Remington Team

Τι κοντάκι να φτιάξω βρε Σαράντο σε όπλο με σχισμένη βάση ?
Το έχω σαν δεύτερο τώρα ...

View attachment 79698
Μαλλον εννοει να φτιαξουμε κοντακι σαν κι αυτα που εχουν οι ρεμι σε οπλα που δεν ειναι ρεμι,τουλαχιστον εγω ετσι το καταλαβα...
 
Τι κοντάκι να φτιάξω βρε Σαράντο σε όπλο με σχισμένη βάση ?
Το έχω σαν δεύτερο τώρα ...

View attachment 79698
Ρε ριχτης ενα εξωτερικο γαζακι με tig (Θελει καλο μαστορα να ξερει οχι απαραιτητα οπλουργο...)και μη φοβασαι τιποτα...μου εχεις πει οτι απο την εσω μερια εχει λουκι για αυτο λεω απο εξω...θα φαινεται λιγο καπως ...αλλα θα εχεις οπλο οχι m2...
 
Κύριοι τα επανατατικα ελατήρια θέλουν αλλαγή κάθε 4 το πολύ 5 χιλιάδες ΠΟΙΟΤΙΚΏΝ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΈΝΩΝ φυσιγγίων είτε το όπλο λέγεται ημιαυτόματη καραμπίνα, είτε πιστόλι. Εγώ προσωπικά στα 4000 φυσίγγια στέλνω το όπλο για πλήρη αλλαγή ελατηρίων και έλεγχο σε οπλουργο. Και φυσικά το όπλο πρέπει να είναι πάντα καθαρό και συντηρημένο με ποιοτικά και ενδεδειγμένα υλικά. Οτιδήποτε πέρα από αυτό σημαίνει ρίσκο για σοβαρές ζημιές στο όπλο. Τώρα αν το τουφέκι - πιστόλι ή ότι άλλο το θεωρεί κανείς κάτι σαν σκαλιστήρι κήπου, λογικό είναι να έχει ημερομηνία λήξης το όπλο του.
 
Ρε ριχτης ενα εξωτερικο γαζακι με tig (Θελει καλο μαστορα να ξερει οχι απαραιτητα οπλουργο...)και μη φοβασαι τιποτα...μου εχεις πει οτι απο την εσω μερια εχει λουκι για αυτο λεω απο εξω...θα φαινεται λιγο καπως ...αλλα θα εχεις οπλο οχι m2...
Με mig του ειχα πει αρχικα και μετα με ηλεκτροδια για inox, αλλα δεν τον επεισα, με tig λες ειναι καλυτερα?
.αλλα θα εχεις οπλο οχι m2...
μπενελλι, η υπερτατη κανη.....
 
Κακώς το έχεις ακόμα ως και σαν δεύτερο. Είναι τα σεταπ ίσως που έριχνες σε δοκιμές με γνώση σου περί πιέσεων ,με γνώση περί μηχανισμού ,που αναπτύσσονται οι πιέσεις αυτές,τι δυνατότητες έχει η κάννη αυτή κλπ...




Είναι ένα όπλο άλλη εποχή ,μενουσες στο φουλ από κάννη,γνωστης εσύ με τα φυσίγγια

Έσπασαν όλα. Τι εριχνες δεν είπες ποτέ. Να μην είσαι επομενως μονομερής
1ον έτσι αυθαίρετα στην ευθύνη κατασκευής του όπλου

2ο στον κόσμο που ρωτάει.

Αυτά έγιναν με εμπορικά φυσίγγια;

Η συζήτηση έφτασε ως εδώ ύστερα από ένα ερώτημα με μια συγκεκριμένη περιγραφή από κάποιον,να δόσει όπλο άλλο για να πάρει αυτό. Για εμένα ότι κυνηγάς και σε ευχαριστεί δεν το δίνεις...

Προσωπικά τέτοιες ανισυχιες με έπιαναν κι εμένα όταν ήμουν στο "περίμενε"για κυνήγι.μηπως σπάσει,μήπως χαλάσει κλπ κλπ

Επειδή το έχει ανεβάσει 1100 φορές αυτό πες τουλαχιστον τι εδάφους αετούς εριχνες
 
Είναι ασφαλές για χρήση ;Η εταιρεία τι λέει γιαυτη τη ζημιά επισκευάζεται;
Για ραγισμένη βάση δεν πιστεύω ότι θα σου πει η εταιρεία ότι επισκευάζεται Παναγιώτη
Αντικατάσταση με καινούργια θα σου πει
 
Γιατι εδω δεν φαίνεται κουβέντα ανάμεσα σε 2 3,είναι κουβέντα,φόρουμ που το διαβάζει κόσμος,για αυτό και τα γράφετε,γράφουμε.

