Remington Team

Οι κανες των Ιταλών που συζητάμε οι απλές κάνουν 15€ η μία σας το έχω ξαναγράψει δε θέλετε να το πιστέψετε.
Σαν μέταλλο, τελειωμένες, οι αμερικανικές πόσο κάνουν τοτε;
 
Last edited:
Σαν μέταλλο, τελειωμένες, οι αμερικανικές πόσο κάνουν τοτε;
Δεν το ξέρω αλλά και ίδια τιμή να τους κοστίζουν ο Ιταλός που πουλάει διπλάσια τιμή και είναι δίπλα σου μας ρίχνει κλέψιμο του θανατά,βέβαια το έχουν και στο αίμα τους αυτοί .
 
Για να δημιουργηθεί μια κάνη ξεκινάει από μια μπάρα μετάλλου με τις προδιαγραφές που ζητάει ο κατασκευαστής.
Η μπάρα πρέπει να τρυπηθεί,να διαμορφωθεί εσωτερικά, να λειανθεί,ενδεχομένως να χρωμιωθει...
Απαιτούνται κάμποσες εργασίες και στάδια στην παραγωγή...
Σαν μπάρα μπορεί να κοστίζει 10-20€ σε τιμές χονδρικής.
Αν προσθέσουμε και το κόστος παραγωγής,τότε σίγουρα τα € γίνονται πολύ περισσότερα...
Αν βάλουμε και το brand name της εταιρίας παραγωγής,ανεβαίνουν ακόμη...


Είναι ένα προϊόν που πωλειται ....όσο κρίνουν και θέλουν!
 
Δηλαδή κάποια στιγμή συνομωτησαν όλες σχεδόν οι εταιρείες και βγάζουν μέτριες χρωμιωμένες κάννες και μόνο κάποιες Αμερικάνικες αντιστάθηκαν;Μας αρέσουν τα παραμυθακια μου φαίνεται.Και μην συγκρινουμε κάννες του κατοσταρικου με των αρκετών χιλιάδων ευρώ.
Δεν είναι θέμα αντίστασης είναι φιλοσοφίας κατασκευής και που και για ποιο λόγο φτιάχνετε το κάθε τι .Μη ξεχνάς ότι η beneli έβγαζε τη cordoba αλλά δεν την είδα πουθενά σε εμάς ενώ στη αμερική πήγαινε κατά εκατοντάδες εκεί που είναι η σοβαρή αγορά έστελνε και πιο σοβαρό όπλο.
 
Δεν είναι θέμα αντίστασης είναι φιλοσοφίας κατασκευής και που και για ποιο λόγο φτιάχνετε το κάθε τι .Μη ξεχνάς ότι η beneli έβγαζε τη cordoba αλλά δεν την είδα πουθενά σε εμάς ενώ στη μερική πήγαινε κατά εκατοντάδες εκεί που είναι η σοβαρή αγορά έστελνε και πιο σοβαρό όπλο.
Σοβαρό ,η ότι θέλει ο πελάτης που είναι και μεγάλος καταναλωτής;
 
Διπλάσια τιμή από ποιόν;
Από τις ρεμινγκτον όταν έχει η μία 1200 και έρχεται από Αμερική και η άλλη 2500 και στη φέρνει κουριεςφ από τη γειτονιά σου.Να μου πεις έχει και beneli προσφορά με 800 € περίπου λέω τώρα που και 300€ να τη πουλήσουν πάλι κέρδος έχουν μιλάω για τις κλασικες που βγαίνουν ακόμη ,για σκέψου είναι σαν τις εκπτώσεις που αγοράζεις 5€ αυτό που είχε 10 και έχει κόστος κατασκευής 1€ και νομίζεις ότι αγόρασε ευκαιρία.Αυτη είναι η αγορά όμως δυστυχώς προσφορά και ζήτηση.
 
Επειδή μιλάω συνεχώς για beneli να ξεκαθαρίσω ότι είναι πλέον ένα σοβαρό βλητικα όπλο από την Κριό και έπειτα και η ssport για μένα ήταν ένα όπλο παρά μα πάρα πολύ δυνατό το είδα και σε εμένα αλλά και σε χέρια αρκετά ικανότερα μου είχε όμως και τις ιδιομορφίες του όπως της έχει και η bereta optima , Remington δεν είναι καμία στη τουφεκιά και μόνο ,γιατί στα υπόλοιπα είναι σε ανώτερο επίπεδο και οι δύο .Και όπως έχω ξαναπεί beneli=αξιοπιστία και ομορφιά ,beteta =αξιοπιστία και βλητική, Remington=βλητική απόδοση και σωστότερο κοντακι.Ο κάθε ένας διαλέγει και παίρνει προς το παρόν το κοινό επιλέγει beneli.
 
Από τις ρεμινγκτον όταν έχει η μία 1200 και έρχεται από Αμερική και η άλλη 2500 και στη φέρνει κουριεςφ από τη γειτονιά σου.Να μου πεις έχει και beneli προσφορά με 800 € περίπου λέω τώρα που και 300€ να τη πουλήσουν πάλι κέρδος έχουν μιλάω για τις κλασικες που βγαίνουν ακόμη ,για σκέψου είναι σαν τις εκπτώσεις που αγοράζεις 5€ αυτό που είχε 10 και έχει κόστος κατασκευής 1€ και νομίζεις ότι αγόρασε ευκαιρία.Αυτη είναι η αγορά όμως δυστυχώς προσφορά και ζήτηση.
Και σε πιο προϊόν δεν γίνεται αυτό πόσο μάλλον ένα αξιόπιστο όπλο που θα αντέξει 2-3 κυνηγετικές ζωές.Η benelli με τά 2500€ μπορεί να πουλάει περισσότερα ιδίως στην Ελλάδα που είναι η καραμπινα πρώτη σε πωλήσεις.
 
Αν δεν κάτσεις κωλο turkey δεν τρως.
Τα ζώα αυτά δεν έχουν δυνατή όσφρηση , έχουν καλή ακοή και το δυνατότερο όπλο τους είναι η όραση τους . Αν ανοιγοκλείσεις τα μάτια σου στο χιλιόμετρο μπορούν να σε δούνε ( που λέει ο λόγος ) . Αυτός είναι ο λόγος που βλέπεις τόσο πολύ παραλλαξη . Πολλοί κυνηγοί κάθονται στο έδαφος σε κορμούς δέντρων και περιμένουν , άλλοι έχουν μικρή σκηνή με καρεκλάκι .
 
Μην αγνοούμε πόσες εκατοντάδες χιλιάδες μπορεί να χρειάζεται να φτιάξεις μια βιοτεχνία όπλων σε βάθος χρόνου ,επενδύσεις σε ερευνα ,μυαλά , προσωπικό , υποδομές ,ενεργειακό κόστος ,λάθη , αστοχίες ,brand name ,κ.α,κ.α
 
Back
Top