Remington Team

Πάντως είναι χρήσιμη η κουβέντα που γίνετε ασχέτως πλάκας.Μπορει κάποιος από εδώ από αυτούς τους συναδέλφους να μου πει ένα ακριβό ντουφέκι από τις σειρές των εταιριών με χρωμιωμενη κανη γιατί στη πλειοψηφία είναι σχεδόν αχρωμιωτα και εδώ επιμενετε στους καλοσχηματισμένους χρωμιωμενους τενεκέδες που απλά πολυβόλουν επειδή δε κάνουν εμπλοκή γιατί η ουσία καταλήγει ότι αυτό ψαχνουν οι περισσότεροι ντουφέκι να μη κάνει εμπλοκη όχι ντουφέκι να προσφέρει το κάτι παραπάνω .Όλα τα ακριβά ντουφέκια είναι αχρωμιωτα σχεδόν και αυτό δε δείχνει τίποτε άλλο παρά καλύτερη ποιότητα ντουφέκιας πως με τόση ευκολία αναιρείται αυτό επειδή μια αχρωμιωτη κανη βρίσκεται σε πιο πολύπλοκο και ίσως πιο προβληματικό μηχανισμό αν αυτό δεν είναι αγνωστικισμός τι είναι δε ξέρω .Τέλος πάντων ο κάθε ένας πιστεύει ότι θέλει δικαίωμα του .
 
Μπορει κάποιος από εδώ από αυτούς τους συναδέλφους να μου πει ένα ακριβό ντουφέκι από τις σειρές των εταιριών με χρωμιωμενη κανη γιατί στη πλειοψηφία είναι σχεδόν αχρωμιωτα
Νομίζω στα πολύ ακριβά στο φτιάχνουν όπως το ζητήσεις
Εάν όχι σε όλα,σε πολλά
Για δίκαννα,για καραμπίνες δεν γνωρίζω εάν οι ακριβότερες είναι στάνταρ αχρωμίωτες
γιατί η ουσία καταλήγει ότι αυτό ψαχνουν οι περισσότεροι ντουφέκι να μη κάνει εμπλοκη
Δεν είναι παράλογο, η αξιοπιστία είναι βασικότατο χαρακτηριστικό ενός όπλου
Ειδικά σε χώρες όπως η δική μας που όταν κάποιος παίρνεις όπλο σε μεγάλο ποσοστό το παντρεύεται ή το κρατάει πολλά χρόνια
Το ίδιο γίνεται και στα αυτοκίνητα, ο Γερμανός θα πάρει καινούργιο και θές σε πέντε θές σε εφτά χρόνια θα το αλλάξει, ο Έλληνας θέλοντας και μη θα το κρατήσει μία δεκαπενταετία στις περισσότερες περιπτώσεις
Ωραία τα hi-tech συστήματα αλλά το απλό έχει λιγότερα για να χαλάσουν
πως με τόση ευκολία αναιρείται αυτό επειδή μια αχρωμιωτη κανη βρίσκεται σε πιο πολύπλοκο και ίσως πιο προβληματικό μηχανισμό
Απλά ζητάνε αυτή η αχρωμίωτη κάννη να είναι σε έναν πιό απλό και λιγότερο <<προβληματικό>> μηχανισμό,γιατί είναι παράλογο, εχθρός του καλού είναι το καλύτερο
Το προβληματικό σε εισαγωγικά γιατί δεν είναι απαραίτητο ότι θα είναι προβληματικό
 
Πάντως είναι χρήσιμη η κουβέντα που γίνετε ασχέτως πλάκας.Μπορει κάποιος από εδώ από αυτούς τους συναδέλφους να μου πει ένα ακριβό ντουφέκι από τις σειρές των εταιριών με χρωμιωμενη κανη γιατί στη πλειοψηφία είναι σχεδόν αχρωμιωτα και εδώ επιμενετε στους καλοσχηματισμένους χρωμιωμενους τενεκέδες που απλά πολυβόλουν επειδή δε κάνουν εμπλοκή γιατί η ουσία καταλήγει ότι αυτό ψαχνουν οι περισσότεροι ντουφέκι να μη κάνει εμπλοκη όχι ντουφέκι να προσφέρει το κάτι παραπάνω .Όλα τα ακριβά ντουφέκια είναι αχρωμιωτα σχεδόν και αυτό δε δείχνει τίποτε άλλο παρά καλύτερη ποιότητα ντουφέκιας πως με τόση ευκολία αναιρείται αυτό επειδή μια αχρωμιωτη κανη βρίσκεται σε πιο πολύπλοκο και ίσως πιο προβληματικό μηχανισμό αν αυτό δεν είναι αγνωστικισμός τι είναι δε ξέρω .Τέλος πάντων ο κάθε ένας πιστεύει ότι θέλει δικαίωμα του .
Δεν υπαρχει κανενα μαγικο ατσαλι, το ατσαλι της κανης πρεπει να εχει σκληροτητα οση χρειαζεται με μια ελαστικοτητα ωστε να μην σπαει. οσο σκληραινεις ενα ατσαλι τοσο πιο ακαμπτο γινεται αλλα ταυτοχρονα σπαει και πιο ευκολα, αυτα ειναι πραγματα πολυ γνωστα, αυτο που μπορει να αλλαζει σε μια κανη(απο αυτα που καταλαβαινω εγω) ειναι λιγο πιο ηπια σκληροτητα μεταλου με μεγαλυτερο παχος που κατα τη βολη αυτη να ταλαντωνει λιγοτερο, εκει ισως η επιχρωμιωση να μην ειναι αξιοπιστη, συν σωστη εσωτερικη διαμορφωση να δινει μια πολυ μικρη βλητικη βελτιωση.
Αυτα υποψιαζομαι εγω χωρις να μπορω να το ψαξω παραπερα......
 
Back
Top