Remington Team

και πως θα τους πουλουσανε φυκια για μεταξωτες κορδελες μετα αν τους λεγανε οτι μπορεις να πας με το φουλ μαμα και ενα φυσιγγι οτι νανε με το ταδε νο σκαγιων !!!???🫢πιπερι !!! παρε τα τουρκει με 3-4 δολαρεια το φυσιγγι γιατι ειναι για αυτη ακριβως την δουλεια 🧞‍♂️🧜‍♀️🧜‍♂️🪤🪤🪤
Και αν σου βγουν λίγο μακρύτερα τα μισίρια, τι κάνεις ?
Τρως σχέτη την μακαρονάδα ?
😜
 
Πραγματικά σας απολαμβάνω :) .... αλλα για να λέμε το τι συμβαίνει πραγματικά , η γαλοπούλα κυνηγιέται με λειοκκανα ή τόξα και με φυσίγγια 4 , 5 , 6 ή με κεφαλές στα βέλη με συγκεκριμένα στάνταρτς . Αυτά λέει ο νόμος ξεκάθαρα. Τώρα το shotgun για γαλοπούλα εξυπηρετεί να είναι με κοντή κάννη διότι τις πιο πολλές φορές το κυνήγι γίνετε μεσα απο φυλαχτρες ( σκηνακια).

1686745313134.png
1686745429584.png
 
Πραγματικά σας απολαμβάνω :) .... αλλα για να λέμε το τι συμβαίνει πραγματικά , η γαλοπούλα κυνηγιέται με λειοκκανα ή τόξα και με φυσίγγια 4 , 5 , 6 ή με κεφαλές στα βέλη με συγκεκριμένα στάνταρτς . Αυτά λέει ο νόμος ξεκάθαρα. Τώρα το shotgun για γαλοπούλα εξυπηρετεί να είναι με κοντή κάννη διότι τις πιο πολλές φορές το κυνήγι γίνετε μεσα απο φυλαχτρες ( σκηνακια).

View attachment 73384
αααρα χρειαζεσαι και ενα οπλο ξεχωριστα για ολλα τα υπολειπα κυνηγια φερμας!!!!! τι !! με το ιδιο τουφεκι ολλα !! :p :p:p
 
αααρα χρειαζεσαι και ενα οπλο ξεχωριστα για ολλα τα υπολειπα κυνηγια φερμας!!!!! τι !! με το ιδιο τουφεκι ολλα !! :p :p:p
Έτσι ακριβώς … αν παίρνεις μαζί μόνο την νεροσωληνα για κυνήγι τότε θα τα βλέπεις να περνάνε ανέμελα στα 150 μέτρα και θα τα χαιρετάς με δάκρυα στα μάτια …
 
Να σου δώσω
Αυτό λέω και εγώ για τα όπλα, αλλά έχω εσένα τον αντιρρησία που θες εξειδικευμένο για μακρινές βολές, με φουλ κρύο.
.very funny.
Είδες ότι κατά βάση συμφωνούμε ?

Εύχομαι καλά αποτελέσματα Γιάννη στις πανελλήνιες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Τα υπόλοιπα είναι για να κάνουμε την πλάκα μας.

.love.
Ευχαριστώ φίλε .Άλλο το ένα άλλο το άλλο μη μπλέκεσαι εμείς δε ρίχνουμε σε ένα θήραμα ούτε σε μια συγκεκριμένη χρονική στιγμή ρίχνουμε από -15 έως και 35 βαθμούς εγώ προσωπικά και σε όλων τών ειδών τα θηρευσιμα όταν βρεθουν μπροστά μου και με διαφορετικά νούμερα σκαγιων μέχρι μονοβολο άρα θέλω καλύτερο ντουφέκι από αυτόν που κυνηγά μόνο γαλιά.
 
Back
Top