παιδιά αυτό που γίνεται εδώ και κάνα δεκαπενθήμερο δε ξέρω αν συμβαίνει στα μέρη σας. Έχουν μπει κάθε λογής λουτσοι μικροί - μεγαλοι- τέρατα και δε χτυπάνε με τίποτα..μιλάμε για εκατοντάδες ψάρια και όσοι έχουν πάρει ψάρι είναι επειδή χτυπούσαν τα τεχνητά για να τα διώξουν και όχι να το φάνε. Το καλό είναι ότι έχει παλαμίδες σε καλά μεγέθη,πάνω από 2 κιλά ψάρια. Και ευχαριστιόμαστε φρένα
Μεχρι να γινει αυτο που σου λεει ο @Vasilis (δικιο εχει),δοκιμασε να φτιαξεις ενα συστημα με ζωντανο,αν μπορεσεις να βρεις ζωντανο,πχ ζαργανες ή αθερινες...
 
Είναι σε περίοδο αναπαραγωγής. Πήγαινε όσο περισσότερο μπορείς γιατί μόλις αποχύσουν θα τρώνε σαν τρελοί. Τότε θα θέλει σύνεση! Έχει πολλούς λούτσους φέτος!
Αμα έχει πολλούς και χοντρούς λούτσους να ειδοποιήσετε κάτι τηλεπερσόνες;)
 
Μεχρι να γινει αυτο που σου λεει ο @Vasilis (δικιο εχει),δοκιμασε να φτιαξεις ενα συστημα με ζωντανο,αν μπορεσεις να βρεις ζωντανο,πχ ζαργανες ή αθερινες...
Τη Κυριακή Θοδωρή γινόταν πανικός από παλαμίδες πριν καν ξημερώσει,μου χτυπάει μια που σχεδόν δε τράβηξε,νομίζαμε πως είναι λουτσος,με το που την πήραν χαμπάρι οι κύριοι ,άρχισαν όλοι τις επιθέσεις, ήρθε ευτυχώς πάνω το ψάρι 2700 ήταν με τρεις δαγκώνεις γερές στο σώμα του. Έχεις δίκιο σε αυτό που λες ,αλλά άντε να βρεις ζωντανό τώρα . Θέλουν χρόνο τα χόμπι μας και εμείς παλεύουμε με 1ωρα διαθέσιμη να τα κάνουμε όλα.
 
Back
Top