Remington Team

Δεν άλλαζα όπλο και ειδικά όταν έκανα κώνο στην μ1. Με τον κώνο και τα τσοκακια το όπλο απογειώθηκε. Είναι δύο διαφορετικά πράματα. Την τουφεκια της remington δεν την έχει, κυνηγάω τα τελευταία χρόνια και δεν μου έχει παρουσιάσει τπτ παραμονή κάπνα σε κάποια φυσίγγια κι αυτά εμπορικά 2ης 3ης κλάσης...
 
Δεν άλλαζα όπλο και ειδικά όταν έκανα κώνο στην μ1. Με τον κώνο και τα τσοκακια το όπλο απογειώθηκε. Είναι δύο διαφορετικά πράματα. Την τουφεκια της remington δεν την έχει, κυνηγάω τα τελευταία χρόνια και δεν μου έχει παρουσιάσει τπτ παραμονή κάπνα σε κάποια φυσίγγια κι αυτά εμπορικά 2ης 3ης κλάσης...
Φίλε μου όταν λες την τουφεκιά της Ρέμι δεν την έχει τι εννοείς;Δεν έχει την διάτρηση, την συγκέντρωση, την δύναμή στο θήραμα ;Εξήγησε λίγο.Έχεις ένα Βενελλι βελτιωμένο σε κώνο και σε τσοκ και δεν την ξεπερνά την Ρέμι;
 
Φίλε μου όταν λες την τουφεκιά της Ρέμι δεν την έχει τι εννοείς;Δεν έχει την διάτρηση, την συγκέντρωση, την δύναμή στο θήραμα ;Εξήγησε λίγο.Έχεις ένα Βενελλι βελτιωμένο σε κώνο και σε τσοκ και δεν την ξεπερνά την Ρέμι;
Ναι φίλε όλα τα παραπάνω.
 
Ναι φίλε όλα τα παραπάνω.
Εάν είχε διάτρηση συγκέντρωση δύναμη, δυσανάλογη από ότι μπενελι, μπερετα, κλπ,δεν θα υπήρχε σε πληροφορώ ούτε ένας Έλληνας κυνηγός να κυνηγάει με άλλο όπλο.Μην καλλιεργούμε απλόχερα μύθους,είχα 1100,11,87 και v3 η μόνη διαφορά και από τα 3 την κατάλαβα στην 1100.Όπως κατάλαβα και διαφορά σε 123,σεντετιεν, fabarm ,610vsl,Αλλά όχι κάτι που να λες το χάος,η αγορά από μόνη της σε κατατασει εκεί που πρέπει και αυτή την στιγμή η Ρεμινκτον είναι κορυφαία εταιρία αλλά είτε το θέλουμε είτε όχι ούτε σε ποιότητα, ούτε σε αξιοπιστία, ίσως μόνο βλητικα μπορεί να συναγωνιστεί άλλες κορυφαίες εταιρίες
 
Εάν είχε διάτρηση συγκέντρωση δύναμη, δυσανάλογη από ότι μπενελι, μπερετα, κλπ,δεν θα υπήρχε σε πληροφορώ ούτε ένας Έλληνας κυνηγός να κυνηγάει με άλλο όπλο.Μην καλλιεργούμε απλόχερα μύθους,είχα 1100,11,87 και v3 η μόνη διαφορά και από τα 3 την κατάλαβα στην 1100.Όπως κατάλαβα και διαφορά σε 123,σεντετιεν, fabarm ,610vsl,Αλλά όχι κάτι που να λες το χάος,η αγορά από μόνη της σε κατατασει εκεί που πρέπει και αυτή την στιγμή η Ρεμινκτον είναι κορυφαία εταιρία αλλά είτε το θέλουμε είτε όχι ούτε σε ποιότητα, ούτε σε αξιοπιστία, ίσως μόνο βλητικα μπορεί να συναγωνιστεί άλλες κορυφαίες εταιρίες
Νταξει μην τρελαίνεσαι
 