Δε μπορείς να γενικεύσεις έτσι και να αποθεις έναν κόσμο που τα ευχαριστείται αυτά τα όπλα,με τα εμπορικά που αναιρεις-επι σειράς ετών.
 
Γιατί ένας μάστορας,που γράφει εδώ μέσα,ένα παιδί,ζήτησε αεροπλάνακι από τον μάστορα για ανταλλακτικό και ενώ είχε δεν του το πουλουσε!!

Το παιδί το ήθελε το αεροπλάνακι σαν ανταλλακτικό ,έτσι...

Ο μάστορας που γράφει εδώ του είπε "το αεροπλανακι σπάει ,αν ρηξει εδάφους αερους φυσίγγια ,όπως αυτά που ρίχνουν σήμερα στην ουκρανια'βεβαια ο συγκεκριμένος μάστορας δεν θυμάμαι να έγραψε η να εθηξε δημόσια τίποτα για τις βλάβες σου τπτ δημόσια εδώ,αν το έκανε 1000 συγγνώμη.

Αλλά στην δική σου περίπτωση μιλάμε για ένα όπλο με συγκεκριμένες προδιαγραφές

Α κατασκευής σε σχέση με την τεχνολογία φυσιγγίων στην εποχή τους

Β την χρήση με φυσίγγια πέραν των πιέσεων που έγινε η έγκριση (υπάρχουν μέλη που ρωτάνε ακόμα και μπερετα σειράς 300,αν 1200 μπαρ αν είναι καλό να την πάρουν ,για χρήση με συγχρωνα εμπορικά ,στα ρεμινγκτον δεν μπαίνει -εμπαινε θέμα?)


Γ και κυνήγι απαιτήσεις,αφού όλα σκοτώνουν και τελικά δεν έχουν διαφορα...

Το όπλο αυτό ίσως το κατάντησες κανσερβα ίσως από δική σου χρήση,κι ένα στο εκατομμύριο να ήταν ,αν είχες απαιτήσεις θα το έφτιαχνες η θα έβαζες κάτι που θα δόσει επιτυχία για τα ρεμινγκτον... το κάνουν .


Να αποφεύγεις τις παθήσεις -απολυτοποιησεις και τις απαιτήσεις.

Άλλο όπλο σού διόρθωσαν τα φυσίγγια σου,άλλο όπλου σού στο κατεστρεψαν
 
Last edited:
Γιατί ένας μάστορας,που γράφει εδώ μέσα,ζήτησε αεροπλάνα κι από τον μάστορα για ανταλλακτικό και ενώ είχε δεν του το πούλησε

Το παιδί το ήθελε το αεροπλάνα κι σαν ανταλλακτικό έτσι...

Ο μάστορας που γράφει εδώ του είπε "το αεροπλανακι σπάει ,αν ρηξει εδάφους αερους φυσίγγια ,όπως αυτά που ρίχνουν σήμερα στην ουκρανια'βεβαια ο συγκεκριμένος μάστορας δεν θυμάμαι να έγραψε η να εθηξε δημόσια τίποτα για τις βλάβες σου τπτ δημόσια εδώ,αν το έκανε 1000 συγγνώμη.

Αλλά στην δική σου περίπτωση μιλάμε για ένα όπλο με συγκεκριμένες προδιαγραφές

Α κατασκευής σε σχέση με την τεχνολογία φυσιγγίων στην εποχή τους

Β την χρήση με φυσίγγια πέραν των πιέσεων που έγινε η έγκριση (υπάρχουν μέλη που ρωτάνε ακόμα και μπερετα σειράς 300,αν 1200 μπαρ αν είναι καλό να την πάρουν ,για χρήση με συγχρωνα εμπορικά ,στα ρεμινγκτον δεν μπαίνει -εμπαινε θέμα?)


Γ και κυνήγι απαιτήσεις,αφού όλα σκοτώνουν και τελικά δεν έχουν διαφορα...

