Remington Team

Καλο απογευμα σε ολους.Να προσθεσω και να ενισχυσω το λογο σου πως φιλικη μου παρεα στο Εβρο κοντα στα συνορα που τους επισκεπτομαι κυνηγητικα και ενω κυνηγουν αγριογουρουνο και μονο πολυ εμπειρη παρεα με μεγαλη ετησια καρπωση επωλησαν οτι οπλο εχε ο καθενας απο την παρεα απο την στιγμη που διαπιστωσαν πων επεφταν τα ζωα απο τουφεκια μιας Ρεμι 1187.Στη συνεχεια πηραν το επομενο Βersa max και σημερα ολοι τους εχουν Remi και μονο .Αυτοι οι συναδελφοι μηπως εχουν να μας πουν κατι;Eγω προσωπικα τους εχω ζησει απο κοντα και δεν ακουνε τιποτε αλλο απο αυτο που εμεις διαπιστωσαμε στη πραξη με τα ματια μας.Τα συμπερασματα δικα σας .Αλλο κυριοι το χαρτι και ο τενεκες και αλλο το ζωντανο θηραμα .Πραγματι τα Remi ειναι μια καλη συγουρια με τα οσα αρνητικα και αν κουβαλανε μαζι τους .
Φιλε επειδή την τουφεκια αυτην στα γουρούνια την εχω ζήσει ειναι απίστευτη και ολο στο μυαλό μου γυρνανε ξέρει ο κόσμος τι εργαλείο κραταει στα χέρια του
 
Όχι δεν ειχαν τα ιδια σκοτωματα για παράδειγμα δεν γίνεται να τουφεκας ενα γουρουνι να σου τρωει τεσσερα πέντε φυσιγγια και να γινετε λουης και με την Remington να ρίχνεις ένα και να σωργιαζετε και μιλαμε και σε αποστασεις και για μένα η Remington δεν κοιταει τι φυσιγγι θα βάλεις μεσα δεν διαλεγει μέχρι τωρα απο οταν πηρα Remington δεν χανω σχεδον τπτ ενω με την benelli παει το βρυσιδι γονα
το ιδιο ειχα παθει και γω με μια μ2 μεχρι που την εστειλα στον αγυριστο και βρηκα παλι την υγεια μου με την 1100 και την 1187
 
Η m2 ψιλοτουφεκανε λίγο μην παθιαζεστε έτσι.... πιθανός δεν περνανε τα ίδια σκάγια τα ζωντανά .

Ότι είναι ανώτερη η ρεμικτον από την μπενελι ας που ένα 2-3% το δέχομαι και το ξέρω αλλά δεν είναι τόσο τεράστια η διαφορά ειδικά στα χοντρά σκάγια.

Σας το λέω που έχω 1100 και μαξους και ραφαελο
 
Η m2 ψιλοτουφεκανε λίγο μην παθιαζεστε έτσι.... πιθανός δεν περνανε τα ίδια σκάγια τα ζωντανά .

Ότι είναι ανώτερη η ρεμικτον από την μπενελι ας που ένα 2-3% το δέχομαι και το ξέρω αλλά δεν είναι τόσο τεράστια η διαφορά ειδικά στα χοντρά σκάγια.

Σας το λέω που έχω 1100 και μαξους και ραφαελο
Δεν είναι οτι ψυλοτουφεκανε δεν κοβουνε και την ραφαελο δοκιμασμενη την εχω και την special luso η remington μονο μια
 
το ιδιο ειχα παθει και γω με μια μ2 μεχρι που την εστειλα στον αγυριστο και βρηκα παλι την υγεια μου με την 1100 και την 1187
Μαλακια εκανες θα επρεπε να της βαλεις μια κανη απο ρεμι η μοσυ που περνει και πολυ φτιαξημο οπως εχουν κανει πολοι μεσα σε αυτους και εγω
 
Μαλακια εκανες θα επρεπε να της βαλεις μια κανη απο ρεμι η μοσυ που περνει και πολυ φτιαξημο οπως εχουν κανει πολοι μεσα σε αυτους και εγω
Δεν το γνωρίζω αυτό απο σε σενα το ακουω
 
Όχι δεν ειχαν τα ιδια σκοτωματα για παράδειγμα δεν γίνεται να τουφεκας ενα γουρουνι να σου τρωει τεσσερα πέντε φυσιγγια και να γινετε λουης και με την Remington να ρίχνεις ένα και να σωργιαζετε και μιλαμε και σε αποστασεις και για μένα η Remington δεν κοιταει τι φυσιγγι θα βάλεις μεσα δεν διαλεγει μέχρι τωρα απο οταν πηρα Remington δεν χανω σχεδον τπτ ενω με την benelli παει το βρυσιδι γονα
Ρωταω επειδη ειμαι ασχετος, το χτυπαγες και δεν ειχε δυναμη η τουφεκια για να καταβαλει το αγριογουρουνο ή δεν σε βοηθουσε το οπλο να το πετυχεις:
 
Ρωταω επειδη ειμαι ασχετος, το χτυπαγες και δεν ειχε δυναμη η τουφεκια για να καταβαλει το αγριογουρουνο ή δεν σε βοηθουσε το οπλο να το πετυχεις:
Δεν ειχε δυναμη η τουφεκια και εχω ρίξει σχεδόν ολα τα φυσιγγια και δεν ειμαι ο μονος ηταν και αλλοι απο την παρεα με ιδια οπλα ουτε καν οι μποιλιες δεν τρυπαγαν το δερμα να περασουν... Ενω η REMINGTON διαμπερες και οπως ειπα και παραπανω δεν διαλεγει φυσιγγια θυραματα τπτ την σηκωσες ξέρεις επεσε
 
Δεν ειχε δυναμη η τουφεκια και εχω ρίξει σχεδόν ολα τα φυσιγγια και δεν ειμαι ο μονος ηταν και αλλοι απο την παρεα με ιδια οπλα ουτε καν οι μποιλιες δεν τρυπαγαν το δερμα να περασουν... Ενω η REMINGTON διαμπερες και οπως ειπα και παραπανω δεν διαλεγει φυσιγγια θυραματα τπτ την σηκωσες ξέρεις επεσε
Με τι δραμια την δουλευεις την remington;
 
Καλησπέρα παιδιά διάβασα λίγο το τη γράφεται και ήθελα να πω και την δικιά μου γνώμη κάτοχος (Remington 1100, benelli comfort, Remington G3) όταν είχα την 1100 είχα πάθει πλάκα με την τουφεκιά της τρομερα σκοτωματα μετά απο χρόνια που πήρα την benelli comfort έσκασα για να το μάθω αλλά όταν το έμαθα μου αρεσε ακόμα ποιο πολύ απο την Remington με την g3 δεν μπορώ να πω γιατί θα αδικήσω το όπλο επειδή δεν μπορούσα να το φέρω στα μέτρα μου.μια χρόνια ήμαστε στον εβρο μεγάλη παρέα και μια μερα είναι ένα παλικάρι ντόπιος που κάθεται και αυτος κοντά μας και όλη τον χαζεύαμε ειχε μια Beretta 390 και εκανέ παπάδες το οπλο το έκανε ότι ήθελε.θελω να καταλήξω ότι όλα τα οπλα είναι καλά.δεν μπορώ να πω ότι η 1100 δεν την λάτρεψα αλλα και για την benelli έχω τις καλύτερες εντυπώσεις φοβερά οπλα ( με όλο το σεβασμό προς όλους ευχαριστώ) ευχαριστώ
 
Back
Top