Remington Team

H απλή 18,4-18,5 και η “Pro Bore” 18,6-18,7
Τι εννοείς η απλή?αν εννοείς την sportsman ,το μόνο που αλλάζει είναι τα συνθετικά,πως πωλείται με ένα τσοκ και σε χαρτοκουτο.ενσταση για την βαφή της κάννης,δεν ξέρω αν είναι η ιδια
 
Τι εννοείς η απλή?αν εννοείς την sportsman ,το μόνο που αλλάζει είναι τα συνθετικά,πως πωλείται με ένα τσοκ και σε χαρτοκουτο.ενσταση για την βαφή της κάννης,δεν ξέρω αν είναι η ιδια
Απλή εννοώ αυτή που δεν παίρνει τσοκ “Pro Bore”
 
Καλημέρα σε ολους. Μια βοήθεια απο καποιον που ίσως ετυχε να δει ή να εχει στην κατοχή του μια παλια Remington 58 Sportsman. Εχω εντοπίσει ενα τέτοιο όπλο και πραγματικά όταν την έπιασα στα χέρια μου έχει ένα απίστευτο ζύγισμα. Ίσως είναι το γεγονός ότι είναι εκ κατασκευής τρισφαιρο και η κάνη δεν έχει ρίγα. Με προβληματίζει το γεγονός του μηχανισμού της (αερίων με πιστόνι παρόμοιο με την 11-87). Δεν ξέρω αν υπάρχουν διαθέσιμα ανταλλακτικά. Γενικά το όπλο ίσως δεν είναι αξίας συλλεκτικής αλλά θα με ενδιέφερε μια αναπαλαίωση και να μπορέσω να την κυνηγήσω. Αν κάποιος έχει πληροφορίες για αυτά τα οπλα, θα ήταν ευπρόσδεκτες. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 
Καλημέρα σε ολους. Μια βοήθεια απο καποιον που ίσως ετυχε να δει ή να εχει στην κατοχή του μια παλια Remington 58 Sportsman. Εχω εντοπίσει ενα τέτοιο όπλο και πραγματικά όταν την έπιασα στα χέρια μου έχει ένα απίστευτο ζύγισμα. Ίσως είναι το γεγονός ότι είναι εκ κατασκευής τρισφαιρο και η κάνη δεν έχει ρίγα. Με προβληματίζει το γεγονός του μηχανισμού της (αερίων με πιστόνι παρόμοιο με την 11-87). Δεν ξέρω αν υπάρχουν διαθέσιμα ανταλλακτικά. Γενικά το όπλο ίσως δεν είναι αξίας συλλεκτικής αλλά θα με ενδιέφερε μια αναπαλαίωση και να μπορέσω να την κυνηγήσω. Αν κάποιος έχει πληροφορίες για αυτά τα οπλα, θα ήταν ευπρόσδεκτες. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Καλησπερα θα ειναι το πρωτο σου οπλο?
 
Καλησπερα θα ειναι το πρωτο σου οπλο?
Οχι, εχω ήδη στην κατοχή μου μια Benelli Crio 66 cm, του 2004 και μια Benelli Montefeltro 71 cm. Απλά μου έκανε εντύπωση το ζύγισμα αυτού του όπλου. Δεν ξέρω αν η κατάσταση του είναι πλήρως λειτουργική και αν και κοίταξα στο διαδίκτυο για manual δεν βρήκα κάτι. Η ιδέα της ερώτησης προς την αντιπροσωπεία ίσως βοηθήσει. Ευχαριστώ πάντως.
 
Οχι, εχω ήδη στην κατοχή μου μια Benelli Crio 66 cm, του 2004 και μια Benelli Montefeltro 71 cm. Απλά μου έκανε εντύπωση το ζύγισμα αυτού του όπλου. Δεν ξέρω αν η κατάσταση του είναι πλήρως λειτουργική και αν και κοίταξα στο διαδίκτυο για manual δεν βρήκα κάτι. Η ιδέα της ερώτησης προς την αντιπροσωπεία ίσως βοηθήσει. Ευχαριστώ πάντως.
Ειναι τελειως διαφορετικο οπλο απο την 1187 και την 1100 .δεν νομιζω να βρεις αντακα εδω στην ελλαδα. Στην αντ/πεια παιζει να μην την εχουν ξανακουσει σαν οπλο κα να την μπερδευουν με την 1148
 
Καλημέρα σε ολους. Μια βοήθεια απο καποιον που ίσως ετυχε να δει ή να εχει στην κατοχή του μια παλια Remington 58 Sportsman. Εχω εντοπίσει ενα τέτοιο όπλο και πραγματικά όταν την έπιασα στα χέρια μου έχει ένα απίστευτο ζύγισμα. Ίσως είναι το γεγονός ότι είναι εκ κατασκευής τρισφαιρο και η κάνη δεν έχει ρίγα. Με προβληματίζει το γεγονός του μηχανισμού της (αερίων με πιστόνι παρόμοιο με την 11-87). Δεν ξέρω αν υπάρχουν διαθέσιμα ανταλλακτικά. Γενικά το όπλο ίσως δεν είναι αξίας συλλεκτικής αλλά θα με ενδιέφερε μια αναπαλαίωση και να μπορέσω να την κυνηγήσω. Αν κάποιος έχει πληροφορίες για αυτά τα οπλα, θα ήταν ευπρόσδεκτες. Ευχαριστώ εκ των
προτέρων!
Ίσως σε βοηθήσει το παρακάτω άρθρο, αναφέρει πως έχει πολλά κοινά μέρη με την 870
https://www.fieldandstream.com/blast-from-past-refurbished-remington-model-58/
 
Ο σιδηρόδρομος της, σηκώνει κ τον υπερσιβηρικό‼️οι βάσεις σπάνε 👉δλδ είναι μη σου κάτσει‼️
Έχω το 870 εάν σπάσει η βάση σηκώνω τα χέρια ψηλά.... ατσάλι είναι έχω argon 😂😂😂δε πειράζει. Ελπίζω να μην μου κάτσει
 
Back
Top