Spinning

Άλλη μια εξόρμηση χθες βράδυ χωρίς αποτέλεσμα. Το νερό είναι κρύο πολύ για το μέρος που πάω και δεν έχουν κατέβει τα λαυράκια που κυνηγάω. Δοκιμάσω τον νέο μηχανισμό όμως και μου έκανε τρομερή εντύπωση. Ελπίζω το 3ημερο να καταφέρω να τον ματώσω κιόλας! Δεν θυμάμαι άλλη χρονιά τόσο κρύο το νερό. Το έχετε παρατηρήσει και εσείς φέτος ή είναι ιδέα μου;
 
Μια γρήγορη βόλτα με τον αδερφό μου σήμερα για κάνα λουτσο και τονοειδή. Μια ωραία παλαμίδα 3,400 μου έκανε το χατίρι να χτυπήσει στο τεχνητό μου. Έδωσε τη μάχη της αλλά όχι πολλά πράγματα αφού της πήρα τον τσαμπουκα από την αρχή. Ο εξοπλισμός μου ήταν καλάμι tenryu masterplan 8-35, μηχανισμός Shimano stradic 3000, τεχνητό bassday log surf.
IMG_20240317_064335.jpg
 
Μια γρήγορη βόλτα με τον αδερφό μου σήμερα για κάνα λουτσο και τονοειδή. Μια ωραία παλαμίδα 3,400 μου έκανε το χατίρι να χτυπήσει στο τεχνητό μου. Έδωσε τη μάχη της αλλά όχι πολλά πράγματα αφού της πήρα τον τσαμπουκα από την αρχή. Ο εξοπλισμός μου ήταν καλάμι tenryu masterplan 8-35, μηχανισμός Shimano stradic 3000, τεχνητό bassday log surf.
View attachment 86926

Μπράβο Μάνο, βάλτους τα γυαλιά... για να σταματήσουν κάποιες φαρμακόγλωσσες να μιλάνε περί απόχης .big smile.

Σκίστη στη μέση, πετάλι, και μισή στη σχάρα και μισή λακέρδα!
 
Μπράβο Μάνο, βάλτους τα γυαλιά... για να σταματήσουν κάποιες φαρμακόγλωσσες να μιλάνε περί απόχης .big smile.

Σκίστη στη μέση, πετάλι, και μισή στη σχάρα και μισή λακέρδα!
Καλά έχουν μείνει πολύ πίσω όλοι αυτοί αλλά είμαι μεγάλη ψυχή και δεν λέω τπτ. Παντελή μες το μυαλό μου είσαι. Η μισή είναι σε αλατόνερο και η άλλη μισή σε σκέτο νερό να ξεματωσει καλά και να μπει κάρβουνο.
 
Καλά έχουν μείνει πολύ πίσω όλοι αυτοί αλλά είμαι μεγάλη ψυχή και δεν λέω τπτ. Παντελή μες το μυαλό μου είσαι. Η μισή είναι σε αλατόνερο και η άλλη μισή σε σκέτο νερό να ξεματωσει καλά και να μπει κάρβουνο.
Πες αληθεια ρε
Ο Βασιλης ειναι στην φωτο
Και δεν μπορεις να με κατηγορησεις γιατι δεν ξεχωριζετε
 
Καλά έχουν μείνει πολύ πίσω όλοι αυτοί αλλά είμαι μεγάλη ψυχή και δεν λέω τπτ. Παντελή μες το μυαλό μου είσαι. Η μισή είναι σε αλατόνερο και η άλλη μισή σε σκέτο νερό να ξεματωσει καλά και να μπει κάρβουνο.
Εγώ θα την πήγαινα σε στράτζα να την κάνω φαράσι.
 
Μια γρήγορη βόλτα με τον αδερφό μου σήμερα για κάνα λουτσο και τονοειδή. Μια ωραία παλαμίδα 3,400 μου έκανε το χατίρι να χτυπήσει στο τεχνητό μου. Έδωσε τη μάχη της αλλά όχι πολλά πράγματα αφού της πήρα τον τσαμπουκα από την αρχή. Ο εξοπλισμός μου ήταν καλάμι tenryu masterplan 8-35, μηχανισμός Shimano stradic 3000, τεχνητό bassday log surf.
View attachment 86926
Log surf forevaaaaaa
Μπραβο Βασίλη
 
Καλά μεγάλες περκες και χοντροί χάνοι στο τηγάνι είναι κορυφή! Αλλά και η παλαμίδα καλή είναι. Βασικά ψαρακι φρέσκο και ας είναι και πετρογοβιοι....
Σπαθες και κυνηγοί να μην είναι μόνο και ισχύει ναι Δημήτρη
Το φρέσκο είναι το πιο νόστιμο
 
Γ
Σπάθα δεν έχω δοκιμάσει ποτέ. Κυνηγούς έχω πιάσει αρκετούς και όντως δεν αξίζουν και πολλά πράματα....
Για μενα ισως το μονο ψαρι αλμυρου νερου που δεν αξιζει μια γευστικα περε μονο σαν ψαρεμα

Η σπαθα τι ειναι;
Τον λουτσο λετε;
 
Back
Top