Και διάβαζε καλα για τα όπλα που έχω μιλησα. Αυτά κυνηγάω
Οι γνωμες είναι σαν τις @δες ο καθένας έχει και από μια,εάν ρωτήσεις 20 άτομα απο εδώ θα πάρεις 20 διαφορετικές γνωμες.Γιαυτο είπα ότι η αγορά σε κατατάσσει αργά ή γρήγορα εκεί που ανήκεις, προσωπικά εάν έπρεπε να έχω ένα όπλο για όλα τα κυνήγια θα είχα ένα μπαικαλ σουπερ ποζε δισκανδαλο με απλούς που σκοτώνει μέχρι πολική αρκούδα.
 
Ε τι να πω ότι δεν είμαι ευχαριστημένος κι ότι με πούλησε σε εμπλοκες η έσπασε κάτι ρε παίδες χαχαχαχαχαχα

Εγω δεν έχω κανένα πρόβλημα φίλε. Γούστα είναι σε σχέση με τα όπλα που έχω ή άλλα όπλα φίλων που έχω κυνηγήσει, δεν ξέρω αν κάνω λάθος, αυτήν την υπέροχη στο κυνήγι εγώ την βλέπω.

Δεν έχει καλά πλαστικά ούτε βαφές αλλά ξες... Προσωπικά δεν με πειραζει
 
Παίδες εγώ έκανα το ερώτημα για να διαπιστώσω εάν τα χρήματα που δίνει κάποιος για να βελτιώσει ένα BENELLI πιάνουν τόπο αξίζει την δαπάνη και μπορούν θεωρητικά να φθάσουν τα όσα αποδίδει και βλέπουμε βλητικα η Ρέμι. Βέβαια όλα έχουν το μέτρο της προσωπικής επιλογής και θα συμφωνήσω απόλυτα αλλά προσωπικά θέλω να έχω τις εμπειρίες σας.
 
Έχω baikal πλαγιοκαννο απλο... Αλλά... Ξέρω γω? Είναι το ίδιο? Χαχαχχα δεν ξέρω αν μπερδεύομαι. Δεν έχω θέμα και φασσες έχω κυνηγήσει και παπια κλπ..

Πιστεύω αφού μιλάμε για συγκεκριμένα όπλα είναι ανόμοια ασύγκριτα όπλα μεταξυ τους. Από τουφεκια εξίσου πολύ καλά τα μπαικαλ. Όχι ρεμινγκτον δεν είναι.
Αν αποκλείνουμε γνώμη πάσο ρε φίλε, εγώ αυτά βλέπω και σόρυ δε μπήκα να λέω μειονεκτιματα μόνο εδω
 
Παίδες εγώ έκανα το ερώτημα για να διαπιστώσω εάν τα χρήματα που δίνει κάποιος για να βελτιώσει ένα BENELLI πιάνουν τόπο αξίζει την δαπάνη και μπορούν θεωρητικά να φθάσουν τα όσα αποδίδει και βλέπουμε βλητικα η Ρέμι. Βέβαια όλα έχουν το μέτρο της προσωπικής επιλογής και θα συμφωνήσω απόλυτα αλλά προσωπικά θέλω να έχω τις εμπειρίες σας.
Πιάνουν τόπο αν θέλεις να κρατήσεις ένα όπλο που έχεις πολύ βολικό εύκολο μηχανισμό.
Ο έξτρα κώνος είναι έξτρα κώνος, η ρεμινγκτον είναι χτισμένος εργοστασιακός. Κάννη αχρωμιωτη, καλύτερης ποιότητας τσοκακια αν μιλάμε για εργοστασιακά, άλλα κράματα.
 
Αυτό που άλλαξε σε μένα είναι ότι πευτω 1,κατι τσοκ κάτω σε σύσφιξη, ελάχιστα περιφερειακα, ανάκρουση κάτω, είδα διάτρηση φυσικά. Με τα καρλσονς η παρέμβαση παντρεύτηκε απόλυτα, δε σπάει ο κύκλος έχεις ισοκατανομη
 
Back
Top