Το όπλο αυτό ίσως το κατάντησες κανσερβα ίσως από δική σου χρήση,κι ένα στο εκατομμύριο να ήταν ,αν είχες απαιτήσεις θα το έφτιαχνε η θα έβαζες κάτι που θα δόσει επιτυχία για τα ρεμινγκτον το κάνουν .


Να αποφεύγεις τις παθήσεις -απολυτοποιησεις και τις απαιτήσεις.

Άλλο όπλο σού διόρθωσαν τα φυσίγγια σου,άλλο όπλου σού στο κατεστρεψαν
Γράφεις σε αλλη γλώσσα και τα μεταφραζεις με Google translate;
 
Για ραγισμένη βάση δεν πιστεύω ότι θα σου πει η εταιρεία ότι επισκευάζεται Παναγιώτη
Αντικατάσταση με καινούργια θα σου πει
Ρωτάω και πιστεύω ότι και άλλοι συνάδελφοί έχουν τις ίδιες απορίες προκειμένου να βρεθείς με κανένα κλείστρο καρφωμένο στο μέτωπο, δωσε 500- 1000 € και κάνε το κυνήγι σου με ασφάλεια.
 
Ρωτάω και πιστεύω ότι και άλλοι συνάδελφοί έχουν τις ίδιες απορίες προκειμένου να βρεθείς με κανένα κλείστρο καρφωμένο στο μέτωπο, δωσε 500- 1000 € και κάνε το κυνήγι σου με ασφάλεια.
Εγώ θα ρωτούσα στην αστυνομία εάν μπορώ να πουλήσω ότι μπορεί να πουληθεί κάννη-κοντάκι-πάπια,και μετά οριστική διαγραφή
Θα πήγαινα για άλλο όπλο με αυτά τα λεφτά
 
Γιατί ένας μάστορας,που γράφει εδώ μέσα,ένα παιδί,ζήτησε αεροπλάνακι από τον μάστορα για ανταλλακτικό και ενώ είχε δεν του το πουλουσε!!

Το παιδί το ήθελε το αεροπλάνακι σαν ανταλλακτικό ,έτσι...

Ο μάστορας που γράφει εδώ του είπε "το αεροπλανακι σπάει ,αν ρηξει εδάφους αερους φυσίγγια ,όπως αυτά που ρίχνουν σήμερα στην ουκρανια'βεβαια ο συγκεκριμένος μάστορας δεν θυμάμαι να έγραψε η να εθηξε δημόσια τίποτα για τις βλάβες σου τπτ δημόσια εδώ,αν το έκανε 1000 συγγνώμη.

Αλλά στην δική σου περίπτωση μιλάμε για ένα όπλο με συγκεκριμένες προδιαγραφές

Α κατασκευής σε σχέση με την τεχνολογία φυσιγγίων στην εποχή τους

Β την χρήση με φυσίγγια πέραν των πιέσεων που έγινε η έγκριση (υπάρχουν μέλη που ρωτάνε ακόμα και μπερετα σειράς 300,αν 1200 μπαρ αν είναι καλό να την πάρουν ,για χρήση με συγχρωνα εμπορικά ,στα ρεμινγκτον δεν μπαίνει -εμπαινε θέμα?)


Γ και κυνήγι απαιτήσεις,αφού όλα σκοτώνουν και τελικά δεν έχουν διαφορα...

Το όπλο αυτό ίσως το κατάντησες κανσερβα ίσως από δική σου χρήση,κι ένα στο εκατομμύριο να ήταν ,αν είχες απαιτήσεις θα το έφτιαχνες η θα έβαζες κάτι που θα δόσει επιτυχία για τα ρεμινγκτον... το κάνουν .


Να αποφεύγεις τις παθήσεις -απολυτοποιησεις και τις απαιτήσεις.

Άλλο όπλο σού διόρθωσαν τα φυσίγγια σου,άλλο όπλου σού στο κατεστρεψαν
Το ανταλλακτικό ο φίλος σου γιατί δεν το ζήτησε από την αντιπροσωπεία αφού δεν το είχε άμεσα ανάγκη; Θα πας να πάρεις ένα δίσκο πλατό από συνεργείο όσο έχει στο εμπόριο, ενώ το συνεργείο έχει επενδύσει σε στοκ ανταλλακτικών και περιμένει να βρεθεί πελάτης για να πληρωθεί και την εργασία;Πως θα ζήσει ο επαγγελματίας;Η ακόμα χειρότερα να το πάει σε άλλον μάστορα και να πάρει την εργασία αέρα;
 
Back
Top