Remington Team

Φιλαράκι κάντο σκέτο Randy

ούτε ο μέγας Ραντυ
Ρε παιδιά πλάκα έκανα με το "μέγας Ράντυ".
Θα μου κολλήσετε καμιά ρετσινιά ... Οπότε προσπαθώ να το σώσω όσο είναι νωρίς :)

Είδατε όμως τι διαβάζω για να μορφωθώ;
Έναν αντιμπενελάκια, φιλορεμινγκτονάκια, αμερικανάκι που τα παίρνει από τα Τουρκάκια.
Πέρα της πλάκας έχουμε ανταλλάξει μερικά email με τον Randy και ο άνθρωπος απαντά σε χρόνο dt. Σε σημείο δηλαδή να απορείς αν κάνει άλλη δουλειά ... :)
Σίγουρα δεν είναι τυχαίος ... Τώρα αν τα παίρνει από αυτούς που του τα δίνουν ... Εεε καλά κάνει και τους διαφημίζει.
 
Γιώργο,
Και το Remington 700 μια απλοποιημένη έκδοση του Mauser 98 είναι, όπως και σχεδόν όλα τα σύγχρονα bolt action, το οποίο με τη σειρά του ήταν μια "υπερβελτιωμένη" έκδοση του Dreyse.
Προσωπικά, αν ήμουν στην Αμερική και σαν οπαδός του συστήματος Mauser, θα επέλεγα κάτι μεταξύ Winchester 70 και Ruger Hawkeye από εργοστασιακά.
 
Οι νέοι ιδιοκτήτες του εργοστασίου της Remington, Richmond Italia και Scott Sura, αφού μετονόμασαν την εταιρεία σε RemArms, άρχισαν να ειδοποιούν σχεδόν 200 από τους 700 πρώην εργαζομένους στην Remington για επανεκίνηση δουλειάς από τις 15. Φεβ. 2021. Ελπίζω να τα βρούνε με τους συνδικαλιστές. Δες εδώ και εδώ. Είμαι περίεργος να δω τι θα παράγουν.
 
Προσωπικά δεν κατάλαβα αν κατάλαβα καλα

Τι κοινό έχει το σύστημα της ν3 με τα πολεμικά μ1?
Δεν εχει σχεση ιδιαιτερη.... Απλα ανεφερα οτι ενα παρόμοιο συστημα οπως η bennelli m4 και επειτα η versa max και ν3 πρώτοκατασκευαστηκε στο us carbine.
Το οποιο τα αερια σπρωχνανε το εμβολο και με την σειρα του το κλειστρο.
 
Οι νέοι ιδιοκτήτες του εργοστασίου της Remington, Richmond Italia και Scott Sura, αφού μετονόμασαν την εταιρεία σε RemArms, άρχισαν να ειδοποιούν σχεδόν 200 από τους 700 πρώην εργαζομένους στην Remington για επανεκίνηση δουλειάς από τις 15. Φεβ. 2021. Ελπίζω να τα βρούνε με τους συνδικαλιστές. Δες εδώ και εδώ. Είμαι περίεργος να δω τι θα παράγουν.
Φίλε σημαντική πληροφορία μακάρι να βρει το δρόμο της η εταιρεία να έχουμε και εμείς μία εξασφάλιση και υποστήριξη με τα προϊόντα της μεγάλης και ιστορικής αυτής εταιρείας που λέγεται REMINGTON.
 
Φίλε σημαντική πληροφορία μακάρι να βρει το δρόμο της η εταιρεία να έχουμε και εμείς μία εξασφάλιση και υποστήριξη με τα προϊόντα της μεγάλης και ιστορικής αυτής εταιρείας που λέγεται REMINGTON.
Συμφωνώ απόλυτα! Κοίταξα τα διάφορα site με ανταλλακτικα για Remington, όλα τα ανταλλακτικά έχουν εξαφανιστεί! Γνωστός μου στις ΗΠΑ μου είπε πως ανταλλακτικά υπάρχουν, αλλά οι έμποροι περιμένουν ... όπως στον πόλεμο, θα πουληθούν στην μαύρη αγορά - εκτός και αν αρχίσει το εργοστάστιο πάλι παραγωγή και τους την χαλάσει.
 
Γιώργο,
Και το Remington 700 μια απλοποιημένη έκδοση του Mauser 98 είναι, όπως και σχεδόν όλα τα σύγχρονα bolt action, το οποίο με τη σειρά του ήταν μια "υπερβελτιωμένη" έκδοση του Dreyse.
Προσωπικά, αν ήμουν στην Αμερική και σαν οπαδός του συστήματος Mauser, θα επέλεγα κάτι μεταξύ Winchester 70 και Ruger Hawkeye από εργοστασιακά.
Ειχα την τύχη στην ζωή μου πριν ενα χρόνο να μηδενίσω διόπτρα σε μαυσερ k98 ..... (αλλαγή διόπτρας λόγο παλαιότητας ) κατασκευής του 1941... .love..love..love.
 
Ρε παιδιά να γράψω και γω τη μα@@κια μου να γελάσουμε. Σαν πολλοί πενελακηδες μαζεύτηκαν στο τημ της Ρεμί.

Μήπως ζηλεύουν ?
Να απαντήσω σαν κάτοχος 1187 και m2.
Όντως ήταν μ@λ@κί@ και γέλασα.

Ps
Απλά δεν μπορούσα να αντισταθώ έτσι όπως το έγραψες :) :) :)
Φιλικά πάντα και αστειευόμενος ...
 
Back
Top